Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti melyik lakást választanátok a kettő közül? fórum

Ti melyik lakást választanátok a kettő közül? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. márc. 31. 23:04
Eladni könnyebben és drágábban tudod majd a Budapestit. Én sem ingáznék sem tömegközlekedve, sem dugóban ülve.
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2021. márc. 31. 21:23
Mármint az önkormányzat szervezi. Nem az ismerőseim, ők csak örömmel vesznek részt az ilyen megmozdulásokban.
2021. márc. 31. 21:22

Csömör is ilyen, kedves ismerős házaspár él ott.

Sok olyan programot szerveznek, amely kifejezetten a lakossági összefogást célozza.

52. katt2 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2021. márc. 31. 21:05

És ezek a kis városkák, vagy faluk, vagy nagyközségek nagyon gyorsan fejlődnek. Érdemes lenne megnézni, ( ha lenne ) egy statisztikát, hogy hányan akarnának egy ilyen helyről elköltözni és azon belül is, hogy miért? Nem sok ilyen lenne.

Mi Gödöllőn kezdtük ( 3 év szülőknél való élés után ) az önálló életünket. Ott kaptunk lakást. Borzasztó állapotok voltak, a lakás gyönyörű, de az utca egy sártenger. Fél évig csak azzal foglalkoztam, hogyan tudnánk visszaköltözni Zuglóba. persze, nem a szülőkhöz. Aztán kezdték rendbetenni a környezetet és egy év múlva eszembe sem jutott ilyen balgaság, hogy visszaköltözni. Azóta is csak az agglomeráció, Bp-re legfeljebb ügyintézni megyek. Aki itt nőtt fel, azok egyike sem akar Bp-re költözni.

51. Guruljka (válaszként erre: 50. - Katt2)
2021. márc. 31. 20:47
Biatorbágy ráadásul város. Mondjuk nem sok embert láttam a főutca-féleségen sem, ahol vásároltunk.(Nem tudom, az volt-evalóban a főutca.)
50. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 20:44

Én biztosan Biatorbágyra mennék. A lakás tágassága mindent megér. Ismételj autóvezetés ügyben, nem ördöngősség, az emberiség 99,99%-a meg tud tanulni rendesen vezetni.

Szerintem, ha odaköltöztök és egy idő múlva nagyobb lakásra vágytok, akkor eszetekbe sem fog jutni Biá-ról eljönni. Csak elsőre tűnik bonyolultnak az agglomerációban lakni. Két autó kell, ez evidens. Egyébként, sokkal egyszerűbb az élet, mindent meg lehet szervezni és egy kis idő múlva ez magától értetődő lesz.

Nem véletlen, hogy az agglomeráció önkormányzatai próbálják korlátozni a Bp-ről kiköltözők számát. kicsit túl gyorsan nőnek a kis települések, faluk népessége. Infrastruktúra meg sehol. Most kell lépnetek, ha a végcél a családi ház.

49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Birebora)
2021. márc. 31. 15:33
Amíg eddig a munkahelyen maradok, addig marad a home office. Ha esetleg kirúgnának, akkor nyilván nem, de csak nem rúgnak ki..
48. Borzolo (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 15:33
Ha van jogsi, akkor még könnyebb a helyzeted, csak gyakorolni kell. (Én is csak akkor kezdtem el a több éves jogsimat használni, mikor gyerekem lett, bele lehet jönni)
2021. márc. 31. 15:25
Budapest. A ho-ra meddig van garancia? Nem utaznék naponta 2-3 órát az biztos.
46. Guruljka (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 15:22

A biatorbágyi ismerős házaspár "sült pesti", de imádnak Bián lakni.

Igaz, náluk már a legkisebb gyerek is 3 éves volt, amikor odaköltöztek.

(Annyira mondogatták, hogy Pesten minden ott van, de végül belátták, hogy Pesten belül is vannak távolságok.)

45. simple (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 15:20
Miért nem béreltek akkor valamit egy évre Biatorbágyon? Ki lehetne próbálni milyen ott élni, mennyire tetszik, mennyire nehéz a bejárás.
44. unom (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 15:20
Meddig marad ez így?
2021. márc. 31. 15:20

Én dolgoztam vidéken, és nagyon rossz volt, hogy nem volt helyben gyógyszertár, könyvesbolt, normál kinálattal élelmiszerbolt, ruházti cipőbolt, számitástechniki szaküzlet, csak egy méregdrága coop, választék nélkül, és ha van gyerek, az sem árt, ha a középiskola helyben van. de látom már döntöttetek, én is középkategóriájú városban lakom, és jól megvagyunk vele.

Fiam szokta mondani, milyen jó tiszta a k-i levegő, mennyivel tisztább mint a legközelebbi nagyvárosé

2021. márc. 31. 15:19
Ha minden nap be kéne járnom munkába, akkor tuti a Budapestet választanám. Így, hogy csak heti kétszer kell, így azért teljesen más a helyzet ebből a szempontból.
2021. márc. 31. 15:17

Nem döntöttem még Biatorbágy mellett, bár tény, hogy az a lakás jobban tetszik, gyönyörű belül minden, nagyobb, stb. Nyugodt helyen van, el lehet menni egyet biciklizni, futni, stb.


De félek, hogy megbánnám, hogy utálnám ha olyan messziről kell bejárni, még ha csak heti kétszer is, meg hogy nem tudok csak úgy elmenni vásárolni.


De attól is félek, hogy azt bánnám meg, hogy ott ülök egy pici lakásban a zsivajban, ott nem lehetne elmenni csak úgy biciklizni a forgalmas utakon, futásra alkalmas hely sincs a közelben, pedig szeretek futni.


Faluban nőttem fel, és szerettem. De egy ideje már Budapesten lakom, és ezt is szeretem.


Szóval nem tudom.


Párom amúgy a Biatorbágyot szeretné jobban, de a 11. kerben is benne lenne. Ő nem ragaszkodik Budapesthez, a munkahelye mindkét helyről közel lenne, de amúgy neki is csak ritkán kell bejárni. Illetve ő kocsival bárhová el tud menni, szívesebben lakna egy nyugodt helyen, nagyobb lakásban.

40. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 15:11

Ne csak a vásárlásra gondolj!

Pl. színház, mozi, uszoda, stb. - egyszer már csak vége lesz ennek a szarnak, és mehetünk megint.

Az én tapasztalatom az (persze lehet, hogy nincs mindenkinél így), de akik az agglomerációban laknak, azok, ha egyszer hazaérnek, nem nagyon mozdulnak szívesen.

39. Guruljka (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 15:10
Majd kialakulnak az ismeretségek és a mászkálás is.
38. Guruljka (válaszként erre: 34. - Aszparagusz)
2021. márc. 31. 15:10

Terveznek.

Mire költöznek,berendezkednek, mire a baba összejön és megszületik, addigra kicsit megszokják, hogy tartalékolva vásárolnak.

37. aszparagusz (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 15:08

Szerintem te már döntöttél Biatorbágy mellett, csak tőlünk vársz megerősítést.

Párod melyiket preferálja?

2021. márc. 31. 15:03
Gyógyszertár is van a településen, csak nem 5 perc sétára, de ha nagyon kell, el lehet menni érte gyalog is. Budapesten is lehet oylan helyen lakni, hogy 2 km-en belül nincs gyógyszertár, vagy szupermarket. Bár itt, amit kinéztünk a 11. kerületben, itt pont lenne.
2021. márc. 31. 15:01

Főút mellett van, de belső udvarra néz, a forgalom zaja nem zavaró, van viszont egy játszótér pont a lakás mellett, szóval a gyerekzsivaj elég hangos.


Az a gond, arra a lakásra még 1-2 milliót rá kéne költeni, illetve nincs hozzá se garázs, se tároló.


Cserébe viszont ott a sok bolt, jó tömegközlekedés meg minden. Nagyon nehéz dönteni.


Maga lakás jobban tetszik a biatorbágyi, meg gyönyörű az utca is, ahol van. Nagyobb is. Viszont akkor le kéne mondanom arról, hogy csak úgy eljárkálok vásárolgatni, amikor kedvem van, vagy hogy elugorjak csak úgy valahova.

34. aszparagusz (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2021. márc. 31. 14:57

Írta, hogy gyereket terveznek.

Egy gyerek mellől, autó nélkül nem lehet, csak pikk-pakk elindulni.

Ha hirtelen szükség van egy gyógyszerre, egy pelenkára, vagy csak egy tejfölre, azt nem hozza azonnal a házhoz szállítás.

33. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 14:55
Ha nem közvetlenül főútvonalon van, (pl. Bocskai út, Bartók Béla, Andor u. stb.) akkor simán vállalnám.
32. Guruljka (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 14:55
Fiatalon, egy jó biciklivel az is megoldható. De heti 2-szer úgyis mégy Pestre, apróbb dolgokat még útközben is vehetsz. A nagyobbakra meg ott a Mastercard-al is fizethető házhoz szállítás.
2021. márc. 31. 14:51

Mivel "fI".



Pár órát vehetsz, ha nem tudsz

30. df1e1c376c (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 14:49
Meg kell tanulni vezetni
2021. márc. 31. 14:48
A 11. kerületi lakás sajns nem zöld környezeteben van, hanem panelok, óriási társasházak között. Sajnos 11. kerületnek azon a részén, ami tényleg olyan gyönyörű zöld, családi házas, vagy kisebb társasházas környék, nem tudjuk megfizetni.
28. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 14:46

Azzal kalkulálj, hogy utána még be kell érned a munkahelyedre, és délután "időben" ott lenni.

Ha nem vagytok mindketten h.o.-ban, vagy rugalmas munkaidőben erős szervezést igényel.

27. simple
2021. márc. 31. 14:45
Anyósomék két éve költöztek fel pestre, pont a 11. kerületbe. Azóta átkozzák magukat, hogy miért nem jöttek előbb. Imádják, imádnak itt lenni. Hogy szép, zöld környezetben vannak, mégis minden a szájukban, egy villamosmegállónyira ezer bolt, piac, gyógyszertár, posta, bank minden ami csak kell, el is tudnak sétálni. Ha pár megállóval tovább mennek, megint ezer másféle bolt. Ha hazaérnek, mégis nyugodt, kisvárosi környezetben vannak, kisebb társasházban van a lakásuk, amihez óriási kert tartozik elöl hátul.
26. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 14:45

Ha Biatorbágyra költöztök, akkor jó, ha van egy második autó is. Annak a fenntartása súlyos tízezreket visz el havonta.

Lehet, hogy most. h.o-ban vagy, de egyáltalán nem biztos, hogy évekig fennmarad ez az állapot.

A szobák számára, ha jól emlékszem azt írtad, hogy azonos, csak a méretük más.

Ha 5 éven belül eladásban gondolkozol, mindenképp a 11. kerületit venném. Forgalomképesebb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook