Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tortába való krémet keresek! fórum

Tortába való krémet keresek! (beszélgetős fórum)


1 2
17. tixtina (válaszként erre: 16. - C95c921ae7)
2009. jún. 29. 21:20

Mindenképpen érdemes egyszer kipróbálni,nagyon finom.Egész más,mint a cukrászdai geil torta.

Mondjuk én a piskótáját is magam sütöm.

16. c95c921ae7 (válaszként erre: 15. - Tixtina)
2009. jún. 29. 19:59
Jónak hangzik..és látszik:-)
2009. jún. 29. 16:48
Adatlapomon is rajta van a torta,megnézhetitek.:)
2009. jún. 29. 16:47

Fejből írom,mert már sajnos nem találom -múltkor is emlékezetből csináltam.

Kell hozzá:

1 csomag vaniliás pudingpor-főzni való.

1 tábla csokoládé-lehet ét,vagy tejcsoki.

500 mili-fél liter habtejszín-felverni való.

1-2 csomag zselatin,ami főzés nélkül készítendő


Elkészítjük a pudingot az előírás szerint,majd belekavarjuk a csokoládét.

Hűtjük

Felverjük az előzőleg jól lehűtött tejszínhabot jó keményre-kevés cukrot adhatunk hozzá-alacsony fokozatról indítjuk a mixergéppel,aztán fokozatosan emeljük a fordulatszámot-vége fele habfixálót adunk hozzá,valamint hozzáadjuk a zselatinport-1-2 tasakkal.Készre verjük.

Ha kihült a pudingkrém,óvatosan belekeverjük a tejszínhabot-néha szoktam beletenni egy kis mogyorókrémet-nagyon jó ízt ad neki.ezt a pudinghoz teszem.:)

A tortát ketté vágjuk,kapcsos tortaformába helyezzük-megkenjük közepét,majd a tetejére helyezzük a maradék masszát.

Az oldalára is jut így bőségesen.

Ezután betesszük a mélyhűtőbe-1-2 órára.

Kivesszük-leszedjük óvatosan a kapcsos formát,és nagyon szép tortát kapunk.Tetejét,oldalát lehet díszíteni bármivel.

A gyerekeim egyik kedvenc tortája-mindig ez van a szülinapokon,nagyobb eseményeken.

Könnyű,és finom a krémje-nem kell bele vaj és margarin.

2009. jún. 29. 16:30
köszi mindenkinek az eddigieket.
12. rohiani (válaszként erre: 10. - Tixtina)
2009. jún. 29. 16:30
Szeretném!
11. g_eszter (válaszként erre: 10. - Tixtina)
2009. jún. 29. 16:27
Engem erdekelne :)
10. tixtina (válaszként erre: 1. - Rohiani)
2009. jún. 29. 16:08

Nekem van egy nagyon fincsi,jól bevált töltelék receptem,amit itt találtam a neten-csokoládé krém.Rém egyszerű.

A legnehezebb művelet,a tejszínhab felverése-de az sem túl bonyolult.Ha szeretnéd,leírom.

2009. jún. 29. 16:08
Én ajánlok neked egy kávé krémet. 1 cs. vaniliapudingot megfőzöl 3 dl tejbe, de előtte egy tasak 3:1 nescafét elkeversz pici forróvizzel és azt is a tejhez adod amivel elkevered a pudingport. Felfőzés után kihütöd a pudingot kevered időnként,hogy ne legyen nagyon kemény. A rámát 20 dkg.por- cukorral habosra kevered és a kihűlt masszát belekevered. Én ezt diós lap közé szoktam. De nagyon jó.
2009. jún. 29. 16:07
Én nagyon szeretem a tejszínes krémeket. Ezek könnyűek, szerntem nyárom pont jól esnek, bár hűteni kell a sütit. A Hulala tejszínhabbal nagyon könnyű dolgozni, és sokáig kemény, jó a habja. Fel lehet tenni a tűzre, és egy tábla csokit elolvasztani benne. Ha lehűlt felvered, és csokis krémet kapsz. Ha megfőzöl keményebbre bármilyen ízű pudingot, és ősszekevered felvert tejszínhabbal, az is nagyon finom, rettentően sokféle ízű krémet tudsz csinálni. Ha nagyon tartósra, és keményre akarod a habot, akkor kb a felverés felénél elkészített, és lehűtött zselatint keverj bele. Na meg gyümölcsöt is lehet turmixolni, és a habba belekeverni. Remélem kipróbálód ezt, tényleg nagyon fimon!
2009. jún. 29. 16:04

Kókuszos krém:

5 dl tej

2 csomag kókuszos puding

12,5 dkg vaj

10 dkg cukor

1 kis pohár tejföl

A tejben megfőzzük a pudingot, kihűtjük. A cukrot a vajjal habosra keverjük, majd hozzáadjuk a kihűlt pudingot és a tejfölt. Ha valakinek nem elég édes, keverhet még bele cukrot, de szerintem nem kell. Ha nincs kókuszos puding, akkor a házi fajtáját készítem el: a tejben 2 marék kókuszreszeléket megfőzök, és tejszínes pudingot rakok hozzá. Szinte ugyanaz.

2009. jún. 29. 16:00

Én diótortába és gyümölcstortába teszem ezt a krémet, de bármilyen más jellegűbe jó:)

Vanília pudingból pudingot főzök ízlés szerinti cukorral, hozzákeverek 10 dkg vajat, ha kihűlt és zselatint.:)

Sok sikert!

2009. jún. 29. 15:57
1/2l tej,5ekliszt,péppé főzni,1 ráma 25dkgcukor 1 vanilliás cukor,a kattőt egybe keverni lehet citrommmal v,kakaóval izesiteni
4. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Cbc7d5fe99)
2009. jún. 29. 15:48
Bővebben? :-)
2009. jún. 29. 15:38
Én a kinder krémet főzöm bele!!isteni,,,
2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Rohiani)
2009. jún. 29. 15:33

Főzz pudingot a megadottnál kevesebb tejjel, tegyél bele kevés vajat(ettől még nem lesz vajas jellege)

Csinálj cukorból (olvasztás) dióból grillázst, ha kihűlt és megkeményedett, törd össze morzsaszerűre(pl robotgépben v. klopfolóval)és szórd a krémbe. Isssteni.

2009. jún. 29. 15:23

Valami fini, nem vajas, nem macerás tortakrémet keresek.

Ha van valami tuti recepted légyszi írd le.

Köszi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook