Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Toxikus, bántalmazó közeg fórum

Toxikus, bántalmazó közeg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2023. júl. 28. 18:14
Aki azt állítja, hogy tökéletes családja van az úgy hazudik, mint a vízfolyás.. Egy szavát nem hiszem el.. 😒🙄
247. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 244. - Sütikee)
2023. júl. 28. 18:12

Ne viccelj már.. Havi 1 alkalom, 1 óra lenne, ebbe szerintem senki nem halna bele.

Egyébként pedig: probléma mindig van, vagy kicsi vagy nagy.. A legtökéletesebbnek tűnő családok lakásásnak falai is tudnának mesélni, szerintem..

246. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 244. - Sütikee)
2023. júl. 28. 18:10
Ha annyira jó a családi légkör, akkor miért ódzkodnak a terápiától? Netán van valami titkolnivalójuk?
245. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 243. - Sütikee)
2023. júl. 28. 18:06
Ez sajnos így igaz.. Egyébként a psszív szemlélők az én szememben ugyanúgy bántalmazók. Látni mi történik és nem csinálni semmit ugyanúgy egy bántalmazási forma..
244. Sütikee (válaszként erre: 241. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 18:04
Ezzel én sem értek egyet! A mi családunk nagyon összetartó család, megelőző terápiára sincs szüksége senkinek. Soha nem bántottak gyerekként és én sem bántottam a gyerekemet soha. És ezt nem csak a kívülállók látják és tudják, hanem mi is. A szüleimmel nagyon szoros a kapcsolatunk, ezért fáj nagyon és ezért nem tudom feldolgozni az anyukám hiányát.
243. Sütikee (válaszként erre: 231. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 17:59

Neked biztos segítség lett volna, és tényleg nagyon sajnálom, hogy ilyen családban kellett felnőnöd.

De ott nincs szükség semmiféle terápiára, ahol minden rendben van.

Azt, hogy a négy fal között mi történik, senki de senki nem tudja kiszűrni. A bántalmazó pedig kifelé persze hogy azt mutatja, minden rendben van. És ebben nem a kormány a hibás, hanem maga a bántalmazó! Érted? Ezért kell neked lépned, mert senki nem tud helyetted cselekedni, mivel már felnőtt vagy.

Sajnos ezek szerint gyerekkorodban sem vették észre a jeleket, vagy nem foglalkoztak vele.

Igazából nem olyan régóta állnak jobban a gyerekek mellé, de sajnos a jogrendszer nagyon megköti a szakemberek kezét, a szülők pedig nem együttműködőek ott, ahol valós probléma van! Na ez az, amin kellene változtatni a kormánynak!

2023. júl. 28. 15:03
Ha az apró parázs meggyullad leéghet tőle az egész ház is.
2023. júl. 28. 14:59

Kinek nem inge... Egészségesnek, betegnek is kell terápia.

Van egy kiegyensúlyozott, harmonikus család tegyük fel, de nem garancia, hogy holnap, holnapután is az lesz.

Ezért kell megelőző terápia.

240. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 239. - Channa*)
2023. júl. 28. 14:56
Nem is rád/rátok értettem!
239. Channa* (válaszként erre: 237. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 14:56

Nem, ez hülyeség, ahogy minden amit itt összehordtál!


Nálunk nincs ilyen. Nem terrorizáljuk egymást és nem verjük egymást. Soha nem ütöttem meg a gyerekemet.

Már a féltételezésed is sértő!


Nem vagyunk mentális betegek! Kiegyensúlyozott életet élünk.


És attól, hogy másokra mutogatsz, és kijelented, hogy itt mindenki beteg és mindenkinek szüksége van felügyeletre, a te problémád megmarad.

238. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 236. - ,zumba)
2023. júl. 28. 14:41
Diszkunkcionálisan működő családoknak alapból családterápia kellene kötelezően havi szinten. A normális, boldog családoknál pedig megelőzésképp, hogy ne csússzanak bele a tragédiába, a bajba.
237. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 236. - ,zumba)
2023. júl. 28. 14:38
Ne ez pont nincs így. Mindenkinek szüksége van terápiára. Ez az én véleményem. Lehet kifelé tök boldog vidám családnak mutatják magukat, otthon meg szarrá verik a gyerekeket... A mentális betegek országa vagyunk, egykoron öngyilkosságban is előkelő helyen voltunk úgy tudom.
236. ,zumba (válaszként erre: 234. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 14:34
Szankcionálni valakiket, mert normális a család élete és nincs szüksége terápiára....
235. Channa* (válaszként erre: 233. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 13:57

A 20-as éveid elején? Felnőtt korodban?

Még is kinek mi köze van egy felnőtthöz?

Mire fel akadályozhatnának, ellenőrizhetnének, stb.


Megint csak magadra gondolsz és többi sok millióra nem, akinek ez csak egy felesleges rossz lenne.


Neked tudod, hol kellene élned? Egy kommunában!

2023. júl. 28. 13:42

Kötelezővé tenném a havi egyszeri családterápiát és külön-külön megbeszélést.

Aki ebből kimaradna, azt meg szankcionálnám valamilyen formában.

Talán a családon belüli erőszakok száma csökkenne egy ilyen lépéssel.. A gyerek nem egy használati tárgy.

2023. júl. 28. 13:39
Igazad van. Valahol szánalmas, hogy én erről itt ezen a fórumon siránkozom. De ez már csak következmény. Okozat. Én örültem volna, ha mondjuk 20-as éveim elején kiemelnek, feleannyi traumán nem mentem volna keresztül.
232. Channa* (válaszként erre: 231. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 13:38

Nem, családterápiára sem akarnánk járni. Nálunk minden rendben van.

Ne zaklasson senki.


Majd ha szükségem lesz rá megyek, de addig élem az életemet.


Érted!?

Neked kell lépned! Nem másokra várni!


Mindenki várhatná otthon, hogy belerepüljön a sült galamb a szájába, de elmegyünk dolgozni!

231. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 229. - Channa*)
2023. júl. 28. 13:34

Vagy havi 1 kötelező családterápia minden családnak, utána külön-külön elbeszélgetés. Írásbeli beadvány kiemelési kérelem iránt.

Az, hogy ez a kormány családbarát az a legnagyobb hazugság egyébként.. Szavakban az maximum.


Nekem nagy segítség lett volna, ha ott van egy szociális munkás, eljön értem, megfogja a kezem és kiemel a családból, akár még gyerekkoromban.

230. Channa* (válaszként erre: 217. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 13:32

Ez már zaklatás lenne!

Ki akarná, hogy havonta vagy bármilyen időközönként zaklassák?


Menj, ha gondod van! Járj utána!


Nem, nem tudod, hogy mi az a bit. Ez már kiderül és az is, hogy ha itt mindenki 1 bites, akkor te talán 0,1 bites lehetsz, de lehet, hogy sokat mondtam.

229. Channa* (válaszként erre: 211. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 13:30

Te tényleg azt gondolod, hogy minden ember mellé ki kellene helyezni egy szociális munkást?


Ez úgy hülyeség, ahogy kell. Az a lány is elmúlt már 18 éves. Ha bárki állandóan megfigyelte volna, akkor az lett volt a gond, hogy nem szabad.


Nagyon érdekes elképzeléseid vannak!

Én biztos, hogy nem akarnám, hogy egy szociális munkás állandóan cseszegessen!

228. Channa* (válaszként erre: 208. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 13:27

Terjeszd be, ahol kell.


De neked most nem erre van szükséged.


Vagy arról akarsz beszélgetni, hogy mennyire elcseszett országban élünk?


Ahol van akik szerint szerényen meg lehet élni 47 ezerből?

Ahol egy gyerek megöléséért alig néhány évet kell csak börtönbe tölteniük a gyilkosoknak?

Ahol, gyérítik a népességet a nem megfelelő eü-vel?

Ahol bárki megfagyhat a spórolást gyakorolva?

Ahol az emberek nagy részének nemhogy hó végén, de már a fizetés után nincs pénzük?


Beszélgethetünk ilyenekről, de ezzel a te problémád nem lesz megoldva. Neked cselekedned kell.


Abból a korból már régen kinőttél, hogy állami gondozásba vegyenek. 18 év felett, mindenki a saját életének a kovácsa...

2023. júl. 28. 13:25
Hibás vagyok én, az állam, ami nem tett semmit, a rokonok/ismerősök, akik fejüket elfordították, semmint hogy bármi segítséget adtak volna nekem..
226. Channa* (válaszként erre: 205. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 13:22

Azt ugye tudod, hogy erről mi nem tehetünk?

Ha gyerekként úgy érezted, hogy téged ki kellene ebből a közegből, akkor miért nem jelezted ezt.


Bár, lehet, hogy nem tudtál és tudsz a gyámhatóságról. Lehet, hogy nem tudtad, hogy jelezheted más felnőtteknek, pl. tanárod, hogy bajban vagy.


Igen, sajnos az állam nem tesz senkiért semmit.

2023. júl. 28. 13:16
224. Sütikee (válaszként erre: 222. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 13:14
Ez így igaz!
223. Sütikee (válaszként erre: 221. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 13:13

A lelki terror sokkal rosszabb. Azt nem lehet elfelejteni, az biztos. Nagyon nehezen, de ha ki tudsz szabadulni, fel lehet dolgozni, de megbocsátani soha.

Azt tanácsolnám, hogy kérj pszichológusi segítséget, lehet tb alapon is, legalábbis itt nálunk a városban van ilyen lehetőség rendelőben. Aztán a hozzád közeli városban, ahol van munkalehetőség, keresni munkát. Vannak olyan gyárak, amelyik támogatja a munkásokat, akik messziről jönnek és nem tudnak bejárni, hogy fizetik az albérletet is. Egy ugródeszkának ez is jó lehetőség lenne, és ha gyűjtögetsz, félre is tudsz tenni.

222. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 220. - Sütikee)
2023. júl. 28. 13:10
Ha kell nemcsak szociális munkásokat, hanem pszichológusokat, szakembereket is bevonni. A lelki bántalmazás sokkal sunyibb egyébként. Lassan, de biztosan teszi tönkre áldozatát.
221. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 218. - Sütikee)
2023. júl. 28. 13:05
Ha már vér folyik az késő. Engem "csak" lelkileg terrorizáltak, de ez már jó 5-6 éve megy, majdhogynem napi szinten. A komplett életem ráment, tönkrement ez bizton állithatom, ezen már az sem segít, ha valamilyen csoda folytán kiszabadulnék. Ez olyan bélyeg, ami örök életemre rajtam marad.. :(
220. Sütikee (válaszként erre: 217. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 13:02
Ez jó elgondolás, de az a baj hogy a gyerekeket sajnos nem veszik komolyan. Csak 14 éves kor felett dönthet a sorsáról (mondjuk a bíróságon egy váláskor, hogy kihez akar kerülni). Pedig az óvodás korú gyerekek őszinték, és elmondják, hogy mi van otthon, csak sajnos az ő szavukra nem adnak.
2023. júl. 28. 13:02
Annak a híve vagyok, hogy a segítségnek helybe kéne jönnie, ne még "szerencsétlen" bántalmazott futkározzon ide-oda. Tudom, hogy vannak családsegítő intézmények, de számomra ezek nem elégségesek.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook