Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudatos vásárlás, spórolás, menütervezés, kamrafeltöltés. Ti hogy csináljátok? fórum

Tudatos vásárlás, spórolás, menütervezés, kamrafeltöltés. Ti hogy csináljátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. Zsifi1 (válaszként erre: 60. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 12. 15:14

Persze, tudom én. Szabi a pék videóit szeretném majd megnézni. Bár kifliket jókat tudok sütni élesztővel, és sokszor ez is jobb, mint bármelyik bolti cucc.


Ha egyedül vásárolok, akkor én általában gyalog szoktam. Úgy rengeteg idő eltelik... a cipekedésről már ne is beszéljünk. Ha pedig nem egyedül, akkor valóban megnöveli a kiadást a benzinpénz is. :/

63. tumbo2 (válaszként erre: 54. - Bless the child)
2020. szept. 12. 15:02
mikor először kaptunk valamilyen utalványt, a teszkóban lehetett beváltani.majd elájultam a húsospultnál,olyan büdös volt.mikor valami műszaki cikket vettünk,majd jönnek.csak fél órát várakoztunk,mondom,ide többé be nem teszem a lábam.
62. tumbo2 (válaszként erre: 55. - Garabonciás)
2020. szept. 12. 14:59
én is.
61. Napsugár8 (válaszként erre: 60. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 12. 13:57
Csak (nálunk) már a tömegközlekedés járatai oda már nem mennek, annyira kevés ember ment busszal, hogy beszüntették a járatokat. Tehát a nyugdíjas is ha van valami jármű a feneke alatt, ugyanannyit költ utazásra, mint aki dolgozik. Aki pedig nem tud mivel/kivel utazni, annak maradnak a kissé drágább, közelben levő boltok. Hát ott totál mindegy, hogy az egyikben veszed a vajat 5 Ft-al olcsóbban, de a kenyeret 8 Ft-tal drágábban... érted, összehozzák ezek maguknak úgy, hogy ne járjanak rosszul. :)
60. VendrinerPiroska (válaszként erre: 58. - Zsifi1)
2020. szept. 12. 12:47

Válasz hozzá jó mestert magadnak. Attól, hogy kovászos, még nem biztos, hogy finom is. Mi vettünk egyszer kenyeret az egekbe magasztalt Búzalelke pékségből, aminek a tulaja a Paprika tv-ben sütöget. Eszméletlen drága volt a normál kenyérhez képest, de a fele ment a kukába, mert nem tudtuk megenni.


Szerintem az idő is pénz. Sőt, ha belegondolsz, ha mondjuk buszra szállsz vagy beindítod az autót, hogy vásárolni menj, akkor a vásárolt árúért kifizetett valós összeg ennyivel is növekszik. Ha az ember ezt is hozzászámolja, akkor lehet, hogy a környékbeli bolt nem is olyan drága, legalábbis ha kisebb bevásárlásokat veszünk alapul. Persze, emiatt is tudnak a nyugdíjasok ügyesebben vásárolni, hiszen pld. a tömegközlekedés nem merül fel, mint kiadás. Már persze, akinek érzéke van hozzá, és bír utazgatni.

59. Zsifi1 (válaszként erre: 56. - Napsugár8)
2020. szept. 12. 09:32
Erről jut eszembe még valami. A Tesco-ban én sem vásárolok, viszont képes vagyok 5 Ft-ért elmenni egyik boltból másikba, ha ott olcsóbb a vaj. (Bármit írhattam volna, ez csak egy példa.) De vajon az idő nem érne többet? Valahol itt is kellene tudatosság részemről...
58. Zsifi1 (válaszként erre: 48. - Napsugár8)
2020. szept. 12. 09:29
Abból az egyből most bevásároltam és még fogok is. Sajnos, élesztő is alig volt. Én a kovászos kenyérsütést szeretném megtanulni.
2020. szept. 11. 22:17

Úgy tűnik, még maradnak egy ideig, bár nem ejtettem volna könnyeket, ha mégis mennek:

[link]

Mondjuk a munkájukat elvesztetteket azért sajnálnám.


Nagyon betárazni én sem szoktam. Tudom, hogy a Glamour napok, mint az Erő sötét oldala, nagyon csábító, de én előtte leltározni szoktam és igyekszem csak azt venni, ami tényleg kell és állandóan utána számolok, hogy igazán jól járok-e vásárlással. Itt-ott azért szoktam ilyenkor kísérletezni, és veszek olyan dolgokat féláron, amire sajnálnék teljes árat adni, de nem szoktam elszállni.

A karantén alatt sem töltöttem csurig a kamrát, de azért volt némi készletem. Volt, amit nem is bántam meg, bár itt minden kapható volt később is és nem lett 5000 ft a csirkemell kilója. Viszont mikor hirtelen kétszereséért adták a krumplit, örültem, hogy többet vettem, mint szoktam. A testvéreméknél viszont rendesen kifosztották a boltokat és utána sem töltötték úgy, mint nálunk.

56. Napsugár8 (válaszként erre: 54. - Bless the child)
2020. szept. 11. 18:45
Szerencsére nem szoktam náluk vásárolni. Túlságosan kint vannak a város szélén, nem gyalogolok annyit, hogy magamnak egy pohár tejfölt, vagy 20 dkg szalámit olcsóbban vegyek, mint itt a központban.
2020. szept. 11. 18:06
Sehogy. Nem vagyok tudatos semmiben. Ahogy esik, úgy puffan alapon élek. 😀
54. Bless the child (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
2020. szept. 11. 17:27
Menjen, nem fogok miatta egy könnycseppet se ejteni. A legpocsékabb multi, szerintem. A húsuk büdös, gusztustalan, és stb..
53. Napsugár8 (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
2020. szept. 11. 17:17

Még valamikor nyár elején olvastam, hogy a Tesco úgy döntött, kivonul az országból. De szerintem nem azért, mert nincs neki miből feltölteni az árukészletet.

Szerintem, mert itthon csökken a fizetőképes kereslet, így inkább elviszi a tőkéjét olyan országba, ahol a lakosságnak valamivel jobban megy, többet vásárol, nagyobb forgalmat tud csinálni.

52. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2020. szept. 11. 17:06
mióta eltört a térdem ,ülőkádam van.nekem jó.
51. Napsugár8 (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
2020. szept. 11. 14:02

Marad még attól multi-üzlet éppen elég, ahol meg tudjuk venni, ami kell. A mi városunk nem olyan nagy (25-30 ezer fő) és sehol nem találkoztam olyannal, hogy nem kaptam valamit, amit akartam. Soha egyetlen lépést sem kellett azért pluszban!! tennem, mert valami az egyik üzletben nem volt!

Ezért bízok én abban, hogy áruhiány most sem lesz.

50. fincsi5 (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2020. szept. 11. 13:32

A Tesco óvatosan megkezdte a kivonulást. Most leépít, szép lassan, csendben. Az épületei könnyűszerkezetesek, viheti hamar ha akarja. Akkor viszont lesz hiány.

Bár ne lenne.

49. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Delbuk)
2020. szept. 11. 13:29

Lehet, sőt!:(

Pedig nem volt olyan koszos, és festés után egy takarítóbrigád is átment a házon, csak ugye én nem láttam egyenletes szépnek.

Hát azóta sem, és függ attól is, hogy süt rá a nap.

De azt továbbra sem értem, ha valaki mosakszik, hogy marad utána koszos, foltos!:(

veszett fejsze nyele ez már.

48. Napsugár8 (válaszként erre: 47. - Zsifi1)
2020. szept. 11. 11:15
Ne ijesztgess, most kezdek el tanulni itthoni kenyeret sütni, vagy legalábbis valami kenyérpótlót. Mert hogy azt mondják, ősztől emelkedik a liszt ára, így a kenyér és minden hasonló szintén. Pedig már most sem olcsó, hát elkezdtem tanulgatni... akkor lehet, hogy abból mégis csak hozni kell haza egy kis tartalékot???
47. Zsifi1 (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2020. szept. 11. 08:59

Jó, annyira nem szenvedtem én se hiányt, de a kenyérliszt hiányzott.

Remélem, tényleg nem fognak "durvulni".

46. delbuk (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2020. szept. 10. 17:38
Lehet, hogy az egyszeri sosav miatt nem tudod most szepen letakaritani. Lemarja a felso reteget, es utana konnyebben mattul, es sargul. Az elso lakasomnal en is igy jartam, mikor bekoltoztunk olyan koszos volt, hogy sosavas cuccal fujtam le, es utana cseszhettem. Persze nem tudtam, csak utolag mondtak, hogy nem kellett volna.
2020. szept. 10. 16:19
Semmit nem spájzoltam tavasszal a vírus miatt, mégis mindent meg tudtam vásárolni, semmiben sem volt hiány. Felesleges hónapokra bespájzolni. Jó, legyen 2 hétre, max. 3-ra előre eü papír, egyéb alapvető cucc, de lesz itt minden, nem kell szerintem félni.
44. Zsifi1
2020. szept. 10. 15:24

Köszönöm, hogy megosztottátok velem, hogy Ti hogy csináljátok.

Úgy gondolom, hogy bőven van még mit tanulnom. Valahogy meg kellene állnom, hogy ne vegyek sok pluszt és átállítani a tudatom (hitem), hogy nemcsak akciósat tudok megvenni, hanem ha úgy adódik, akkor teljes árast is.


Első sorban mindez a covid miatt merült fel bennem. Vajon lesznek korlátozások? Kell vajon tartalékolni? Vagy elérhető lesz minden? (Költői kérdés... :))

2020. szept. 10. 12:43

Mi is halmozunk, van hely tárolni és utálok 1-1 dologért boltba futkosni.

Élelmiszer boltba heti 1 max 2x megyünk. Tisztító és tisztálkodószerekért havonta vagy kéthavonta, ahogy fogy a készlet. Kivétel ez alól a pelenka, az gyorsabban fogy.

42. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Zsifi1)
2020. szept. 9. 21:33

Mi "halmozunk". Ha tenyleg akcios, veszek tobbet, van hely, elfér. Igaz, hogy benne all a penz, de el fog fogyni a mososzer, mosogatoszer, domestos is, plusz itt a helyi rettenet kisboltban minden kb 100%-al dragabb. Pl a Rossmanban 450es akarmi itt 900 minimum vagy tobb.


15 km-re lakunk a megyeszekhelytol, heti 1x megyek boltba elelmiszerert. Irok listat, nagyjabol megtervezem a kajákat.

41. df1e1c376c (válaszként erre: 40. - Globus)
2020. szept. 9. 21:16
Nekem soha nem volt kazal, így esett, hogy tavasszal a cégtől premiumbekent utáltam ki magamnak pár tekercset, mikor nem lehett kapni, mint a munkatársaim jó része.
40. globus (válaszként erre: 39. - Df1e1c376c)
2020. szept. 9. 20:49

A tavaszi halmozóknál talán most kezd elfogyni.

Mehetnek újabb kazalért :)

39. df1e1c376c (válaszként erre: 26. - Auróra2010)
2020. szept. 9. 19:41

A Poundlandben mindig 1 font mindig minden tisztítószer. ugyanaz az ára 2 éve a módszernek, más háztartási cikkeknek.

Talán a budipapir több a tavaszi nagy segg törlési válság óta, de akkor sem fogok válaszfalsz építeni klotyopapirbol.

38. df1e1c376c (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2020. szept. 9. 19:37

Tok egyszerű az akrilt is tisztám tartani. Vegyen egy olyan szert, amit írtam! Használat után lefújás, ha állt a víz, vársz pár percet, amíg megtorolkozol.

A kád belsejét leoblited, a csapot szivacs ronggyal vagy papirtorlovel letorlod, kész.


Én ipari módon muvelem ezt, ha úgy osztanak be :P


És ha rendszeresen csinálod, nagytakarítás sem kell.


Hol a mákban találtál 6 felé akkrilra nem használható tisztítószert?

2020. szept. 9. 19:31
Most nálam is mindent felhasználás, és leolvasztas lesz, mert a derengo fényben, hogy ne zavarjam a pasim, nem csaptam be rendesen a fagyasztot hajnalban, és bejegesedett.
36. df1e1c376c (válaszként erre: 34. - Globus)
2020. szept. 9. 19:29

Nálam is kb. Így.

Leszámítva a fagyasztot.

Ott mindig van szeletelt sajt-sonka, sajt-tonhal, amit reggel a mikroba teszek sajt olvasztasig.

Mindig van pár fagyasztott friss fuszerem, zoldseg, spenót, amit kiszorunk a konyhából, és aznap nem készítem el, megy a fagyoba.

35. df1e1c376c (válaszként erre: 33. - Channa*)
2020. szept. 9. 19:25

Mi most, hogy közös bérleményt nézegetünk, a kád nélküli szóba lakás sem jöhet.


A szüleimnel a fürdőmben kifejezetten nagy ablak volt és napsütötte a fürdő. Nagy nagy akril káddal, és sötet csempevel. Szerintem az írt tisztitoszerekkel könnyen, gyorsan lehet tisztán tartani.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook