Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Többgyermekes anyukák! Ti mit dolgoztok és mégis hogyan oldjátok meg 2-3-4 gyerkőc mellett? fórum

Többgyermekes anyukák! Ti mit dolgoztok és mégis hogyan oldjátok meg 2-3-4 gyerkőc mellett? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. nov. 19. 10:27
Én úgy oldottam meg, hogy bedolgoztam magam a munkahelyemre és minden gyerek után viszonylag hamar visszamentem. Az otthonlét ideje alatt is tartottam a kapcsolatot munkahellyel és képeztem magam közben is, a munkaadóm igényei szerint. Így visszavártak.
19. cel (válaszként erre: 12. - C6973617d3)
2012. nov. 19. 10:26
Ez a nagy magyar valóság és természetesen a negatív diszkrimináció. Gratulálni tudok minden munkáltatónak, aki így gondolkodik. Persze érthető, egyedülálló férfi, nem fog otthon maradni a gyerekkel ha az lebetegszik, nem kell előbb elkéretszkednie, mert ovis szülői értekezlet van, nyugodtan túlórázhat ... stb, stb.
18. csehili80 (válaszként erre: 14. - Nyecsus)
2012. nov. 19. 10:25
Hát szerencsés lehetsz,mert nekem is hazaesik este,de semmit nem segít be a házimunkába,ill. max. leugrik a közértbe.
17. c6973617d3 (válaszként erre: 13. - Trinitas)
2012. nov. 19. 10:24

Magasak az igényeink :)

A minap láttam egy dokumentumfilmet Indiáról (jó már megint filmmel jövök :DD )


Sokkal kevesebbel beérik és sokkal boldogabbak, mint mi :)Nem csak leélik az életüket, hanem megélik.

2012. nov. 19. 10:24

3-4 gyerkőcöt akkor vállalnék, ha meg tudnám oldani, hogy ne kelljen munkahelyen dolgoznom.

3-4 gyerek, az már simán főállás.

15. csehili80 (válaszként erre: 10. - C6973617d3)
2012. nov. 19. 10:23
Hát ez az,hogy hiába is mondják,hogy hát egy rakás kedvezményt kap a munkáltató,ha anyukát alkalmaz,ha egyik pillanatról a másikra kivághatja őt,ha beteges a gyerek.
14. nyecsus (válaszként erre: 8. - Bowie)
2012. nov. 19. 10:22
ez igaz, sajna nem ugrálhat az ember. Az én párom sem jöhetne haza csak úgy...ő 8-tól 5-ig dolgozik, fél 6-ra hazaesik fáradtan, és emellett még besegít a háztartásban. Ilyen szempontból, könnyű helyzetben vagyok, nem kell őt is kiszolgálnom. Megfőz, lemegy játszani a gyerekekkel, odateszi magát. De sztem ez a terméászetes.
13. Trinitas (válaszként erre: 8. - Bowie)
2012. nov. 19. 10:22
Szörnyű ez a világ.. manapság már az is ritka, lesz ha csak 8 órát dolgozik valaki pedig igazából még annyit sem kéne ha nem lennénk ennyien a világon és nem lenne minden ilyen ócska minőség.. ezzel megy el az élet, a melóval pedig biztos nem azért születünk le, hogy reggeltől estig húzzuk az igát és semmi értelmesre nem legyen időnk, ne tudjunk a jelenben élni, mert folyton a jövőért küzdünk..
12. c6973617d3 (válaszként erre: 10. - C6973617d3)
2012. nov. 19. 10:21
Most indult a viasaton egy sorozat, az Újonc, ha jól emlékszem, 3 jelentkező volt az állásra, hiába akarta az egyedülálló gyerekes anyuka a helyet, a végén az egyedülálló, független kapta meg :(
11. cel (válaszként erre: 2. - 7dfc648351)
2012. nov. 19. 10:20
Bocs de azt hiszem nem jól értem amit írsz?
10. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. nov. 19. 10:19
Ezt így nagyon nehéz megoldani, kérdés mennyire vagytok rászorulva, hogy dolgozz, álom hely az, ami több gyerekes anyukát felvesz, sajnos...2012 Magyarország :(
9. bowie (válaszként erre: 7. - Csehili80)
2012. nov. 19. 10:18

És nem mondhatja ő sem, hogy elég kevesebbet mennie, mert az asszony is dolgozik....:))

Ilyet..

8. bowie (válaszként erre: 2. - 7dfc648351)
2012. nov. 19. 10:17
Az én párom hivatásos...ha ő azt mondaná, hogy "figyelj már főnök, holnaptól kevesebbet jönnék, mert az asszony is dolgozik"..kapásból fenyítés, vagy leszerelés lenne a vége. Szóval ez sok esetben hülyeség, amit írsz. Ha valakinek van egy munkahelye, az nem mondhatja azt, hogy ő nem megy 8 vagy 10 órát be, csak mert nem kell annyi pénzt hazavinni már...ezt nem a dolgozó dönti el, hanem a főnöke, a beosztása..stb.
2012. nov. 19. 10:16
Ki az a posztoló?A férjem reggel 5kor megy el itthonról,illetve este 8ra ér haza,mert kb másfél órát utazik csak be ,ill. haza is másfél mire hazaér.És sajnos mivel a Magyar Posta még legalább biztosabb munkahely,mint egy kisközért,így nem nagyon ugrálhat egyik munkahelyről a másikra.
6. bowie (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. nov. 19. 10:15

Nálunk sincs papa mama. A párom is vezényléses munkarendben (hivatásos) dolgozik, tehát reggel 7-17-ig általában, 40 km-rel arrébb a lakóhelyünktől.

Én szoc. osztályon dolgoztam, nagy szerencsével, hivatali munkaidőben, így belefért az oviidőbe konkrétan. És nem okozott gondot, ha beteg a gyerek. Nem jött a magánvállalkozó, hogy akkor le is út fel is út...

Aztán terhes lettem a másodikkal, most januárra várom. Munkám már nincs, és oda nem is tudok visszamenni majd. Szóval még előttem is rejtély, hogy mi lesz, hogy lesz a későbbiekben.

Bár nekem a párom azt mondta, hogy ha nem változik a helyzet, akkor csak azért ne menjek dolgozni, hogy dolgozzak..csak akkor, ha találok olyat, ami mellett meg tudjuk oldani a gyerekeket, és amibe nem rokkanok bele. Vannak terveim, hogy mit szeretnék csinálni, és van rá még időm, hogy kidolgozzam magamban ennek a tervét.:)

2012. nov. 19. 10:14

Nálunk 3maska még csak most született így értelemszerűen nem dolgozom. Majd ha elmegy oviba, akkor jobban be tudok segíteni apának a cégben, de így is majd azért, mert van szabadidőm.


De az a helyzet, hogy nálunk -és szerintem sokaknál- rengeteg a betegeskedés, a nagyok is még csak ovisok, nagyon nehéz lehet úgy dolgozni, hogy a gyerkőcök folyamat lebetegszenek.. hálát adok, hogy/ha megtehetem, míg nem mennek el iskolába itthon leszek, és csak a cég papírmunkáit rendezem. Szerintem 8 óra munka mellett nagyon nehéz ellátni egy kisgyereket pláne többet és vezetni a háztartást..

2012. nov. 19. 10:14
ÉN kb 500helyre küldtem önéletrajzot és 1 helyről jelezték vissza,hogy hát sajnos nem önre esett a választás.Jogos,ha rákérdez a munkáltató arra,hogy van-e gyereked?
2012. nov. 19. 10:12
Szerintem a posztolónál nincs apuka.
2012. nov. 19. 10:09
Ha az anya is dolgozik és az apa is, akkor az apának elég kevesebbet is vállalnia, nem kell reggeltől-estig meggebednie az egész család eltartásában.
2012. nov. 19. 10:06
Többgyermekes anyukák! Ti mit dolgoztok és mégis hogyan oldjátok meg 2,3,4 gyermek mellett? Mégis ki vállal minket mondjuk 2 gyermekkel dolgozni, ha nincs apuka, mert dolgozik reggeltől estig, nincs papa-mama.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook