Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tippek a mosogató eldugulásának megelőzésére fórum

Tippek a mosogató eldugulásának megelőzésére (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tippek a mosogató eldugulásának megelőzésére

1 2
2019. aug. 8. 18:48
Oly régen jártam itt, hogy gondoltam benézek ...
2019. jan. 23. 13:48
Nos, hamarosan ide - is - be fogom tenni egy klasszikus mosogatószer leírását, ami már régebb óta megvolt, de most már matricával együtt is látható lesz majd.
2018. dec. 18. 06:33
Info ment priviben!
2018. dec. 17. 06:16
Köszönöm a cikket, engem a jófajta mosogatószer típusa érdekel, akár privátban, köszi.
33. Százas Evelin (válaszként erre: 32. - Hajnali madar)
2018. dec. 9. 12:01
Hát köszönöm. :-)
2018. dec. 9. 04:57

Ügyesen megoldottad!

Remélem sosem kell használnod ezt a nyílásod!

:D

31. Százas Evelin (válaszként erre: 30. - Hajnali madar)
2018. dec. 8. 20:23

Van mosogatógépem, de nem tablettát használok, hanem Finisch mosogatóport meg öblítőt.

Viszont nekem a mosógép is a konyhában van, mert a pici fürdőszobában nem fért el.

Szóval azon a szerencsétlen, derékszög kanyaros, kis keresztmetszetű, nem elegendő lejtésű csövön a kézi mosogatáson kívül két gép mosószeres vize is folydogált.

De mostmár tényleg lehet majd csövet tisztogatni kedvünkre, ha kell. :-)

2018. dec. 8. 04:06

Igen, jól érted.

A mosogatószerek beoldják a zsírt, de mivel egyre kevesebb hatóanyagot tesznek bele, hogy megfeleljenek a kereskedelmi láncok - anyagi - elvárásainak így azok első sorban csak meleg vízben hatékonyak - habzás, zsíroldás...- viszont ahogy hűl a lefolyóban a szmötyi, úgy ott azonnal kiül a csőfalára az, amit mosogatáskor oda beoldódott.

Minél hosszabb - és kisebb keresztmetszetű - a csőrendszer ami a lakásodhoz tartozik, annál könnyebben alakulhat ki dugulás.

Plusz, ha mosogatógéped van az abban használt 2in1~4in1 tablettákból kikristályosodó - a hatóanyagokat elválasztó anyagokból keletkező szemcseszerkezetek - tömege okozhat gondot, pláne, ha a csatornarendszer nincs rendesen kialakítva.

De nálad - mivel kialakíttattatok egy tisztítónyílást a rendszerbe - már nem lehet különösebb gond.

29. Százas Evelin (válaszként erre: 28. - Hajnali madar)
2018. dec. 7. 19:39

Jobb lett volna hírből sem ismerni ezt a problémát. :-)

Ráadásul ha jól értem, maga a mosogatószer is okozhat eldugaszolódást.

Na, mostmár majd annak is alaposabban utánajárok.

28. Hajnali madar (válaszként erre: 27. - Százas Evelin)
2018. dec. 7. 04:24

Igen, alapvetően a rendszer nem megfelelő ejtésének, illetve nem célszerű tervezésének hibái okozzák a gondokat - már akinek ez előjön - mert ahogy többen írták - ők még hírből sem ismerik ezt a problémát.

A másik - nem elhanyagolható - gond, a nem megfelelő mosogatószer, amiről nem a fogyasztó tehet - és még csak a gyártó sem! - hisz a kereskedő diktál és neki kell megfelelnie a gyártónak is.

Már ha beáll a sorba!

De erről majd máskor írok egy szösszenetet.

2018. dec. 6. 20:45

Igen, hát elég nyilvánvalóan a vezetékrendszer nem elég megfelelő kialakítása a hibás.

Nem egy leányálom a helyrehozás, kosszal, fal elrondítással jár, és azt utána még egy munka helyrehozni, - nade egyszer kell megcsinálni.

Tettünk nyitható ajtócskát a kanyar elé. :-) A kissé nagyobb lejtéshez szükséges falvésés az (még) visszafalazatlan maradt, de ott végig szekrénysor stb. van.

26. Nyamitörp (válaszként erre: 24. - Százas Evelin)
2018. dec. 6. 20:33
Nálunk is ezt kéne. Valahogy megoldjuk mindig, de időről-időre újból dugul. És jártam már úgy, hogy amikor a mosógép centrifugázott a mosogatóból folyt ki a víz. Na az csodás volt.
2018. dec. 6. 13:22
Mosogatógépem van, igy ez a probléma megoldva!
24. Százas Evelin (válaszként erre: 3. - Nyamitörp)
2018. dec. 6. 08:16

Én is így jártam. A régi építésű, de felújított családi házban - ott, ahol egy derékszögű kanyar volt a mosogató lefolyócsőben, úgy állt meg kb. 8 év használat után a trutykó, hogy azon az elektromos csőgörényes szaki sem tudott segíteni, nem bírt a görényke amúgy valamennyire hajlékony csöve x méter után derékszögben befordulni, hogy végigmehessen a csatorna becsatlakozásig. Esetleg csak ki tudta volna lyukasztani, de azt a szaki valahogy nem akarta, és valahogy mi se. :-) Egy fillért sem kért a sikertelen próbálkozásért, nekünk viszont ezután falat kellett bontani... És ha már falbontás, akkor legyen adva annak a szerencsétlen lefolyócsőnek némi lejtés meg egy használhatóbb, nagyobb keresztmetszet is, mert mindaddig ezeknek is meglehetősen híján volt.

Én is folyton szűrőt használtam, elvileg semmilyen ételmaradvány nem kerülhetett a csőbe, de gondolom némi zsír, kemény víz stb. ebben az eleve eléggé gyengén kivitelezett lefolyó rendszerben egynehány év alatt nem is csoda, hogy megtette a hatását.

Ezt már csak így utólag mondom, hogy "nem is csoda". Akkor bizony csodálkoztam, hogy te jó isten, hát tényleg nem lehet ezt falbontás nélkül megúszni? Hát nemigen lehetett.

Mostmár viszont megközelíthetővé lett téve tisztítás szempontjából a lefolyócső kanyar.

2018. dec. 4. 20:40

Tudjátok ez nem szentírás.

Van aki az életben egyszer sem kapja el a kolerát - ne is kapjátok el! - de ha csak a közeledbe jut, akkor tudd, hogy mit kell tenned annak érdekében, hogy ne kapd el, vagy ha mégis megtörténik a baj, akkor meg hatékonyan tudj védekezni.

22. cicaaa65 (válaszként erre: 15. - Globus)
2018. dec. 4. 19:22
Nálam se.
21. Hajnali madar (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2018. dec. 4. 19:11

Javaslom - virtuális barátod - a google-t.

Írd be, "folyékony csőgörény" és azt hiszem, megkapod a választ, ha nem, priviben megadom.

/Nem szeretném a Hoxa-admin haragját a fejemre vonni kéretlen reklám miatt, de ha a Semmelweis egyetem patológiájának hosszú évek óta megfelelt ez a termék, akkor azt hiszem másoknál sem mond csődöt.

2018. dec. 4. 17:53
Használj mosogatógépet 😀
19. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Hajnali madar)
2018. dec. 4. 17:35
De hogyan is kezeljem? Hányas pont?
18. apeeng
2018. dec. 4. 16:47
Ha jól hallottam a takarítóktól, akkor mosószódát oldanak forró vízben, és azt tolják a lefolyóba. Még a konyhamalac okozta vastag lerakódást is oldja...persze nem pikpak, hanem némi türelem kell hozzá, és pár óra..
17. andi6020 (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2018. dec. 4. 16:25

Ha te mondod..

Szerintem szuper.

16. apeeng (válaszként erre: 15. - Globus)
2018. dec. 4. 16:03
nálam sem dugult el még soha....hörögve megy le a víz, legyen az mosogató, kád, zuhany, vagy WC.
15. globus
2018. dec. 4. 15:44
Nálam SOHA nem dugult el a lefolyó...
14. Hajnali madar (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2018. dec. 4. 15:43

Az elengedett víz nem tud a teljes átmérőn elfolyni és ezért visszabugyog.

Ha nem kezeled, hamarosan dugulás lehet az eredménye.

Sajnos a forró víz csak max panellakásban hozhat némi eredményt - mert ott aránylag rövid a csőrendszer - de máshol már nemigen segít, mert ahogy halad előre a szmötyi, úgy hűl ki és rakódik el/le.

Ezért kell jófajta mosogatószert használni, meg néha érdemes egy kis preventív szer is.

Olcsóbb mint a csőgörényes szaki kiszállási díja!

13. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Apeeng)
2018. dec. 4. 15:41
Eszembe sem volt vitázni, csak éppen kíváncsi lettem, mekkora konyhám van. Oszt ennyi.
12. apeeng (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2018. dec. 4. 15:18

Ezt az 5 nm-t nem vitaindítónak szántam. Én nagyon sok Budapesti panellakásban jártam bérleményt ellenőrizni, és ezért írtam ezt a négyzetmétert..ami amúgy érdektelen a mosogatás szempontjából.(találkoztam olyan megoldással is, hogy a zuhany helységben mosogatott a bérlő egy hokedlin.)


Itt a közelemben 25 nm-es vadonatúj lakásokat kínálnak..van WC, fürdő, és "konyha" is..


...úgyhogy ne mérd, ha szabad kérnem...felesleges.

11. Mezei Virág (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2018. dec. 4. 15:04
Nem akadályozza meg a dugulást. Sőt, lerakódik a sok zsír, és eldugul a cső! Megterheli a csatornahálózatot. Nem használnám.;)
10. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Apeeng)
2018. dec. 4. 15:04
Majd lemérem már, valójában mennyi is az én konyhám, de kétlem, hogy van 5 m2. Az egész lakás 35. :))
2018. dec. 4. 14:36
Konyhamalac
8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Hajnali madar)
2018. dec. 4. 14:17

Jókor jött nekem ez a cikk!:))

Arról mi a véleményed, hogy a szűrőben fennakadt dolgokat (fürdőszobait, konyhait is)


férjem a vécébe teszi? Mert én meg a szemetesbe, s ezen van vita. (nem a vita a lényeg).


Másik kérdésem: pár napja, ha lehúzzuk a vécét, vagy a kádban tusol valaki, az én zuhanyozómban bugyborékol fel a víz, vagy valami..?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook