Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit tesztek ha hisztis a gyermeketek? fórum

Ti mit tesztek ha hisztis a gyermeketek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. aug. 21. 20:07

Én biztos leállítanám a gyerekem ha megütne, lefognám a kezét és nagyon szigorúan bánnék vele, még talán egy két alkalommal vissza is adnám, de én se vagyok híve a verésnek.

Bár nevelés céljából irányzott egy két atyai vagy anyai elfenekelés nem árt egy hisztis gyereknek.


Én lányom is elfeküdt a járdán soha nem mertem ott hagyni és továbbmenni, bár nem jött volna utánam, ezt tudtam is. Úgyhogy hazacibáltam, és beküldtem a szobájába.

2008. aug. 21. 19:56
Vannak dolgok, amiket 100x meg kell beszélni, és csak 101-szerre érti meg. Végig kell csinálni.
32. drnéni (válaszként erre: 24. - 5a7f699553)
2008. aug. 21. 19:55

Hát ez hülyeség lenne. A gyerek nem tanulja meg, hogy verekedni nem szabad, ha a szülei megütik, sztem ez logikus. Gyereket nevelni nem könnyű. Van olyan nevelési elv, mely szerint semmiben nem szabad korlátozni a gyereket, legfeljebb ha életveszélyeset csinál. Én nem osztom ezt, de nem lehet más dolgába beleszólni.

A lányom másfél éves, néha hisztizik, ez abban merül ki, hogy bömböl és el akar feküdni. Ha hagyom elfeküdni, fél perc alatt abbahagyja. Igaz, az utcán néha furán néznek emiatt, de leszarom. hál' istennek sose agresszív.

31. Hisztikirálynő (válaszként erre: 28. - 5a7f699553)
2008. aug. 21. 14:36
Egyébként leállítják verekedés közben? Mondják neki, hogy nem szabad? Én, ha nem is verném meg, biztos, hogy eréj/ly(?)esen rászólnék, hogy NEMSZABAD (bár ez az, amit a lekésőbb értenek meg) és valahogy a tudtára adnám, hogy ilyet nem szabad csinálni. Volt már, hogy a kislányom grabancát elkaptam, amikor már kb. véresre marta az arcom mérgében. Akkor nézett is, hogy mi ütött belém. Azóta csak elég megragadnom a kezét, máris tudja, hogy itt a vége a "mókának"
30. 5a7f699553 (válaszként erre: 29. - Pemete)
2008. aug. 21. 14:35

Na igen. Ha az én gyerekem lenne... :)


Majd lesz nekem is.

29. pemete (válaszként erre: 28. - 5a7f699553)
2008. aug. 21. 14:33
Én speciel valószínűleg adnék neki egy maflást, hogy tudja merre hány méter! Nem vagyok a verés híve, de azért néha egy jókor adott pofon nagyon sokat tud segíteni szerintem.
28. 5a7f699553 (válaszként erre: 27. - Hisztikirálynő)
2008. aug. 21. 14:19

De hát rendszeresen, ha nem az van, amit Őméltósága óhajt? Csúnya dolog... nagyon. És már annyi gógyija van, hogy tudja mi miért történik.


Anyuka, apuka meg hagyja... Mondjuk első fiú gyerek...

2008. aug. 21. 14:09
ha hisztiből engem püföl a gyerek, akkor egyszerűen otthagyom, megsértődök és nem foglalkozok vele. MOndom neki, hogy ez fájt anyának. Úgy csinálok, mint aki sír. Ennek eredményeként általában odajön hozzám, megpuszil, és ki is vagyunk békülve.
2008. aug. 21. 14:07
Én párszor rácsaptam a kezére, amikor olyat csinált, amit nem szabad (pl. lerántott valamit az asztalról, stb), de rájöttem, hogy nem épp a legjobb megoldás, mert 1. kiröhögött, 2. mielőtt rosszaságot csinál ő is rácsap a saját kezére, aztán csinálja is, 3. félő, hogy ha esetleg más gyerekkel játszik, elkezdi csapkodni a kezét, hogy nem szabad, oszt megmondják, hogy milyen verekedős az én gyerekem. Szal nemtom hogy ilyenkor mi is a jó megoldás.
25. pemete
2008. aug. 21. 14:05
Hát biztos hogy nem hagynám! A párom testvérének a gyereke csinálja ezt az anyjával, amikor megpróbálta velem is én mondtam neki, hogy velem rosszul jár, mert én úgy nyakon vágom, ha még egyszer meg mer ütni, hogy fél óráig pörögni fog! Na onnantól kezdve eszébe se jutott megütni!
2008. aug. 21. 14:03

Sziasztok,


A keresztfiam most másfél éves körül van. Amikor nem az van, amit akar, elkezd verekedni. Üti az anyját sírva, vagy az apját...


Mit csinálnátok?


Engem zavar, hogy a szülők eltűrik ezt...


Nekem nincs még gyermekem, de én lehet hogy finomabban visszaadnám neki, hogyha megütne (ha az én gyerekem lenne)... vagy nem is tudom.

23. lufi
2008. aug. 21. 12:35
Ha még pici a baba akkor szerintem belefér. Az én fiamnál a hidegvíz nem jött be, annál jobban ordított. A figyelem elterelés és az hogy ott hagytam bevállt. Képes volt a bolt közepén eldobni magát. Szerencsére hamar kinőtte. Most 3 éves és nem hisztizik.
22. 9cb35398ff (válaszként erre: 20. - Böbe83)
2008. aug. 21. 10:27

Oké, köszi, egyelőre hagyom, napi egy két ringatás még nem nagy ügy.

A nagyobbik lányom nem hagyta ki soha az alkalmat, de ő nagyon akaratos.

2008. aug. 21. 09:00

Egyébként én el szoktam magyarázni mit miért nem lehet, tudom, hogy nem érti, de majd egyszer megérti :) Pl mindig ki akar mászni az etetőszékéből, mondom neki, hogy ha leesik, beüti a fejét, és mehetünk a kórházba röntgenre:)

a kedvence a könyveink széttépése. Ja és ha nem alszik, nem ülhetek itt netezni nélküle. De feljöhet és megnézzük a képeket róla vagy ilyesmi. Nem tilthatok neki mindent :(

na nem tudom összefüggő voltam e, csak azt akartam írni, hogy jó megmagyarázni mikor mit miért akarunk nem akarunk. Meg hogy nekünk is van esetleg más dolgunk, mi nekünk is van akaratunk, és akkor lehet alkudozni, mikor mit lehet játszani stb, hogy mind a kettőnknek jó legyen :)

20. böbe83 (válaszként erre: 11. - 9cb35398ff)
2008. aug. 21. 08:51
én is ringattam akkor még, és aztán nem követelte. Nem biztos, hogy elrontod így :)
19. 9cb35398ff (válaszként erre: 13. - Zsilipes)
2008. aug. 21. 07:58

Szívem szerint én is így gondolom, csak aggódom hogy újra kezdődik majd a tortúra. de majd meglátjuk !

Olyan jó mikor a rokonok ismerősök minden jóval kecsegtetnek, és előre megmondják mi lesz !

Ügyes a kislányod 3 évesen ilyen önálló!

Köszi a választ!

2008. aug. 20. 21:55
Én nem hagyom magára,leülök mellé és mondom neki hogy ottmaradok amíg megnyugszik.Aztán mikor kisírta magát,akkor tovább játszunk.Nálunk is akkor van hiszti ha nem az van amit ő akar.:)
2008. aug. 20. 21:33

Sziasztok!

Nálunk ha hiszti van, akkor: 1. elcipelem a fürdőszobába és megmosom az arcát langyos-hideg vízzel, vagy 2. otthagyom és elkezdek valami olyasmivel foglalkozni, amiről tudom, hogy őt is érdekli (pl. nézegetni kezdek egy könyvet, vagy ha kint vagyunk virágokat szagolok, ilyesmik). A figyelemelterelés nálunk bevált.

Az biztos, hogy ha olyasmi miatt cirkuszol, amit nem szabad neki, akkor kitartok a végsőkig, nem engedek.

16. wanda8
2008. aug. 20. 21:00
A nagyobbik fiam nálunk is elég hisztis.Első unoka volt ugy,hogy rendesen el lett kapatva.Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja,itt gondolok arra hogy nem azt játszuk amit akar(boltban valamiért soha nem hisztizett)akkor üvölt.A hideg vizes dolog szerintem nem jó,egyszer probáltem de csak jobban orditott,én helyette probálom elterelni a figyelmét.általában sikerülni szokott.
15. totyy
2008. aug. 20. 21:00

Sziasztok! Az én lánykám 3 múlt, most megy oviba. Nála is megy már egy idelye a hisztis korszak. Nála sem vált be a hidegvíz, szemrehányóan azt mondta: "Anya, beáztam!" :-) Hát ezt nem bírtam ki nevetés nélkül. Amúgy egy ismerős szakembertől azt a tanácsot kaptam, hogy a hisztinél, ha valamit akar és azért teszi, akkor a figyelemelterelés a legjobb. Néha beválik!

Üdv.:totyy

2008. aug. 20. 20:59
Mostmár ráhagyom, hagy csinálja.Szerencsére csak itthon "szorakoztatnak" hisztivel ( ha nagyon hangos rácsukom az ajtót ), nyilvános helyen nagyon ritkán.A legkisebb gyermekem próbálkozik az utcán, általában leül a földre, én meg otthagyom.Meglepődik utánam szalad és nyugodtan megyünk tovább.
13. zsilipes (válaszként erre: 11. - 9cb35398ff)
2008. aug. 20. 20:43
Szia! Szerintem addig szeretgesd amíg hagyja magát, lehet hogy csak a közelséged hiányzott neki, egy-két alkalom még nem a világ vége. Az én lányom 19 hónapos koráig csak cicivel aludt el, ma (3 éves) egyedül akar fürödni, fogat mosni és a jóéjt puszi után egyedül alszik el. Pedig az egész rokonságtól azt hallgattam, hogy nem lesz tőle egy nyugodt percem se. Igaz, hogy még most is vannak napok amikor csak úgy beleül az ölembe és ad egy puszit. Úgyhogy ne aggódj!
2008. aug. 20. 20:31

Nekem a hideg víz nem jött be.

Evelin a nagyobbik lányom nagyon hisztis akaratos gyerek volt, hiába mosdattam locsolgattam még jobban ordított. Aztán következett az elzárás, bezártam a szobájába, de az ajtónál maradtam.

Sokszor már úgy éreztem a kilincs odanő a kezemhez!!!

Hál isten 3 és fél éves korára kinőtte magától.

2008. aug. 20. 20:26

Az én kislányom 2 hónapos, ma nagyon sírt, szinte fuldoklott, mert álmos volt nagyon és letettem az ágyába pihenni. Addig ordított míg végül felvettem és elringattam.

Kezdem elrontani? A nagyobbik lányom is ezt csinálta velem, és ringatni, altatni kellett sokszor órákon át.

Egyelőre ott tartunk a kicsivel, hogy napi egy két alkalommal követeli ki magának, este viszont szépen elalszik az ágyába.

10. Danica16 (válaszként erre: 7. - Pemete)
2008. aug. 20. 20:19

én is hisztis voltam, egész könyvet lehetne megtölteni anyukám történeteivel amik a hisztimről szólnak.


a 10 hónapos fiamnak nem segít, ha berakom az ágyba csak tovább üvölt, általában bírna másfél két órát így, de annyira nem hagytam még soha...

2008. aug. 20. 20:01
Nem tudom a hideg vizet nem próbáltam,de már sokaktól hallottam róla.A mai délután,például itthon voltunk,nem bír kitérni a noddyból,a shrekből.Persze most ez a sláger,én megértem,internetes videós oldalon nézte a noddyt,és olyan hisztit levágott,amikor vége lett,nem is csinált még ilyet.De már úgy ordított utána,(ja közbe már vacsiztatni szerettem volna)hogy szinte üvöltött.Jajj nagyon nehéz ezeket a helyzeteket kezelni.
2008. aug. 20. 19:52
Azt nem tudom később mi lesz. Most , ha vmit nem szeretném, hogy csináljon, akkor hiába hisztizik, ha nem bánom, és vmit szeretne nagyon, akkor hagyom. Mert még csak 11 hőnapos, és nem tud beszélni mi jó, mi nem jó. :)
7. pemete (válaszként erre: 6. - Pemete)
2008. aug. 20. 19:39
Ja, az enyém még csak 10 hónapos, de amikor kitör rajta a hiszti, akkor én be szoktam rakni az ágyába és otthagyom, aztán 5-10 percenként ránézek, hogy mikor unja már meg. Amikor megunta, akkor bemgyek hozzá és kiveszem, és folytatódhat a játék.
2008. aug. 20. 19:36
Én anno földhözcsapkodtam magam, annyira hisztiztem, azt mesélte anyukám. Ő nem foglalkozott velem, amikor otthon csináltam és egy idő után abbahagytam. Amikor a boltba nem kaptam meg valamit és azért hisztiztem, akkor azt mondta, hogy nyugodtan menjek vissza és vegyem meg, ő meg elindult hazafelé. 1 percen belül ott voltam mellette. de másoktól is hallottam már a hideg vizet, hogy az egy jól használható dolog!
2008. aug. 20. 19:35

Nálam két esetben fordult elő nagyobb hiszti.


Az egyik még apró 6 hónapos kora körül, mikor pelusoztam, mindig kiverte a dilit. Pár napig bírtam, majd egyik alkalommal fölékönyököltem, és beszélgetni kezdtem a nagymamámmal. Közben figyeltem azért. Pár perc popsiodaveregetés után, mert ezt tette, rácsodálkozott, hogy nem foglalkozik vele senki, abbahagyta.


Második alkalom már totyogó korban érte el. Hideg téli napon mentünk haza, beöltözve igen melegen, és az én drágámra rájött a happáré ismét. Hogy ő nem jön, erre óvatosan elengedtem a kezét, mire lezöttyent a földre, én pedig teljes nyugalommal elindultam tovább. Szerencsére üvegajtókon át láttam, hogy mit csinál. Eltöprengett a dolgon, majd mikor már elég távolinak tüntem, felugrott és utánam iramodott, majd csendben megfogta a kezem és csacsogott tovább, mintha mi sem történt volna.

Többé sohasem történt velünk semmi hasonló.


Ám ez gyereke válogatja, ők már születésük pillanatában külön kis egyéniségek, és velük együtt kell tanulnunk a szülőséget, amit míg élünk folytatnunk kell, ezt elhiheted.

Így csak annyit mondhatok, próbálkozz meghallgatni a jó tanácsokat, de te ismered a gyerekedet a legjobban, te tudod mi fog nála beválni. Csók, Boszi

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook