Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túl közvetlen gyerek fórum

Túl közvetlen gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 23. 22:17
Kicsinek pl. mindenkitől mindenféle kaját kunyerált, mindent meg akart kóstolni, általában nem engedtem (kb. 2 lehetett). Sokszor tituláltak túl szigorú, rossz anyának, mondván nincs abban semmi roszz... de muszáj volt megtanítani rá, hogy nem fogadhat el bárkitől ételt, nem ehet bele bárki ennivalójába. Egyrészt veszélyes (lehet), másrészt ami 2 évesen még jópofa 5-6 évesen már zavaró. Ma már megkérdezi, hogy szabad-e elfogadnia amivel kínálják.
8. dmj. (válaszként erre: 4. - Pankakukac)
2012. aug. 23. 22:15

nehéz ügy...

bevallom őszintén, én kétségbeesésemben - amikor tizedszer is ellógott mellőlem kisebb korában a bevásárlóközpontban (most már ilyet nem tesz) már riogattam is olyannal, hogy gondosz nénik-bácsik ellophatják. Ennek sem volt sok hatása...


most elmondom neki, hogy idegenektől távolságot kell tartani, de látom rajta, hogy ha valaki jófej vele akkor el van varázsolva. Olyan rémképek vannak előttem, hogy valaki viccelődik vele egy sort, majd azt mondja, hogy ismeri apukáját keressék meg együtt és ő megy...

7. trapiti (válaszként erre: 5. - Dmj.)
2012. aug. 23. 22:14

Az én lányom is ilyen, tanítani kell rá, hogy hogyan kell viszonyulni az idegenekhez.

Most épp nyaralunk egy olyan helyen ahol már mindenki ismer minket, évek óta visszajárunk. A szobaasszonyokkal vagy a recepciós bácsival el szoktuk engedni ide-oda, de mindig jön és megkérdezi hogy mehet-e. Régebben ő is gondolkozás nélkül ment volna, nincs benne semmi bizalmatlanság, ezért nekünk kell megtanítani rá, hogy nem mindenki jó szándékkal közeledik, és hogy egy idegenről nem tudhatja előre, hogy jó-e vagy sem. Most lassan 5 évesen kezdi érteni.

6. dmj. (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. aug. 23. 22:10

ezt is teszem

az esze tudja is, viszont a viselkedésében nem veszek észre változást.

5. dmj. (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. aug. 23. 22:09
igen, eddig nekünk is csak előny volt ez a tulajdonság
2012. aug. 23. 22:05

Sziasztok! Az én kisfiam novemberben lesz 3 éves. Ő olyan, hogy bárkivel elmenne, aki kedves hozzá, ad neki enni-inni, valamint játszik vele. Nem fél senkitől.

Kicsit félek is, hogy mi lesz ebből később, hiszen tudjuk, hogy milyen világban élünk. Másrészt örülök is annak, hogy ilyen kis nyílt szívű, barátságos kisfiú, de meg kell tanítanom arra, hogy sajnos nem mindenkiben bízhat meg ennyire. És itt jön majd a neheze, hogy megtaláljam a kellő szavakat, és ne az legyen a vége, hogy elveszíti a bizalmát az emberekben.

3. homern (válaszként erre: 1. - Dmj.)
2012. aug. 23. 22:05

Az enyém félősebb,de teljesen megértelek,mert én viszont ilyen voltam iskolás koromig.

Ennyi idősen már meg lehet vele beszélni,hogy akit nem ismer azzal nem mehet sehova,nem fogadhat el senki ha anya/apa/nagyszülő stb nem engedte meg.

2012. aug. 23. 22:02
Az enyém is nagyon bátor, nyílt volt, de ebből csak előny származott. Később viszont nagyon visszafogott lett.
1. dmj.
2012. aug. 23. 22:00

Sziasztok!

Kislányom 4 és fél éves. Nem igazán tudok olyan helyzetet mondani, hogy zavarba jött volna, félt volna idegenektől. Épp ellenkezőleg....Tudom, félősebb gyerekek szülei most lehet, hogy értetlenül olvassák a soraimat, mit is akarok ezzel. Engem ez aggaszt, tekintettel a mai világra. Ha van akinek még hasonló/hasonló volt a gyereke szívesen beszélgetnék.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook