Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új élet Szaúd-Arábiában fórum

Új élet Szaúd-Arábiában (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. 807202845b (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 3. 13:34

ha figyelnél, nem is tagadtam, hogy tv-éből netről stb tájékozodok :) plussz megfordultam jópár akár nem hoxás fórumba ahol a nők nem mindig lelkesedtek az arab létért, főleg nem az 1ik legkeményebben vallásos (és ez köztudott!!!!) Szaúd-Arábiába ahol a vallási rendőrség árgus szemekkel figyeli pl a nőket,,, hogy a szabály szerint viselkednek e.


"Nem azt mondom, hogy az ottani élet megegyezik a miénkkel,én nem is vállalnám be ott az igazi muszlim családmodellt, mert teljesen önálló vagyok mindenben, és veszettül makacs,"



Na ez az amiről a topiknyitó tegyen le,,,, ő ott 1 nő lesz és a nő ott ,,, na mindegy... mindenki ott él ahol jólérzi magát.



Azt azért ne feledd jóval lazább arab országok is vannak (!) ahol a nők is valóban jólérzik magukat.

47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - 807202845b)
2013. jún. 3. 10:32

Dehogy felejtem el. Papíron rögzítve van a magyar nők egyenjogúsága is, de nem tudom dolgoztál-e már bérszámfejtésen, hogy ugyanazon munkáért egy nő 80 %-ban jóval kevesebbet kap, még akkor is, ha ő jobban végzi a munkáját, többet tesz le azasztalra. Nézzünk már körül, hány női vezető van, vegyük ki azokat ahol közel ül a tűzhöz az apa, férj, rokon és benyomja valahova jó pénzért.

A mai magyar családmodell. Apa a pénzkereső, anya is dolgozik legtöbb helyen kevesebb pénzért, majd kezdődik az otthoni háztartás, gyereknevelés, és még legyen toppon, mint "szerető" is. (a kevés kivétel meg erősíti a szabályt.

Hidd el az ottani, lányok, nők is tesznek az ellen ha nem tetszik valami, és van ott is, hogy hülye szadista a férje, pont úgy ahogy itt is. Szerinted itthon, miért nincs elég hely az anyaotthonokban?? Na ja, mert a férjeik a tenyerükön hordják a feleségeiket.

Nem azt mondom, hogy az ottani élet megegyezik a miénkkel,én nem is vállalnám be ott az igazi muszlim családmodellt, mert teljesen önálló vagyok mindenben, és veszettül makacs, én a mostani eszemmel nem viselném el, hogy nem a férjemmel együtt ünnepelünk, mert a férj is külön a férfiakkal, én is külön a nőkkel. De nagyon közelről ismerek olyan embereket akik nagyon is boldogan élnek,tehát embere válogatja mit és miért tud felvállalni. Kinek mi okozza a boldogságot. Nekem nem tudsz újat mondani, mert a mondataidból kiindulva csupán hallottál róla, és azt amit a média jónak lát, hogy hallj, és láss. Nézd ők nem úgy élik ezt meg, hogy nincs szabadságuk, ők az anyatejjel szívják magukba az Isteni törvényt. És ha utána nézel a világon az a vallás terjed a legjobban, rengeteg nem ott született ember veszi fel, vagy cseréli le a saját vallását erre a vallásra. Olyan helyen élek, ahol látom, született magyar házaspárok tanulják a vallást és saját akaratukból öltöznek a nők , ahogy a vallás elvárja tőlük.

46. 807202845b (válaszként erre: 44. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 3. 01:09
Csak azt ne feledd hogy ott nem nyugati magyar nők futkosnak akik a szabadságba ordíthatták hogy nő vagyok egyenjogú vagyok azt teszek amit csak tetszik mert jogaim vannak! na ők abba nőttek bele hogy nem sok joguk van...
45. laprincipessa (válaszként erre: 43. - Kszb)
2013. jún. 2. 19:26
Hát ez tényleg elég durva. De úgy érzem itt azért a felelőtlenség is közre játszik. Én 2,5 éve ismerem a párom és még egy pár évig nem tervezek esküvőt.
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - 807202845b)
2013. jún. 2. 18:00

Erre azt írom, hogy hány nő bánja meg, hogy Magyarországon pedigrés magyar férfit választ, hányat tartanak terrorban, hányat ölnek meg. Ha valaki vállalja, hogy a társának a szokásai eltérnek a mi kultúránktól éppen olyan boldog tud lenni idegen országban is. Azért ha olvastál erről-arról, tudhatod ott sem "öngyilkolják meg tömegesen a nők magukat a siralmas sorsuk miatt.

Sajnos senkinek nincs biztosítva, hogy akivel összeköti az életét, azzal mindig boldog is lesz, és így van ez férj-feleség, szülő gyerek kapcsolatban is.

43. kszb (válaszként erre: 42. - Laprincipessa)
2013. jún. 2. 17:52

bnőméknél nem a józan ész, és az alkalmazkodni akarás hiánya állt fenn. A párja egy nigériai törzsből származott el Európába. Mint a legtöbb onnan származó, először Francia o-ba jött, aztán Bécs, és az fene se tudja hogy mi által vezérelve kötött ki Bp-n. Innen járt át Bécsbe dolgozni. Itt összejöttek bnőmmel, és szinte roham tempóban történt minden. 1/2 éves kapcsolat után esett teherbe bnőm. Dúlt a love 1000-el eleinte.

Csakhogy a pasi kultúrájában teljesen elfogadott dolog az, h van egy asszony, akit szeretsz, és gyereket szül neked. Ő élete párja. Viszont ez nem jelenti azt, h mellette csajozni nem ér. Folyamatosan félrejárt, állandó bnői voltak. Bnőm persze ezt a mi monogám világunkban felnőve nem igazán tolerálta. A srác meg csak osztotta az észt, h bnőm az asszonya, azok meg csak bnők, és ez így normális. A gyerek policisztás vesével született. A srác törzsénél ilyenkor vmi olyasmi van, h átok ül bnőmön, meg szellemek, meg hasonlók, és persze bnőm a rossz. És mindenben (durvábban, mint egy itthoni anyós- meny konfliktus). Skyp-on, meg MSN-en, meg mindenhol nyomták az őrületet rájuk.

Vegas (pasi)állandóan a haverokat helyezte előtérbe, hisz az asszony náluk is háttértáncos a családban csak, akinek csupán az a feladata, h nevelje a gyereket, főzzön, mosson, takarítson, és kiszolgálja a ffit. A fű használatáról már ne is beszéljünk, ami szintén maximálisan elfogadott náluk. Gyerek előtt is simán nyomta.

Mindemellett hirdette az igét, h ő mennyire utálja a fehéreket.... Úgy, h a párja is az, és köztünk él.....

42. laprincipessa (válaszként erre: 41. - Kszb)
2013. jún. 2. 17:39

Sajnos ha olyan emberekről van szó, akik elzárkóznak a józanész bármely megnyilvánulásától, teljesen mind1, ha előtte 50 méterre laktak egymástól, akkor sem lesz egyetértés. Bár van aki jobban szereti a konfliktusokat, mint a nyugalmat.

Mi nagyon sokat beszéltünk ezekről a kulturális különbségekről, elég rég együtt vagyunk. És én nem félek belemenni a kényes kérdésekbe. Akármit hallottam, akár az asszonyverésről, akár a körülmetélésről, a szülők szerepéről, mindig megbeszéltünk mindent és nyílt lapokkal játszottunk. De azt is tudom, mégha most elviselhetőnek is tűnnek azok a szabályok, amik ott vannak (már ha tekintentbe vesszük azt, hogy kivel kell mindezt végigcsinálnom), nem tudom hogyan fogom megélni, amikor a saját bőrömön tapasztalom.

41. kszb (válaszként erre: 40. - Laprincipessa)
2013. jún. 2. 17:08

jajj:)))

"De most tegyük fel egy pillanatra, hogy nem egy begyepesedett, kétszínű, műmájer, gerinctelen, terrorista alakkal találkoztam, aki csak azért jött ide, hogy elcsábítson egy nyugati nőt, akin aztán hazacsalva megbosszulhatja az arab világ sérelmeit. És tegyük fel, hogy én pedig nem egy buta liba vagyok, aki álomvilágban él és keresi az ezeregyéjszaka meséinek arab hercegét, lila köddel a feje körül." :))))

Ezeket senki nem feltételezte :)))

A saját életedet te éled, a döntéseket te hozod! :) Neked kell tudnod, h mit szeretnél, miylen áldozatok érik meg részedről! Mi ezt nem tudhatjuk, ezért sem akartam én személy szerint belefolyni semmilyen gondold végig, ne tedd, meg fogod bánni dologba :) Mi nem ismerjük a párod, így aztán nem is véleményezhetjük sem őt, sem a kapcsolatotokat! :)

Én a bnőm példáján okulva (pedig ott katolikus- katolikussal állt össze, alapított családot, mégis egy egész kontinens áll a két kultúra között - pld a párja kijelentette, h ha lányuk is születik, azt is körülmetélteti) én a saját életemben nem vállalnék be iylesmit. De ez az én életem, az meg a tied :) És csupán a meglátásom volt, ami tapasztalati szinten vésődött belém, az, amit 1 hsz erejéig leírtam :)

2013. jún. 2. 15:56

Éppen a tájékozódási szakaszban vagyok, azért indítottam a fórumot, mert őszintén reméltem olyanok is betérnek, akiknek van tapasztalatuk ezen a téren. Rengeteget olvasgattam a témában az interneten, rengeteg filmen és könyvön túl vagyok, a Lányom nélkül sohával már a világból ki lehet zavarni és van annyi tapasztalatom már nekem is, hogy meg tudom mondani kapásból, hogy melyik az amelyik csak a szenzációra hajt.

Tisztában vagyok azzal is, hogy nem lesz könnyű menet. Korábban én is úgy gondoltam, nincs az a férfi akiért megérné a legapróbb áldozat, nem ismertem olyat, aki miatt akárcsak Szlovákiába elköltöztem volna. Úgy gondoltam, hogy ha valaki nem akarja az én utamat járni, akkor az mehet ahová akar.

De most tegyük fel egy pillanatra, hogy nem egy begyepesedett, kétszínű, műmájer, gerinctelen, terrorista alakkal találkoztam, aki csak azért jött ide, hogy elcsábítson egy nyugati nőt, akin aztán hazacsalva megbosszulhatja az arab világ sérelmeit. És tegyük fel, hogy én pedig nem egy buta liba vagyok, aki álomvilágban él és keresi az ezeregyéjszaka meséinek arab hercegét, lila köddel a feje körül. Sőt még merészebb leszek, tegyük fel, hogy két józan gondolkodású emberről van szó, akiket nem vakít el a rasszizmus, a médiából özönlő sztereotípiák, akik annak ellenére, hogy szeretik egymást, nem elvakultak, látják egymás hibáit, látják a különbségeket, ugyanakkor kompromisszumképesek és tudnak józanul gondolkodni. És tegyük fel, hogy az emberek nem eldobhatók, mint amit manapság mindenki szajkóz: ha van valami nehézség, akkor dobd ki, majd jön a következő. Én sajnos nem így gondolkodom, nem mondom, hogy mindent el kell tűrni, sőt nem is teszem, de mi van, ha olyan értékes emberrel találkoztam, ami manapság már kihaló félben van. Mert én így gondolom.

39. 807202845b (válaszként erre: 37. - Kszb)
2013. jún. 2. 12:39

Azért van persze pozitív dolog is olyat is hallottam már hogy magyar nő arab FF-val teljesen jólelvan és boldogok.



Igaz, nyugaton és nem 1 arab országba mentek. Mert a FF nem akarta kitenni asszonkát annak ami az arab világba várná nőként.

38. 807202845b (válaszként erre: 37. - Kszb)
2013. jún. 2. 12:37
Régen is téma volt ez más fórumokon és sajnos nem csak siker élmény van mint ahogy eme topikba pár hozzászóló meseszerűen festi le a dolgokat..... bizony olvastam én már nőtől hogy nagyon megbánta , hogy még 1 hőn imádott arabférfiért is de feldobta a (nekünk,neki)megszokot, európai nyugati stílusu életét, és mindent hátrahagyva ment a férfivel az arabokhoz, ahol tetszik nem tetszik más a kultúra és a nők helyzete is,,,,,, ott pl a szülőknek komoly parancsoló szavuk van a menyük felé stb ha jól tudom... de persze a tgopiknyitónak a saját jól megfontolt döntése hogy mit tesz, hisz az ő élete, de én nem csak ebből a topikból tájékozódnék ahol kb 3 beíró meseszerű élménynek írja az egészet, mert sajnos van bőven olyan is hogy nő igen keményen megbánt 1 efféle lépést.
37. kszb (válaszként erre: 36. - 807202845b)
2013. jún. 2. 11:56

én is úgy gondolom, h 2 ennyire eltérő kultúrából származó ember hosszútávon nem tud megfelelni a kapcsolatban.... néztem én már végig bnőm vergődését itthon, mert összekötötte életét egy nigériai pasival, gyereket szült neki, stb. Egész egyszerűen annyira nagy a neveltetésbeli, kulturális különbség, h hiába a nagy szerelem, x idő után ezek kiütköznek, pláne ha már gyereknevelésről is szó van. Vmelyik fél vagy nagyon alázatos, és maximálisan behódol a másik életszemléletének, vagy horrorrá válik a hétköznapi lét.

De ezt mindenkinek magának kell éreznie, h mit szeretne, és mit vállal.

2013. jún. 2. 11:24
És úgy gondolom a saját országukba te nem nagyon ugrálhatnál a nyugaton oly hangzatos női egyenjogúsággal, már félre ne értsd.....
35. 807202845b (válaszként erre: 34. - Laprincipessa)
2013. jún. 2. 11:23
Ne értsd félre természetesen nem az életedbe vájkálok, de jól átgondoltad te ezt?? Hangsúlyoznám, hogy az 1ik leginkább vallásos arab orazágba mész, ahol még a turistákat is előszeretettel veszi őrizetbe a vallási rendőrség, vagy mi fene, ha épp mernek véteni a kimondottan szigorú szabályaik ellen.
34. laprincipessa (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 1. 22:35

Kendőben jár, és olyan ruhában, ami takarja. Tudtommal Szaúd-Arábiában ráadásul kötelező az a hosszú fekete cucc is, amiben csak a szeme látható a nőknek.


A sertéshúson én mindig jót mulattam. Vagyis azon, hogy szinte mindegyik iszik alkoholt, aki hosszabb időre idejön, de sertést akkor sem ennének, ha pisztolyt tartanának a fejükhöz. Pedig szerintem ez utóbbi kisebb bűn, de hát kisebb az élvezeti értéke is, az biztos...

Egyik barátnőm mesélte, hogy a párja, aki szintén arab, rendelt kolbászos pizzát, mondta is, hogy mennyire szereti. A barátnőm megvárta, míg végez vele, majd közölte, hogy az amúgy disznóból van, de nem akarta, hogy kárba menjen... Az én párom mondjuk mindenről háromszor megkérdezi, hogy van-e benne sertés, mielőtt hozzáfogna.


Megkérdezhetem, hogy honnan vagy ilyen jól értesült?

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Laprincipessa)
2013. jún. 1. 21:52

Hát ez a testvér dolog nem hangzik jól, mert ugye amikor eljön valaki otthonról azért jobban elengedi magát, és ha itt is felügyelet alatt áll, az akkor régen rossz.

Ha nagyon vallásos valaki, mondjuk a cigi, pia sem nyom nagyot a latban, majd tovább böjtöl, és több imát mond el ha hazatér. A testvér kendőben jár? A karját szabadon hagyja, vagy mindig hosszú ujjúban jár?


A sertéshússal nagyon nagy butaságot követtem el egyszer. Azt mondta valaki, biztos észre venné, ha azt enne, mert az nem lehet jó. És én adtam neki, repetát is kért, azt nem adtam hanem elmondtam, hogy mit evett. Nem szólt semmit, nem is hányt. Utána esett le nekem, hogy milyen hülye voltam, hiszen ő teljesen más kultúrában nőtt fel, olyan, mintha nekem kutyát szolgálnának fel.

32. laprincipessa (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 1. 21:07

Hát a dohányzás megvan, az alkoholfogyasztás megvan, ami a szórakozást illeti többnyire kettesesben megyünk, ha csak srácok vannak ott, akkor nyílván nem megyek, ha vegyes a társaság, akkor igen.

De azt tudom, hogy betartják a szabályokat otthon, némelyiket még itt is. Az egyik huga itt tanul például, neki sötétedés után nem szabad sehova mennie egyedül, pedig már idősebb nálam. Na ez nem azt jelenti, hogy akkor ő most be van zárva, hanem ha olyanja van, hogy épp bnőihez akar menni, akkor hívja a bátyust, neki pedig ott kell hagynia csapot-papot és elkísérni akárhová.

31. 807202845b (válaszként erre: 29. - Laprincipessa)
2013. jún. 1. 17:39
A korán is ugyanarra tanít mint a biblia, 1 más tiszteletben tartására.
2013. jún. 1. 17:39

Eszik a barátod sertéshúst, dohányzik esetleg mértékkel iszik is? Amikor szórakozni mentek megy veletek más férfi is, vagy inkább teljesen kettesben vagytok?

Édesanyja az utcán esetleg lánytestvére milyen ruhában jár?

Ha nézel fotót a családról azt figyeld meg az utcán miben vannak,Csalási fotókon a nők a férfiak társaságában, vagy inkább külön vannak fotózva.

Ha a nők külön vannak, akkor biztos az iszlám szabályai szerint élnek, ami nem azt jelenti nem lehet valaki boldog ebben a miliőben, de készülj fel arra, hogy a tradicionális szokások szerint a férfiak elmennek akár otthonról is egy kávézóba, ahol elbeszélgetnek, míg a feleség otthon marad vagy egyedül, vagy a család női tagjaival szervez magának valami programot. Általában egy muszlim országban , ha gyermek születik, akkor annak a muszlim szokások szerint kell nevelni.

Aztán tudod a kivétel meg erősíti a szabályt. :)

29. laprincipessa (válaszként erre: 28. - 807202845b)
2013. jún. 1. 15:26

Ami a páromat illeti tiszteletben tartja a vallásomat, sőt kifejezetten csodálja, mivel itt ritkaságszámba megy, hogy valaki vallásos legyen.

Ami a családját illeti, a szüleivel még nem találkoztam, csak annyit tudok róluk, amit ő mesélt, és őt arra nevelték, hogy tartsa tiszteletben a keresztény vallást, mivel egy igazi hithű arab ezt teszi. Amikor pedig szóba került, hogy Szaúd-Arábiában élnénk, megmondtam neki hogy én nem veszem fel a vallását, ő pedig azt mondta, hogy soha nem is várná el.

Ne gondold, hogy nem szoktam vele kényes kérdésekről beszélgetni, elég sokszor előkerül a téma és ő válaszol is őszintén, de azt sajnos ő biztos nem tudhatja mi jár egy nyugati nő fejében, mikor bekerül abba a világba. Tudom, hogy ott nagyon sok szabály van, ami itt meg sem fordulna a fejemben és tudom, hogy nem egyszerű átvenni azokat a szokásokat.

28. 807202845b (válaszként erre: 26. - Laprincipessa)
2013. jún. 1. 14:58
mértnem a pároddal beszélwed meg? ő csak tudja, hogy a rokonsága ehhez hogy viszonyulna.
27. 807202845b (válaszként erre: 25. - 06718ca650)
2013. jún. 1. 14:56
És? Ettől még tudható hogy a szaudi férfiak főleg a saját országukba És családjuk igen komolyan veszik a vallásukat és a nőt elég rövid pórázon tartják... (a saját országukba, nyílván nyugaton nem)
26. laprincipessa (válaszként erre: 21. - 807202845b)
2013. jún. 1. 14:44
Igen, ezért indítottam a fórumot.
25. 06718ca650 (válaszként erre: 6. - 807202845b)
2013. jún. 1. 14:30
és van rengeteg olyan "nyugati" pasi, aki veri a feleségét, iszik, terrorizálja... sose lehet tudni semmit.
24. kszb (válaszként erre: 23. - 807202845b)
2013. jún. 1. 14:08
mást nem törlik :) viszont mivel itt nem tolonganak a szaudi emberek, akár áttelepültek, akár onnan származók, gondoltam a kérdezőnek hasznos lehet ez a link :)
2013. jún. 1. 13:09
biztos jó ötlet konkurens fórumot nyíltan belinkelni ;) ?
22. kszb
2013. jún. 1. 10:36
2013. jún. 1. 10:26
Kivéve egy oyan országba ahova menni készülsz., a helyedbe azér utána járnék mire számithatsz!
2013. jún. 1. 00:57
Hát szerintem ez nem nyerés kérdése. Sok mindent rá lehet kényszeríteni egy emberre, de vallást nemigen.
19. 807202845b (válaszként erre: 18. - Laprincipessa)
2013. jún. 1. 00:46
és ha az van vajon nyerhetsz a szülőkkel szembe?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook