Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki, hogy érintik-e a változások a gyes melletti munkavégzést? fórum

Tudja valaki, hogy érintik-e a változások a gyes melletti munkavégzést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
42. 97e35043a4 (válaszként erre: 37. - F8db0709b8)
2009. júl. 3. 16:37

Én bízom benne továbbra is filcike!!!

Mert még szeretnénk majd babát. Mondjuk, ahhoz már lehet, hogy késő lesz (most vagyok 32). (mert ugye előtte még munkát kellene majd találnom, + valahogy 2 évet lehúzni ott, hogy a gyedet megkapjam majd)Nem könnyű ebben az országban boldogulni... :(((((((

41. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Supin)
2009. júl. 3. 12:48
Én ezt tudom...csak azt nem értem miért a becsületes embereket szivatják és nem azokat akik élősködnek az államon!
40. Designerke (válaszként erre: 36. - 97e35043a4)
2009. júl. 3. 12:12

Az OEP-hez, Munkaügyihez nekem is volt szerencsém, de senki se tudja mennyit lesz Forintban a GYED, ha most esek teherbe, és 9 hónap múlva megszülöm a gyereket. Munka nélkülin elég rizikós, de leghalább nem kellene senkinek magyarázkodni... Kérdés, hogy a 15 év munka és biztosítt viszony elég-e a T. Államnak, vagy ilyenkor storno, és kapod a 30 ezret mint az, aki még életében a kisujját se mozdította?


Mi is terveztük, de mikor kirúgtak, nem bántam, hogy nem vagyok terhes, hogy őszinte lesgyek. Reméltem, el tudok helyezkedni és akkor majd sutyiban próbálkozunk tovább, nem verjük nagydobra. Egyelőre semmi. Gőzöm sincs merre tovább... 40 előtt terveztem, sőt előbb...

39. supin (válaszként erre: 37. - F8db0709b8)
2009. júl. 3. 11:37
Azért írtam,hogy "álmodjatok" mert ha belehallgatok a programokba../nem akarok politízálni/--de már is vannak olyan hangzások,hogy sajna nem tehetjük mert nincs rá fedezet..mármint a nyugdijkiegészítésre gyesre..stb..
38. Ritkó
2009. júl. 3. 11:26

Én úgy tudom, hogy a 2010. április 30-a után születendő babákra vonatkozik az új törvény. Aki még most júliusban vagy augusztusba teherbe esik, még megszül április végéig, de az utánalévők már nem.

Nekem 2 éves múlt a kisfiam, de nemigazán szeretnék most megint szülni.

37. f8db0709b8 (válaszként erre: 36. - 97e35043a4)
2009. júl. 3. 11:07
Ez az eltörlik dolgot már irtam,közölték hogy álmodjunk!
2009. júl. 3. 11:03

Én bízok abban, hogy jövőre, ha kormányváltás lesz, el is törlik ezt a 2 év gyest!!!

Én dolgoztam 18 éves korom óta, most februárban, mikor 8 hónapos terhes lettem megszűnt a cég, ahol dolgoztam, így munkaviszony nélküli lettem. Nem kívánom senkinek, hogy mit éltem át!!!!!! Úgy kezeltek/kezelnek engem a munkanélküliben, a Magyar Államkincstárnál, és az Egészségbiztosítónál, mint aki azok közé tartozik, akik még soha nem dolgoztak!!!!!!!!!!!

Azt sem tudom, hogy majd hová fognak felvenni dolgozni, ha majd munkát keresek, mivel nincs hová visszamennem...

Szerencsére én még beleférek a 3 évbe, ami nem azt jelenti, hogy 3 évig otthon ülök, hanem keresni szeretnék majd legkésőbb, ha 2 éves lesz a kisfiam, munkát. Csak kérdés, hogy bölcsibe felveszik-e? Kérdés, hogy találok-e munkahelyet? Lesz-e olyan munkaadó, aki egy ilyen kicsi mellett dolgoztatni tud (mikor pont akkor betegszik meg a legtöbb gyerek, mikor bekerül bölibe, vagy oviba)? De szerencsére 1 évem lesz rá, hogy találjak valamit, mert akkor még azt a szinte semmi gyest utalják.

Akinek majd 2 évre járna a gyes, az majd mikor keressen munkát, ha olyan helyzetben lesz mint én, hogy nincs hová menni???? Még azt a kis pénzt sem kapja majd, amit én kapok. A semminél azért az is több...

És ha megmondja, hogy 2 éves a gyerek? Még a maradék sansza is elszáll....

35. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Designerke)
2009. júl. 3. 10:57
2010 junius 1 után születő babákat érinti azt hiszem!
34. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - Designerke)
2009. júl. 3. 10:55

2 gyerekem van,az egyik 6 a másik 1 éves,többet nem szülök,mert kicsit megszivtam a 2 szülést és nem szeretnék tolószékbe kerülni amihez már igy se sok kell!én is 18 éves korom óta dolgozom,most is,napi 19 órát szánok a családomra és a munkámra...azt hiszem ennél többet nem tehetek!

Lehet megszivja a rendesen adózó ember is,de asok adozó tartja el a sok nem adózót és azok többen vannak,jelenleg2millió ember tartja el a többi 8at!!!!

2009. júl. 3. 10:36
Egyébként én is úgy tudtam, hogy a 2010 április után születő, tehát mostantól megfoganó gyerekek szülei estek bele... Ha ezt kitolták, az jó, de eddig sehol se találtam meg egyben leírva, hogy is lesz ez. Hálás lennék, ha valaki tájékoztatna. Legalább arról, hol lehet utánanézni. Nem azért írtam, a bejegyzésemet, hogy bárkit is sértegessek. Mégegyszer bocs.. De a kérdésemre senki sem válaszolt... Most én is sértődjek meg?
2009. júl. 3. 10:24

Bocs, olvasgattam, ok, van gyereked, és talán tengernyi időd és pénzed sincs... A baj, hogy nem csak a kissebség szívja meg a szigorításokat, hanem az is, aki eddig feleősen gondolkodott és esetleg nem jött neki össze... 18 éves korom óta húzom az igát, mostanra jutottam volna el oda, hogy végre van mire tervezni, de minimál 30 ezer GYED-re mégsem pottyantanék a világra egy gyereket, hogy egész életében ne legyen semmije... Előbb tájékozódom. És ha kell, akkor tényleg inkább dolgozom még, ha tudok, mert felvesznek valahova. És ha te is elolvasnád az előző bejegyzésemet, akkor látnád, hogy egy kérdéssel indítottam... Talán pont azért, mert én se a kisebbségi mintát követem! És nem süllyedek el, mint a Titanic, mert nincs miért...

Becsületesen dolgozom, adózom, és saját adózott pénzemből építettem otthont stb. Nem loptam, csaltam, hazudtam, stb. Én sem... Az átgondolt családtervezésben hiszek.


Téged vlsz nem érint per pill a törvény, mert már túl vagy a dolgon, és nem csúsztál bele ebbe az egészbe. Elhiszem, hogy most se egy leányálom, de ha akarsz még egy gyereket ezután, téged is érint majd... Remélem, hogy vissza tudsz majd helyezkedni, ha lejár az időd...


Akit viszont érint azt keményen! Jön egy nagyokos állambácsi, akinek a napi jövedelme több, mint a max GYED és hoz egy döntést, ami majd az egész jövő generációra kihat. Ő sosem fogja ezt átélni és nem is kellett neki, mert vlsz egész életében tejben-vajban fürösztötték, és gőze sincs róla, mit élnek át azok, akiket érint. Miből vannak most milliárdjai ilyen fiatalon? Biztos becsületes munkából... Van akinek mindegy, de valakinek ez véresen komoly, orbitális szívás.

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Supin)
2009. júl. 3. 07:38
Próbálok,de az ilyen okoskodó emberektől hányingerem van:))
30. supin (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2009. júl. 3. 07:29
Ne is foglalkozz vele...
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Designerke)
2009. júl. 3. 06:22
OLVASS VISSZA!!!!!!!
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Designerke)
2009. júl. 3. 06:22
Ne mondj véleményt!!!!!hogy támadhatsz le egyböl,hogy van idöm és pénzem mint a tenger!Süllyednél el...elöször kérdezz!
27. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Designerke)
2009. júl. 3. 06:21

Nem a kismamákról van szó,hogy csak ugy kapják a pénzt!Hanem a kisebbségröl!

Tudod én tudom milyen kismamának lenni:))))és nem csak ugy kapni a pénzt!:)

26. Designerke (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2009. júl. 2. 19:36
Ja és gondolom, neked nincs gyermeked... Vagy tengernyi időd és pénzed van... Azkban az országokban, ahol szigorúbb a törvény, az állampolgárok többnyire a magyar átlag 8-10-esét viszik haza, vagyis van miből élniük! Nem a 0-ból kell boldogulni, de ha se pénz se posztó... Kihal a magyar nép, ha ez így meg tovább, mert felelős ember ezen elgondolkodik. Aki minimálra van bejemlentve vagy ehhez hasonló helyzetben van, esetleg most lenne az utolsó esélye, hogy gyereket vállaljn a kora miatt az biztos másképp értékeli ezt az egészet...
25. Designerke (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2009. júl. 2. 19:31

Kedves filcike!


A pénzt nem csak úgy kapják a kismamák, legalábbis többnyire. A gyereknevelés komoly munka, ha valaki komolyan veszi. Egyébként bizonyos mértékben a korábbi munkavégzéshez és jövedelemhez is kötik, ki mennyire jogosult. Most az új szabályok szrint legalább 365 munkanapnyi munkaviszonnyal kell rendelkezni és elméletileg kb. havi 150 bruttó havi jövedelemmel, hogy valaki a maximális GYED-et (kb 90 ezer Ft-ot) kapjon... Vagy ez is változott?


Azt ugyan nem tudom, mi van, ha valakinek van 15 év munkaviszonya és közben önhibáján kívül munkanélküli lesz, mert a cég ahol dolgozott, tönkre megy... Honnan indul a 365 nap? Mi számít bele? És mennyit kap, ha közben valami bibi van? Automatikusan minimál vagy másképp megy? Korábban tudtam, de most tanácstalan vagyok....

24. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Supin)
2009. júl. 2. 09:30

Lehetne szigoritani,csak kicsit belegondolva,pont a kisebbség használja ki a sok pénzt amit csak ugy kapnak!

Igérgetés megy mindenkinek,egy másik fórumon leirtam a véleményem erröl,:))

23. Lexike (válaszként erre: 21. - Supin)
2009. júl. 2. 09:28
Remélem akkor a bölcsödei férőhely legalább nem igérgetés amikor a fiamat jővő áprilistól még oviba sem vették fel (csak szeptembertől fogják talán) nemhogy bölcsibe, Ezt a fél évet sem tudom, hogy oldom meg ( ha nem lesz tesó) nemhogy másfél évet.
22. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - 405fb874de)
2009. júl. 2. 09:27
Találtam,de nem irhatok semmit,mert Hoxa törölni fog:))
21. supin (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2009. júl. 2. 09:11

Valamit vagy nem jól írtam--vagy félreértettél. Igenis szigorítsák!! Ja és ne alanyi jogon járjon!!!

Álmodjatok--ezt arra írtam,hogy nem igen lesz lehetőség visszaállítani a régit mert arra anyagi fedezet is kell. De az igérgetés ugye megy és sokan bedőlnek ennek...

20. 405fb874de (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2009. júl. 2. 09:04
:) Hát persze! Mit tudsz mellette dolgozni? Ilyen a munkád vagy találtál valami jó otthonit?
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - Supin)
2009. júl. 2. 08:43

Én még jobban megszigoritanám..


az én kezem nem lóg bele a bilibe,szülésem óta folyamatosan dolgozom a kicsi mellett!!egyébként nem érdekel ez a téma,véleményt meg csak le szabad irni!?

18. supin (válaszként erre: 17. - 405fb874de)
2009. júl. 2. 08:06
Ja!!És főképp még alanyi jogon !!!!!
2009. júl. 1. 20:59
Azért nem olyan szörnyű elgondolás ez... egész európában, sehol nem lébecolnak otthon az anyukák 3 évig az állambácsi pénzén...
16. supin (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2009. júl. 1. 16:59
Álmodjatok!!!!
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Lexike)
2009. júl. 1. 16:56
Addig mig Sólyom nem irja alá,no para....Fidesz úgy is eltöröl mindent!
14. Ritkó
2009. júl. 1. 15:37
Így van, jövőre ha kormányváltás lesz, biztos visszaállítják a régi rendszert.
2009. júl. 1. 14:32
Szerintem jövőre úgyis jobboldali parlament lesz, ami még bármit jelenthet, azt is, hogy nem lesz az egészből semmi.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook