Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki mitől lesz száraz a rántotthús (rántott karaj)? fórum

Tudja valaki mitől lesz száraz a rántotthús (rántott karaj)? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. okt. 24. 19:11
Rossz húsból csinálod. A "slusszából" kell csinálni, és isteni :) nem tudom mi a "hivatalos" neve annak a résznek, de a hentes tudni fogja. :)
2010. okt. 24. 19:10

Szia!


Nem klopfolod ki túlzottan? Mert attól kiszárad. A másik, hogy nem szabad beleszúrni a villát panírozáskor meg forgatáskor mert akkor "megszökik" a leve és szintén kiszárad.

Ha nem ezek, akkor passz :(

2. banita33 (válaszként erre: 1. - 1be3c46e4c)
2010. okt. 24. 19:10

Én a tojást ugyan annyi tejföllel keverem,van hogy duplán panírozom,viszonylag lassú tűzön világosra sütöm.

Ezzel a módszerrel a csirkehusi is szaftos marad.

Remélem megpróbálod és neked is ízleni fog:-)

Jó étvágyat hozzá!!

2010. okt. 24. 19:07

Sziasztok!


Teljesen tanácstalan vagyok. Nagyon ritkán készítek rántottkarajt, de az utóbbi időben mindíg olyan száraz, hogy alig lehet megenni.


Mindent ugyanúgy csinálok, mint régen (nem ma kezdem el a főzést, tehát gyakorlottnak mondom magam), ugyanaz a panír, ugyanaz a serpenyő, ugyanaz a hőfok sütés közben, de mégis kiszárad.


Nem, nem sütöm túl, sőt, elég világosra készítem.


A mai után már kedvem sincs hozzá, hogy még egyszer ezt készítsek.


Remélem valaki tud hasznos tanácsot adni, hogy mit csináljak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook