Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Úgy érzem teljesen leépült a baráti körünk fórum

Úgy érzem teljesen leépült a baráti körünk (beszélgetős fórum)


18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Amaunet)
márc. 20. 08:25
Igen a covid óta megörült a társadalom, csak otthon home office stb.
márc. 20. 08:23
Az igazi barátok nem kopnak el. Akik igen azokért meg nem kár. Nyissatok ti is a hasonló korú családos emberek felé, mert csak várni a csodát nem szabad.
márc. 20. 02:33
sajnos baratok jonnek,mennek az eletunkben!
márc. 19. 20:04

Szerintem a Covid alatt nagyon megtetszett sokaknak a "Maradj otthon!". A lustább emberek megtanulták, hogy online is elérhetik azt, akit akarnak. Elkényelmesedtek.


Mozduljatok ki a két évessel és találni fogtok új társaságot! Ha már lementek a játszótérre, elmentek egy játszóházba megismerkedhettek hasonló szülőkkel, akikkel később közös programokat szervezhettek. Aztán majd jön a barátság is.

márc. 19. 18:47

Nem tudom, hogy miért alakulnak ezek ki. Nekünk megmaradtak a barátaink.


Tippem van.

Pont a napokban nyílt egy fórum, ahol valaki (nem derült ki a kapcsolata a gyerekes családdal), azon rugózik, hogy az illető család veszélyezteti a gyerekét azzal, hogy heti szinten elmennek barátokhoz és így később fekszik le a gyerek. Többen, említették, már nagymama korú tagok, hogy rémálomként emlékeznek vissza arra, hogy egy-két alkalommal később feküdhetek le aludni, mert a szüleik elvitték eseményekre.


Szerintem, úgy elég nehéz egy kapcsolatot ápolni, ha így állnak hozzá az emberek. Egy kicsit sem csodálkozok azon, ha leépül az ilyenek társasága.

13. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 17:47

A gyerekeimnél azt látom, hogy még nagyon picik voltak a gyerekek, szinte nem is találkoztak a barátaikkal, aztán mikor kb. óvodások lettek a kicsik, kezdtek újra összejárni, találkozgatni a barátok, már családostól.

Aki szerint egy anya megbízhatatlan, mert a 2 éves gyerekével törődik, az nem barát, én többé látni se akarnám !

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
márc. 19. 16:23
A mi szüleink is összejárnak még 1-2 emberrel, bár érdekes, ott is nagy a leépülés.
11. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - 55Judit)
márc. 19. 16:18

De te soha nem is voltál nagy társalgó ember nem?

Mi minden hétvégén összejártunk gyerekkoromban az épp aktuális család baráttal nekem épp ezért hiányzik főleg most külföldön. Mondjuk pár évente változtak a családok. Érdekes dolog ez, nem volt vita vagy ilyen, csak valahogy elmaradt az egyik, de lett másik. Persze voltak fix családok akikkel mai napig össze járnak a szüleim immár kb 40 éve.

10. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 16:14
Sajnos nálunk is volt változás. Bár költözés is. De volt aki megmaradt és lett új kisgyerekes azért. Az durva hogy ilyet így a feleséged szemébe mondott....
9. 55Judit (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 15:46
Mikor az én fiam kicsi volt, én annyira leterhelt voltam gyerekkel, munkával, hogy nekem eszembe se jutott hogy összejárjak valakivel. nem éreztem magányosnak magam, örültem hogy élek, és estig el tudom végezni a feladataimat, és törődhetek néhány órát a gyerekkel.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 55Judit)
márc. 19. 15:43
Ok, akkor máshol is ez van, olyan mintha azt hinné mindenki hogy már semmi igényünk erre.
7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 15:42
Saját környezetemben is azt látom, a kisgyerekesekhez a családon kívül nem jár senki.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 55Judit)
márc. 19. 15:41
Sajnálom a rákot, néha úgy érzem magam a feleségemmel mintha lassan sorvadó remeték lennénk. Annyit tudnak panaszkodni az emberek, megértem ha egyedül jobb.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Srcrss)
márc. 19. 15:40
A gyerekes nem akar kimozdulni, ők is benne vannak a leépült körben
4. 55Judit (válaszként erre: 3. - Srcrss)
márc. 19. 15:40

Így van. Egy másik kisgyerekes családdal több közös téma lehet. Amazok meg nem is voltak barátok. Egy barát nem szokott csak úgy szeszélyből lelépni.

is akkor tudtam meg ki a barát, mikor rákos lettem. Akkor tudtam meg hogy senki.😀 Bár mellém szegődtek volna sorstársak barátnak, de nem bírtam hallgatni a síránkozást, a jaj de félek mi lesz, ennél még az egyedüllét is jobb.

3. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 15:35
Barátkozzatok gyerekesekkel.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 15:31
Ezek csak haverok voltak, azok meg jönnek mennek.
márc. 19. 15:24
Röviden: 30-as pár vagyunk 1 2 éves gyermekkel. Mióta megszületett, azóta kb az összes baráti kapcsolatunk leépült. Én a férj vagyok, de a feleségem is így van ezzel, van aki pacekba megmondta neki, hogy nem szeretné vele tartani a kapcsolatot, mert a gyermek miatt megbízhatatlannak ítéli őt. Erre mégis mit tud mondani egy szerető férj az asszonyának? Nálam hasonló a helyzet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook