Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki a mirindás süti receptjét? fórum

Tudja valaki a mirindás süti receptjét? (tudásbázis kérdés)


1 2
8. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - HeckGina)
2007. dec. 27. 20:28
Ó, bocsi. :DDD
2007. dec. 27. 20:27

Üdítős sütemény


Tészta: sima vagy csokis piskótát sütünk, mondjuk 5 tojásból, de ezt aszerint döntsük el, hogy mekkor a tepsink és, hogy milyen vastag tésztát akarunk.


Én úgy szoktam, hogy a tojásokat egészben beleütüm egy tálba, hozzárakok annyi evőkanál cukrot, ahány tojással dolgozom, azután robotgéppel 7-8 percig keverem, hogy jól felhabosodjon és sok levegőt vigyek bele. Ha kész, kanalanként hozzáadom a lisztet (szintén annyit, ahány tojással dolgoztunk) és fakanállal óvatosan, széles mozdulatokkal beledolgozom a tojáshabba. Ha kakaós piskótát sütök akkor egy kanállal kevesebb lisztet rakok és ahelyett jön a kakaópor.


Végül az előkészített vagy sütőpapíros sütőformában öntjük és előmelegített sütőben megsütjük.


Túrókrém: 2 csomag (fél kiló) túró, 25 dkg Rama margarin, 25 dkg porcukor


A puha margarint a porcukorral robotgéppel habosra keverjük, majd hozzáadjuk a túrót és azzal is egyneműre keverjük.


A kihűlt piskótára kenjük.


Teteje: 7 dl SZÉNSAVAS üdítő ( alapból narancsos), 2 csomag főzős vaníliás pudingpor, 1 evőkanál cukor


A pudingport elkeverjük a cukorral és felengedjük az üdítővel, majd folyamatos keverés mellett zselészerű krémet főzzünk belőle. Amikor már bugyog és jó sűrű, akkor levesszük a tűzről és hagyjuk kicsit hűlni, mert ha túl melegen tennénk a sütire lefolyna és vinné magával a túrókrémünket is. ( saját tapasztalat)


Szóval, ha már kicsit hűlt, óvatosan adagolva rátesszük a süti tetejére. Egyszerre inkább kisebb adagokat rakjunk és azt egy késsel vagy spatulával oszlassuk szét.


Ha ráraktuk mindet, tegyük egy órára hűtőbe, utána szeletelhetjük és tálalhatjuk.

6. HeckGina (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. dec. 27. 20:27
Köszönöm, már kapom!
5. HeckGina (válaszként erre: 3. - Panna77)
2007. dec. 27. 20:27
Szia! köszönöm! Már csináltam és is, csak most valahova elkeveredett a recept, és nem tudom megcsinálni.
2007. dec. 27. 20:26
Azt, amelyiknek kakós piskóta az alja, túrós kréme van és mirindás puding van a tetén.
2007. dec. 27. 20:25

Szia Gina!


Igen, én tudom. Nemsokára küldöm, jó? Amúgy nagyon egyszerű megcsinálni.

2007. dec. 27. 20:25
Igen, de nem fejből. Megkeressem?
2007. dec. 27. 20:24
Tudja valaki a mirindás süti receptjét?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook