Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Új ptk. avagy házasság kontra bejegyzett élettársi viszony! fórum

Új ptk. avagy házasság kontra bejegyzett élettársi viszony! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
61. Noj84
2009. szept. 24. 13:07
én sem értem a felesleges hisztit...
60. 40163fd81d (válaszként erre: 49. - Fiatal nő)
2009. szept. 24. 10:55

LEALACSONYÍTOTTÁK a házasságot?:))

Dehogy ,egyszerűen elismerték az élettársi kapcsolatot,mint hivatalos ,jogilag és törvényileg majdnem egyenértékű kapcsolattá.


Ennyi történt nem több:))

59. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 49. - Fiatal nő)
2009. szept. 24. 10:46

Házassági szentség? Ugyan már, hány olyan házasság van, ami csak azért létezik egyáltalán, mert a felek nem engedhetik, meg maguknak a válást. Mert egyiknek sincs pénze, hogy a másikat kifizesse a közös javakból.

Azért ezt ne emeljük már feltétlenül egy olyan kapcsolat fölé, ahol bár nem élnek "szentségben", de harmóniában élnek.

58. mimmo33 (válaszként erre: 56. - Fiatal nő)
2009. szept. 24. 10:37
Szerintem meg attól érték ahogy élnek benne;)Szeretetben, tisztességben;)
57. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 23. - 37403e3af4)
2009. szept. 24. 10:37
pont ezt akartam írni. hogy a begjegyzett élettársi kapcsolatot pont olyan helyzetre találták ki, ahol a házasság nem működhet a magyar törvények szerint. nem a házasság helyett.
56. Fiatal nő (válaszként erre: 51. - Mimmo33)
2009. szept. 24. 10:35
De valahol igen... Sajnos.
55. mimmo33 (válaszként erre: 53. - 3e0ba54fb8)
2009. szept. 24. 10:35
Mi 2004-ben amikor építkezni kezdtünk,nem kaptunk mert nem voltunk házasok. Lehet, hogy azóta már változott.
54. vvicus
2009. szept. 24. 10:35
De azt én sem értem, hogy ha heteroszexuális párokról van szó, ígyis-úgyis fel kell menni a polgármesteri hivatalba, egészen biztos vagyok benne, hogy illetéket is kell fizetni (hiszen mit adnak ingyen nálunk?), akkor nem mindegy, hogy házasság vagy bejegyzett élettársi viszony? A 30 napos várakozási időt is eltörlik. De természetesen ez a törvény a homoszexuálisok számára jelent előrelépést, mert én úgy vélem heteroszexuálisoknál gyakorlatilag ugyanazt az utat kell bejárni.
53. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2009. szept. 24. 10:33
a hitelnek semmi köze nem volt a házassághoz eddig sem.
52. Fiatal nő (válaszként erre: 39. - 00346cf747)
2009. szept. 24. 10:33
Én sosem álmodoztam róla. De nekem fontos a házasság. Lehet esküdni templom, fehér ruha, hatalmas vendégsereg nélkül is.
51. mimmo33 (válaszként erre: 49. - Fiatal nő)
2009. szept. 24. 10:31
A házasság értéke, szentsége nem attól lesz alacsonyabb, hogy "egy"szintre hozták az élettársi kapcsolattal...
50. vvicus (válaszként erre: 48. - 40163fd81d)
2009. szept. 24. 10:21

Egyet értek, ugyanakkor a hacacáré ilyen környezetben kissé ledegradáló. Mintha én azt mondanám, vadházasság...


Testvér testvére, az a nővérem vagy bátyám, nemde? Egyenesági leszármazók: gyerekek, unokák. Mindegy, ha ez igaz, akkor ez ad okot felháborodásra és nem a bejegyzett élettársi viszony.

2009. szept. 24. 10:19
Szerintem is elkeserítő, hogy így lealacsonyították a házasságot, a házassági szentséget. Függetlenül attól, hogy most templomi vagy nem templomi... Nem volna szabad ennyire mindeggyé tenni a dolgot. :-(
48. 40163fd81d (válaszként erre: 45. - Vvicus)
2009. szept. 24. 10:17

Szerintem rosszul értelmezed:))

Mivel az én szavaimat idézted,gondolom azok háborítottak fel leginkább,holott a lényege nem a hacacáré volt,hanem az,hogy semmivel sem másabb egy élettársi kapcsolatban élők élete,szerelme,mint egy házasságban élőé.

Ugyanúgy élnek,ugyanúgy közös jövőt terveznek,családot alapítanak ,vagy épp elfogadják a már meglévő gyermekeket,ugyanúgy szeretik és becsülik egymást ,egyedül a "házassági anyakönyvi kivonat" különbözteti meg őket azoktól,akik mindennek ünneplésére kijelöltek egy napot,amivel különlegesebbé ,ünnepélyesebbé tették az összetartozásukat.


Csak ennyit szerettem volna elmondani:)

47. Fiatal nő (válaszként erre: 33. - Morkika)
2009. szept. 24. 10:15
Igazad van!!!
46. Fiatal nő (válaszként erre: 7. - Morkika)
2009. szept. 24. 10:14
100%-ig igazad van!!!
45. vvicus (válaszként erre: 38. - Vvicus)
2009. szept. 24. 10:07

Még egyszer kérdem, hogy jól értelmezem ezt a részt? Eddig engem ez háborít fel leginkább.


Más: miért mindenki úgy képzeli el az esküvőt, mint felesleges hacacárét vagy mint hacacárét??? Nem egy olyan embert ismerek, akik szűk család előtt vagy anélkül összeiratkoztak a polgármesteri hivatalban. MEnnyibe is kerül, lássuk csak, ugyan helye válogatja, nálunk 10ezer forint. Ezt nem nevezném hacacárénak. Másik, én sem szólom le azt, akinek nem volt esküvője, és "csak" élettársak, akkor miért szól engem bárki is le, hogy olyan esküvőm volt, amilyet megálmodtam, és életem legszebb napja volt, amit sosem felejtek el? Hülye kislány lennék ez miatt? Mert egyes hsz-ekből erre következtetek. Ne ellenségeskedjünk már ennyire...

2009. szept. 24. 08:51

Szerintem ha nem ragadunk le az egyéni döntéseknél ,okoknál és okozatoknál,meg erkölcsi balablánál ,akkor sokkal tárgyilagosabban és objektívebben nézhetjük ezt az új törvényt.

Végül is miről is van szó?

Arról ,hogy a házasságot és az élettársi viszonyt jogilag és törvényileg szinte azonos szintre hozták.

Vagyis megszüntettek egy fajta diszkriminációt ,(megjegyzem ,még lesz dolguk bőven,ha be szeretnék tartani azt az alkotmányos törvényt,ami tilt bármiféle megkülönböztetést)és egyenlőséget biztosítanak az élettársaknak ,és házastársaknak,akik életében nincs semmi különbség ,kivéve a gyűrűt ,meg a hacacárét.


Demokráciában élünk,vagy mi a szösz:)))

43. mimmo33 (válaszként erre: 40. - 00346cf747)
2009. szept. 24. 08:17

;)Érzek egy kis iróniát abban, amit írtál

Leginkább az utolsó mondattal értek egyet, de akkor sem biztos, hogy a dobbantás a leglényegesebb szempont, ami miatt pl. mi nem házasodtunk össze.

A 9 év alatt elég sok minden, ami már közös, többek között közös a vállalkozás is, tehát így sem lenne egyszerűbb a "válás".

Egész egyszerűen már nem tartom lényegesnek a dolgot;)

De ez nem azt jelenti, hogyha majd a fiaim nősülni szeretnének, hogy le fogom beszélni róla őket;)

2009. szept. 23. 20:50
Én még mindig nem igazán értem ,milyen előnyökkel jár az élettársi viszony?(a kölcsönt felejtsd el,az nem adomány ,vagy segély)
41. ba21036ade (válaszként erre: 33. - Morkika)
2009. szept. 23. 20:12
Akkor miről beszéltél idáig?Miért nem írod le,hogy a melegekről szól ez az egész?Mindenki a véleményét írja le,amit TE kértél.Nem kell magadra venned,nem vagy kioktatva.A szavaidat csak te érzed kifordítottnak,mi a kérdésedre válaszoltunk.Sorry.
40. 00346cf747 (válaszként erre: 36. - Mimmo33)
2009. szept. 23. 20:04

Szépen leírtad a dolog lényegét. Azt, hogy esküvő nélkül mindig marad egy kiskapu, egy menekülési útvonal. Nem mintha közös megegyezéssel a válás nem menne, hiszen manapság ez is egyszerűsödött. Tény, hogy élettársi viszonyból könnyebb a dobbantás.

Azok számára, akik többször beleválasztottak, sokszor csalódtak, lényeges szempont.

2009. szept. 23. 20:02
A kis és nagylányok fehér ruhás esküvőről álmodoznak. Majd hamar rájönnek, hogy szükségtelen dolog, a kufircoláshoz nem szükséges :)
38. vvicus
2009. szept. 23. 13:25

Házasság és öröklés

Törölte a jogszabály azt is, hogy a "testvérnek testvére vérszerinti leszármazójával kötött házasság érvénytelen"


Idéztem a hirado.hu-ról. Rosszul vagy jól értelmezem: ez most azt jelenti, hogy feleségül mehetnék bátyám fiához, azaz az unokaöcsémhez (keresztfiamhoz)????

37. mimmo33 (válaszként erre: 35. - Morkika)
2009. szept. 23. 13:15

Nem állt szándékomban kioktatni.

De nem értem, hogy erkölcsileg nálad hol dől meg ez a dolog?!

36. mimmo33 (válaszként erre: 33. - Morkika)
2009. szept. 23. 13:14

Nem forgatja ki senki a szavaidat, de te nem értesz egyet azzal, hogy miért nem házasodnak. Miért kéne?Kötelező?

Ha nem akarnak, akkor nem fognak.

Én is elképzeltem, hogy majd egyszer végigvonulok fehér ruhában. Aztán ahogy az évek teltek abban a kapcsoltomban, egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy ez a nap nem fog eljönni. A mostani kapcsolatomban pedig volt szó róla, de csak nagyon szűk családi körben. Én a párom, és két tanú...De nem lett belőle semmi. A baráti társaságunkban sorra mennek tönkre a házasságok. Nem tudom miért, de van olyan házaspár, ahol hosszú együttélés után válnak.

Kell ez nekem? Egyáltalán nem. Szeretjük egymást, most várjuk a második gyerekünket. Szerencsére nem vagyunk olyan helyzetben, hogy ki kellene használjunk minden jót az állam bácsitól amit a házaspárok kapnak;)De ha kellene sem házasodnánk össze.

35. morkika (válaszként erre: 32. - Mimmo33)
2009. szept. 23. 13:09

Nem nevettetem ki magam.

Egyébként nem vagyok felháborodva, csupán van valamiről véleményem. Már ez is baj, hiszen a mai világ pont afelé tendál, hogy az embereknek ne legyen önálló gondolata stb, de ez szintén külön fórumtéma.


Azért mert itt mindenki úgy él, ahogyan akar x éve ify, x éve úgy, az nem jelenti azt hogy engem le lehet kussoltatni és kioktatni. (Most már amúgy tényleg felháborodtam.)

Én normálisan beszéltem mindenkivel, nem osztogattam az észt, a gondolataimat irtam le.


Egyszerűen nem tetszik ez a törvény, mert nem tartom erkölcsösnek. Ennyi. Leirtam, mert érdekelt mások véleménye is. Bárkié, azé is, aki nem igy gondolja. De ezt a kioktatást nem TŰRÖM senkitől.

34. mimmo33 (válaszként erre: 31. - 9f8e6b2378)
2009. szept. 23. 13:07
Na igen. Itt van csak lényeges eltérés a két kapcsolat között. Az élettársak, nem fogadhatnak örökbe, nem vehetnek rész lombik programon, és nem vehetik nevükre a másik gyerekét.
2009. szept. 23. 13:04

Mint irtam, nem a NORMÁLIS PÁRKAPCSOLATOKRÓL BESZÉLTEM!!!

Esküszöm, itt mindenki kiforgatja a szavaimat!

Az esküvő nem verseny, csak egy olyan dolog, amit semmi nem helyettesit.

És mint emlitettem, az esküvői hercehurca sem kötelező, ki lehet hozni szinte ingyen is. Az már más kérdés hogy ki mekkora felhajtást akar...

32. mimmo33 (válaszként erre: 21. - Morkika)
2009. szept. 23. 13:04

Akkor meg ne nyilatkozza a házasok nevében. Majd ha nekik nem tetszik, hogy az élettársi kapcsolatban élők is megkapják azokat jogokat amik a házasokat illeti, akkor majd ők szólnak;)

Egyébként nem értem a felháborodásodat. Akár házaspár, akár élettárs vesz fel hitelt, ugyanazok a terhek terhelik mindkét félt. Egyik sem fizet se kevesebbet, se többet...

Közerkölcs?!Ne nevetesd már ki magad. Az, hogy valaki nem él házasságban, abban erkölcsileg nincs semmi kivetni való

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook