Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti meddig adtátok a gyereketeknek a D vitamint(Vigantol)? fórum

Ti meddig adtátok a gyereketeknek a D vitamint(Vigantol)? (tudásbázis kérdés)


1 2
15. 867f9adc74 (válaszként erre: 13. - 58f68708d1)
2007. szept. 5. 10:49

Igen, sajnos felháborító, h egyes orvosok és védőnők milyen felelőtlenek!!!!!

Sokkal jobban járok, ha it a fórumon kérek tanácsokat!!!

Én egy kisvárosban lakom, és szörnyű, amit itt a dokik meg a védőnők művelnek!!!! Inkább beutazok Debrecenbe, mert ezekre nem merem bízni a gyerekem.

a múltkor is félrekezeltek egy babát, majdnem belehelt, ha az anyuka nem vitte volna azonnal kórházba!!!

Amikor beadattam a lányomnak az agyhártyagyulladás elleni oltást, ha nem szólok időben, rossz helyre szúrja!!!! Elolvastam a betegtájékoztatót, amin nagy betűkkel ki volt emelve, h szigorúan csak izomba adható(comb), erre ő a popsijába akarta szúrni, ha nem ordítok rá. Csak annyit mondott, h ő nem szokta beadni ezt az "úri" oltást, mivel ez nem kötelező.....

14. Krysty
2007. szept. 5. 07:59
Mivel decemberi a kislányom, 1 éves kora után még tavaszig minden nap, utána ősztől tavaszig szintén minden nap. Most lesz 3 éves, azt mondta a védőnő hogy ha napos ősz lesz és sokat leszünk kint akkor már em szükséges adni de ha mégis szeretném, kárt akkor sem teszek a gyerekben.
2007. szept. 4. 23:02

igen így van.1 éves korig naponta,majd ősztől tavaszig még 3 éves korig kell adni.hát elképedve olvasom,h némely védőnők és orvosok "elfelejtik"tájékoztatni az anyukákat..

az agyam elszáll ilyenekn milyen felelőtlenek néhol.

2007. szept. 4. 18:23

Én sem adtam sokáig a kislányomnak, kb. fél éves koráig csak. A doktornénink nem mondta (és a védőnő sem), hogy tovább adjam neki.

Majd rákérdezek, hogy nem kell-e újra adni neki ősztől.

2007. szept. 4. 18:13
1 évig, ha télen tölti az 1 évet akkor általában a védőnők javasolják még nyárig szedni.
2007. szept. 4. 18:05
Elvileg 3 éves koráig kell adni. Csak nyáron szüneteltetjük a szedését, mert a napsütés a legjobb d vitamin. Szeptembertől pedig mi is elkeztük.
2007. szept. 4. 17:34
Nekünk a védőnő azt mondta 1 éves koráig adjam minden nap 1 csepp aztán majd ősszel úgy szeptember végén oktober elején megint adjam a téli időszakban és megint szünet nyáron.
2007. szept. 4. 17:25
Mi novemberben szulettunk, es tavaszig adtam a vigantolt, ennyit mondott a doki, de meglepodve olvasom, hogy sokan meg nagy korban is, en ezt mostanig nem hallottam
2007. szept. 4. 17:21
3 éves koráig. 1 éves koráig napi 2 csepp, aztán ősztól tavaszig napi 1 csepp.
6. eva7
2007. szept. 4. 17:19
Én eléggé elhanyagolva adtam neki!Mindig elfelejtettem!!!Aztán jött a nyár,és süttettem a napon.
2007. szept. 4. 17:13

Én is most kezdem újra adni a kicsinek ő 2,5 éves.

De még télen fogja kapni.

2007. szept. 4. 17:12
Tudtommal 2 hetes életkortól 1 éves korig feltétlenül kell adni, majd a baba második és a 3. életévében a Vigantol olaj további adása főleg az ősz és a téli hónapok alatt javasolt.
2007. szept. 4. 17:07
3éves korig ajánlott.épp most kezdjük újra szedni.
2007. szept. 4. 17:05
Az enyémek már nagyok, :) de ovis korukban még szedték...
2007. szept. 4. 17:04
Ti meddig adtátok a gyereketeknek a D vitamint(Vigantol)?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook