Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új jogszabályok munkába visszatérő kismamáknak? fórum

Új jogszabályok munkába visszatérő kismamáknak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 1. 12:57

Akit érdekel, a mult heten volt is szo a csaladbaratban a temarol.

A videot, ha erdekel valaki, szivesen elkuldom vagy a tv honlapjan fentvan.

2013. febr. 14. 12:56

gyes es gyeddel kapcsolatban a csaladbaratban szoktak lenni informaciok, ha valakit erdekel.


Ha nem vesznek vissza, akkor marad a Gyes, ugye?

2013. febr. 1. 13:21

Sziasztok!


Most azt az infot kaptam, hogy 3 honapig koteles foglalkoztatni a munkahely. Bar megint nem tuti forrasbol..

Ha meg ugy vesszuk, hogy visszavesz es kiadja a zabikat, akkor siman megvan a 3 honap :)

30. fildus (válaszként erre: 27. - Csipmanzka)
2013. jan. 31. 10:03

Én is így tudom, ahogy TE!

Ha a gyermek tartós beteg, akkor meg 10 éves koráig nem küldhetnek el, mert védett vagyok... ha jól értelmeztem?

29. brekus_2010 (válaszként erre: 28. - Csipmanzka)
2013. jan. 31. 09:59

Köszi. :) szerencsére a sors így alakult.


Rendes felmondással mondanak fel és olyan indokokkal, hogy átszervezés, gazdasági érdekek, költségcsökkentés stb. Vagy felajánl egy olyan állást, amit úgysem fogadnál el és akkor az az indok, hogy megpróbálta, de nem tudott helyet biztosítani.

2013. jan. 31. 09:18

Ilyenkor milyen felmodassal "szoktak" elni a munkaltatok?



Brekus, ugyi vagy! :)

27. Csipmanzka (válaszként erre: 21. - Fildus)
2013. jan. 31. 09:16

En ugy ertelmezem, ha otthon vagy, akkor 3 evig nem kuldhetnek el, mert fizetes nelkuli szabin vagy. Ha jelnzed, hogy mennel, tehat mar nem lennel fizetes nelkulin, akkor elkuldhetnek.


En azert kerdeztem itt ra,mert azt hallottam, hogy vissza kell venniuk es nem kuldhetneke el a gyerek 3 eves koraig. (ha korabban akarsz visszamenni(

26. brekus_2010 (válaszként erre: 20. - Epresfank76)
2013. jan. 30. 20:12

Ez így működik sajnos valójában.

A helyemen határozott idővel volt valaki alkalmazva, amikor bejelentkeztem dolgozni. Közölték menjek nyugodtan, de a szabik alatt felmondanak. Meg tudják indokolni, nagyon meg sem kell már erőltetni magukat.

Ezutánderült ki, hogy megint babát várok, gyorsan bejelnetettem, mert ez még mindig felmondási védelmet ad.

Na erre nem reagáltak. HR-es tanácsadó szerint arra vártak, hogy akkor nem megyek be a bejelentett napon és hivatkozhatnak arra, hogy nem jelentem meg munkára ráutaló magatartással és azonnalival elküldhetnek (mert így lehet terhesen is)

Persze bementem és egy szó nélkül intézték a papírokat és aznaptól kezdve a régi pozíciómban munkába álltam! Nagyon képben kell lenni, mert sok lehetőséget adtak most a munkáltatók kezébe.

25. ffda657edd (válaszként erre: 24. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 17:07
Találhatnak okot rá, ha nagyon akarnak. De, ha hamarabb visszamész, akkor meg még csak erőlködniük sem kell.
24. ffda657edd (válaszként erre: 20. - Epresfank76)
2013. jan. 30. 17:06
Sajnos igen megtehetik, hogy visszaveszenk és még szabin vagy elküldenek.
23. ffda657edd (válaszként erre: 19. - Epresfank76)
2013. jan. 30. 17:05

Szia!


A szülők lapján megtalálod. Nem tudom, hogy miért nem jeleníti meg.

Igen, sajnos sokmindent megtehetnek a munkáltatók. :-(

22. ffda657edd (válaszként erre: 18. - Fildus)
2013. jan. 30. 17:04
Hát ahogyan le van írva szerintem nem. Csak arra, aki a 3 év előtt vissza akar menni. A példában is úgy van leírva.
21. fildus
2013. jan. 30. 15:40
A GYES végéig van védettség, ami normál esetben a gyerek 3 éves koráig. Ha tartósan beteg, akkor a gyermek 10 éves koráig....
2013. jan. 30. 15:27
Én inkább azt látom botrányosnak,hogy olyanokat lehet hallani,hogy húúúúú.Az én utódom határozott idejű szerződéssel van helyettem.De ez nem jelent semmit ahogy hallom.Bejelentem,h 30 nap múlva munkába szeretnék állni,mondják,h jó rendben van,az utódomat el sem küldik,mert amíg szabin vagyok felmondanak,és ,marad az utódom.Sajnos ez megtörtént ismerőseimmel:(És mivel nincs védettség csak 30 nap ami a felmondási idő is,így nem lehet munkaügyi bíróságra menni ezért.
19. epresfank76 (válaszként erre: 16. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 15:08
Sziasztok!Nem tudtam megnézni amit belinkeltél,üresen maradt az oldal valamiért.Én gyeden vagyok.Már beszéltem a munkahelyemen a könyvelővel/munkaügyissel.Október 1 től szeretnék állományban lenni,h ne kapja gyest véletlen sem,abból nem tudok megélni.Kiszámolta h 41 nap szabim van így kb.november vége felé kell csak dolgoznom menni.Én is úgy tudomh, akik hamarabb mennek vissza mitn a gyermek 3 éves koa,akko má nincs védettség.Pl a kolléganőm 5 éve szülte az első gyerekét,2 év után vissza akart jönii,közlték h nem akarják az utódját elküldeni,adnak neki végkielégítést.Konkrétan megzsaolta a céget.Vissza kellett venniük,csináltak neki eg plusz munkakört.és akkor még egy évig nem úghatták ki.Végül egy év után is maradt,mert jól dolgozott.Most megint szült,de legközelebb ezt nem játszhatja el majd.
18. fildus (válaszként erre: 17. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 14:57
Nem arra, aki gyes után megy vissza?
17. ffda657edd (válaszként erre: 16. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 14:25
Én ezt úgy értelmezem, hogy az került ki a felmondási védelem alól, aki nem marad otthon 3 évig. Hanem vissza akar menni korábban is pl. a gyed után.
2013. jan. 30. 14:22
15. ffda657edd (válaszként erre: 14. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 14:06
Van egy tb tanácsadó a neten. Ha valakit érdekel, priviben elküldöm a linket.
2013. jan. 30. 14:05

Itt sok mindent meg lehet találni:

[link]


Arról én is hallottam, hogy előtte be kell x idővel jelenteni, hogy vissza akarok menni. De erre is vannak szabájok, hogy milyen esetben mikor kell szólni.

13. Csipmanzka (válaszként erre: 12. - Fildus)
2013. jan. 30. 13:38
Az nem jo, sajnalom.
12. fildus (válaszként erre: 10. - Csipmanzka)
2013. jan. 30. 13:36
Házon belüli áthelyezéssel... Bonyolult az ügy nagyon. De sok hasznos információt találtam abban a linkben, amit átküldtél. Szóval nem hagyom magam... és úgy néz ki, hogy a kisebbik lányom tartósan beteg... (most zajlanak a kivizsgálások)
11. Csipmanzka (válaszként erre: 9. - Brekus_2010)
2013. jan. 30. 13:34

Az utolso resz "tetszik". Ez korrektnek tunne.


Viszont 2o12 juniustol a 3o napos bejelentes van ervenyben, hogyha en holnap bejelentem, hogy vissza akarok menni Marc. 1-tol, akkor jovo heten mar el is kuldhet?

Es ha van a vegzettsegemnek megfelelo pozicio?

Es ha ugy jar az illeto, mint fldus, hogy felvettek helyette mast hatarozatlanra, neki azt mondjak, nincs hely vagy nincs megfelelo pozicio a vegzettsegenek, holott van?


Ha megjelentem azon a munkanapon, hogy jelezzem a munkabaallasra utalo magatartasom -annak ellenere, hogy nem reagaltak- akkor azt ki kell fizetniuk, ugy gondolom.

10. Csipmanzka (válaszként erre: 8. - Fildus)
2013. jan. 30. 13:27

En ezt egyebkent sem ertem, hogyan vehetnek fel valakit a helyedre, ha te meg ott vagy. Jobban mondva, hogyan hirdetik meg eleve a pozit ugy, mintha vegleg kene valaki, s raadasul a szerzodese sem hatarozott.

Kene ide egy HR-es :)

2013. jan. 30. 13:22

Nyáron jártam végig ezt a procedúrát.

Írásban kell (tértivevényesen!!!) bejelentened, hogy pontosan mikortól akarod megszüntetni a fizetésnélküli szabadságodat.

A munkáltató ha akar ragaszkodhat hozzá, hogy ez az időpont, (ha tavaly jelentetted be 60 múlva legyen) 2013. jan. 1.-től 30 nap múlva legyen.

Kellene reagálnia a munkáltatónak írásban, szeretik ezt elfelejteni. Ha így van, akkor is a bejelentett napon meg kell jelenned, hogy felvennéd a munkát, hogy a "munkába állásra utaló magatartásod" meglegyen.


2012. júniustól felmondhat rögtön, ahogy bejelentetted a szándékod, nem kell az 1 hónap türelmi idő sem, DE! Meg kell indokolni, hogy nincs a végzettséged megfelelő őüres pozíció stb.

Neki kell felmondania, te ne fogadj el semmi közös megegyezést, ne is írj alá semmit, amíg nem beszélsz szakemberrel. Ki kell fizetnie a szabikat, a felmondási időt és végkielégítést. Ráadásul úgy, hogy azt a bért amivel elmentél szülni megemeli az azóta történt alapbéremelésekkel.

8. fildus (válaszként erre: 7. - Csipmanzka)
2013. jan. 30. 13:22

Most abban egyeztünk meg, hogy májusig otthon maradok, mert addig vagyok GYED-en a kicsivel, utána kiveszem a felgyülemlett szabijaimat (44 nap) és augusztus 1-jével megyek vissza...


Ugyanakkor létszámleépítés lesz, bejelentett több lépcsős. Létszámstop van, a helyemre felvett emberke határozatlan idejű szerződést kapott...


De keresgélek más munkát is, gyes mellett szeretnék...

7. Csipmanzka (válaszként erre: 6. - Fildus)
2013. jan. 30. 13:19
uhh, es azota te sem erdeklodtel? Nagy ceg?
2013. jan. 30. 13:08

Én bejelentettem a munkáltatónál még októberben, hogy szeretnék visszamenni, de még mindig nem kaptam választ, csak annyit, hogy nincs hely...


Úgy tudom, hogy a visszaállást jelezni kell a munkáltató felé előtte 60 nappal...

5. Csipmanzka (válaszként erre: 2. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 13:05

Hmm. Ez nem olyan jo hir.

Kuldd el lszi azt az oldalt! Nekem s van egy, most talaltam, pdf-et kuldott feliratkozaskor. Abban az all :" 1. Ön bármikor megszakíthatja a fizetés nélküli szabadságát. Ez az Ön döntése. Kizárólag

az Öné. A munkáltató köteles visszavenni attól a naptól, amikor Ön jelentkezik, és azt mondja,

hogy szeretné megszakítani a fizetés nélküli szabadságát és szeretne újból munkába állni. Ez

nem szívesség a munkáltatótól..."

4. ffda657edd (válaszként erre: 2. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 12:48
A Szülők Lapján sok infó van erről. Én is onnan szoktam mailokat kapni. (remélem nem lesz gond, hogy kiírtam az olal nevét)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook