Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mit tennétek ha a párotok alkoholista, agressziv, lenne és bántalmazna? fórum

Ti mit tennétek ha a párotok alkoholista, agressziv, lenne és bántalmazna? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
211. 34c48a3825 (válaszként erre: 206. - Darian)
2012. ápr. 15. 14:43

Ja, még valami. Ő ALKOHOLBETEG.

Tehát NINCS olyan, hogy "visszafogja az ivást".


Egyetlen út van: ha SOHA, SEMMIT, EGY KORTYOT sem iszik.


Egy alkoholbetegnek ugyanis TILOS.

210. 34c48a3825 (válaszként erre: 206. - Darian)
2012. ápr. 15. 14:41

Igazuk van a többieknek.


NEM, nem tudsz rá hatni, ugyanis ez már nem az az ember, aki a párod, hanem a FÜGGŐ. A függőség így működik, a csillagokat lehazudja az égről, majd iszik vagy drogozik, kinek mi a sátánja. És NEM TUDOD MEGVÁLTOZTATNI.


Csak ő maga tud változtatni, egyedül, saját elhatározásból, ugyanis ennek az ő felelősségének, az döntésének és a ő harcának kell lennie.


Ültesd le, mondd el neki, hogy szereted, de így nem lehet és nem vagy hajlandó élni. Te elmégy és majd ha rendezte a dolgait, keressen meg, HA MÉG akkor is úgy gondolja.

209. 298b15dfdd (válaszként erre: 207. - Darian)
2012. ápr. 15. 14:29
Nincs!:) Illetve,ha több éves házasok lennétek,gyerek, egzisztencia stb,múlna rajta,talán érdemes próbálkozni.Van akinek sikerül,van akinek nem.99.99%-ban nem sikerül.Nekem nem sikerült...
2012. ápr. 15. 14:24
Elhagynám! De vannak nők, akinek tetszik a mártír szerepkör.
207. darian
2012. ápr. 14. 17:30
Rossz titeket olvasni, mert igazatok van. Annyit hozzátennék, hogy amikor összejöttünk, nem ivott. Azt tudtam, hogy problémái vannak az alkohollal, de mivel eddig a nem volt alkesz a környezetemben, nem tudtam, hogy ez milyen. Szóval akkor az egyetlen megoldás a szakítás? Nincs rá valami trükk, praktika, bármi, amivel hatni tudnék rá? Most nagyon mélyen van, napi szinten részeg.
206. darian
2012. ápr. 13. 06:48
Sziasztok! Hátha jár még erre valaki. Az én párom is alkoholista. Másfél éve vagyunk együtt, és elég viharos a kapcsolatunk. Józanon értelmes, szórakoztató, ittasan pont ellenkezője. Hol megkéri a kezem, hol kirúg, hozzám cuccol, aztán vissza- unom már. Volt itt már minden: fizikai agresszió /ritkán/, az orditozás, alázás, kvaanyázás viszont sajna egyre gyakoribb. Aki élt már együtt alkoholistával, annak ezt nem kell részletezni. Egyszer a rendőrök is kijöttek, mikor már besokalltam a folyamatos részeg fenyegetőzésétől. Azt hittem, ettől észhez tér, de nem, csak még rosszabb lett minden. Az a legszebb, hogy ő is tudja, hogy minden baj forrása az alkoholizmusa, le is akar szokni, csak... Van egy nővére, a válása után ő pátyolgatta. A gond ezzel az, hogy ez a nő nem veszi észre, hogy ezt most már abba kéne hagyni. Indirekt módon folyton belekavar a kapcsolatunkba. Nem száll le az öccséről. Folyton segíteni kell neki valamiben, ha azt megteszi, akkor jön a következő kérés. A párom elvált pár éve, a válás után ez a nő segítette. De azóta sem akar leszállni róla. Már pár hónapja együtt voltunk, mikor lett a barátomnak egy munkahelye. A nő az első 2 fizetését az utolsó fillérig elszedte, mert a válás után ő etette. Ja, és amennyire tudom, a nő sem veti meg az alkoholt. Próbáltam beszélni vele, először szépen, aztán kevésbé szépen, semmire nem jutottam, sőt! Egyre rosszabb a helyzet. Érdekes, amíg a testvére nem volt ennyire képben, egész jól megvoltunk a párommal, még az italozás is mértékkel történt. Viták se voltak. Mit tegyek? Hagyjam el? Vagy rendbejöhet ez még? ő is tudja, hogy kihasználják, mégis oda húz:( Összekapcsolódik ez a kettő: ha visszafogja az ivást, nem lóg folyton a testvérénél és ha a testvére kikerül a képből, nincs a reggel kezdődő piálás. Józanon pedig kedves a párom, olyankor újra elkezdek reménykedni, hogy hátha ilyen marad. Mert minden hülyesége ellenére tudom, hogy szeret, csak hát... Én ezt már nem bírom.
2010. okt. 22. 00:31
menjen a levesbe....
2010. okt. 22. 00:26

Ha nem élünk együtt, akkor viszlát, simán!

Ha együtt élnénk? Akkor is viszlát, ha van lehetőség tőle elkerülni minél messzebbre, ha nincsen, akkor is megpróbálnám, de így nem lehet élni, hogy a másik folyton csak bánt, mert iszik és hülye! Miért két élet menjen tönkre az egyik hülyesége végett...

2010. okt. 14. 12:47
felvenném a harcot vele
202. zsuzsip65 (válaszként erre: 200. - Pupákné)
2009. okt. 31. 15:13
Igazad van én is ugy tettem,s azota nagyon boldog vagyok az én szép kis családommal
201. 064abada22 (válaszként erre: 1. - F2ccdf884b)
2009. okt. 30. 06:10

szia! nálunk ugyanez volt férjeméknél. após ivott, piára ment a pénz, verte anyósomat. anyósom tűrte (apósom tavaly nyáron meghalt). sógornőm a jó családi körülmények miatt első alkalommal lelépett, férjhez ment. férjem meg ott maradt, hallgatta a napi veszekedéseket, ő védte meg az anyját az apjától. és persze anyósomból egy megkeseredett, megtört ember lett.

a gyerekek miatt én kilépnék a kapcsolatból...

2009. okt. 30. 06:04
Lelépnék. Egyszer már megtettem s nem bántam meg. Kutyából nem lesz szalonna.
2009. okt. 30. 05:17
Nem kérdés ott kell hagyni! Az ilyen ember nem társ,csak magával s a piával törödik.
2009. okt. 29. 22:14
Nem lenne a párom...ennyi.
2009. szept. 29. 10:50
Egyértelmű, hogy nem maradnék mellette!
2009. szept. 4. 12:43
Biztosan azonnal keresném a megoldást és abban is biztos vagyok hogy nem hagynám hogy tovább bántson.
2009. szept. 4. 11:25

Ilyen emberrel egy percig sem tudnék együtt élni,kinem állhatom az agresszív,alkoholista embereket....

Szerencsére,nem hogy a családomba ,még a környezetembe sincs ilyen.

194. vorsi75
2009. máj. 29. 08:01
azonnal lelépnék.Így nőttem fel, senkinek nem kívánom. Nem érdemes senkit ilyennek kitenni, ennél jobb a szegénység, albérlet, bármi. Örökre nyomot hagy.
193. o.andi
2009. ápr. 24. 23:06
huuu borzalmas lehet
2009. ápr. 24. 10:07

Elhagynám. Ez ennyire egyszerű. Sok emiatt rettegésben élő családot láttam már, és soha, semmilyen körülmények között nem tenném ki ilyennek a gyerekemet. HA még nincs gyerek, az a jobbik eset, de ha van, akkor is lépni kell szerintem, túl sok ember nőtt fel úgy, hogy az anyját verték. Nem lettek teljesen egészséges emberek pszichésen, tisztelet a kivételnek. Ez nem egy normális dolog, lépni kell.

(szerintem, de ezt kevés nő teszi meg sajnos, és az ilyen gyökereknek mindig van kit verni...sajnos...)

2009. ápr. 24. 10:01

Én biztosan képtelen lennék egy ilyen emberrel tartósan együtt élni.

Hogy mit tennék: átgondolnám, milyen egyéb lehetőségeim vannak, és azok közül választanék valamit.

Remélem sose kell ilyen helyzetbe kerülnöm.

190. d1cc056cf3 (válaszként erre: 127. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 23. 18:21
Az ilyen emberek kb 10%-a az aki JÓZANUL belátják, hogy mikor részegek agresszívak. A 90% JÓZANUL még le is tagadja hogy bántaná a feleségét. Akkor miért akarna változni, ha még maga sem látja hogy Problémája van? Az első verés után is még jönn vagy 8, akkor nem azt jelenti hogy a nő még ezek után is szeretettel áll a férje mellet és próbál segíteni? De aztán jönn a következő 10 verés... Butaságokat írsz!
189. 40163fd81d (válaszként erre: 188. - Zizisicc)
2009. ápr. 23. 16:42
Én is így gondolom:))
188. Zizisicc (válaszként erre: 182. - 40163fd81d)
2009. ápr. 23. 16:39

A válaszom első körben: nem tudom! Ez önmagában elég kevés info.

Másodi körben: Szeretem-e, ő szeret-e, lehet-e vele kommunikálni, amikor józan, tudja-e magáról, hogy bajban van, hajlandó-e változtatni, kezeltetni magát, egyszer tette-e meg, vagy rendszeresen bántalmaz ..... stb

Harmadik körben: rendszeresen vagy hosszútávon azt hiszem nem tudnám elviselni, és lelépnék. :o)))

És a változtatás jogát természetesen fenntartom! :oDDD

187. c3194ec9c7 (válaszként erre: 186. - 40163fd81d)
2009. ápr. 23. 16:36
brrrrrrr:)))))))))))))))))))))))))))))))
186. 40163fd81d (válaszként erre: 185. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 23. 16:30

:DDDDDDDDDDDDDDDDDD


Komolyan mondom élmény volt veled beszélgetni,cuki vagy ,naiv és vicces is!:))))

Remélem majd még összefutunk ,ha kicsit szomorkás lesz a hangulatom!:)


Köszönök mindent!:)))

185. c3194ec9c7 (válaszként erre: 181. - Zizisicc)
2009. ápr. 23. 16:26

Én??? és Veled? neeem::)) csak a véleményemet mondtam el.


Az energiám pedig nem adom egykönnyen a kisbarátnédnak-nékem is kell::)) Ennyit erről.


Azt mond amit csak akar:) én nemesebb eszközökkel vívok:)

2009. ápr. 23. 16:26

Nekem nem is lehetne ilyen párom,mert eleve megnézem hogy kivel állok szóba.

Mielőtt a párom lenne,jó alaposan kiismerem,de egy olyannal,akiből ezeket a dolgokat ki lehet nézni,még csak szóba sem állok.Nálam a durvaság sokkal kevesebbnél kezdődik. :D

183. 40163fd81d (válaszként erre: 181. - Zizisicc)
2009. ápr. 23. 16:24
Tiszta 007-es:))
182. 40163fd81d (válaszként erre: 180. - Zizisicc)
2009. ápr. 23. 16:23

Igen ,nem találom....:))))))


"mit tennétek ha a párotok alkoholista, agressziv, lenne és bántalmazna?)":DDDDD

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook