Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új építésű lakások alaprajza fórum

Új építésű lakások alaprajza (beszélgetős fórum)


1 2
37. birebora (válaszként erre: 28. - Channa*)
nov. 24. 17:09
Hát hol?:)
nov. 24. 17:08
Wc papir, nedves törlőkendő nem játszik?
nov. 24. 17:06
Komoly, hogy a seggmosásról megy a diskurzus?:)
34. Titkoskert (válaszként erre: 31. - Channa*)
nov. 24. 16:58

Nem akarom a véred szívni, eskü.

De, ha már a tudatról van szó, akkor az milyen már, hogy valaki nagy dolga után a kádban mossa le az ülepét, utána meg abban majd valamikor, a párja, gyereke mossa az arcát. Na....tényleg ez vicc akar lenni, hogy ne gondoljunk már olyan mélyen bele mindenbe, mert carul is kijöhetünk belőle.

33. Hattori (válaszként erre: 32. - L’Engel)
nov. 24. 16:41
Nem kell.
32. L’Engel (válaszként erre: 24. - Hattori)
nov. 24. 16:13

Feltétlenül új építésű kell hogy legyen?

Vannak nagyon szépen kivitelezett, felújított, jó elrendezésű lakások és házak is. Arra az esetre, ha rögtön kulcsrakész, beköltözhető otthont szeretnél és nem te akarsz bajlódni a munkálatokkal.

31. Channa* (válaszként erre: 30. - Titkoskert)
nov. 24. 16:05

Igen, tudom, hogy külön csap vagy mi van beépítve.


A fürdőinkben a WC kagyló van a legtávolabb mindentől, de a fenék mosás közvetlenül a WC-be történne.


Lehet, hogy nem más, lehet, hogy nem jobb egyik a másiknál, de a tudat más...

30. Titkoskert (válaszként erre: 28. - Channa*)
nov. 24. 15:18

"Azért a WC-ben lévő bacik társaságában nem mosnám a fenekemet."


De a fürdődet vígan használod, a WC mellett, vagy közelében. :) A WC-ből jut ám a levegőbe is baci, baktérium, ezt már be is mérték, nyilván egészséges embernek nem lesz tőle baja.

Amit Enissa említett, az nem a WC kagylóból csapatja a vizet az altájra, hanem a bidé működése alapján, ha attól nincs baj, akkor ettől sem lesz.

[link]

29. Channa* (válaszként erre: 26. - Borian)
nov. 24. 13:46

Mi csak sejtettük, hogy jó lehet a több WC és fürdő, de most már élvezzük is az előnyeit:D

Szuper, hogy egyszerre lehetünk bent egy-egy fürdőben/Wc-ben úgy, hogy közben nem vár ránk másik 2-3 családtag;)

28. Channa* (válaszként erre: 25. - Enissa)
nov. 24. 13:44

Igen, tudom, hogy van ilyen, de az nekem valahogy nem szimpatikus, ilyenen nem gondolkodok ezért.


Azért a WC-ben lévő bacik társaságában nem mosnám a fenekemet.

27. Hattori (válaszként erre: 26. - Borian)
nov. 24. 11:46
Micsoda luxus:)!! Külön wc a cicuskának!
26. Borian (válaszként erre: 21. - Channa*)
nov. 24. 11:28

Nálunk sincs külön seggmosó, de van külön wc is (azt főleg a macska használja, mert ott az alma) és a fürdőszobában is.


Mi be vagyunk állva arra, hogy reggel intézzük az ügyeket és utána zuhanyzunk, ezért sosem merült fel az igény külön seggmosóra.


Több fürdőszoba viszont jó lenne, amióta kamaszodnak a gyerekek, bár egyelőre működik a dolog, főleg, hogy sokat vagyunk HO-ban.

25. Enissa (válaszként erre: 21. - Channa*)
nov. 24. 10:09

"A bidé jó dolog, de azzal nem szokott tervezni senki és sokszor nem fér el az adott helységben."


Erre a célra teljesen tökéletes WC ülőkék is léteznek, ami bidéként funkcionál, nem olcsó ez sem, de a helyhiány már nem indok. A pénz talán igen.

24. Hattori (válaszként erre: 14. - Globus)
nov. 24. 09:51
Kicsi lakásokat néznék. Két fürdő nem kell.
nov. 24. 09:42
Nálam a nyaralóban van amerikai konyhás nappali, és vannak ablakok és a fürdőben a wc azon is ablak. A lakásunkban külön minden. Külön konyha, nagy nappali, hálók, külön wc. Egyikkel sincs semmi bajom. Mindegyikhez tudok fél pillanat alatt alkalmazkodni.
22. semleges (válaszként erre: 17. - Enissa)
nov. 24. 09:38
:DD Hangosan felrehegtem:)
21. Channa* (válaszként erre: 17. - Enissa)
nov. 24. 09:35

A bidé jó dolog, de azzal nem szokott tervezni senki és sokszor nem fér el az adott helységben.


Engem nem zavar ha egyben van a fürdő és WC. A házunkat úgy alakítottuk felújításkor, hogy 3 fürdőnk lett és mind a háromban van WC is, azaz van 2 nagyobb fürdőnk, az egyikben kád van mosdó és WC, a másikban tusoló, mosdó és WC, a harmadik egy picike helység, ahol van egy tusoló, kézmosó és WC.


Bidének nem volt elég egyik helység sem, de fenék mosásra megfelel a kád és a tusoló is. Nem azért kell mosni, mert fostos maradt, hanem azért, mert kényelmesebb, ha tiszta;)

20. Flóra76 (válaszként erre: 17. - Enissa)
nov. 24. 09:19

Szerintem is. Azért mert én valamelyik vendég wc-ben összefostam magam, még nem kell letolt gatyával végigszántanom a lakáson, rendbe lehet hozni magad fürdésig.:)

Nekem is van a fürdőben wc, de tilos odarondítani.:))) Kivéve ha muszáj....

19. Enissa (válaszként erre: 17. - Enissa)
nov. 24. 09:13
Jaa lényeget lehagytam, van kézmosó is.
18. Enissa (válaszként erre: 12. - Globus)
nov. 24. 09:13
Utazáskor, vonaton, repülőn, hajón....hát na.
17. Enissa (válaszként erre: 11. - Charlize)
nov. 24. 09:11
Erre találták ki a bidét, bár nálam van WC papír, nedves törlő. Nem tudom felfogni egy felnőttnek, hogy maradhat fostos a feneke, de amit én nem értek, attól létezhet. Tök ciki lehet.
nov. 24. 07:56

Szerintem jó dolog ha konyha, étkező, nappali egyben van. Csak világos és jól szellőző legyen. Egy család együtt lehet a nap minden órájában. Az anyuka nincs főzés közben bezárva a konyhába, szem előtt van a gyerek, ha a nappaliban játszik.


Nekem az új építésüeknél a vendég wc hiányzik. Az sem tetszik, ha van külón wc az nincs kellően szeparálva a közös terektől.

15. Borian (válaszként erre: 1. - Hattori)
nov. 24. 07:55
Én találtam álomlakást: nagy nappali-konyha, hatalmas ablakok, körben nagy terasz, 3 hálószoba, mind saját fürdővel, gardróbbal... azután megtudtam az árát. 590 misi. Ja, hát azért villát veszek Toscana-ban...
14. globus (válaszként erre: 13. - Andi6020)
nov. 23. 23:44

Családi házban.

Lakásokban nem sok variáció van. Pláne ha nincs szárítógép, általában fürdőben van a mosott ruha is. Én pl. mindig csodálkozom, ha penészt mondanak, nálunk olyan száraz a levegő, az este elöl hagyott péksüti reggelre reszelhető morzsának.

13. andi6020 (válaszként erre: 9. - Globus)
nov. 23. 23:30
Legyen egy a fürdőben, meg egy külön.
12. globus (válaszként erre: 11. - Charlize)
nov. 23. 22:58
Van wc papír, nedves törlő. Nem lehet minden alkalommal megfürödni, kibírjuk. Mi van, ha munkahelyen tör ránk a szapora?
11. Charlize (válaszként erre: 10. - Enissa)
nov. 23. 22:53
Azért fostos seggel sem túl felemelő végigcsattogni a lakáson zuhanyig a családtagok előtt.
10. Enissa (válaszként erre: 9. - Globus)
nov. 23. 22:41
Ez így van, vagy amikor minimum ketten vannak, és akkor jön rá valakire a hasmenés, amikor a másik fürdik.
9. globus (válaszként erre: 7. - Enissa)
nov. 23. 22:28
Nekem is furcsa a fürdőben wc. Nem jó úgy heverni a kádban, ha előtte valaki telekakálta a levegőt. Még akkor se, ha én 🙃
8. Enissa (válaszként erre: 6. - Hattori)
nov. 23. 22:22
Vannak azért nagyon világos, nagy erkélyes, nagy nappalis lakások is, a IX. kerületben nézegettem 5 éve, gondoltam odaköltözöm. Ott a szobák külön voltak, és elfogadhatóak voltak, hálónak nem kell pl. nagy.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook