Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
859. Kukacc (válaszként erre: 853. - Bowie)
2012. szept. 6. 11:36

:DDDDDD

Szeegény.. :(

De aranyos volt, ahogy leírtad :D

858. globus (válaszként erre: 856. - Bowie)
2012. szept. 6. 11:30
Nekem mindig sikerül összevissza forrázni magam:) Nem értem, hogyan tudják úgy megfogni, hogy nem égetik meg magukat.
857. globus (válaszként erre: 855. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 11:29
Leggyakrabban rézzel szoktak permetezni az öregek, azt hiszem, ezt biokultúrában sem tiltják. Persze néha szükség lehet más vegyszerre, ami jó a dologban, hogy garantáltan ismert a permetezési, s ezáltal az élelmiszereü. várakozási idő.
856. bowie (válaszként erre: 852. - Pahet a vadász)
2012. szept. 6. 11:27

Áá..én semmit. Anyám egyszer úgy döntött, hogy megtanít kopasztani. Voltam olyan 12-13 éves. És hát az utcabeli lány, aki fiatalabb volt nálam, meg unokatesóm is, már kopasztott. Szóval a vége az lett, hogy berohantam és bezárkóztam a szobába, anyám az ajtó előtt kiabált, én meg ordítottam vissza neki, hogy ha rámtöri az ajtót, akkor se csinálom meg.:DD

Aztán mikor lecsillapodtak a kedélyek, persze ő megkopasztott, és a megmosott kibelezett csirkék a csöpögtető tálban voltak. Szólt az anyám, hogy csak tegyem már át őket az edénybe..oda is mentem én, megfogtam két ujjal óvatosan a szárnyait, gondoltam majd úgy átrakom. De ettől a mozdulattól a csirke nem emelkedett meg, hanem a kopasz szárnyak szétnyíltak, mintha repülni akarna..azt az undort és rémületet:D Úgyhogy szóltam a tesómnak, hogy anyu szólt, hogy tegye át a csirkéket az edénybe, kifejezetten őt kérte, nem engem.:)))

2012. szept. 6. 11:22

Kedves bowie!


Amikor falun éltem, 25 évig, nálunk is egy év alatt nőtt fel a disznó, egy évben egyet vágtunk, nem permeteztük a zöldséget, sem a gyümölcsöt. Ez így szép, jó és egészséges. Csak sajnos a való életben nem minden ilyen egyszerű.


A biogazdálkodás jó dolog, aki megteheti, tegye, de nehéz úgy húst, zöldséget előállítani, hogy semmilyen káros anyagot, adalékanyagot, műtrágyát, permetszert ne használj fel hozzá, pláne akkor, ha el is akarod adni nagyban. Mindezekért cserébe borsos árat kell felszámolnod. Az emberek egy része meg inkább megveszi az olcsóbb, nem bio élelmiszert, mert nem akar dupla árat fizetni a húsért, zöldségért, és ezért nem az a hibás, aki permetezett zöldséget árul. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy vegyszermentes terméket vegyen, ha ára van, tessen megfizetni. Ha nincs pénze rá, ne a másikban keresse a hibát.


Most nem falun élek, és évente hozzánk vágnak vagy 200 kiló nem bio húst, és köszönjük szépen, nem vagyunk olyan gazdagok, hogy ezt elvből visszautasítsuk, hogy máshol vegyem meg dupla pénzen, de ha hentesnél venném a húst, ott sem akadékoskodnék, hogy vajon mit evett ez a jószág, kérem.


Ez van.

854. Pahet a vadász (válaszként erre: 853. - Bowie)
2012. szept. 6. 11:21
jajjjj :D
853. bowie (válaszként erre: 851. - Globus)
2012. szept. 6. 11:20
Nem szeretem a rágós húst. Van róla menzás emlékem.:))) Nem akartam kiköpni, és csak rágtam és rágtam, majd hiába nyeltem, nem ment le...úgyhogy a vége az lett, hogy belehánytam a tányérba az ebédlő közepén.:DDD
852. Pahet a vadász (válaszként erre: 838. - Bowie)
2012. szept. 6. 11:19
de én még azt is megcsinálom, mindent! csak ne kelljen megölni semmit :(
851. globus (válaszként erre: 850. - Bowie)
2012. szept. 6. 11:16
Kisül a víztartalma, és a rágós még rágósabb lesz, a bio házi pedig omlós :)
850. bowie (válaszként erre: 847. - Globus)
2012. szept. 6. 11:13
Mert mi történik vele?
849. bowie (válaszként erre: 846. - F758a7200f)
2012. szept. 6. 11:10

Jaj, nekem sem bent van.:) Kint a kert hátuljában.:)így van, én is azóta komposztálok, mióta láttam erről műsort a tv-ben.

Már a szomszéd is komposztál nálunk..itt nincs ilyen, hogy külön elviszik a bomló hulladékot, sőt, ha szelektálva gyűjti az ember, azzal el kell menni, mert ha kiteszed, egybe borítják a kocsira úgyis...

Úgyhogy sajna ez nem a való világ, hanem csak Magyarország.

848. bowie (válaszként erre: 843. - F758a7200f)
2012. szept. 6. 10:58

Abban az évben én is még a húsos kajákat is szaporítottam felkockázott cukkinivel.:))

Sőt ananászos, banános cukkini lekvárt csináltam. Merthogy abban a cukkini nem az íz miatt van benne, hanem a szaporítás miatt. Jó volt, csak kicsit édes lett a recept szerint készítve.:))

847. globus (válaszként erre: 845. - Bowie)
2012. szept. 6. 10:58
Füstölt szalonnánál ez a különbség pirítás után még szembetűnőbb.
846. f758a7200f (válaszként erre: 827. - Bowie)
2012. szept. 6. 10:56

Ezt nálunk is nagyon mondogatják, ezt a komposztos konténert kicsiben, de én nem merném betenni a konyhába, nem tudom, hova tehetnék egy ilyet ahol egyrészt nem büdi másrészt a kutya nem borítja fel. Nálunk nyáron heti 2x, télen heti 1x viszik el a bomlós hulladékot.


Amúgy sokan azt hiszik, apropó bomlós (tudom, nem ide tartozik), hogy ha kidobnak valami kajamaradékot stb. ami lebomlik, hát az nem árt a környezetnek. Pedig 25xmérgezőbb gázokat bocsát ki mint a szénmonoxid, csakis a komposztálással lehet ezt megakadályozni, nem pedig csak úgy kidobni valami szemétdombra. És igen, ezt is belélegezzük és a gyerekek is:/

845. bowie (válaszként erre: 840. - Globus)
2012. szept. 6. 10:55

így van, a hús minősége pedig attól függ, hogy mit evett az állat.

Persze van aki azt mondja, hogy áá, ő még sose evett olyat, és sose tapasztalt ilyet, mindaddig, amíg meg nem kóstolja az igazi házit. Akkor jön rá arra, hogy mi az, hogy szívós, kemény vagy rágósabb egy hús. És nagyon sok embert ismerek, aki a malacnak csak a combját vagy a karaját veszi meg a boltban, merthogy abból vagdossa le a legkevesebb hulladékot, és, mert a többi része "olyan fura"..mindaddig nem szeretik a többi részét, amíg nem ettek házit.

844. globus (válaszként erre: 842. - Bowie)
2012. szept. 6. 10:55
Azon kevés dolgok közé tartozik, amit nem bííírok én sem :D
843. f758a7200f (válaszként erre: 819. - Bowie)
2012. szept. 6. 10:51
Szó szerint!! Anyós is elvetett 2 azaz kettő darab cukkinipalántát és mindennap hoz minimum 2 kicsit, ráadásul ha nem veszi le egyik nap vagy 2 napig akkor már elkezd bazinagyra nőni:)))Én is rakom el, plusz mindennap eszem 1 cukkinis kaját, meg megy a babaételbe is (mondjuk én annyira imádom, hogy nem zavar, ha mindennap kell enni)
842. bowie (válaszként erre: 841. - Globus)
2012. szept. 6. 10:49

Dili:DD

A csirkéknek csak elvágják a torkát, és kivéreztetik...:))) jajj...még a hideg is ráz tőle.:))

841. globus (válaszként erre: 837. - Pahet a vadász)
2012. szept. 6. 10:47
Nyakát tuskóra, és puff a fejszével :S
840. globus (válaszként erre: 836. - Bowie)
2012. szept. 6. 10:46
Vettünk húsos szalonnát a boltban, hogy több legyen, terv szerint majd disznóöléskor a sajáttal együtt sózzuk le. Így is történt, de azt a szalonnát alig lehetett elrágni. Szívós, kemény. Mivel a többi eljárás teljesen egyforma, tényleg minden a hús minőségét múlik.
839. zakajeo
2012. szept. 6. 10:42
Ezeket én sem csinálom meg el is terjedt a környéken hogy a zuram felesége nem koppaszt:))eleinte zavart de már egy ideje nem érdekel... állítólag asszonymunka de én soha nem áltattam a férjemet hogy én ezeket hű de tudom:)
838. bowie (válaszként erre: 837. - Pahet a vadász)
2012. szept. 6. 10:40
Én sem vágok csirkét, se nem kopasztok, se nem belezem, semmi. Még hozzájuk se nyúlok, maximum a kis pihés kacsához, de a csibékhez már pl nem. Van egy asszony, annak van kopasztógépe, oda kell vinni hozzájuk, és onnan ő megcsinálja konyhakészre. Van, amit egészben, van amit darabolva. A mellet kifilézi..stb. Én nem nagyon eszek csirkehúst, inkább kacsa meg pulyka. így nekünk csirke nem is kell sok.
837. Pahet a vadász (válaszként erre: 836. - Bowie)
2012. szept. 6. 10:33

az előbb írtam éppen, hogy alig várjuk hogy kertes házba költözzünk, és legyen minden féle otthon... azt kifelejtettem, hogy megmondtuk anyósomnak, hogy arra számítson, ő fogja levágni a csirkét! Minden megcsinálok vele, tisztítom, darabolom, amit kell, de hogy én nem ölöm meg az tuti!

A férjem sem :)

Anyósom meg rutinos.. :)

836. bowie (válaszként erre: 833. - Globus)
2012. szept. 6. 10:30

Az én papám is rosszul volt, ha nálunk mi akartunk mosogatni.:))) Mert előbb kiöblögetett mindent tiszta vízzel, merthogy az kell a mosléknak.:)


Egyébként 2 házzal arréb lakott tőlük a "tápos". Egyszer kérdezte papám a disznóira, hogy ezeket ők megeszik e? És mondta az öreg, hogy dehogy eszik, az övéké "emitt" van. És elvitte egy másik ólhoz papámat, ahol volt 2 malac..azokat moslékkal, darával etette..az ő családja azt ette, mert nem ette volna meg a pumpált malacot. Azt mondta annak még a szaga se olyan.

Nekünk hátul van mindig bárány. Mi nem nagyon szeretjük, a párom apukája viszont igen. A konyhai hulladékot eszik és némi kukorica és búza darálódik nekik este. No meg legelnek.:)Mikor az egyiket levágjuk, mindig jön egy új a csapatba..hogy mindig legyenek hárman...és igen, észre lehet venni, ha táppal kezdték etetni, nem tudnak mit kezdeni az almával, paprikával, sárgarépával, még a leveleit csak csak megeszik..aztán egy hét múlva az ilyen állatok már nem nyúlnak az esti kukorica darához se nagyon..csak olyan óvatosan eszegetik, annyira átállnak a szabad tartás élelmeire.:) Én is ilyen hülye vagyok, mindig adok nekik nevet, aztán meg sajnálom őket.:)))

835. 34c48a3825 (válaszként erre: 832. - C7a878c6b5)
2012. szept. 6. 10:28
Hogy érted azt, hogy te még sosem dolgoztál sehol?
834. globus (válaszként erre: 833. - Globus)
2012. szept. 6. 10:18
Kifelejtettem, hogy ilyen módon február-márciustól hízott meg a disznó karácsonyra.
833. globus (válaszként erre: 813. - Bowie)
2012. szept. 6. 10:17
Én sem gondolom, hogy öt hónap alatt praktikus vágósúlyra nevelni a disznót. Malacot anyu február-március körül szokott venni. Mire érkezett, szépen kitakarította, kimeszelte az ólat. Örvendezett a malackának, ölbe vette, simogatta, annyira izgatott volt :) Néha bosszankodott, mert szerinte ha az eladó táppal kezdte etetni, akkor iszonyú sok baj van vele, nem akar enni zöldet, gabonát. Ő az összes kerti "hulladékot" megetette, amit mi nem fogyasztunk el: hullott almát, csalánt a kerítés mellől, levélzöldségek külső leveleit, mindenféle letermett és kihúzott zöldségszárakat, vastag uborkát, görbe sárgarépát, krumpliszedés utáni vágott, sérült krumplikat, aprókat. Száraz kenyeret Kukoricadarát kevert a moslékba, amelynek folyékony alapját az a lé képezte, amit a konyhában gyűjtött össze mosogatás, főzés közben. Kiöblítette a főzőedényeket, tepsiket, és minden ételmaradékot kuka helyett moslékba öntött. Az így hizlalt disznó tulajdonképpen emberi ételhez hasonlókat eszik, annak maradékát, vagy selejtjét. Abban a szerencsés helyzetben volt, hogy kárpótlás során kapott földet kiadta bérbe művelésre, cserébe évente kapott néhány zsák gabonát, kukoricát, tehát ez a része ingyen volt.
832. c7a878c6b5 (válaszként erre: 830. - Pahet a vadász)
2012. szept. 6. 10:09
Én még sosem dolgoztam sehol, sőt gyerek koromban utáltam a tehenek alól trágyázni, kapálni, veteményezni. Most meg annyira imádom a csirkéimet, beszélek hozzájuk, becézgetem őket. Szeretem a kertemet, a virágosomat. Beszélek a növényeimhez is. Nyugalmat árasztanak:) Ha érzik a törődést, meghálálják:)
2012. szept. 6. 10:05

Sziasztok!

Nekünk is vannak pipijeink. Tavasszal vettük őket, 6 hetesen, levágásra. Aztán megláttuk őket. Nem sokat vágtunk belőlük, csak talán 4-5 db-ot a 20-ból. Volt hullás is. Igaz, sok nem tudott lábra állni, annyira fel voltak fújva a sok mű kajától. Nálunk csak kukoricát kaptak! Először darálva, majd nagyra darálva, és jó ideje szemes kukoricát és háztájit:) Lassan tojniuk kellene már. Sosem adtam nekik tápt. Most tervezzük a malactartást és nem műkajákkal szándékozunk felnevelni őket. 5 éve építkeztünk, most tudjuk lassan felépíteni a gazdaságunkat. Mi sem használunk műtrágyát, vesszük a jó öreg bácsikától, aki lovaskocsival hozza. Már ez egy élmény a gyerekeknek. Sajnos nincs külön földünk, csak a kis veteményesünk a ház mögött. Pedig szeretnénk. Majd egyszer ez is meglesz. Hallisztet sosem adnék a malackának, ha 1 évig kell hizlalni, akkor 1 évig etetem.

ÉS szóját sem!

2012. szept. 6. 09:57

Az én nagyszüleimnek mindig volt csirkéjük, nyuluk, kacsa, liba, stb. Sőt még galamb is. A kertben is volt minden zöldség, gyümölcs.

Mióta nincsenek, ezekből semmi sincs. Apáék befüvesítették. Én egy részt beültettem, mondván milyen jó lenne.. Csak nem gazolták, és nem locsolták, így nem lett semmi. Pedig szépen megcsináltam. Apa városi fiú volt mindig is, így fogalma sem volt mit kell vele kezdeni. Anya meg állandóan dolgozott, így nyilván ő sem nézett a növényekre. Én meg 250km-ről nem tudtam kertészkedni, így tönkrement minden.. Azóta megint fű van mindenhol. Pedig most jól jönne otthon minden, amit most boltban kell megvenni... De ez is olyan érdekes, mert én meg alig várom már, hogy kertes házba költözzünk. A férjem is világ életében városi fiú volt, és ő is várja. Szeretnénk nagy kertet tele mindenféle finommal, és csirkéket. Azt mondta, hogy bár egész nap dolgozik, de milyen jó kikapcsolódás lenne neki, ha az emberek elől el tudna vonulni az állatokhoz.. meg a növényekhez... annyi "hülyével" találkozik egész nap hogy kell a nyugalom neki. Azt az értetlenkedést/semmit az állatok szemében is látná, de azok nem beszélnének hozzá :D

Senkit nem akarok bántani, de aki egy kicsit is dolgozott már szolgáltatásban, az tudja mire gondolt...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook