Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tud-e igaz lenni egy barátság? fórum

Tud-e igaz lenni egy barátság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
66. opium
2007. máj. 6. 18:09
kérdés, kinek mit jelent az, hogy "igazi"...
65. a26b2a1b7e (válaszként erre: 64. - Nittike)
2007. máj. 6. 17:58

Egy jó adag belső erőt, nyugalmat és kitartást kívánok Neked ehhez a lépéshez!

Szorítok Nektek, hogy sikerüljön!!!

64. nittike (válaszként erre: 62. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 6. 10:18
Igem tudom. Mert nekünk van egy régi dolgunk, ami folyamatosan előkerült, pedig negyon rég volt már. És ez sajnos meg is mérgezte a kapcsolatunkat. Én azt hittem,h.sikerült megbocsátanom neki,de mivel gyakran napirenden volt a téma,vszínűleg nem sikerült túl tenni magamat rajta. De erre csak most jöttem rá,amikor lehet,h.már késő. Úgyhogy nagyon magamba kell szállnom! Sokat gondolkoztam rajta, és tudom, hogy most már képes vagyok a megbocsátásra. De azt is tudom,h.ehhez az kell, hogy átbeszéljük,és utána le tudjuk zárni végérvényesen a témát.
63. a26b2a1b7e (válaszként erre: 61. - 269bcd1e2f)
2007. máj. 6. 09:39

Persze, két emberen múlik minden akkor, ha már létező kapcsolatról van szó.


De amíg a várakozás időszakában vagyunk, addig szerintem rajtunk, a dolgokhoz, emberekhez való hozzáállásunkon múlik, hogy milyen személyeket, eseményeket vonzunk be az életünkbe.

2007. máj. 6. 09:37

Én se csak a régi barátság felelevenítésére gondoltam, ezért is írtam, hogy Ő volt az "egyik" jutalmam. De mostanában alakult barátságoknál még nem merem megjósolni, hogy igaz barátságokká válnak-e hosszú távon is, vagy csak most ezek hirtelen fellángolások. Ez majd idővel kiderül.


A megbocsátásról azért még mondanék annyit, hogy a megbocsátás nem szabad, hogy együtt járjon a megalkuvással. Mert a megalkuvásban az ember csak azt hiszi, hogy megbocsátott, valójában csak elásta egy időre a problémát, de az később úgyis a felszínre fog kerülni.

2007. máj. 6. 08:41
Szerintem igen de 2 emberen múlik minden.
2007. máj. 5. 22:06
Igazából nem a régi barátságokat akarom feleleveníteni(kivéve 1-et,akivel most is sms.ezünk), hanem újat "szerezni". Mert így utólag, talán nem is voltak igaz barátságok. Nem tudom nekem milyen harcot kell megvívnom az életben, de remélem, ha eljön az ideje, sikerülni fog. Most van egy szimpatikus fiú,akivel el tudok beszélgetni, és szívesen találkoznék vele kicsit többször is, csak nem akarom, h.félreértse.(Ld. 9.hsz-om) Bár az is lehet, hogy nem tudnánk jóbarátok lenni,annyira azért nem ismerem, csak egyszerűen kedvelem. Ez uígy igaz a párkapcsolatomra is. Most jött el az ideje, hogy teljes mértékben felülemelkedjünk a múlt fájó sérelmein, és megtanuljak együtt élni vele,hiszen változtatni úgysem lehet rajta. De meg kell tudnom 100%-osan bocsátani neki, nem pedig mindig felróni, és így hátha rendbe jön minden közöttünk. Csak ki kell tudnom mondani, hogy "megbocsátok" !
2007. máj. 5. 21:08

Évekig nekem sem igazán volt. Vagyis, egyetlen igaz barátom volt, a párom, aki tényleg a legigazabb barátom, és akire mindig számíthatok.

Sokat csalódtam az emberekben, de végül rájöttem, hogy csak azért, mert nem akartam látni az igazságot. Nem akartam meglátni, amit rajtam kívül bárki más látott, hogy egyik-másik "barát" csak azért akar mellettem lenni, mert valamit vár tőlem, és ha a valamit már megkapta, többé nincs rám szüksége, eldob, mint egy széttaposott papucsot, ami már nyomja a lábát.

Sok embernek meghallgattam én is a problémáját, de ahogy Te is írod, ez még nem barátság. Ez még egy kicsit egyoldalú dolog. A kölcsönösség ott kezdődik szerintem, amikor a másik is meghallgatja a Te problémáidat, és nem látod rajta, hogy szinte siettet a tekintetével, hogy: "Mondd már gyorsan, essünk túl rajta, hogy újra ÉNRÓLAM lehessen szó". Mert akkor hiányzik a kölcsönösség.

Azért mondom mindig, hogy a csoda bennünk van, és, hogy nekünk kell valamilyenné válni, és azzal vonzzuk be azokat az embereket és eseményeket, amelyekre vágyunk, mert én ezt tapasztaltam.

Néha viszont a csodát megtalálni egy-egy kerülőúton lehet.

A magam tapasztalatából kiindulva az igaz barát megtalálásában úgy érzem, hogy egyetlen dolog akadályozott meg: nem tudtam igazán megbocsátani azoknak az embereknek, akik úgy éreztem, hogy megbántottak. Nem csak barátokról volt szó, hanem családi dolgokról is. Amint felfedeztem és előhoztam magamból a csodát azaz jelen esetben a megbocsátás képességét, rögtön rátaláltam a rég elvesztett barátnőmre. Ő volt az egyik jutalmam :)

Azt, hogy Neked milyen csodát kell önmagadban felfedezned, azt Neked kell megtudnod. Ez nagy harc, hatalmas önvizsgálat és önkritika szükséges hozzá. Ha megtalálod a saját hiányosságodat, és rájössz, hogy mi az, amit jelen esetben az igaz barát hiánya, vagy bármi más jelez számodra, és ezen tudsz változtatni, akkor én biztos vagyok benne, hogy hamarosan megkapod a jutalmadat Te is.

58. nittike (válaszként erre: 57. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 5. 20:16
"Én abban hiszek, hogy a csoda bennünk van. Ha igaz barátra vágyunk, akkor először nekünk magunknak kell azzá válnunk..." Ezzel teljes mértékben egyet értek. De én pont olyan vagyok, hogy nagyon szívesen meghallgatom bárki problémáját, sőt kifejezetten igényelném is,hogy kiöntsék nekem a szívűket (mert jó érzés,ha tudok segíteni, ha mással nem, hogy meghallgatom), mégsincs egy igaz barátom sem.
2007. máj. 5. 16:02

Egy másik hasonló fórumra is leírtam a véleményem ebben a témában. Most látom, hogy szinte teljesen ugyanaz itt is a téma, úgyhogy leírom ide is.


Kb. egy éve találtam ismét rá egy régi barátnőmre. Még az általános iskolából. Igaz, hogy ahogy változott az életem, ahogy elköltöztem otthonról, és ahogy az élet iszapos sűrűjébe vetettem magam, eltávolodtunk egymástól, de most újra egymásra találtunk. Közben volt mindkettőnknek több csalódása is a barátság terén, és most még sokkal jobban tudjuk értékelni egymást, mint régen. És úgy érzem, hogy rengeteget segítettünk is egymásnak mostanában a nehezebb időszakokat átvészelni. Úgyhogy én azt hiszem, hogy van igaz barátság. De ez egy hasonló téma, mint az, hogy létezik e a Nagy Ő, az Igazi. Szerintem létezik, csak rá kell találni. Én nem hiszek a szerencsében, meg a véletlenekben. Én abban hiszek, hogy a csoda bennünk van. Ha igaz barátra vágyunk, akkor először nekünk magunknak kell azzá válnunk...

56. évi75
2007. máj. 5. 13:53
az attól függ.mennyire ismerös az az ismerös. ilyenkor az szokott lenni, ha tudsz valamit és nem szólsz az is baj, ha szólsz, az is.lehet hogy finoman rá kéne vezetni, magától jöjjön rá. nehéz kérdés, hogy mit lehet ilyenkor tenni.a többi barátnö kapcsolattól is függ, ki mennyire van jóban velük.nehéz.
2007. máj. 5. 11:27

Nekem van egy ismerősöm,nagyon jól ismerem a barátnőit.De nem tudom mit tegyek,mert ezek a barátnők mindennek elmondják ezt a csajt,de a szemébe pedig megjátszák,hogy mennyire jó barátnők!Kibeszélik,tücsköt bogarat mondanak rá,ő pedig naivan odavan értük.

Én nagyon nem akarok beleszólni,mert az további bonyodalmakat sző!

Ti mit tennétek?

54. mazsi-drazsi (válaszként erre: 53. - Hoppjuliska)
2007. máj. 5. 10:35
Igen!!! És tök jó neved van:-)))
2007. máj. 3. 14:44
szerintem igen is van igaz barátság.még akkor is, ha a távolság megnö, vagy valaki családot alapít.bizalom, öszinteség, tolerancia, titoktartás. háááát, lehetne sorolni.
2007. máj. 3. 12:11
Nehezen barátkozom, de a régi 15 éves barátaimmal tartom a kapcsolatot, és bennük megbízom. Felszínesen persze eldumálgatok bárkivel, de a bizalmamba csak kevés embert avatok be.
2007. máj. 3. 11:21
A barátság nem változott, csak a távolság...
2007. máj. 3. 10:29
Voltak valaha,de az utjaink szétválasztottak mindkettünket.
49. reni79
2007. máj. 3. 10:23
Én sajnos nagyot csalodtam a legjobb barátnőmben.15 éves barátság.Azota nem tudom!:-(
48. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 47. - Hoppjuliska)
2007. máj. 3. 10:05

Persze,hogy vannak neki is jó tulajdonságai!

Azt,hogy megbeszélem e vele a dolgokat,azt még nem tudom!Még én sem tudom,hogy akarom e!

2007. máj. 3. 10:03

nem akarod vele megbeszélni a problémádat? hogy neked mi esett rosszul, vagy hogy mit tudom én...

csak van benne értékelhetö tulajdonság, nem ?

46. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 45. - Hoppjuliska)
2007. máj. 3. 09:55

Lehet,hogy most indulatos vagyok,igazad van!

De már nagyon ki vagyok bukva!

Így utólag visszagondolva,nem is voltunk igazi barátok!Nekem is tuti vannak hibáim,írtam is,hogy én sem vagyok tökéletes!

Neked mi a barátságról a véleményed?

Nekem az,hogy jóban rosszban kitartunk egymás mellett,szinte olyan,mint egy házasság,csak nincs sex!

2007. máj. 3. 09:41
m.aljon, nem semmi,amit leírsz.de valamiért nagyon indulatos vagy felé.valami oka csak van hogy így ö ilyen.írod, hogy nem régi "barátság". akkor lehet hogy nem is ismered annyira.mindenhez két ember kell.sajnálom, hogy nem egyezik a barátságról a véleményünk. nekem mást jelent mint neked.biztos klassz csaj vagy, szépen nevelheted a gyerekeket.de te sokkal többet emlegeted az ö gyereknevelési hibáit, mint szerinted ö a tiédet,te csak a gyerek boldogtalanságát hangsúlyozod. ha ezen vesztetek össze, akkor tényleg nem voltatok barátok.férj szapulás?az milyen? barátoknál az nem szokás!
44. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 41. - Évi75)
2007. máj. 3. 08:46

Bocsi,de mindig eszembe jut valami!

Még ahhoz írnék egy pár sort,hogy tényleg nem szabad a gyereknevelésbe beleszólni,ha még a barátodról van szó!

Nekem is meg van a véleményem a volt barátnőm gyerekneveléséről,de sem tanácsot,sem megjegyzést nem tettem neki,pedig volt amikor tanácsot kért:mit csináljak a gyerekemmel?

Ezt mindenkinek magától kell megoldania!

És képzeld mások is mondták már nekem,férfiak,nők az ismerettségi köréből,hogy nem jó,amit csinál,de azt mondtam nekik:ha ő így látja jónak,akkor abba beleszólása senkinek nincs!!

43. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 41. - Évi75)
2007. máj. 3. 07:40
A kissebbik gyermek elhanyagolásáról nem írtam le az összes részletet,aminek többször is szemtanúja voltam,mert az már ténylek KIBESZÉLÉS volna!!!De felháboritó nem csak nekem,hanem mindenkinek,aki megfordult már náluk!!
42. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 41. - Évi75)
2007. máj. 3. 07:38

Én nem szóltam meg az ő gyereknevelését!!!Akkor bukott ki a bili nálam,amikor boldogtalannak nevezte a gyermekeimet!!!Kiemelte(akkor még terhes voltam a lányommal),hogy szegény kislány,mi lesz így vele ha világra jön!Nagyon szívesen meghívlak,hozzánk egy napra és megnézheted,hogy mennyire "BOLDOGTALANOK "a gyermekeim!!!!!!!A nagy fiam az első házasságomból van,és szokott szomorú lenni az igazi apukája miatt,mert nem láthatja minden nap!Nem azért szomorú,mert rosszul nevelem!És ez nem mindegy!!!!Kellőképpen kezeljük a helyzetet!!!

Én is úgy gondolom,hogy másnak a nevelési módszerébe nem szabad beleszólni!Éppenséggel én is mondhattam volna neki,hogy boldogtalanok a gyerekei,de nem tettem,az ő dolga,hogy hogyan neveli őket!!Közveteve volt barátnőm,férjem barátjának az élettársa!Ezért írtam idézőjelben a barátnő szót!!!

Vannak dolgog,amiket még egy barátságban is finoman kellene közölni(pláne,ha ez a "barátság" nemrék kezdődött!!!),nem pedig minden ok nélkül belegázolni alaptalan hülyeségekkel!

Kertes házban laknak,és kint bent van a kutya!Macskák kint.

Meg különben is azért írok ide,nem pedig a háta mögött DUMÁLOK,mert így jobb a lelkemnek !!!

Nem vagyok én sem tökéletes anya,de azt senkinek nem engedem,hogy a szeretteimet bántsák!Mert ő mindezek mellett még a férjemet is szapulja!

Az őszinteség nem az erőssége neki,ezt elhiheted!!!

Nem állok le veled vitázni!Nem azért írok ide,hogy valaki beolvasson nekem!

41. évi75 (válaszként erre: 26. - 5d3fac1d2b)
2007. máj. 3. 06:17
szerinte van igaz barátság. nem az a barát, aki a szemedbe nyal fal, a hátadmögött meg kitárgyal nem lehet hogy az a csajszi csak észre vett valamit a gyerekeiden és csak jót akart? valamiért biztos mondta hogy boldogtalanok a gyerekeid.én azért lehet hogy örülnék neki, ha az ilyet nem mástól hallanám vissza, ö legalább nem a hátadmögött dumált.az nem jó ha megszóljuk vagy összehasonlítjuk egymás gyereknevelését.mindenki más körülmények között él. ami nálad beválik,az másnál nem biztos.nekem is volt ilyen barátnöm, állandóan kritizált.pedig ö sem tökéletes anya!biztos, hogy annyira elhanyagolta a kicsit?az altatás a tesóméknál is zürös. ot egy 5 hónapos baba van, nekik a védönö tanácsolta azt a "rácsukni az ajtót", mert nagyon okosak a picik, és a sogornöm fejére nött már a pici.ezt sokan csinálják.ennyi idösen még nem értékelik a mesét.az állatok a lakásban sem egyedi a volt barátnödnél.nem ítrad, hogy panel, vagy kertes.bár mindegy, mert a panelekben is tartanak gyerek mellett állatokat.én ezt sem itélem el, bár mértékkel, odafigyeléssel lehet állat.( énnem tartanék.)és bocsi, de most te vagy aki megszólod öt, mégha már nem is vagytok barátnök.én kíváncsi lennék az ö verziójára is.és szerintem kár hogy öt elvesztetted,ritka az a ki a szemedbe mondja a frankót!ö megtette.milyen legyen egy barátság, ha már az is baj, hogy öszinte veled valaki?hozzáteszem: nem szép dolog megszólni más gy.nevelését, házasságát, életét.de a barátok megbeszélik a dolgokat, problémákat.mézd meg, hogy mit miért tesz, illetve senki nem lát bele a másik mindennapjaiba, csak részleteket.az én barátnöm is csak azt az 1-2órát látta, amit együtt voltunk, megszólt, holott nálam is, mindenkinek megvannak a miértjei.ezt el kell fogadni, ha jó barátok vagytok.
40. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 38. - Nittike)
2007. máj. 1. 20:35
Én is tök örülök ennek a fórumnak!Itt mindíg kap az ember jó szót!Nekem most ez pótolja a barátnőket!
39. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 37. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 1. 20:33
De aranyos vagy,hogy így bátoritasz!Igazából nagyon kivagyok a barátnős ügyektől:-((
2007. máj. 1. 20:03
És én még azt hittem, hogy csak én veszítettem el a barátnőimet/barátaimat. De ahogy látom, vannak még ezzel egy páran. Ezért is jó a fórumozás. Igaz, még csak most kezdtem el nemrég, de itt legalább mindig van valaki, aki talán tud segíteni, néhány okosságot mondani. Bár ez azért mégse összehasonlítható a hús-vér emberrel, de az életben minden kis dolognak örülni kell tudni...
37. ec63a7fc29 (válaszként erre: 36. - 5d3fac1d2b)
2007. máj. 1. 19:25

Ez azért szerencsén is múlik. Még találkozhatsz igazi barátsággal. Csak figyelni kell, ki az, aki vevő reád, ki az, akinek a te problémáid fontosak.

Hamarosan nagyon klassz barátaid lesznek.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook