Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mit csináltok, ha nem akar a láza lemenni a gyereknek a lázcsillapítótól? fórum

Ti mit csináltok, ha nem akar a láza lemenni a gyereknek a lázcsillapítótól? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. kostyi79 (válaszként erre: 21. - 09e7548a84)
2009. febr. 16. 13:34
Igen, ezt elfelejtettem. Az nem baj, ha akar napokig is alig eszik vmit, de inni feltetlen igyon sokat!
2009. febr. 16. 13:33

Kellemes meleg vízbe kell ültetni, (vagy veled együtt akár ha bírod), és lassan lehűteni.

És nem szabad se túlöltöztetni se túl-takarni, mert akkor nem tudja leadni a hőt a szervezet.

2009. febr. 16. 13:33

Megneztem a kepet, gyonyoruek a gyerekeid!

Sajnos nalunk is ez szokott lenni, mi is egyutt hasznaljuk a nurofent a mexalennel. Nem tudom, mennyi idos a fiad, 2 eves kor folott adhatod a 250 mg-os mexalent napi 4x felvaltva a 125 mg-os nurofennel szinten napi 4x. Nalunk sem viszi le soha a lazat teljesen, viszont igy jo a kozerzete es ugy tunik, egyaltalan nem zavarja, eljatszik egesz nap.

Ha az antibiotikum nem hatott, akkor nagy vszinuseggel virus okozza a magas lazat (egyebkent tobbnyire ez a jellemzo), arra pedig sajnos nincs orvossag. Neha eltart tobb, mint egy hetig is. Kitartast! Remelem hamarosan jobban lesz!

2009. febr. 16. 13:32

Eddig elég volt csak az egyik. Vagy a kúp, vagy a szirup. Mostanában már nem elég. Voltunk már így, akkor panadolt használtam, és már nem vitte le a lázát. Aztán váltottam a nurofenre, ami eddig jó volt.

Szerintetek mitől lehet? Mert ugyebár lázcsillapítót nem szed folyamatosan. Nem szokik hozzá a szervezete.

Mi tagadás, jól megilyedtem, hogy nem akar lemenni neki.

2009. febr. 16. 13:31

És föltétlen itasd. Mi a nemivás miatt infúzióra kerültünk. EGyszerűen semmit sem akart enni meg inni négy napig. Most spriccel adom a szájába, ha nem akarja önszántából. :(

GYógyulást.

2009. febr. 16. 13:30
borogatás, hűtőfürdőzés
19. dus (válaszként erre: 14. - Orsóka23)
2009. febr. 16. 13:30

Nekünk nagyon jól bevált! Próbáld meg!

A kicsi fiamnak a láz a 39.5-ig meg sem áll, de hűtőfürdővel párosítva másnapra semmi baja!

2009. febr. 16. 13:29
Hűtőfürdő: hát arra tényleg vigyázni kell, hgoy ne kapjon tüdőgyulladást. Mi ezt a párommal együtt szoktuk csinálni. Ő ráteszi a kezét a kislány mellkasára, én pedig hűtöm. Enyhe, langyos vízzel kezdünk és lassan hűtjük, ügyelve arra, hogy a gyerek ne kezdjen el vacogni, mert akkro kontraproduktív lesz az egész, hisz a szervezete elkezdi termelni a hőt, hgoy fölmelegítse magát.
2009. febr. 16. 13:28
Hütöfürdö,aztán kúp.....talán..ha nem megy le.orvos
16. dus (válaszként erre: 12. - Bezike)
2009. febr. 16. 13:28

Egyet értek!

Nekünk a doki nem is nagyon javasolja a vizes ruhát, mi attól kaptunk tüdőgyulladást. Azóta hűtőfürdő van, ha szükséges!

2009. febr. 16. 13:27
Hűtőfürdő akár egymás után többször is.
14. Orsóka23 (válaszként erre: 11. - Dus)
2009. febr. 16. 13:27
Nem használtunk még, de utána fogok nézni.
2009. febr. 16. 13:26
A kislányomnak egy és két éves kora között kéthavonta magas láza volt, úgy 39,8 fokig. GYakran gyógyszer mellett is, és gyakran pont így, mint nálatok, hogy csak egy kicsit lett jobb a paracetamol alapú gyógyszertől. Nálunk az ibuprofen alapú szirup vált be hűtőfürdővel kombinálva. Meg húzok a lábára alkoholos zoknit. Írtó kellemetlen, de nálunk hatásos.
12. bezike (válaszként erre: 7. - 4ca460d3e8)
2009. febr. 16. 13:26
nekem azt mondta egyszer egy orvos, hogy íaz nen jó módszer, ugyanís így csak azt érzékeli a szervezet, hogy hideg érte, ezért mégjobban elkezd fűteni, azaz hőt termel. A szívnél kell lehűlnie a testnek, ezért kell a hűtőfűrdő. én nem hiszem, hogy ettől tüdőgyuszit kap. nem kell jéghidegnek lennie a víznek...
11. dus (válaszként erre: 4. - Orsóka23)
2009. febr. 16. 13:25

Mexalen 250 mg-os kúpot használtatok már? Nekünk is csak ez viszi le a lázat! Patikában kapható recept nélkül.


Itt tudsz utána olvasni:


[link]

2009. febr. 16. 13:24
Pénteken lázasodott be először, voltunk is a dokinál. Írt fel gyógyszert, de már csak mára van belőle egy adag. Valószínű vissza kell majd vinnem.
2009. febr. 16. 13:24

Adj neki zöldteát, az lejjebb viszi. A vöröshagyma is, felszeletelve be kell sózni mindkét oldalát, úgy nem lesz már erős.

Volt, hogy 3 lázcsillapító nem vitte le, de ezek igen.

2009. febr. 16. 13:24

A bokájára, és a csuklójára hideg vizes törölközőt tekerj, de csak oda! A homlok borogatása tilos!

Nekem ez jobban bevált, mint az ülőfürdő.

Kb 5-10 percente kell cserélgetni a borogatást.

2009. febr. 16. 13:23
Én a hütőfürdő helyett inkább hideg vizes ruhába tekerném a csuklóját és a bokáját, a hütőfürdőtől tüdőgyulladást kaphat!
2009. febr. 16. 13:23
hűtőfürdő - de ne túl hideg vízzel, a leghidegebb az a normál testhő legyen... kicsit így i drasztikus, biztosan nagyon fog sírni, de hidd el használ.... érdemes úgy zuhanyoztatni, hogy fokozatosan csökkented a víz hőmérsékletét, úgy nem annyira drasztikus talán...
2009. febr. 16. 13:23
nekem is azt ajánlotta az orvos...
2009. febr. 16. 13:22
Tegnap a kisfiamnak 39,4 volt a láza. Kúptól lement neki 38,6-ra, de onnan nem mozdult. Hűtőfürdő...stb. Két óra múlva muszáj voltam neki adni nurofent is. Így a kettő hatásos volt, de külön egyik sem.
3. dus
2009. febr. 16. 13:22

hűtőfürdő a leghatásosabb! Legalább is nálunk!

Kellemes meleg vizet engedj, ültesd bele a gyereket és folyamatosan lassanként hűtsd. Játékokkal tereld el a figyelmét, adj neki olyat is, amit egyébként nem szokott megkapni a pancsoláshoz!


Mennyi a láza? Mióta beteg? Mit adsz neki csillapításra?

2009. febr. 16. 13:22
hûtôfürdô
2009. febr. 16. 13:20
Ti mit csináltok, ha nem akar a láza lemenni a gyereknek a lázcsillapítótól?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook