Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti milyen területeken "szorítjátok meg a nadrágszíjat"? fórum

Ti milyen területeken "szorítjátok meg a nadrágszíjat"? (tudásbázis kérdés)

97. danama (válaszként erre: 96. - 9cb35398ff)
2009. márc. 7. 11:57
Köszi, de nem reménykedem :-(, elég akár 1-2 nap is , csak a gyerekeknek legyen élménye
96. 9cb35398ff (válaszként erre: 94. - Danama)
2009. márc. 7. 11:54

Kívánom idén minimum 1 hétre el tudjatok menni!!!


Mi idén nem nyaralunk, csak 1-2 napos kiruccanások lesznek, Balaton és Magyar Sziget.

95. danama
2009. márc. 7. 11:53
Meg vettünk kitojt tyúkokat, mert nem tudunk parkosítani a kertben, így nem lesz gaz, de lesz tojás .-)
94. danama (válaszként erre: 93. - Barai)
2009. márc. 7. 11:30

Mi egy nagy perselybe dobálunk 100-okat, úgy szoktunk menni nyaralni.

Jelentem tavaly eljutottunk 1 egész napra a Balatonra

93. barai (válaszként erre: 92. - Lexi018)
2009. márc. 7. 11:22
Azert nem halunk ehen! Nem lesz nyaralas.
2009. márc. 7. 11:13
kaja:)
91. 3a0842d373 (válaszként erre: 90. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 11:07

Kedves zsiicii,

hidd el, hogy nem bántani akarnak, akarunk. Meg kell hogy szerezzünk bizonyos tapasztalatokat ahhoz, hogy felmérni vagy megsejteni tudjuk bizonyos gazdasági jelenségek hozadékait. A pénz nem boldogít - szokták mondani. Viszont a hiánya kapcsolatokat tehet tönkre.

2009. márc. 7. 11:04
és NEM a pénz a minden.attól hogy az embereknek picit spórolniuk kell pl a vízen vagy vajon vagy mosóporon attól lehet ugyanolyan boldog vagy mégboldogabb. és az a lényeg.
2009. márc. 7. 11:03

Még ha valamilyen szinten gerjesztjük is a válságot a visszafogott vásárlásainkat, gondolnunk kell arra, hogy félre is kell tenni. Pénzt is és lassan élelmiszert is. Mert az irány sajna nem arra mutat, hogy a jelenlegi életszínvonalon kell kibekkelni a következő 2-3 évet. És ha nem készülünk fel rá, vagy legalábbis nem próbálunk meg mindent megtenni .... olvassuk csak vissza az 1929-33-as világválság történelmét!

Privát véleményem, hogy nem igazán tudom elképzelni azt az anyagi helyzetet, amelyet nem ráz meg egy ilyen gazdasági leépülés.

88. zsiicii (válaszként erre: 86. - Jázminka)
2009. márc. 7. 11:02

Miért ne hozzám szólna? hozzám IS szól ha jól tudom. nem felvágok vele. és hidd el az én szüleim is tisztességesen dolgoznak. Anya reggel 8-este 7ig.

És bocsi, de nem én tehetek róla hogy az én szüleim esetleg többet tanultak igy olyan egyetemre majd munkahelyre kerültek ami jobban fizet. és tényleg bocsi, mert van olyan aki rnegeteget tanult mégis csak utca seprő lett.de ne engem hibáztass érte

87. zsiicii (válaszként erre: 86. - Jázminka)
2009. márc. 7. 11:00
Nem vagyunk olyan hűde nagyon gazdagok. az átlagnál picit jobban állunk de attól ne hidd, hogy nem tudom mi mennyibe kerül és hogy vannak olyanok akik sajnos minimálbérből élnek. Anyukám orvos és elég sok cég emberét vizsgálja akik havi 60ezer forint fizetésből élnek. rokkantak is vannak közöttük szóval hidd el tudom milyen.
86. Jázminka (válaszként erre: 84. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 10:58

szerintem te még nem tudod,hogy mi van...Addig,amíg nem a saját keresetedből élsz,hanem a tehetős szüleid szponzorálják a vásárlásodat és az éttermi kajáidat,fogalmad sincs,hogy a hétköznapi embernek milyen terhei vannak.

Ha csak abba gondolsz bele,hogy hány veled egykorú fiatal kénytelen kihagyni a beülősdi kajálgatást,csak azért,mert nincs rá pénz... mert egy hamburger árán vesznek inkább egy kenyeret,amiből az egész család ehet,nos van akinek ez nem mindegy.

Amennyit ti elvásárolgattatok hármasban pár óra alatt,azért más kb 3 hetet dolgozik tisztességesen.

Szerencsés helyzetben vagy,örülj neki,és szerintem felesleges felvágnod itt.Ez a tudásbázis kérdés nem hozzád szól,hanem azokhoz,aki saját keresetből,saját bőrén érzi a változásokat.

Nem akartalak megbántani,de ez itt tényleg nem a te asztalod

85. danama (válaszként erre: 84. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 10:40
Akkor örülj neki, hogy a szüleid jól keresnek, ha utána még étteremre is telik, meg nem spóroltok semmin se, de sajnos az emberek többségének nagyon meg kell néznie, hogy mire ad ki. :-(
84. zsiicii (válaszként erre: 83. - Danama)
2009. márc. 7. 10:32
Nekünk (is) 100ezer forint a gázszámlánk és még van pár számla. szóval tudom hogy mi hogy van..
83. danama (válaszként erre: 80. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 10:15
Illetve rengetegek elvesztették állásukat, szerintem őket most nem az érdekli, hogy étteremben egyenek, hanem azt, hogy legyen mit
82. benvik
2009. márc. 7. 10:15
Én azon igyekszem spórolni, hogy amiből csak lehet, magyar terméket veszek. Általában olcsóbb, és legalább a magyar gyárakat, munkásokat támogatom vele. Húst a szomszéd kisgazdálkodótól veszem. Annyit fizetek érte, mintha boltba venném, de házhoz hozza, garantáltan friss, és látom a körülményeket, ahol tartja. Így legalább őt is támogatom, 3 gyereke van, és most lett munkanélküli. Tejet is egy helyi tanyáról veszem, így ez is garantáltan friss, és a gazda is jól jár. A többi terméken, mosószer, tészta, ásványvíz stb meg szépen megnézem, hogy hol gyártják. Idén belföldön nyaralunk, ahogy a család többi tagja is.
81. danama (válaszként erre: 80. - Zsiicii)
2009. márc. 7. 10:13

látom még fiatal vagy én is mondok egy példát

ugyanannyiból élsz 5 éve , be vagy jelentve rendesen, le is adózód a felét, az árak emelkednek, a fizetésed reál, illetve nominál értéke stagnál.

A gázár az egekbe, mi támogatást is kapunk de így is 42 ezer volt :-(, pedig nincs meleg csak 20 C de viszont annyi kell egy kisbabának

Akkor mit tesz az ember? Visszafogja a szórakozást, illetve az olyan dolgokat amit nem engedhet meg magának, és olcsó termékeket vesz...

2009. márc. 7. 10:03

Mi eddig is mi készítettük a nudlit meg sütiket meg a többi ételt is. esetleg néha elmegyünk vacsorázni, meg én suli után általában a barátaimmal beülök valahova enni.


DE ettől lesz még nagyobb válság, ha mindenki visszafogja az eddig megszokottakat. Gondoljatok már bele, ha pl nem jártok el vacsorázni sé eddig eljártatok akkor az étterem csődbe megy és több száz ember pluszba(dolgozók,cégvezetők) és akik eddig nekik szállították az ételt azok is csődbe mennek, mert már nem tudják kinek eladni. ettől lesz MÉG NAGYOBB csődben a világ.

2009. márc. 7. 09:35
Szinte mindent én készítek így olcsóbb:nudli ,derelye,tészta.Sütit sütök inkább nem veszem.
2009. márc. 7. 09:16

Mi ahogy észrevettük nem spórolunk semmivel. Lehet ez rossz, de addig kell elkölteni a pénzt ameddig ér is valamit...

Tegnap is elmentünk anyukámmal meg testvéremmel vásárolni. elköltöttünk kb 50.000 ft-ot. :( :)

77. pemete (válaszként erre: 63. - 9cb35398ff)
2009. márc. 7. 09:07
Ááááá, nem szülök mégegy gyereket! Egyrészt nem tudnánk eltartani, másrészt meg nem a legnagyobb vágam mégegyszer szülni...
2009. márc. 6. 23:02
Én azóta nem többet,hanem okosabban dolgozom, így többet keresek! Í gy nem kell spórolnom! :)
75. kattyus (válaszként erre: 72. - 3a0842d373)
2009. márc. 6. 20:18
Az általad említett két dolgon én sem spórolok:) Azokon kívül amin csak lehet igen.
2009. márc. 6. 19:17
De leginkább magamon spórolok, mert a gyerekeken nem akarok, igaz ők sem túlzottan nagyigényűek, nincsenek irreális vágyaik.
2009. márc. 6. 19:15
Hát a kényszer találékonnyá teszi az embereket.Sok mindenről írtatok már,ezért én is hozok fel néhány példát, de lehet hogy sokaknak ez nem fontos.Mivel mi szeretünk olvasni, könyvtárba járok, már régóta, így drága könyvekhez is hozzájutok, úgyse olvasom el többször általában.Ami meg fontos úgyis megvan. Antikváriumban, vagy a t-v-en, ill. a v.-án is hozzálehet olcsón jutni ,és nem csak könyvekhez. Mozira nem költök, van felvevős dvd , azon a tv-ből fel tudom venni azokat a filmeket amik későn kezdődnek,vagy nem tudtam megnézni. Több újraírható dvd lemezem van , amit megnéztem letörölöm.Zenéket, filmeket is le lehet a netről tölteni...
2009. márc. 6. 17:21

A szokásos fűtés-világítás-vízhasználat vonalon;

autós ügyintéznivalóimat összevárom, egy úttal próbálom leszervezni;

a nyáron aluminiumredőny került az ablakokra, 2-3 fokkal melegebb maradt a lakás;

kreatívabb lettem a konyhában a maradékfelhasználás területén - és még értékelik is :)

figyelem az akciós termékeket az üzletekben


A bevált wc papírhoz és papírzsepihez ragaszkodom! :) legalább nem lyukad ki a döntő pillanatban :)))

71. emagdi (válaszként erre: 65. - 9cb35398ff)
2009. márc. 6. 17:19
nyilván én is... :)
70. MelisUK (válaszként erre: 61. - Sesz)
2009. márc. 6. 16:36
Én inkább a jobb minőségű wc-papírt veszem meg, mert a gagyiból egy guriga épphogy elég egy napra (kettőnknek), a minőségi meg egy hétig is kitart. Szóval inkább legyen mondjuk duplaannyi az ára, ha hétszer addig tart.
69. 9cb35398ff (válaszként erre: 68. - Sesz)
2009. márc. 6. 16:16

sajna már azt is meg kell gondolni !

Hitelem nincs, de nemsokára lesz.

muszáj, lakáscsere van folyamatban és a másikat rendbe kell hozni mert gáz.

68. sesz (válaszként erre: 65. - 9cb35398ff)
2009. márc. 6. 16:14
Persze tudom,csak olyan röhelyes,és egyben idegesítő hogy a klotyopapiron agyalunk.Nekem is jól felment a hitelem,attól már nem lesz több pénzem,hogy milyet veszek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook