Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Többgyerekes anyukák. Beszélgessünk! fórum

Többgyerekes anyukák. Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. aug. 31. 14:16

sziasztok!

Ha nem gond 4 gyerkőccel én is becsatlakozok.Egy fiam van (7) három lányom,ők 5 és az ikrek 10 hónaposak!ha valaki az utcán lát minket,első amit gúnyosan megjegyeznek:hú biztos nagyon nehéz lehet ennyi gyerekkel!!!és a csalódás mikor mondom,hogy egyáltalán nem-mert így is van-na akkor a csalódás!Iszonyatosan rosszindulatúak tudnak lenni az emberek,mostmár hogy 4 van,egyből elindult a pletyka hogy biztos megint terhes vagyok(mert ikrek után csak úgy lemegy a has hipp-hopp),minek nekem ennyi gyerek,biztos csak a pénzért...stbKiborítóak komolyan mondom!!

141. becseiagi (válaszként erre: 129. - Monika32)
2009. aug. 31. 14:13
Mi eddig fél 8-8 fele keltünk, főleg az utóbbi hetekben, mert Apáéknál a gyárban 2 hét leállás volt, aztán meg 2,5 hét táppénz, ugyanis megműtötték a hátát. Szóval az utóbbi hetekben elkényelmesedtünk. :) Holnaptól negyed 7-kor ébresztem a gyerekeket (Apa vagy 4-re vagy 5-re jár dolgozni), a nagyok kelnek és öltöznek maguktól, ágyaznak maguknak. A pici kicsit játszik a kiságyban. Csinálom nekik a reggelit, rendbe rakom a szobákat. A nagyok asztalhoz ülnek, addig a kicsit öltöztetem fel és utána reggelitetem őt is. Közben felöltözök én is, aztán idulás. Most még két hétig a kisebb nem ját oviba, mert az óvoda vezető valamiért úgy döntött, hogy holnaptól azok mennek oviba, akik jártak bölcsibe is. Mi majd csak 14.-én kezdjük az ovit. Viszem a nagyobbikat iskolába, majd 2 hét múlva a kicsit oviba, aztán a picurral haza. Mosogatás, ebéd főzés, első nap a suliba (holnap) 12:30-ra kell mennem a nagyért, az első 2 nap majd délre a kicsiért az oviba. A többit még ki kell találnom!!! :D
140. bajbajutott nő (válaszként erre: 133. - Monika32)
2009. aug. 31. 14:11
én is mennék dolgozni,de nagyon nehéz elhelyezkedni.Ha nincs ismeretségünk nem is lehet.Már mindenhova protekcio kell.
2009. aug. 31. 13:55
Én szorítok!!!
138. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 136. - Rosanegra)
2009. aug. 31. 13:47

Igen szervezés kérdése az egész, ami nagyon nem könnyű, de azért hátha akad valami!

Igen más-más a gyerekek ignyei, nagyon kell erre figyelni!

137. rosanegra (válaszként erre: 135. - 4ca460d3e8)
2009. aug. 31. 13:43

:)))aranyos!

De küönben meg tökéletes nevelés nincs, csak sokan azt hiszik az az amit csinálnak. Nem lehet egy gyereket mindenféle norma közé beállítani, minden gyereknek más az igénye.

136. rosanegra (válaszként erre: 132. - 4ca460d3e8)
2009. aug. 31. 13:38

Szia!

Nem egyszerű dolog, de lehet azért találni. Csak mikor már gyerekek vannak és sok, minden olyan nehéz, meg nagyon nagy szervezést igényel minden!Meg aztán a gondok:odaérsz-e dolgozni mikor a gyerekeket oviba kell vinni, mi van ha betegek stb..stb..

135. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 134. - Rosanegra)
2009. aug. 31. 13:36
Közénk is jönne a nagyobb, de nálunk azért, mert 10 hónapig velem aludt, mikor az apja elhagyott minket! Aztán visszajött, és most próbálom a fiam visszaszokatni a helyére! Nem könnyű! Tudom Én rontottam el, dehát nem gondoltam volna, hogy a férjem visszajön!
2009. aug. 31. 13:31

Sziasztok!

Pár perc pihi..

De jó látni, hogy nemcsk hozzánk szoktak be az ágyba!!!!Nálunk is nagyjából a szopizás miatt ragadtak itt.Bár igaz a nagyfiú már szoktatóban van a külön ágy külön szoba témában!

133. Monika32 (válaszként erre: 132. - 4ca460d3e8)
2009. aug. 31. 13:30
Munkát találni lesz a legnehezebb!!
2009. aug. 31. 13:13

Sziasztok!


Én is cstlakozom, ha lehet! 3 gyermekem van, a nagy 5 éves, a két kicsi pedig iker és 3 évesek, holnap kezdik az ovit! Amúgy mindhárman fiúk!:) Jelenleg munkát keresek, mert a férjem állandóan noszogat, hogy menjek, dehát nem olyan könnyű, nem tudom ki hogy van vele!?

2009. aug. 31. 11:53
Neked valószínüleg még nehezebb mert ha jól láttam van egy édes pici babád (a hsz-ben már nem tudom megnézni annyi van)aki természetesen több időt és odafigyelést igényel.Amikor nekem még kisebbek voltak azt szoktam csinálni,hogy kiraktam a játszószönyeget a konyhába,mert ha bent hagytam a szobába visított,úgyhogy nekünk ez bejött.Így mindent megtudtam csinálni,de az is előfordult hogy valami elmaradt.Egy idő után megtanultam ebből nem problémát csinálni (ez volt a nehezebb, az ember mindenkinek meg akar felelni)!Persze kell hozzá egy olyan férj aki belátja hogy nincs varázspálcánk és nem megy minden magától!
130. Monika32 (válaszként erre: 129. - Monika32)
2009. aug. 31. 11:45
Persze nekem szeptembertől változik, akkor a délelöttöm szabad, ilyenkor mindent megcsinálok már korán,délutánra főzök mire hazaérnek és a vacsora változik át "ebéddé".A délután egy része tanulás a másik része játék.Ez a húzósabb,hiszen ilyenkor van az, hogy amig az egyikkel tanulok a picur nyaggat,mert egyszerre nem lehet többfelé szakadni.
129. Monika32 (válaszként erre: 128. - Becseiagi)
2009. aug. 31. 11:41
Persze ne úgy képzeld el hogy mindennap minden percben ugyanazt csinálom.Egy kicsit más nyáron és más amikor suli idő van.Én kora reggel soha nem mosogatok (más anyukákkal ellentétben),reggeli után amíg a gyerekek tv-znek általában elinditom a mosógépet, rendbe rakom a szobákat ezután van egy félórám ami szabad itt őszinte leszek kedvemtől függően vagy leülök a gyerekekhez vagy még lustizom egy kicsit.Max. 10-kor rakom fel az ebédet, eközben kezdek el mosogatni is, ebéd utánra csak az marad amiből ettünk.Utána gyors seprés,felmosás.Amíg alszanak mindig mást csinálok (vasalok,mindig olyat ami nem feltétlen mindennapos munka)ilyenkor szoktam többet gép elött ülni.Ha felkelnek uzsiznak és onnantól kezdve játszunk beszélgetünk(nekem a nagyobbik már igényli),szóval a délután róluk szól,amíg a férjem haza nem ér.Onnantól kezdve szabad vagyok,ő fürdet sokszor a vacsit is ő rakja eléjük.Tény nekem már kisbabám nincs a legkisebb is 5 elmúlt.
128. becseiagi (válaszként erre: 127. - Monika32)
2009. aug. 31. 11:30
Ez tök jó! És van egy napirended, amit követsz? Megosztanád velem, mert kíváncsi vagyok rá. Ha úgy jobb neked, akkor priviben is megírhatod!
127. Monika32 (válaszként erre: 126. - Becseiagi)
2009. aug. 31. 10:56

Nem beleszólni akartam tényleg az ő dolguk, csak nekem már néha az sok hogy az 5 éves átjön éjjel.

Nehezen kivitelezhető de mindig megoldjuk.Ma nem kell főznöm, van rizseshús, úgyhogy most könnyebben vagyok!A napi rutinba nagyon jól belejöttem megvan mit mikor csinálok, hogy a gyerkőcökre is maradjon idő.Nem vészes meg lehet szokni, igaz én már csinálom lassan 9 éve!

126. becseiagi (válaszként erre: 125. - Monika32)
2009. aug. 31. 10:41

Igen én is túlzásnak tartom, de az ő dolguk, Úgy ahogy a mienk az, hogy mi hány gyereket szeretnénk, és hogy mi hogy neveljük a mieinket!


Bocsánat de, nekem is mennem kell dolgora. Letettem a picit aludni, úgy hogy most mosogatok, meg főzök. Csirke paprikás lesz galuskával és céklával. Imádom! Tényleg ti hogy birkóztok meg a minden napi főzéssel, sütéssel? OLyan sok dolog szakad a nyakunkba. Nem csak az iskola, de most többet kell majd mosni is. A nagyobbik az iskolát kezdi a kisebbik az ovit. Apának műtötték 3 hete a hátát, ma ment vissza dolgozni. Szóval össze-vissza vagyok agyilag.

125. Monika32 (válaszként erre: 124. - Becseiagi)
2009. aug. 31. 10:00
A negyedikes ott alszik??Na ezt azért túlzásnak tartom.Nálunk már mindenki a saját szobájában fekszik le, igaz reggelre 3-an ébredünk az ágyunkban, mert a Manóka még éjszaka odabújik közénk!
124. becseiagi (válaszként erre: 122. - Monika32)
2009. aug. 31. 09:56
Nálunk is azért szokott oda a kisebbik lány, mert sokszor szopizott, és én is elaludtam mellette. Engem nem nagyon érdekelt, hogy ki hogy néz rám. Arra viszont tisztán emlékszek, hogy Anyósom jöt nevetett. Most náluk alszik ott már egy jó ideje a lányuk (a 4. osztályt kezdi holnap).
123. Monika32 (válaszként erre: 121. - Birodetty)
2009. aug. 31. 09:48
Szia!
122. Monika32 (válaszként erre: 119. - Becseiagi)
2009. aug. 31. 09:48
Rám sokan nem néztek jó szemmel amikor mondtam h a kicsi mellettünk alszik.De muszáj volt 1 hetes korától fogva ott aludt mert szopizott és éjszaka is félóránként felkelt, és sajnos nem bírtam elaludtam mellette és ott ragadt!De tény hogy a kapcsolatunkon meglátszik ez ( 3 éves koráig szopott és ott aludt)!!!
2009. aug. 31. 09:46
Na sziasztok lányok én is megyek mert még egy csomó dolgom van.Amint tudok jövök vissza:)
2009. aug. 31. 09:43

Sziasztok!


Nekem 2 gyerkőcöm van Bence 5 éves Hanna 19 hónapos, októberre várjuk a kistesót.

2009. aug. 31. 09:42

Nekünk ma lesz 6-kor az évnyitó!

.

Én is valahogy jobban kijövök (most még) a fiammal, mint a lányaimmal. NAgy megnyugvás, hogy nem csak én vagyok így. Már kezdtem azt hinni, hogy rossz anya vagyok. A férjem sokkal jobban el van a lányokkal, és közülük is a kisebbel, mert ő kb. 6 hónapos korától velünk aludt egy ágyban, és vele sokkal bensőségesebb a kapcsolatunk.

118. birodetty (válaszként erre: 117. - 8a63e86786)
2009. aug. 31. 09:36
Szia.Persze hogy csatlakozhatsz:)
2009. aug. 31. 09:35
Sziasztok csatlakozhatok? :) Mónikának hívnak Fertődön élünk 3 gyerkőcöm van. 15éves fiu 11 és 3 éves lányok
116. birodetty (válaszként erre: 114. - Monika32)
2009. aug. 31. 09:29
Nekünk ma lesz ötkor.
115. birodetty (válaszként erre: 113. - Csodapók)
2009. aug. 31. 09:29
Szia.Szép napot neked is:)
114. Monika32 (válaszként erre: 113. - Csodapók)
2009. aug. 31. 09:28
Mi már túl vagyunk mindenen, az évnyitó is megvolt szombaton!!
113. csodapók (válaszként erre: 108. - Birodetty)
2009. aug. 31. 09:27
Olyan jó benneteket olvasni! Mennem kel, könyvek, ünneplő stb. Szép napot mindenkinek!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook