Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tv -t szeretnék venni. Milyen az amelyik TV és monitor is egyben? fórum

Tv -t szeretnék venni. Milyen az amelyik TV és monitor is egyben? (tudásbázis kérdés)

1 2
13. bed00b28ec (válaszként erre: 8. - Békéséva)
2015. jún. 16. 16:17

nem kell monitor, nekünk kábel tv-nk van csak bele lett dugva a kábel oda ahol azt írja hogy tv csatlakozó és ennyi, mint alább írtam bekapcsoltam és beállítottam mint bármeik másik tv készüléket!



nekem is kis szobába volt a 48 centi kb pont elég volt kb kétméterről nézve.



Ne feledjük lapos lcd-ről beszélünk nem képcsövesről, ezeknek már ha jól tudom közelebb kell lenni a szemedhez hogy élvezhessed, ergó nekem ekkora méretnél a kb 2 méter pont jó volt.

12. Guruljka (válaszként erre: 8. - Békéséva)
2015. jún. 16. 16:17

Nem, ha TV-ként használod, akkor TV-ként kell csatlakoztatni. Akkor nem kell a számítógépbe dugni.

Azt akartam magyarázni, hogy a külsejében nincs eltérés, és bármelyik módon könnyedén használatba vehető.

11. 25800e2d09 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2015. jún. 16. 16:14
4:3-as képarány.. azt kerülöm :D ezek a laposak a szélesvászonra vannak kitalálva. hiába csináltatod meg, őrült sokat fogyaszt. ha 5 órát megy a régi annyit eszik 1 nap mintha 1 hétig ugyanannyi időt megy az új. ez is szempont szerintem.
10. bed00b28ec (válaszként erre: 2. - Békéséva)
2015. jún. 16. 16:13

Szia nekem kb másfél évig volt ilyenem (amonitor még megvan de már csak monitorként) abban a másfél évben csakis tv-nek használtam, eleve azért kaptam mert karira lett nekem igérve 1 lapos lcd tv , és ez volt olcsó, a tv-méretet tudom mondani az 48 centi. Én szerettem tv-ként is, van hozzá távirányító, szóval ugyanúgy működik mint 1 televizió, ha nem tudom hogy tv/monitor akkor nekem ez fel sem tűnik. Kivéve persze ha nem látom a távirányítón a tv/monitor üzemmód váltógombját. pár hónapig 1ütt használtam a gépezéshez is, ahhoz is teljesen jó volt, megnyomtam a gombot és monitor volt, ha meg megin akkor tv- értelemszerűen annak minden funkciójával.



Szóval ha neked a tv mérete megfelelő nézni szerintem nyugottan vedd meg, nekem legalábbis megfelelt. Ugyanolyan beállítások vannak az enyémen mint bármeik modern tévén, tehát kép állító hangszóró stb...

9. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Békéséva)
2015. jún. 16. 16:12

akkor nem. Kis szoba kis szoba... ezzel mindig az őrületbe kergettek a vásárlók :D azt néha kiderül hogy 4 méter távról van szó oda meg már lófütty egy 50 centis tv. én 2,5-ről nézek 106 centist.


Naszóval, a lényeg az hogy ha nem kell a monitor funkció akkor csak a tv funkcióhoz szükséges dolgok kellenek (áram, antenna és/vagy a beltéri egység ha az van, annak a kábele)


egy 60-70 centis sokszor drágább mint a 82-es. ha van hely akkor abba gondolkoznék ha megvan a legalább 2 méter táv

8. békéséva (válaszként erre: 3. - 25800e2d09)
2015. jún. 16. 16:07

kis szobában nézem a Tv-t

azt a Tv-monitor jellegű készüléket a számitógépbe is be kell dugni?

akkor is ha nem használnám csak Tv-ként???

2015. jún. 16. 16:05

Tudom, de az engem félrevezet. :D


Most nézem, a film, ami a tévében megy, le is van szűkítve, azaz lényegében a látható képméret azonos. :D


De remélem, sikerül megcsináltatni a régi szép nagy TV-t, mert újra nem telik, és megint látni fogom a feliratokat az ágyból is. :D (Az 80 cm körüli átló volt.)

6. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2015. jún. 16. 16:01
a kép átlóját kell mindig nézni. :)
2015. jún. 16. 15:59

Én collban már nem tudom követni a változásokat. Ez a monitor-TV a mai lapos képernyős, centiben mérve a kép (a kerete nélkül) 41 cm széles, és 23 centi magas.

A tévé, amit naponta nézünk, még régi fajta és kocka forma, de ugyanúgy 41 cm széles a kép, de ehhez 30 cm magasságban a "kockaság" miatt. :D


A TV-monitort a húgomék vették akciósan, orion.

2015. jún. 16. 15:52

Szia! Nekem ilyen van. Anyukám számára vettük TV-nek, de ő nem tudta megszokni a távirányítóját,inkább megcsináltattuk a régi TV-jét. Most én használom monitorként.


Ugyanúgy néz ki, mint a ma szokásos tévék, lapos és egy kis talpon áll. A számítógéppel kellett összedugni persze (vezeték a csomagolásban), és a távirányítón kellett a monitor funkcióra tenni.

Én TV-ként nem használtam.

2015. jún. 16. 15:51

az attól függ mekkora.


ha kell a VGA akkor TV-s monitor. de ezek max 26-29 coll.


32"-ban olsóbb bár ott már csak HDMI-van (ez a számítógéppel való összekötésnél érdekes hogy milyen csatlakozó van a gépen


meg milyen messziről nézed?

2015. jún. 16. 15:45

Azt néztem,,hogy amelyik ilyen egybe /TV-Monitor is/ az valamivel olcsóbbak.


A Tv funkció ugyan ugy meg van ezekben a készülékekbe is?

Végülis nekem csak TV-re volna szükségem. Valaki ért ezekhez a műszaki dolgokhoz???

2015. jún. 16. 15:42
Tv -t szeretnék venni. Milyen az amelyik TV és monitor is egyben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook