Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudatosult, hogy mennyire észen kell lennünk? - Gyereklopás Szombathelyen fórum

Tudatosult, hogy mennyire észen kell lennünk? - Gyereklopás Szombathelyen (beszélgetős fórum)


1 2 3
11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2014. júl. 10. 09:29

Igen, ez az egyik, hogy amíg baba, nem hagyjuk egyedül.

De mi van, amikor már intézményben van?


Mert két ok lehet a rablásra.


1. Amíg baba, addig egyben kell valakinek, akinek nincs.


2. Aztán meg akkor kell, ha egészséges. Darabjaiban. Akárhány évesen.

10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Virag32)
2014. júl. 10. 09:27

Ez a dohányboltos sztori van itthon.


Nagyon nem örülök, hogy a férjem dohányzik. Azt se nagyon hagyom, hogy a gyerekek lássák. De azért valahol az is gáz, hogy nem mehet be a boltba, ha ő vigyáz - egy évben egyszer - itthon a gyerekre.


Sőt, múltkor ásványvízért akartam bemenni, hogy ne kelljen babakocsival a szupermarketet ezért végigjárni, és nem engedtek be.

9. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - Virag32)
2014. júl. 10. 09:25

Ez meg viccnek is rossz!!! Elkepeszto,mik vannak es milyen hozzaallasok.

En varosban lakom, de vannak olyan uzletek, ahol az ajton be sem fer a babakocsi, leegyszerusitettem, ott nem vasarolok :) tuti nem hagynam a gyerkocot egy pillanatra sem egyedul!

8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4. - Ina87)
2014. júl. 10. 09:25

Sajnos volt olyan, ami igaznak bizonyult, mert közvetlen környezetben történt.


Én se ezen rettegek reggeltől estig, de bizony néha eszembe jut, amikor a bölcsi kertajtóban áll vagy 10 gyerek, a gondozók közül nem lát mindenki oda. Nem kellene nagy dolgot tegyek ahhoz, hogy elvigyek egyet.


A döbbenet meg az, hogy ezt egy KÓRHÁZBÓL megtették. Az ebben a félelmetes, hogy akkor bármit lehet?


Egy légikísérő ismerősöm mesélte, hogy pár éve külön kiképzésük van erre, hogy hogyan lehet felismerni, ha valaki "idegen" gyereket visz, kit és hogy kell értesíteni. Fogtak már így el gyerekrablót. Ez is ismerős, és Magyarország 2012.


Valószínűleg nem véletlenül van erre külön figyelem fordítva. Létezik a jelenség, és a szülési mutatókat nézve létezni is fog.


Ahol igény van, ott megjelenik az igény törvényellenes beteljesítésének lehetősége is, és vállalkozó mindig akad.


Sajna.

7. virag32 (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 10. 09:21
Ez mondjuk kb tíz éve keringő városi legenda,mindig más helyszínnel,és semmi valóságalapja nincs. :-)
2014. júl. 10. 09:20

Külföldön lakom,így szerencsére nagyrészt kimaradok a Magyarországon történő degenerált ötletek garmadából,de múltkor be akartam menni egy dohányboltba ásványvízért,tolom befele a babakocsit az alvó négyhónapos fiammal,mire közli az eladó,hogy a baba nem jöhet be.Azt hittem,viccel,de komolyan mondta.


Ja,biztos kint hagyom.majd a babakocsit az utcán.Megállt az eszem,elmebeteg barmok.

5. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - Gigi>)
2014. júl. 10. 09:20

Egy időben az A..chanos esetekkel volt tele a média, hogy egy pillanat alatt, a mögötted 3 m-re lévő kocsiból is kikapják a gyereket, elkábítják, átöltöztetik, lenyírják a haját, és viszik. Én azóta félek még vásárolni is..


Az a furcsa, hogy ezekből igazából nincsenek főcímek. Azt is rebesgetik, hogy sok rendőr is benne van ezekben a dolgokban.

2014. júl. 10. 09:19

nem néztem meg a videot igy nem arra irom le h mit is gondolok eröl,szerintem mindenki halot legalább pár olyan történetet h ovoda iskola elöt látak ilyen olyan szinü autot esetleg külföldi rendszám táblávla,egy idö után mindég felröpen a hir gondolom ez azért is lehet h a szülöket észen tartsák és elég néha kitalálni egy mesét ilyen dologrol ami aztán szárnyra kap és igy vagy ugy már a mese át változik egy nagy bünbandára akik gyerekeket lopnak.

jo az ovatoság és minden percben figyelni kell hisz egy szülö pont ezért is szülö h vna felelösége,d enem gondolom azt h minden kitalált történet igaz volna és a szülöt retegésben kelene tartania

2014. júl. 10. 09:17
Pont a minap szembesültem egy felelőtlen anyuka tettével.Az egyik kisebb áruházból jöttünk ki a férjemmel,az anyuka többed magával pedig be.A babakocsit gyerekkel együtt egyszerűen az ajtó mellett hagyta,és rohantak fel az emeleten levő üzletbe.Megis jegyeztem csak úgy magunk között,hogy ez elég bátor tett. Ő sem gondolt arra hogy történhet valami a kicsivel.
2014. júl. 10. 09:04
jav: mégis
2014. júl. 10. 09:03

10 éve, amióta gyermekem van néha felröppennek hírek olyan szervezetekről, akiknek aranyat ér a gyerek. Néha van egy-egy konkrét eset, bölcsődékben, óvodákban, játszótéren. A bölcsiben volt olyan, hogy kiírták, hogy valakinek a gyerekét egy Mercedes-be akarták berángatni, figyeljünk. Olyan is volt, hogy egy bagatel összeszólakozás miatt egy fórumon át megfenyegettek, hogy megkeresik a gyerekemet. Sőt nem is kell gyereknek lenni, gondoljunk csak a Margit szigetre és az eltűnésekre.


Ennek ellenére valahogy ez a mindennapokban mégis annyira távoli, mintha egy filmet néznénk.


Nagyon megdöbbentem ezen a cikken, híren.


[link]


Talán mégid váltani kéne fejben, szülőknek, kórházaknak, nevelőknek, bölcsődéknek, óvodáknak. Mert tényleg lehet ilyen?

Mit kellene tennünk, hogy ne rettegjünk? Vagy éppen ez a cél?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook