Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Torna a terhesség alatt. Tapasztalatok? fórum

Torna a terhesség alatt. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


17. 2d5a00656a (válaszként erre: 13. - 3bfe537d39)
2009. szept. 19. 20:07

Marsa!

Köszönöm,hogy reagáltál a hsz.-hez,mint láthatod lejjebb ,félreértés miatttettem.

De a séma magyarázatra szorul:Úgy értettem a sémát ,mint kötelező divatos sztenderdet.Szóval,hogy nem kell csak azért változtatni,ésmástcsinálni mert egy divatos celeb is azt tette.Ha van jól bevált mozgásformája nem kell azt megváltoztatni ,mert Rubint Réka kiadott egy ilyen kazettát/is:)/Erre céloztam a séma alatt,nem a mozgásra magára,isten ments hogy megbántsak valakit ismeretlenül..

16. 2d5a00656a (válaszként erre: 10. - Vkriszta33)
2009. szept. 19. 20:03

Kedves/:) tényleg/Kriszta!

nem bántó szándékkal kérdeztem,dícsérendő,hogy tornázni szeretnél.Akkor megmagyarázom mire gondoltam/ill.mit értettem félre/Azt gondoltam ,hogy te csakis Rubint Réka kismamamtornájára vagy rákattanva,anélkül,hogy még terhes lennél,és már a torna miatt is várod a terhességet:)Félreétettelek./És igen nehezen viselem a Schobert házaspárt szakmailag..mint minden testneveléssel-sport szakmával foglalkozó ember szinte..:)/

De szerintem ,ha most is heti4x tornázol,nem kell sokat változtatnod,hiszen hozzászokott a terheléshez a szervezeted.

Csináld a mit szoktál ,és a tested úgyis jelezni fog,ha sok vagy nem tetszik.

Lejjebb valaki írta hogy minden tisztelete a tiéd,hogy így tervezel,de ő az elejét végighányta stb...Igen,szép dolog a tervezés de a természet nagy zsugás ,majd eldől milyen lesz:)

Még egyszer bocsi ,ha megbántottalak volna,nem volt szándékomban,sőt tisztelem ,hogy ilyen tervező ember vagy,ritka az ilyen tudatos fiatal anyajelölt.

15. ibuska1990 (válaszként erre: 4. - Vkriszta33)
2009. szept. 19. 09:56
Réka kismaamtornájára tornáztam. Utána próbáltam Kállai Ildikó tonáját is de nekem egyáltalán nem jött be, így maradt Réka végig.
2009. szept. 19. 08:29

Hát minden tiszteletem, aki a terhesség alatt tornázik!!!

Én az elején azért nem tudtam, mert rosszul voltam, utána meg annyira nehéz voltam (vagy lusta?) De biztos hozzáállás kérdése.

Viszont a gyerekágy után nagyon jól esett, és jót is tett a terhes torna, pedig akkor már nem is voltam terhes:-))

13. 3bfe537d39 (válaszként erre: 6. - 2d5a00656a)
2009. szept. 19. 08:02

Csalánlevél, én sem értem, hogy mi volt ez a kirohanásod, ez a téma szerintem a nők többségét érdekli, és Kriszta nem sémákat várt, ahogy te írtad, hanem személyes tapasztalatokat, amivel te nem szolgáltál, tehát sok értelme tényleg nem volt a felesleges és nagyképű okoskodáson kívül a hsz-ednek.


Kriszta, én amondó vagyok, hogy nem szabad túlzásba vinni a mozgást, de ahogy a dokik is mondják: ha nincs komolyabb bajod, tornázhatsz odafigyeléssel, az a babának és a mamának is jó, a szervezeted jelzéseire kell csak figyelni. Én mindkét terhességemet végigtornázta, úgy mint Ibus, a 20 héttől, előtte meg sétáltam egy jó fél órát minden nap. Én a Cindy Crawford tornáit csináltam, mert nekem az olyan pont elég lassú stílusú volt akkor, ezt heti 3-szor, és én is jobban éreztem utána magam.

12. vkriszta33 (válaszként erre: 7. - Lobo1)
2009. szept. 19. 07:10
Hasonlón gondolkodok én is, terv szinten, aztán majd meglátjuk.
11. vkriszta33 (válaszként erre: 9. - 5e48d37001)
2009. szept. 19. 07:09
Igen, bennem is egy ilyen van már előre is, szóval teljesen megértelek.
10. vkriszta33 (válaszként erre: 6. - 2d5a00656a)
2009. szept. 19. 07:08

"Kedves" csalánlevél!


??? Miről beszélsz? Nem igazán tudom hova "tenni a jóindulatú" hozzászólásodat! Én heti 4-szer tornázok most is, hiányozna, de majd meglátom, hogy miként alakul. Mindenesetre kismamákat megkérdezhetek ugye arról, hogy az ő terhességük alatt ez hogy történt?!

A többiek érdemi hozzászólásait köszönöm szépen!

2009. szept. 18. 22:17

Én pszihésen nem tudtam tornázni a terhesség alatt.A 20. héten kezdtem el,de utána volt ,hogy órákig nem éreztem a magzatmogást.Feküdtem az ágyon a néma szobában és a babára koncentráltam,de semmi mozgás,mintha nem is lett volna a hasamba semmi.Persze tudom,nem a torna miatt volt,csak lehet szunyókált,de Én amúgy is izgulós kismama voltam,féltételeztem,hogy a tornától valami baja lett.

Úgy voltam vele,nem minden nap kismama az ember,lehet csak 1x adatik meg az életben,kibírom ezt a pár hónapot torna nélkül csak a babám egészségesen szülessen. 17 kg plusz volt az eredmény.65 kg-os voltam szülés után,most 2 és fél évvel utána 51 kg.Egyáltalán nem bánom,hogy akkor nem tornáztam,mert mostanra már bepótoltam:))

De ez nem azt jelenti,hogy a terhesség alatti torna ellenzője vagyok,csak annyit jelent,hogy pszichésen nem tudtam tornázni,nagyon féltettem a babát.

2009. szept. 18. 21:19
Fuuuuuuuu! Ez nagyon tervezett dolog!És az alap állapotod?
2009. szept. 18. 21:16
Az első 12 hétben nem tornáznék, hadd tapadjon meg rendesen a baba. Utána lehet -Réka kismamatornájára, vagy ahol laksz szülésfelkészítő tornára. Szerintem ez jobb. De előtte kérd ki az orvosod véleményét!
2009. szept. 18. 21:08

Szia Kriszta!

Nem gondolom hogy séma szerint kéne tornáznod!

Miért akarszvalami"guru" nevében tenni magadért??

Főleg előre???

5. vkriszta33 (válaszként erre: 2. - Ibuska1990)
2009. szept. 18. 20:44
Csak a Réka kismamatornájára?
4. vkriszta33 (válaszként erre: 3. - Ibuska1990)
2009. szept. 18. 20:44
Nem vagyok még, de szeretnék majd akkor is tornázni, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. A terhességed alatt, te kikre tornáztál? Kismamatornákra, vagy rendes tornákra?
2009. szept. 18. 20:37
Te babát vársz, ha igen mennyi idős vagy?
2009. szept. 18. 20:33
Én a 20.héttől tornáztam az utolsó hétig Réka kismamatornájára. Nem volt semmi bajom tőle, inkább utána mindig olyan jól éreztem magam.
2009. szept. 18. 20:31
Torna a terhesség alatt. Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook