Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tíz másodperc! fórum

Tíz másodperc! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tíz másodperc!

1 2 3
24. 96c7e4d0bf (válaszként erre: 22. - 96c7e4d0bf)
2015. jan. 6. 16:31
a szemét kategóriába az ittas, esetleg drog hatása alatt lévő vezetőket és a cserbenhagyásos gázolokat értem.. mielőtt félreértés lenne.
2015. jan. 6. 16:24

Nagyon kevesen vannak, akik "leszarják" hogy ha balesetet okoznak. Attól, hogy nem a sértett elvárása szerint viselkednek, még ugyan olyan normális emberek, mint az, akivel nem történt ilyen. Itt most nem az ittasan balesetet okozókra vagy az őrülten száguldozókra gondolok, hanem azokra, akik figyelmetlenek voltak, hibáztak. (Egyébként a "janik" egy része is megtörik egy-egy baleset után.)

Attól, hogy nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, attól még sajnálják, és igyekeznek jóvá tenni. És olyan is van, amikor a sértett kifent késsel esne a kárt okozó torkának/bankszámlájának.

2015. jan. 6. 16:15

ez nem csak idiótaságról szól..


az emberek fáradtak, sokat dolgoznak kialvatlanok, valaki részegen is autóba ül mert *ki ha én nem* alapon.

valaki vezetés közben rosszul lesz és úgy okoz balesetet és még tucat tényező van ami balesethez vezethet.


itt a fórumindító, ha jól értelmezem, arra akarja felhívni a figyelmet, hogy sok a szemét ember aki baleset után nem hogy megállna, hanem tovább hajt, csak hogy mentse a szánalmas életét a felelősségrevonástól és vállalja tette következményeit és esetleg megbánást is tanúsítson.

2015. jan. 6. 16:08

Mindenképpen kérjetek kártérítést,mert az jár.Ma a vezetői morál enyhén szólva a béka segge alatt van.Lelkiismeretesség:0,Szavahihetőség:0,

Lehet,hogy otthon jót röhög a markába,hogy ilyen könnyen megúszta,az már nem érdekli,hogy ti veletek mi van.Hányszor ment be hozzád a kórházba????Ezzel megmutatta a saját lelkét,ami nagyon elbújt(vagy nincs is neki).Próbálja gyógyulásra figyelni,hogy ne maradjon kezeletlen.Mielőbbi gyógyulást mind kettőtöknek.

2015. jan. 6. 15:21

Tegnap a szemem láttára ütöttek el majdnem egy babakocsit toló anyukát, fényes nappal a zebrán... Engem és a fiamat már többször majdnem elütöttek, szintén fényes nappal a zebrán. Jómagam is baleset áldozata lettem 18 évvel ezelőtt, utasként szereztem maradandó egészségkárosodást.

Felfoghatatlan, mennyi idióta embernek lehet jogosítványa...


Mielőbbi jobbulást kívánok!

19. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - Dominós)
2015. jan. 5. 22:30
Bringán én is karácsonyfát játszom, de igyekszem nem rettegni az utakon. Van, hogy sikerül:) Mondjuk amikor akkora köd volt, inkább fölpakoltam a cangát a hévre, nem mertem a két város között tekerni.
18. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Dominós)
2015. jan. 5. 20:46
ez nagyon tetszik; biciklin karácsonyfát játszom DDD
2015. jan. 5. 20:42

10 mp...? 1/10 mp is elég ilyenből, és vége mindennek. Gyógyuljatok mihamarabb!

Ilyenek miatt folyamatosan rettegek az utakon. Biciklin én is karácsonyfát játszom, ezek szerint ez sem segít. :(

2015. jan. 5. 19:40

mielőbbi jobbulást kívánok!


itélkezni nem a mi dolgunk, de hiszem, hogy az ilyenek elnyerik méltó büntetésüket.


lelkiismeretfurdalás nem mindenkinél van meg.

15. fincsi5 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2015. jan. 5. 18:50

Nem kaptam felvételt.......eddig ez eszembe sem jutott.

a doki csak széttárta a kezét. :(


Majd pénteken megpróbálom összerakni. Én most attól félek, hogy amikor a gipszelőben rakták volna helyre, vajon jó csuklót forgatott, nyúzott-e?

az biztos, hogy rettenetesen fájt.

akadtam én már sokszor ki az egészségügyön itt a hoxán.

Tudod, az is elgondolkoztató, hogy mikor 2013 nyarán anyukámat vittük a sürgősségire,szintén mentővel, magatehetetlenül feküdt a hordágyon a 40 fokban,

6( ! ) órát kellett várni, mire megnézték.

ehhez képest én szégyenletesen hamar, 3 óra alatt végeztem.

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2015. jan. 5. 18:35

Na ez remek.:S

A felvételt nem kaptad meg?

A hétvége miatt nem tudtak mit kezdeni a problémáddal, vagy mivel magyarázta a doki, hogy nem tud mit tenni?

2015. jan. 5. 18:29

3 napja estem el az utcán, többen seperték a járdájukat.Mondták, hogy ahol eleste, önkormányzati terület. Mindegy. Mentő hamar jött rtg-be hamar bekerültem. Gipszelőben voltam, mikor szól a hozzátartozóm, hogy a rtg. be már hívtak./ 2x kell menni, gipszelés előtt és után/.

Látom, nincs bent beteg, mondom: hívtak -De már volt ma, nem? Mondom; hát 1x igen akkor nem kell?

- Dehogynem. De akkor ki volt maga helyett?

Kiderült egy idős néni bement, mikor a nevemet mondták. ...na jó, bementem, majd újra a rendelőbe; másnap reggel ellenőrzésre.oké

Otthon nézzük a papírt: otthonában elesett, csukló 2 helyen eltört.

Másnap megemlítem ezt a dokinak. Ő nem tud mit tenni, majd 9.-én jövök újra, akkor szóljak.


Most nem elég, hogy fáj az egész bal kezem, izgulok, mindenhol biztos az én csuklóm állapotát írták?

a néninek is bal csukló volt.

Szóval, amit a cikkíró írt, kiegészíteném azzal, hogy nagyobb odafigyelés!

Ha hosszú volt, vagy off , töröltessétek, de kikívánkozott. :))

12. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2015. jan. 5. 18:04
Vagy arra, hogy nekik lett-e bajuk.
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - 99279bb06f)
2015. jan. 5. 18:03
Ki tudja, mire volt az a válasz. Pl. ha megkérdezte valaki, hogy nagyon összetört-e a kocsi, válaszolhatták ezt.
10. 99279bb06f (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2015. jan. 5. 18:00
A másik oldal véleményéről írt a cikk írója, hogy milyen kis semmiségnek könyvelték el ezt a balesetet, és eszükbe sem jut az, hogy nem csak az ő autójuknak lett baja.
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2015. jan. 5. 16:03
Pontosan.
8. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Syria)
2015. jan. 5. 16:00
Kíváncsi lennék a másik oldal szemszögéből is a története, mielőtt pálcát törnék felette.
7. syria (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2015. jan. 5. 15:56

Igen, nagyon találó a megfogalmazás: elég 10 másodperc élet(ek) tönkretételéhez.


Iszonyat, amit átéltetek. A helyetekben mindenképpen kártérítést követelnék: a biztosítótól, a károk okozójától, mindegy.

Bárhogy, bármiért is történt a baleset, az okozó magatartása emberileg mindenképpen elítélhető.

6. 6b006fc769 (válaszként erre: 4. - 99279bb06f)
2015. jan. 5. 15:21

Lehet, hogy totál felesleges a pereskedés mert a balesetet okozó pl. szeretne közvetítői eljárást, amivel mindenki jól járhat.

A biztosító meg amúgy is fizet, csak ki kell vasalni belőlük.

Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy lelketlen gazember volt aki okozta a balesetet, lehet, hogy egyszerűen nem tud mit kezdeni a helyzettel, így felesleges szítani a tüzet.

5. 63a85224af (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2015. jan. 5. 15:18
A gépjármű kötelező felelősségbiztosítása a károkozónak téríti a nektek okozott károkat, mu gnkából való kiesés, egyéb felmerülő költségek plusz természetesen vagyoni károk, ruha, kerékpár stb. Bejelentettétek a biztosítónál?
2015. jan. 5. 14:57

Jújj! :(

Sajnálom, remélem az eljárást követően perre viszed az ügyet! Hisz az ilyen beállítottságú emberek azt hiszik, hogy övék a világ, ők bármit megtehetnek, és semmi felelősséggel nem tartoznak senki felé. Sajnos erre ösztönzik őket a nagyjaink, akikhez ők hasonlítani akarnak. Természetesen ezt nem szabad hagyni, hisz SÚLYOS, MARADANDÓ sérüléseket okoztak!

Ital és kábítószer vizsgálatot végeztek a helyszínelők? Van jegyzőkönyv a kezetekben?

Jobbulást kívánok, és remélem legalább az anyagi kártérítésre kötelezik őket a gyógyulásodig. Nehéz lesz a per, de el kell kezdeni! Kitartást!

2015. jan. 5. 13:40

Gyógyulást!


Egyébként jeleztétek a balesetet okozó felé, hogy miben lehetne a segítségetekre? Mert az is lehet, hogy magától nem jut eszébe, hiszen ez egy elég szokatlan élethelyzet a balesetet okozónak is, nem feltétlenül tudja, hogy hogyan kellene viselkedni. Próbálj megbocsátani, jót teszel vele mindenkinek.

2015. jan. 5. 13:18
jobbulást!
2015. jan. 5. 13:08
Tíz másodperc alatt sok mindent, akár mindent elvehetnek tőled. A dolgos hétköznapjaid, ünnepeid, de akár az életed is.
Aztán ígéret szép szó, de csak ha betartják.
Hazugság meg csúnya. Azt mondják, mindenki azt kapja vissza a feljebbvalótól, vagy az élettől, amit ad.
Abból a bizonyos élet-üvegből csak azt lehet kiinni, amit beletöltünk. Üres sörös üvegből sem lehet sört inni.

Ugrás a teljes írásra: Tíz másodperc!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook