Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mit tennétek, ha a párotok így viselkedne? fórum

Ti mit tennétek, ha a párotok így viselkedne? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. jan. 11. 12:27
Milyen hülye egy világ van! A válási statisztika szerint akkor kb. minden második férfi más gyerekét neveli?
43. semleges (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 09:05
Azt elhiszem, ezt senki nem tudná lenyelni.
42. a7bb8tt (válaszként erre: 37. - Charlize)
2022. jan. 11. 08:55

Így van. Mostmár nem kell jópofiznia a "régi" gyerekkel, a más gyerekével, eddig is csak megjátszotta magát. Hányszor láttam ezt!

Ugyanakkor bebiztosítva érzi magát, mert azt gondolja, hogy ha már lesz közös gyerek, több mindent megengedhet magának.

41. Amaunet (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 19:14

Szerintem nem szereti a gyermeket, csak a kapcsolat kedvéért eljátszotta. Most, hogy jön a közös gyermek lehet, hogy már a kapcsolat sem olyan kényelmes számára.

Nem említed férjedként. Nem vagytok házasok?


Lehet, hogy magadra maradsz két gyermekkel?

2022. jan. 10. 18:47
Sajnos hasonlót én is tapasztalok.még nem találtam megoldást rá.próbáltam.már nyugodtan és emelkedett hangon is kérni,hogy ne viselkedjen így.ezzel azt váltottam ki hogy méginkább csinálja...persze a lányaim tudják hogy nem ők a hibásak.sajnos nálunk nem csak ez a baj.iszik is a férjem és bőven tiszteletlen velem.nem üt meg,de sokszor sérteget,és valótlant állít.jelenleg a váláson gondolkodom.Neked kitartást kívánok,és bízom benne hogy nálatok ez változni fog.ha úgy érzed szeretnél még beszélgetni róla írj nyugodtan
39. dafke
2022. jan. 10. 15:48

De, ez bizony bántalmazás, méghozzá a rosszabbik fajtából, a lelki bántalmazás. Nehezebben gyógyul, mintha megverné.

A gyereknek tudnia kell, hogy ő nem tehet semmiről. Mindig, mindig mondanám neki.

Ezt az izé... bántalmazót meg úgy penderíteném ki, hogy a lába se érné a földet.

38. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 15:32

Szegény gyerek...


Most kezdesz besokallni a helyzettől?! Nem lett volna szabad odáig jutnod, hogy csak most jut eszedbe, hogy mit tehetnél. Régóta látod, hogy az a szegény gyerek elszenvedője a vitáitoknak. Ha ezzel tisztában vagy, akkor miért teszitek ki őt annak, hogy előtte vitáztok? Gondolom, ez nem is vita igazából, hanem inkább veszekedés.


Nem azt mondom, hogy nem fordulhat elő házastársak vagy élettársak közt vita. Aki ezt mondja, az nem őszinte. Viszont egy gyereket rendszeresen kitenni a családi vitáknak, veszekedéseknek, az már komoly hiba. Nektek, felnőtteknek kell kontrollálni az indulataitokat.

37. Charlize (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 15:18

Szia!

Most, hogy jön a saját közös gyerek, gondolom kezd útban lenni neki a nevelt, idegen gyerek.

1 éve tűröd ezt??? Bakker... A gyerekeddel beszéld át mindenképpen, hogy nem ő a hibás.

1 beszélgetés apukával, aztán ha nem változik, a következő alkalommal lapát!

Gondolj bele, mit élhet át a gyereked, nem állsz mellette.

36. liliom10 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 14:47

Mennyi idős ez a kisgyerek ? Ha jól értem, a párod a kicsi 1 éves korától él Veletek.

Már az első alkalommal el kellett volna beszélgetned ezzel a beteglelkű emberrel, hogy a problémáit csak Veled beszélheti meg, a gyereket teljesen hagyja ki a hatalmi játszmájából !!! Ha nem értette volna meg, szakítanod kellett volna, mert az ELSŐ a gyereked !!! Nem maradtam volna vele, és még pláne nem vállaltam volna tőle is egy gyereket ! Szerinted hogy fog viselkedni, ha saját gyereke is lesz ? A most majd nagytesóvá váló gyerekkel még szemetebb lesz ? Szegény kisgyereknek a tesó érkezése is nagy stressz, neki szeretetben kellene nevelkedni, és Neked nem lesz rá annyi időd , mint eddig ! A párodnak kell(ene) sokat foglalkozni, játszani vele. Belegondolni is rossz, mi lesz, ha a baba megszületik ?! Lesznek a közelben segítő nagyszülők ?

Vajon ez a férfi általában nem bírja elviselni a gyerekeket, vagy csak a vele egy lakásban élő lelkét teszi tönkre ?

35. 3922e0e3cc (válaszként erre: 34. - Papája)
2022. jan. 10. 14:36
Sajnos ezek szerint annyira "fontos" neki,mint ahogyan a gyermeke sorsa...............
34. papája (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 14:32
Mi az amin összevesztek ? Miért bánt megírnád, csak hogy értsük, miért nem lépsz, miért szülsz neki ?
33. secret8 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 13:52

Több, mint 1 éve?

"Eltereled" a gyerek figyelmét? Csak gondolod. A gyerek nem hülye, csak még gyerek. Nem minden gyereken látszik, ha megbántották, fél valamitől, vagy bizonytalan! Honnan tudod, hogy nem érzi, mi folyik körülötte? Ezt a példát látja: Probléma van? Söpörjük a szőnyeg alá, beszéljünk másról, tegyünk úgy, mintha minden rendben lenne.

Mindegy, mennyi idős az a gyerek, semmiképp nem tűrném, hogy levegőnek nézze a párom.

32. 55Judit (válaszként erre: 30. - 3922e0e3cc)
2022. jan. 10. 13:52

Ja, dehogy neked! Annak szántam aki szégyenli a saját nevét kiírni! Csak a te bejegyzésedben láttam meg hogy megint gyereket vár és reflexből hangot adtam a felháborodásomnak.


Az ember addig ismétli a hibát míg fel nem ismeri és nem változtat rajta. De ennek a nőnek nem kell felismerni, mert mindenkitől kapja itt az ívet. Hát ez se elég? Nesze! had jöjjön a világra még egy szerencsétlen, a nagy meg szív majd a kistesó mellett is pluszban. Remek!


Na megyek kocogni, egyúttal levezetem a feszültséget is mert most tényleg berágtam. Nem írok ide többet mert ez a téma árt nekem.

31. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 13:43
Ő, ugye, nem a vér szerinti apja a gyermekednek?
30. 3922e0e3cc (válaszként erre: 28. - 55Judit)
2022. jan. 10. 13:24
Ezt nekem szántad??????? Remélem,hogy NEM!!!!
29. andi6020 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 13:20

Gratulálok. Teljesen logikus, okos, megfontolt döntés volt újra teherbe esni.

Vagy mindkét gyereked szopatva lesz, vagy a nagyobb még jobban mint eddig, hisz nem közös gyerek.

Fantasztikus.

28. 55Judit (válaszként erre: 26. - 3922e0e3cc)
2022. jan. 10. 13:13

Jézusom! Jön még egy gyerek egy ilyentől? Bár ha ezt a terrort már egy éve tűröd és fórum csámcsogásnak teszed ki az életeteket, te se vagy különb semmivel!!! Nem is engedném hogy az ilyeneknek gyereke legyen! Nem még 2!

Bár sejtheted hogy valaki nem ok veled se, ezért titkolod a kilétedet.

27. 55Judit (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 13:09
Jézusom? És semmi bűntudatod nincsen a gyerekkel kapcsolatban? neked tényleg ennyire mindegy mi lesz vele? Egy életre megviseli, hidd el! Nem számít? Nem is értem miért nem jön neked kapásból a megoldás, inkább ide hozod a témát? Normális ez?
2022. jan. 10. 12:51

Egész egyszerűen felfoghatatlan,hogy egy Anya ilyen életmódnak tegye ki a gyermekét!

Már ne haragudj,de 1 hétig sem tűrném el,nemhogy 1 évig!

És még jön a közös baba is,akkor mit fog kapni szegény ártatlan nagyobbik gyermek!

És bizony nagyon helyesen írták,hogy a lelki terror a legkegyetlenebb dolog,amit egy kisgyermek átélhet!

Megkérdőjelezem az Anyaságod!

Elnézést,de ez abszúrd..........!!!

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2022. jan. 10. 12:38
Több mint 1éve
24. andi6020 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 12:33
Mióta van ez így?
23. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 12:28
Ha a legelső erről való beszélgetés után se változna, kiadnám az útját. Megéri egy kapcsolat hogy lelkileg haza legyen vágva egy életre a gyerek? A gyerek az első. Utána az apja, vagy bárki más.
2022. jan. 10. 12:01

Meg kell vele beszélni (ahogy már Írták) nyugiban.

Addig ha ilyen van mondhatod a kicsinek nyugodtan hogy apa most durcizik,,ezt meg fogja érteni.

Meg hát van ott még más megbeszélni való, a 16. hsz is ezt sugallja.

21. papája (válaszként erre: 20. - Papája)
2022. jan. 10. 11:36
Bocsánat ez a FI-nak szól elsősorban.
20. papája (válaszként erre: 11. - Bichi)
2022. jan. 10. 11:34

De bizony bántalmazás. Nem csak a verés számít annak, hanem a lelki terror is.

Egy gyermeknek , de a felnőttnek is teljes testi-lelki jólétre van szüksége, ahhoz hogy egészségesen fejlődjön.


Gondolj bele, mit kap egy ilyen apától, megéri-e vele maradni és miért.


Abba is gondolj bele, mitől robbannak ki a veszekedések. Esetleg te is hibázhatsz, követhetsz el valamit, aminek következménye a vita. A gyereket bünteti helyetted, mert így akar belátásra bírni, esetleg bosszút állni.


Beszélj a férjeddel, beszéljétek meg miért van veszekedés és miként kerülhetitek el.


Mellesleg jó lenne a másik félt is meghallgatni.

19. 37e1ff8723 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 11:30
Ha így neveli, inkább ne tegye.
2022. jan. 10. 11:28
Nem ebből áll az egész kapcsolat,viszont ez a viselkedése elgondolkodtat amiatt,mert nagyon nem találom normálisnak.Szegény gyerekkel szemétkedik,miközben ő nem tehet semmiről
17. vigyefene (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 11:26
Ne nyeld le, szarházi ürge.
2022. jan. 10. 11:26
Illetve úton a kistesó,terhesség végén járok és semmi tekintettel nincs rám.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Semleges)
2022. jan. 10. 11:22

Igen de 1éves kora óta ő "neveli".

Nem tudom lenyelni ezt a viselkedést.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook