Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki, hogy a GYES-nek a 8 órás munka melletti megszüntetése pontosan milyen hatállyal lesz bevezetve? fórum

Tudja valaki, hogy a GYES-nek a 8 órás munka melletti megszüntetése pontosan milyen hatállyal lesz bevezetve? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. 0a969f72e1 (válaszként erre: 38. - Ac7e7ad779)
2010. nov. 12. 15:29
AnyaBarat.hu-n van egy cikk, Gyes, Gyet változásai 2011. De ebben sincs konkrétum, mert csak törvénytervezet jelenleg, ez le is van ott írva. Azért nézd meg ha gondolod, hátha kibogarászol belőle valamit.
39. 0a969f72e1 (válaszként erre: 38. - Ac7e7ad779)
2010. nov. 12. 15:22
Az egyik weboldalon regisztráltam annak idején, és onnan kaptam ma egy e-mailt, hogy jövőre vezetik be az új törvényeket, javaslatokat. De még egyéb más infót nem találtam sehol. Szóval azt nem verik nagydobra, hogy mikortól lesz bevezetve és kiket fog érinteni. Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni...
2010. nov. 12. 15:11
Nincs valakinek friss infója?
37. 0a969f72e1 (válaszként erre: 36. - Pöttyi)
2010. nov. 10. 20:31
Szerintem ha egyetemista valakinek a gyereke, akkor már nem fogják adni. Hallottam valami felső életkor határról, de nem akarok hülyeséget írni...
2010. nov. 10. 20:07
Nekem m0st az jutott eszembe bár nem teljesen vág ide hogy a gyerekek száma utáni adókedvezményt meddig adják? Mert aki már a kora miatt nem szülhet vagy egyetemisták a gyerekei azoknak már nem jár?
35. 0a969f72e1 (válaszként erre: 31. - Ac7e7ad779)
2010. nov. 10. 15:21

Ennyire azért nem látok bele a dolgokba. Én még 10 hónapig Gyed-en vagyok és másik babát szeretnénk illetve, hogy megszülessen a kisfiam 2. szülinapja előtt, mert ha utánna lenne, veszítenék egy halom pénzt, és akkor vissza kellene mennem sajna dolgozni.

Szóval nem egyszerű. Törvény ide vagy oda, szerintem nem lenne szabad így dobálozni ezekkel a dolgokkal a Tisztelt Háznak sem. A családok, akik számítanak a gyesre a munka mellett, bármilyen hihetetlen, de szerintem veszteségként élik ezt a pénzelvonást meg.

34. ac7e7ad779 (válaszként erre: 33. - Patyoma)
2010. nov. 10. 12:45

Ez igaz, csak kicsit ellentmondásos a válaszod. Mert uygebár ha azonnali lesz, ahogy írod ( és te is csak "gondolod" tehát nem tudod) akkor hogy lenne türelmi idő???? Mert pl én még akkor beadtam a munkáltatóhoz a kérelmet a gyed megszakítására, illetőleg a gyes megigénylésére a MÁK-hoz amikor még a törvénytervezetnek híre-hamva sem volt, megjegyzem, még a MÁK most is benne van a 28 napos döntési határidőben az én esetemben, tehát szerinted én vagy aki már gyes-en van és dolgozik, mégis mit gondoljon meg?!


Ezért lenne rossz az általánosan, mindenkire vonatkozóan jan. 1-ével élő hatály.

2010. nov. 10. 10:11
Én is a tárgynál maradtam. Igaz nem ülők a parlamentben tehát nem tudhatom 100%-ig. De szerintem akinek a hatályba lépéskor van 8 órás munkája az attól a naptól nem kap GYES-t. Minek bonyolítanák?
32. ac7e7ad779 (válaszként erre: 30. - 0a969f72e1)
2010. nov. 10. 09:31
Ja, és neked természetesen köszönöm a választ, mint gyakorlatilag egyetlen olyan válaszolónak, aki a tárgynál maradt.
31. ac7e7ad779 (válaszként erre: 30. - 0a969f72e1)
2010. nov. 10. 09:30
Igen, törvénytervezet, de a tervezet szerint január 1-én lép hatályba. ( és még novemberben tárgyalja a parlament, meg tudod nézni a minisztérium honlapján, vagy ha beírod a keresőbe, hogy saláta törvény ) Viszont hogy kire hogy fog vonatkozni, nem tartalmazza. Én jogász vagyok, de dombon ülő vadászkutya legyek, ha értem hogy ezt hogy képzelik. Ha ez így kerül elfogadásra, akkor aki már kapja 8 órás munka mellett, attól kvázi elveszik jan. 1-től. Amúgy meg sajnos ami ma tervezet, az holnap valóság... Tudod, a 2/3.....
30. 0a969f72e1 (válaszként erre: 28. - Ac7e7ad779)
2010. nov. 10. 08:37

Én írtam, hogy még ez csak törvénytervezet a legjobb tudásom szerint. ELfogadják, kihirdetik...sok sok idő, de hogy mikortól él, azt nem mondták, legalábbis én nem olvastam sehol, pedig követem az eseményeket.

EGyébként lehet 8 órában dolgozni majd, ha a munkát az anyuka otthonában végzi.

29. zsanci79 (válaszként erre: 28. - Ac7e7ad779)
2010. nov. 9. 22:55
Bocs. Léptem
2010. nov. 9. 21:14
Én ezt nem vitaindítónak szántam. Nem is mennék bele a vitátokba, mert elolvasva csak felment a sz...r az agyamban. Esetleg nem tudja valaki a választ? Ez tudásbázis kérdés volt, és nem fórum....
27. martin3 (válaszként erre: 26. - Zsanci79)
2010. nov. 9. 19:59

igen, 4 pici is van.. a legidősebb 5,5 éves, a legkisebb 3,5hónapos:)

de soha nem az állami támogatásért vállaltunk ennyi gyereket...mert az egyenlő a nullával. És most ne értsd félre, tudom sokaknak még az a 20 ezer Ft is számít...de ez olyan szörnyű, hogy ha azt elveszti, akkor már rezeg a léc, hogyan éljen meg....(

2010. nov. 9. 15:05

Most az jutott eszembe, hogy annak idején mikor bevezették, asszem azt mondták azért, hogy így ösztönözzék a nők mielőbbi viszsatérését a munka világába. Ugyebár minden plussz juttatással valamire ösztönöznek. Pl. start kártyák, munkaadóknak járulék támogatások stb. És így igen, ez is lehet egy ösztönző juttatás.

Akkoriban még nem foglalkoztam ezzel, mert nem volt aktuális számomra, de amint belekerül az ember egy adott helyzetbe szerintem másképp látja a dolgokat. Valamelyest biztosan. Neked van gyereked?

25. martin3 (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2010. nov. 9. 13:22

ja attól, hogy begrögzött dolog nem feltétlen jó...persze tudom fájdalmas, ha olyat vesznek el, ami egyszer már megadatott...hiszen a 13.havi is fáj/fájt, de végülis nem 13hónap van egy évben? adjanak inkább jutalmat annak, aki jól dolgozik és megérdemli, de ne járjon már alanyi jogon...a fele megszakad a munkában, a másik fele, meg lógatja a lábát, mégis megkapta ő is...

igen bölcsi+ ovi férőhelyek kellenének, de ugye ez meg azért nincs, mert csökkent a gyereklétszám, hát ész nélkül mindent megszűnettek vagy összevontak...itt az eredménye...most lehet építeni az újakat jó drágán, mert a régi épületeket(ovikat, bölcsiket) fillérekért eladták....kár, hogy nem én vettem meg az egyiket:) valakik ezen is rohadt jól kerestek...

24. zsanci79 (válaszként erre: 22. - Martin3)
2010. nov. 9. 13:12

Mert szerintem ez tökre berögzött dolog már, más érvet nem tudok tényleg felhozni mellette. És bosszantó, hogy pont én esek ki belőle, mint ahogy a gyerekkedvezményből is ha lesz, meg ilyenek.....

mint ahogy a 3 év gyes is berögzött, azért is állítják vissza. Bölcsi férőhelyeket kellett volna ezerrel létesíteni, és akkor nem lett volna zúgolódás a 2 év miatt szerintem. Csak ez az ország valahogy mindíg a rossz irányból közelíti meg a dolgokat....

Én sem úgy terveztem, hogy 2 év után visszamegyek dolgozni, de nagyon akarták hogy menjek (ennek még örülhetek is), másrészt egyedül maradtam, muszáj..

2010. nov. 9. 12:57
én pl azt is igazságtalannak tartottam, hogy aki elment már nyugdíjba miért dolgozhat mellette?? egyrészt elveszi a munkahelyet a fiataloktól, másrészt, ha dolgozik, akkor miért kap nyugdíjat, szerintem ez totál pocsékolás...
22. martin3 (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2010. nov. 9. 12:55
ok, én csak azt nem értem, miért vesszük azt természetesnek, hogy ha valaki visszamegy dolgozni, akkor járjon még + állami támogatás is? ennyi erővel, járhatna 60éves korunkig is nem?
21. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2010. nov. 9. 12:46

Nem acsarkodok "drága", asszem írtam is.

Kinek mi éri meg, erről ennyit....

20. zsanci79 (válaszként erre: 14. - Martin3)
2010. nov. 9. 12:45

Nem értetted meg amit írtam. Nem milliomosok viszik a csemetéjüket oda, hanem aki nem fért be az államiba! Mert nálunk pl. 10 férőhelyes bölcsi van, és jelentkeznek 3x annyian rá.

Magyarul, az anyuka, hogy vissza tudjon menni dolgozni, el kell helyeznie a csemetéjét bölcsiben. De mivel az államiba már nem fért be, ezért kénytelen magánbölcsibe adni, nem azért mert Ő oda szeretné járatni, hanem mert nincs más lehetősége. Na ebből a gyesből a bölcsi egy részét ki tudja (tudta) fizetni.

Remélem elég szájbarágós voltam:)

Azért mert valami megán, nem biztos hogy luxus!!

2010. nov. 9. 12:36

A gyes ígyis-úgyis járna 3 évig. Aki dolgozik mellette, az pedig adót fizet, tehát nem jár rosszabbul az állam. Nem kellene ezt elvenni.

Lehet, hogy nekem is magán bölcsibe kell járatni a gyerekeimet, mivel a bölcsiben nincs hely. Ez manapság nem flancolás kérdése, ez kényszer. Legalább a családi napközi díját fedezze az állam a gyesből,ha már bölcsit nem tud biztosítani.

Én így gondolom.

2010. nov. 9. 11:24
Annyira nem szeretem, amikor más országokkal dobálózunk. Itt élünk, itt kell megoldanunk a dolgainkat, így vagy úgy. Külföldön más az emberek hozzáállása az élet nagy dolgaihoz, másként viselkednek a politikusok, azért tartanak ott, ahol tartanak.
17. patyoma (válaszként erre: 16. - Martin3)
2010. nov. 9. 11:12
én se tudom azért kérdeztem.
16. martin3 (válaszként erre: 15. - Patyoma)
2010. nov. 9. 11:11
ja bocsi, én azt hittem van, nekem Németországban él több ismerősöm, akik ráadásul magyarok, és ők simán be tudták tenni a gyereket az oviba, csak ezért gondoltam
15. patyoma (válaszként erre: 14. - Martin3)
2010. nov. 9. 11:02
Nyugaton van elég állami bölcsi és ovi? Merre nyugaton?
14. martin3 (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2010. nov. 9. 10:08

aki magánbölcsibe viszi a csemetéjét azt nem ez az elveszett 20ezer fogja a földhöz vágni...

amúgy meg nyugaton sincs 3 évig gyes, se semmilyen támogatás...igen de legalább van bölcsi és ovi...hát ide is az kellene, de ugye ezt az előző politikának köszönhetjük hogy nincs,...na erről ennyit....

2010. nov. 9. 09:18
drága hiába acsarogsz a nyugdíjasokra, az én apám a nyugdíj mellett a válság kezdetéig dolgozott kb. 1évet, és azóta olyan törvényeket hoztak, hogy nyugdíj mellett nem éri meg dolgozni, mert a javát elviszi az adó, ennyit erről
12. zsanci79 (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2010. nov. 8. 23:15

Ja, és a nyugdíjas dolgozhat a nyugdíja mellet igaz? Röhej. Elveszik a fiataloktól is a munkát, aztán meg sírnak hogy nincs elég kereső a nyugdíjasok eltartásához.

Nem sajnálom tőlük, de azért gondolkodjunk már

11. zsanci79 (válaszként erre: 10. - Martin3)
2010. nov. 8. 23:12

Lehet van benne logika....de tudod kitől veszik el megint a pénzt? A tisztességes emberektől, akik böcsülettel dolgoznak, nem segélyért kuncsorognak. Megmondom őszintén én is számítottam erre a kis pénzre, ami nettóben 20 ezer Ft körül van. Jajj de sok. Gondolom ez kell a költségvetés helyrebillentéséhez, mert olyan irdatlan összeg, igaz? Kíváncsi lennék rá, hogy ez hány Mrd forintot jelent, mármint az a gyes összeg amit azok kapnak, akik dolgoznak mellette. Mert ilyen kimutatást még nem láttam.

Amúgy aki 6 órában dolgozik, annak jár majd. Na meilyen sokkal többet van a gyerekével, ugye!

És a lényeg, hogy nem egy ismerősöm ebből fizeti a magánbölcsit, hogy tudjon menni melózni, mert muszály, és bölcsi hely meg ugye almás.....Na de ez megint senkit nem érdekel, a lényeg, hogy úgy állítják be, hogy ezeknek az anyukáknak mennyire hiper szuper így, no akkor vegyük gyorsan el tőlük.

Egyszerűen már undorító amit ezek művelnek

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook