Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudom, tudom.... „Az étel nem játék!” De mi van akkor, ha a gyerek nem eszik rendesen? fórum

Tudom, tudom.... „Az étel nem játék!” De mi van akkor, ha a gyerek nem eszik rendesen? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tudom, tudom.... „Az étel nem játék!” De mi van akkor, ha a gyerek nem eszik rendesen? (Jó tudni!)

6. TamThor (válaszként erre: 5. - Srcrss)
tegnapelőtt 08:24
Drága mulatság volt az akkor, a tányért is pótolni.
tegnapelőtt 08:15
Nagyanyám kihajította a tányért az udvarra, ha nem akartunk enni.
4. much
tegnapelőtt 08:10
Bohóckodásnak tartom ezt. 2 gyerekem van, az egyik rossz evő, a másik az ellentéte. Próbáltam a kedvébe járni , fogára valót főzni, de nem csináltam magamból bohócot, se a kajából. Szerintem azt kell megtanulni a gyerekeknek, hogy az ételt meg kell enni, mert azért van. Vettem egy kreatív gyerek szakácskönyvet, de olyan hülyeségek voltak benne, hogy kidobtam.
3. vagyuri (válaszként erre: 1. - Szmitike)
ápr. 30. 05:28
Mikor kis gyerek voltam, rossz evő elkényeztetett, már ami az étkezést illette.Keresztapám mindig mondta, nem kell azt a gyereket tömni,ha éhes eszik az magától mindent. Bizony igaza volt, aki éhes az még a kukában is keresgél, mert az éhség nagy úr. Gonndoljatok bele, vannak országok, pl. Afrikában,ahol éhínség van, vagy most a háborus övezetekben, ott örülnek, ha van mit enni, nem válogatnak a gyerekek. Na ezekből a szélsőséges példákból is látszik, hogy az agyon tutulgatott gyereket mi rontjuk el, mert félünk, hogy szegény éhen hal. Ha nem kíván enni, hagyjuk, pihenjen az emésztése. Nincs nasi, csoki, cukorka.
ápr. 22. 10:25

Kicsi korban jók a tippek, kamaszodóval sokkal nehezebb, már nem veszi be az átnevezéseket és hasonló trükköket.


Én sem eszek meg mindent. Meg sem tudom magyarázni, hogy egy-egy étellel szemben miért van bennem zsigeri utálat. Azt hiszem, ez mindenkiben megvan, ezért a gyerekemnél is megértettem, ha nem akart valamit. Kapott mást.

ápr. 22. 09:35
Elég sok szülőnek okozhat problémát, ha a gyermeke nem hajlandó megenni, sőt megkóstolni sem bizonyos ételeket. Ekkor aztán mindent kipróbálunk. Amíg pici bejöhet, hogy szimplán átkereszteled az ételt vagy játékosan adod a szájába és máris megeszi, ha viszont valamit meg sem kóstol, mert pl. nem tetszik neki a színe, az már keményebb dió...

Ugrás a teljes írásra: Tudom, tudom.... „Az étel nem játék!” De mi van akkor, ha a gyerek nem eszik rendesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook