Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti milyen zöldségeket szoktatok veteményezni? fórum

Ti milyen zöldségeket szoktatok veteményezni? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 22. 19:35

Ha 2 hetente permetezed csalánnal pl a fák fiatal hajtásait vagy a rózsát akkor nem lesz tetves.

Büdöske és körömvirág is jó a rózsa közzé nem szeretik a tetvek igaz nem írtja őket csak elmennek, de ugyan úgy jó a konyhakertbe is. Sokáig nem értettem mi a fenét keres virág a konyhakertben :)

Viszont azt nem tudom, hogy a csigák ellen jó-e a hamu, egyik ismerősöm mondta letett egy befőttes üveget a földbe öntött bele sört és mivel a csigák szeretik belemásztak, kis alkeszek :)

15. ed148c9466 (válaszként erre: 13. - Márti86)
2011. márc. 22. 19:27
Nagyon fogod élvezni. Nagyon jó kint lenni. Én imádok. Ott tuti nem zaklat senki.:)
14. ed148c9466 (válaszként erre: 12. - Pamacs85)
2011. márc. 22. 19:26
Ezt a csalános dolgot ki szeretném próbálni majd mindenképp, mert nem igazán szeretnék permetezni különböző szerekkel. Elég az ami a szomszédból átjön. Azok adnak a fák/növények pofájának.
2011. márc. 22. 19:24

Én imádok veteményezni, gyan pillanatnyilag csak a teraszon művelem, de már alig várom hogy kertesbe költözzünk. Anyuméknál a teljes kert tele van ültetve.

Paradicsom, padlizsán, saláta, paprika, retek, spenót, tökök, borsó, fehér/sárga répa, hagyma stb...

2011. márc. 22. 19:24

Igen rászórod és elmennek a bogarak, de jó a káposztafélék levelére is. Csalánlevél áztatva is jó a levéltetvekre és a burgonyabogárra.


A fokhagymát, vörös és lila hagymát el lehet duggatni ősszel így tavasszal korán lesz és a petrezselymet is, és a zellert.

Többi magot tavasszal. Palántásokat is el lehet ültetni és meleg helyen kikel.


Én még nem veteményeztem el, túl hidegnek találom a földet.

2011. márc. 22. 19:22
Az igaz, hogy a csigák nem szeretik a hamut?
2011. márc. 22. 19:21
A vetőmagok miatt már sokszor cikiztek, mert mindig a legolcsóbbat veszem meg, de eddig beválltak. Ti honnan veszitek a magokat?
9. ed148c9466 (válaszként erre: 6. - Pamacs85)
2011. márc. 22. 19:20

huhú de jó

és nem támadják meg a férgek?

mert tényleg sokszor megtámadja a féreg mikor még pici de nem is nő tovább

2011. márc. 22. 19:19

nagyon sok hamunk van(fahamu) és csak rá kell szórni a levelére?


meg sok a kávézacc is, direkt gyűjtöttük, bár nem tudom mire jó.

2011. márc. 22. 19:18

Amit Én már elvetettem:

póréhagyma, fokhagyma, lila-vöröshagyma, többféle retek, cukorborsó, spenót,sárgarépa, petrezselyem, több féle saláták, meg ilyenek.

Viszont nem tudom, hogy mit mi mellé kell ültetnem?

2011. márc. 22. 19:17
A paprika palántázásánál kávézaccot szoktunk a földbe tenni és a palánta tövére, hogy a férgek ne rágják ki.
2011. márc. 22. 19:17

Mi is tervezzük, hogy minél többféle zöldséget vetünk az idén.

szeretnék egy sarokba fűszernövény sarkot:)

2011. márc. 22. 19:17
Retek levélre jó a fa hamu :)
2011. márc. 22. 19:16
akkor mesélj! mert nekünk nem nagy, de sok minden megterem(ne) benne saját részre, csak veteményezni kellene, de nincs elég szorgos kéz :-(
2011. márc. 22. 19:14
Sajnos túl sok a bolha a kertbe és rendszeresen lerágják a retkek leveleit. Nem tudom, hogy lehetne ellenük védekezni?
2011. márc. 22. 19:13

sziasztok

Olyanokkal szeretnék beszélgetni akik szoktak még kertet művelni és veteményezni. Elég nagy kertünk van és évről évre sikerül egyre hasznosabb dolgokkal bevetni. De azért vannak dolgok amiket nem nagyon tudok. Vagy esetleg szívesen kiróbálnék valami más növényt. Praktikák ötletek, meg miegyebek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook