Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Torta recepteket keresek! fórum

Torta recepteket keresek! (beszélgetős fórum)


27. 9f98008a3b (válaszként erre: 26. - Babuci25)
2011. dec. 30. 18:01

:)))



Baccus!


Ha lesz recept, arra vevő lennék! :DDD

2011. dec. 30. 17:54
OK... herkentyű burgert tud valaki? A gyerek karácsonyi vásárba azt kért az eladótól.. Látnom kellett volna... Az apja sem tudta miről beszél. Ja 4 éves.
25. 9f98008a3b (válaszként erre: 24. - Babuci25)
2011. dec. 30. 17:27

Hozzávalók:

1 db Spongyabob ( Bikinifenékről rendelhető )

1 db torta ( lehet bolti is )



A két hozzávalót összedolgozzuk, hűtőbe tesszük pár órára, és kész a Spongyabob tortánk! :))))



Ne hari! :)♥

Nem lehetett kihagyni!

2011. dec. 30. 17:25

Sziasztok.

Tud valaki Spongyabob torta receptet?

2010. dec. 14. 16:58

Joghurttorta: ízlés szerint lehet kakaós és sárga tortalap is. 5 dl Hulala tejszín + egy nagy poharas gyümölcsjoghurt + 3 e.k. porcukor + 1 cs. zselatin fix- ezeket habbá verni és kész! Nagyon finom és elronthatatlan! És ha szeretitek a gyümölcsöt, azt is lehet bármilyet a tortára tenni.

Nutella-torta: kakaós piskóta, tejszín felverve 5 e.k. Nutellával

Gesztenyetorta: tejszínhabhoz áttört gesztenyemasszát, cukrot és kevés rumot keverni.

2010. dec. 14. 15:22
nekem mostanában az eszterházy jött be
2010. dec. 14. 15:21
Feketeerdő:)
2010. dec. 14. 15:18

Szombaton van a párom szülinapja és nem tudom hogy milyen tortát süssek neki...

Valaki tud valami gusztusosat és finomat?

2010. ápr. 30. 15:08

köszi mindenkinek

azért ha találtok még írhattok jó lesz késöbb

2010. ápr. 30. 15:05
Süti és torta recepteket találtok a sütigyár.hu-n,rengeteg recept van rajta és elkészíteni sem nehéz őket.
2010. ápr. 30. 14:59

Citromtorta:


Hozzávalók:

4 tojás

22 dkg porcukor

15 dkg liszt

1/2 cs. sütópor

7 dkg olvasztott vaj(vagy margarin)

1 citrom reszelt héja és leve


A tojássárgáját habosra keverjük a porcukorral, belekeverjük a sütőporos, szitált lisztet, a vajat, a citromhéjat, a levet, végül óvatosan forgatjuk hozzá a tojások keményre vert habját.


Sütőpapírral bélelt formában, jól előmelegített sütőben, közepes lángon tűpróbáig sütjük.


Krém:

1 vaníliás pudinpor

3 dl tej

1 kis doboz tejföl

4 evőkanál cukor

1 vaníliáscukor

1 citrom reszelt héja


A krémhez a pudinport 3 dl tejjel és 3 evőkanál cukorral megfőzzük, ha langyosra hűlt, hozzáadagoljuk a vaníliáscukros tejfölt és a citromhéjat, jó kidolgozzuk robotgéppel a krémet és a tésztára simítjuk. Én a tetejére olvasztott csokit csurgattam.

16. c95c921ae7 (válaszként erre: 12. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 30. 14:26
Ohh..ez nagyon tetszik. Holnap kipróbálom szerintem, köszi.
2010. ápr. 30. 14:15

Epres tejszínes-rizses torta:


Hozzávalók:

A tésztához:

- 3 tojás

- e ek cukor

- 3 ek liszt

Piskótát sütünk tortaformában(nem kell megijedni,hogy vékony atészta,mert a tölteléktől lesz magas).


Tetejére:

- 15 dkg fényezetlen "A" rizs

- 5 dl tej

- csipet só

- 3 dkg Rama margarin

- 5 ek. kristálycukor

- 2 cs. vaníliás cukor

- 1 púpozott ek. zselatin por

- 4 dl habtejszín

- 4-5 ek. eperlekvár


A rizst átválogatjuk, megmossuk majd 2 dl forrásba lévő vízbe szórjuk, kis lángon addig főzzük még a leve elpárolog. Ekkor ráöntjük az időközben felforralt tejet, csipet sót, margarint.

Amint újra forr, kis lángra állítjuk és lefedve kb. 10 percig pároljuk. A tűzről levéve cukrozzuk. A fedele alá egy duplán hajtogatott ruhát teszünk, így puhul meg.

A zselatint 1 dl vízben kevergetve addig melegítjük még fel nem oldódik, kissé hűlni hagyjuk. A tejszínt kemény habbá verjük és először a rizst majd az olvasztott zselatint keverjük bele. Végül a kockára vágott epret is közé keverjük.

A tepsiben lévő piskótát a meglangyosított lekvárral megkenjük, majd rásimítjuk a tejszínes rizst. Hűtőszekrényben dermesztjük egy éjszakán át. Forróvízbe mártott késsel szeleteljük. Tejszínhabbal és eperrel díszítjük.

Természetesen az epret lehet más gyümivel is helyettesíteni,akár a krémből kihagyható és pl gyümi helyett használható a krémhez bármien lekvár is.Változatként a tetejét telerakhatod gyümölcsökkel és gyümölcskocsonyával vonod be a végén.

14. ticine
2010. ápr. 30. 14:06

Szia!

Az én tortareceptem:

6 tojássárgáját 12 dkg cukorral habosra keverek, 12 dkg lisztet és 1 ek. kakaóport teszek bele. A felvert tojásfehérjékkel lazítom a tésztát. Ezt kerek tortaformában sütöm, nem magas, de ketté vágom, közé bármilyen krém és kész. Ha nagyon ki akarok tenni magamért, akkor kettőt sütök, egymásra , így magasabb, és csináltam már emeleteset is, akkor még kettő kisebbet a tetejére.

13. bared
2010. ápr. 30. 14:04

www.nosalty.hu


nekem ez az oldal is bevált))

2010. ápr. 30. 14:03

Mogyorókrémes diótorta


-6 tojás, 30 dkg cukor, 1 cs sütőpor, 1 dkg fahéjas porcukor, 10 dkg durvára darált dió, 20 dkg liszt, 1/2 dl olaj, 7 dkg tejszín ízű (főzős) puding-én vaníliással csinálom, 4,5 dl tej, 40 dkg vaj, 15 dkg darált mogyoró.

-Felütött tojásokat kikeverjük 15 dkg cukorral. + sütőpor, fahéjas cukor, dióval elkevert liszt, majd az olaj.

-Formába töltjük és 180°C-ra előmelegített sütőben 40 percig sütjük.

-Pudingport kevés tejjel csomómentesre keverjük, a maradék tejet felforraljuk 10 dkg cukorral, hozzá a pudingpor, állandóan keverni, felforralni.

-Folpackkal letakarva hűlni hagyni.

-Mogyorót pirítani.

-1 ek vízben elkeverünk cukrot, karamellizáljuk, bele a vaj, mogyoró, kanalanként a pudingba tenni és krémesre keverni.

-Kihűt tortalapokat 3 felé vágjuk, vastagon megkenjük krémmel, kívülről is. Én szoktam még karamellt csinálni vaj nélkül és sütőpapírra kicsurgatom a nevet vagy amit akarok, majd azzal díszítem a tortát.


Nagyon finom! Párom nem nagyon szereti az édességet, pláne a krémes dolgokat, de ez nagyon bejött neki is!

11. FairyJ (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 13:39
Ez tényleg nagyon jó oldal, és képek is vannak a receptekhez,azt külön szeretem :)
10. vvicus
2010. ápr. 30. 13:36

[link]


Nagyon jó és szép tortáknak vannak fent a receptjei, sokat kipróbáltam már!

9. FairyJ (válaszként erre: 8. - FairyJ)
2010. ápr. 30. 13:35

Én így csinálom:

2 evőkanál kakaó

10 dkg vaj

3 tojás

10 dkg cukor

10-15dkg liszt

1/2cs sütőpor

vaníliás cukor


A vajat egy magasfalú mikrózható edényben picit megolvasztom, hozzákeverem a többi hozzávalót, jól eldolgozom.Beteszem a mikróba, 6 perc alatt megsül. Mikor kicsit hűlt, kiborítom egy tányérra, kettévágom,megtöltöm, esetleg bevonom mázzal.

A tészta variálható, még nyersen keverhetsz bele diót, gyümölcsöt, csokit,stb. :)

8. FairyJ (válaszként erre: 5. - BeaÉrd)
2010. ápr. 30. 13:32
Több fajtája is van. Finom, szépen feljön, könnyű kettévágni.:)
7. diorissimo88 (válaszként erre: 1. - BeaÉrd)
2010. ápr. 30. 13:31
Szia! A receptjeim közt találsz több tortát is, amik egyszerűen elkészíthetők! Van, amit sütni se kell és finomak...
2010. ápr. 30. 13:27

micros süti:


* 4 ek liszt

* 1 mk sütőpor

* 4 ek porcukor

* 2 ek kakaópor

* 1 tojás

* 3 ek tej

* 3 ek olaj


# A hozzávalókat egy nagyobb, mikrózható bögrében vagy müzlis tálban a fenti sorrendben jól összekeverem.

# Mikróban teljes fokozaton 3 perc alatt megsütöm.

2010. ápr. 30. 13:21
mikrós süti??????????????az micsoda?
2010. ápr. 30. 13:19

szia!

nálunk a túrótorta a kedvenc.kb.20 perc+hűtöben 2óra.

2010. ápr. 30. 13:18

Szia!

Írd be a google-ba, hogy "Andi konyhája".

Nagyon klassz receptjei vannak, és nagyon jól leírja, hogyan kell készíteni.

2. FairyJ (válaszként erre: 1. - BeaÉrd)
2010. ápr. 30. 13:16
Én a múlt héten a mikrós sütit kerek műanyag tálban sütöttem, kettévágtam,megtöltöttem, bevontam csokival. Gyorsan megvolt, finom volt,csak kisebb volt mint az átlagos torták:)
2010. ápr. 30. 13:10
Valaki tud egyszerű fincsi torta recepteket?több fajta is jöhet hátha másnak is segít !Hétvégén szeretnék csinálni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook