Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlsúly vagy csak étkezési probléma? fórum

Túlsúly vagy csak étkezési probléma? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. júl. 12. 14:06
Ja, az orvos, tényleg... Amikor azt mondta, hogy szerencsétek van, hogy az Oep állja, beszóltam volna, hogy a bánásmód is olyan volt...
18. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 12. 14:02

De amikor végre hazaér, olyankor mit eszik? Sokat vagy normális adagot?


Szerintem az a legjobb, ha minden nap teszel neki egy müzliszeletet és egy gyümölcsöt, hogy a köztes idôben szünetekben egyén valamit, amivel kibírja fél háromig, meg egy rendes reggelit.


Az én fiam is 13 (nemsokára 14), ô most 165cm de szinten napról napra nô és mellé kb 45-46 kg, eszik ám, és ezzel a súllyal nagyon nagyon kisportolt, izmos, kirajzolódnak az izmai. Röplabdázik, vannak röpis csapattársai akik régebben ducik voltak, volt, aki egészen tavalyig, de az idén már mindegyik nagyon kisportolt alkat lett. Ezért azt gondolom, hogy ez az egész nemcsak genetika, következetesen jó táplálkozás és sok sport.


Még azért ajánlom a röpit, mert csapatsport de nincs testi kontakt az ellenféllel, sokat futnak, ugrálnak, erôsítenek, fejlôdik a reflexérzék, mellette jó sokat izzadnak, a helyedben kipróbálnám, a lelki állapotán is sokat dobna.

17. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 12. 13:54

Méltatlan bánásmódban volt részetek, ezt a betegjogi képviselőnél kell jelentened, vagy ha nem teszed meg, minden megy tovább a régi kerkvágásban és Te tovább morgolódhatsz. Ennek ez a menete.


És a táplálkozáshoz pedig:


Igen, őszintén magadba kell nézned, mit biztosítasz a gyermekednek, mit teszel az asztalra a családodnak.

És ha belátod, hogy attól lett túlsúlyos a gyermek, amit Te vettél/adtál neki, akkor bizony a Te feladatod a táplálkozásotok megváltoztatása.


Jó egészséget!

16. Bekacomb (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 12. 13:49
Az az orvos, aki porig aláz egy gyereket, törölje ki a diplomájával. Bunkó! Tök jogos a harag. Magam is azt tapasztalom, ha jót akarok magamnak, magánorvoshoz megyek. Sajnos. Kár, hogy rámegy az ember gatyája, a TB-t meg fizetjük, de nem kapunk érte kb. semmit.
15. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 12. 13:47
Milyen ez a szakrendeles? Mert számomra ez nem derült ki.
14. 388b941089 (válaszként erre: 2. - C73db520ef)
2016. júl. 12. 13:44
Mekkora :D
2016. júl. 12. 13:38

Ennél már csak az lenne durvább, ha legközelebb közölné a doki, hogy a saját magánrendelőjében több időt is tudna fordítani rátok.

Mint a suliban a matek-fizika tanár a bukásra álló diák szüleinek ajánlotta, hogy szívesen ad a gyereknek külön-órákat x összegért.

12. syria (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 12. 08:13

Ezt nem velünk, hanem az illetékes államtitkárokkal kellene megosztanod. Ugyanis mi tudjuk, hogy milyen szánalmas a helyzet az egészség- és oktatásügy területén (is), de ők nem. Vagy ha tudják, még rosszabb a helyzet.


Amúgy egyetértek az előttem szólóval.

11. globus (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 11. 20:43
Vércukor terhelést, pajzsmirigylabort, UH-t kiírhat a gyerekorvos is. Hormonvizsgálatokat nem, de először úgyis alaplaboroknak kell készen lenniük, ha nincs ordító eltérés, akkor küldenek tovább. Sajnos ha diétáznia kell, márpedig ez akkor is szükséges, ha találnak valamit, tényleg fontos a fegyelmezett étrend.
10. kisj
2016. júl. 11. 20:40

Szerintem nagyon nagy valószínűséggel"csak" étkezési probléma van a túlsúlya mögött.

A helyedben én első körben diabetológushoz vinném (akinek a tanácsait kötelező jellegűen betartatnám) Legalább heti 2-3 alkalomra beíratnám valamit sportolni.

Ha ezek nem használnak,csak akkor gondolkodnék el azon hogy esetleg valami más állhat ez mögött.

9. 937a2a883a (válaszként erre: 5. - 4740439ec6)
2016. júl. 11. 20:37

Én normális evés és sport mellett folyamatosan híztam. Igaz, nem gyerekként, hanem tiniként. Az orvosom is ezzel a dumával jött, hogy biztos sokat eszek és nem egészségesen. Magamtól elmentem máshoz, kiderült, hogy durván felborult a hormonháztartásom.


Szóval szerintem érdemes kizárni mindent, bár közben el lehet kezdeni változtatni is az étkezésen.

2016. júl. 11. 19:16
Ha probléma van, a betegjogi képviseleten kell szóvá tenni.
7. Mezei Virág (válaszként erre: 5. - 4740439ec6)
2016. júl. 11. 19:10
Ki kell elméletileg zárni a betegségeket. Az is lehet kövérség oka, még akkor is, ha legtöbbször a túlevés az ok.
6. fincsi5 (válaszként erre: 5. - 4740439ec6)
2016. júl. 11. 19:09
A gyereket azért nem árt hamarabb vinni.
2016. júl. 11. 19:06

Szerintem tök feleslegesen mentetek orvoshoz.Egyen normálisan a gyerek,sportoljon és megszűnik a túlsúlya.


Az egészségügy meg olyan amilyen.Felesleges dolgokkal kár orvoshoz rohangálni.Max. akkor,ha már a halálodon vagy és el akarsz patkolni mindenképp.

2016. júl. 11. 18:58

Igen, dühítő!

Ez a mai egészségügy! :(

A gyerekekkel sem törődnek jobban. Magánrendelésre kényszerítik a pácienseket.

3. 5056d3921a (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 11. 18:55
Észrevettél esetleg más tünetet is a kisfiadon?
2016. júl. 11. 18:53
Miben segithetunk? Szidjuk az orvost?
2016. júl. 11. 18:49
Gyermekszakrendelésen jártunk! rendelés 9 órától! Időpontunk 10 órára! De menjünk hamarabb mert előtte még van egy kis adminisztráció! A nővérke egy tündér! A doktor 11 körül érkezik és még poénkodni is van kedve! Nekem nem volt! Egy órakor bejutunk végre, majd magántelefon csevegést vagyunk hallgat 25 percig! A vizsgálatnak értelme nem sok van, mert a beszélgetésen kívül más nem történik, hiába kérdezem, hogy laborok, terhelés, UH valami! Arra nincs szükség! De mivel addig szekálták a gyereket, hogy kövér, elsírta szegény magát és közölték vigyem pszichológushoz! Közben többször hallhattam, hogy az OEP csak nagyon kevés óraszámban finanszírozza ezt a szakrendelést és szerencsések vagyunk hogy bekerültünk! (Az 5 órás rendelési idő 11-13 óráig tartott ez alatt 6 gyereket láttak el!Csodás!)Valamint, hogy mekkora probléma az, hogy a 13 éves gyerekem 154 cm és 66 kiló! Igen tudjuk, hogy duci! S nem ezért mentünk a rendelésre, hogy a sárba tiporjanak bennünket, hanem, hogy kiderüljön mi okozza! Ja étkezzem egészségesen! Napi 5* Délbe fontos az ebéd! Könyörgöm, hogy egyen a gyerek délben, ha hat órája van és annak fél kettő után van vége majd hazautazás fél óra!Leghamarabb fél háromkor kerül asztalhoz! Na ez már a mi problémánk a doktornő szerint ! Találjunk rá megoldást ha a gyerek egészsége fontos a számunkra! Kérdésem csak az, hogy miért is finanszíroz ilyen színvonalú ellátásokat a tisztelt OEP! Most fogom a gyerekemet és elviszem egy magán orvoshoz aki ki is vizsgálja, hogy van e valami a túlsúly mögött vagy csak étkezési probléma!S szerintem minden értelmes szülő ezt teszi aki valamire jutni akar!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook