Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti így belemennétek az összeköltözésbe? fórum

Ti így belemennétek az összeköltözésbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
142. massalhangzo (válaszként erre: 140. - E8da813d29)
2017. máj. 5. 18:45

itt a hozzaszolasok zome meg mar a hazvasarlasrol, tulajdonreszrol, pasi viselkedeserol szolt


pedig egyszeruen az a szitu, hogy a noci nem szivesen koltozne olyan messzire, szinte idegen helyre, nem szimpi anyos kozelebe, messze a munkahelyetol. ami teljesen ertheto. ugyanakkor ott van az erem masik oldala, hogy nem kene alberletre penzt kidobalni, szeretik egymast, jo kis haz lenne, rezsi is klassz, anyos is helyreteve. ezert hezital, ami ertheto, mert nem erzi ugy, hogy o aztan oda nem megy es kesz, de nem is szivesen


csak szerintem ilyenkor gyakori, hogy annyira veglegesnek es nagy sulyunak erzi valaki a donteset, pedig az eletben meg minden valtozni fog, alakul :D

141. e8da813d29 (válaszként erre: 139. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 18:41

Őszintén?

Nekem "nem jött le."

140. e8da813d29 (válaszként erre: 138. - Massalhangzo)
2017. máj. 5. 18:40

Szerintem senki nem sulykol.

Rocky feltett egy kérdést, várja a válaszokat, és mindenki írja a maga gondolatait.

Lehet, hogy azért érzed sulykolásnak, mert több a féltő és aggályoskodó hozzászólás, mint az olyan, hogy menj, csináld, majdcsakleszvalahogy ...

Ha benne nem lennének kétségek, és sziklaszilárdan hinni, hogy ezt kell tennie, akkor fel sem tette volna a kérdést, még magának se.

És hát nyilvánvaló, hogy nagyon bizonytalan, mert egyszer azt írja, hogy fáj neki, hogy a pasi nem képes kompromisszumra, aztán meg azt, hogy képes.

Ha jó a kapcsolat, alkalmazkodni kell.

Ami nem is kérdés egyik fél részéről sem.

139. 9c485f67e8 (válaszként erre: 132. - E8da813d29)
2017. máj. 5. 18:33
Mik a tények?
138. massalhangzo (válaszként erre: 136. - E8da813d29)
2017. máj. 5. 18:32

szerintem nem jo ilyenkor belesulykolni abba, aki szereti a masikat, osszekoltozes elott all, hogy fuj, milyen a pali, maris eloir, neked nincs szavad


mert nem errol van szo. forditott szitura is a pasi rabolintott, menne o alberletbe, megy is, ha nem lehet megvenni valamiert a hazat, vagy neki nem jon ossze.


masik oldalrol is latni kell, egyikuknek rosszabb, nehezebb lesz a kezdet, barhogy alakul. a pasinak se lesz diadalmenet messzire koltozni, folyton utazgatni meloba, kidobni a penzt alberletre


ha jo a kapcsolat, alkalmazkodni kell, kompromisszumot kotni. egy odakoltozes nem a vilagvege, semmit nem fixal es betonoz be. ha rosszul erzik magukat, el lehet adni a hazat, alberletbe menni vagy venni egy masikat mashol. addigra a kapcsolatuk is megerosodik, kiallja az ido es egyutteles probajat. vagy nem, akkor pedig mindenki megy a maga utjan

137. massalhangzo (válaszként erre: 135. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 18:29

ezzel szerintem sokan igy vannak. en peldaul nem felek az uj dolgoktol, valtozastol, de nagyon szeretek ott elni, ahol elunk. ha el kene menni messzire, osszes ismerost, kornyezetet elhagyni, olyan helyre menni, ahol nincs olyan tarsasag, raadasul egy kotnyeles anyos var, en is huznam a szamat


de amig nincsenek gyerekek, es nem orokre szol, es meg csak most koltoznek ossze, addig kalandnak kell felfogni. nem kell felni, ha barmi rossz, valtoztatni lehet rajta

136. e8da813d29 (válaszként erre: 134. - Massalhangzo)
2017. máj. 5. 18:28
Mindenesetre Rocky ezt nagyon rosszul tűri, hogy a pasi egyszer hajlandó kompromisszumra, egyszer nem.
135. 9c485f67e8 (válaszként erre: 131. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 18:23
Tulajdonképpen egy kicsit elôre félsz az új környezettôl.
134. massalhangzo (válaszként erre: 132. - E8da813d29)
2017. máj. 5. 18:23

"Annyira lelkes, azt mondta 1 esélyt kér, meglátom boldogok leszünk. A rezsi sem lenne drága, amit szeretnénk megtudnánk venni, a gyereknek is lenne hely stb. Már anyóst is lerendezte, leosztotta, hogy köszönjük, de innentől kezdve legyen szíves vonuljon vissza, mert ha folyton duruzsolni fog a fülünkbe egyedül fog megöregedni."


"Mennék is meg nem is, nem tudok dűlőre jutni, vegyes érzéseim vannak.".


"A lakásvételi kérdés hétvégén dől el....addig az albi van érvényben..."

133. massalhangzo (válaszként erre: 131. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 18:20
ha nem gondolod eleve azt, hogy te oda semmikeppen, es gyulolsz ott lenni, akkor siman vehetned ugy, mint egy probat, atmeneti megoldast. azert az, hogy x helyre koltoztok, nem jelent semmi veglegest es megmasithatatlant :D
132. e8da813d29 (válaszként erre: 129. - Massalhangzo)
2017. máj. 5. 18:20
"Csak nagyon rosszul elem meg,hogy nem kepes kompromisszumra. O mar eldontotte, hogy nekunk ott lesz jo, es az faj, hogy hiaba mondom neki a tenyeket nem enged."
2017. máj. 5. 18:18
Huh, nem is tudlak titeket kovetni..amugy is meloban vagyok, de piciket reagalnek akkor. Nos, megmondom oszintek Nektek, en is igy voltam ezzel a dologgal...hogy en is szeretnek eletem parjaval kozos ingatlant...DE...Nem latom most ertelmet annak, hogy en barmennyit is en ebbe az ingatlanba belenyomjak...Hogy miert? Mert meg nem laktunk egyutt. Biztos, hogy minden mas lesz. Mi a garancia ra, hogy nekem ott jo lesz. Ezt nem tudhatom. Nem forgatom bele a penzem olyan dologba, ami meg keplekeny. Most mar a tudat sem zavar, hogy a parome lenne az ingatlan. Egyebkent fel is akarja ujitani, tehat ezt a reszet is lerendezi. Mondjuk sok mindent nem kell rajta.. Nem olyannak ismerem, aki a fejemhez vagna 1x is, hogy ez az en hazam...na de ha meg is, akkor eloszor es utoljara hehe. A butorok java a z enyem...vinnem is a kis portekamat onnan....o nagyon jol ismerem engem...ezert is gondolom ugy, hogy itt a legeselyesebb forgatokonyv nem ez, hanem az, hogy a beka megakad feluton a torkomban es nem fogom ott jol erezni magam...persze nem akarok igy hozza allni sem, csak eleve minuszbol indulok most...Egyebkent a munkabajarast illetoen tudnek kocsival jarni hetkoznap...de nekem meg nincs kocsim, szoval masokkal...ket srac jar onnan ide a varosba, szoval ezt a ket napi hetveges/unnepnapos ugyeletet meg megkene oldanom...megpedig ugy, hogy vagy parom jon le ertem a vonathoz ami toluk kb 7 perc kocsival...vagy en leszallok az en szulofalumban es valahogy onnan hazajutok...a vezetes melo utan nem opcio, 24 orasokat huzok le (egeszsegugy) tehat nem vagyok valami fitt es eber az ugyeletek utan....Itt nem a lakassal van gond, meg azzal, hogy az o neven lenne...30 on tul ugyis kertes hazat szeretnenk, ezt meg is mondtam neki, azt mar kozosen vennenk, ha eljutnank odaig persze. Itt a baj azzal van, hogy nem jo helyen van az a lakas....a baj forrasa ez. Marmint az en bajome. Nekik igy hawai. Anyuci boldog, mert kisfia szem elott lesz, unokazhatna is. Parom boldog, mert teljesult az alma, lenne egy sajat lakasa, jo aron. A rocker meg...hat o meg vagy megszokja vagy megszokik :) Nem igazan tudok jobbat...mert vagy ez lesz vagy az...
130. csikil4ny (válaszként erre: 124. - Miss Sárika)
2017. máj. 5. 18:17
Lehet, hogy nem tudatosult a lányban, de valószínű érzi, valami nem kerek a kapcsolatában. Nem kell erőltetni, ha alapból különböző elképzeléseik vannak a jövőt illetően.
129. massalhangzo (válaszként erre: 127. - Barbus0501)
2017. máj. 5. 18:13

szerintem ha nem lennenek egyutt, a pasi akkor is megvenne a hazat, mert ott akar elni. vagy venne idovel mast, mert valahol lakni kell. ahogy a no is idovel venne maganak lakast. ez miert olyan kardinalis kerdes?


a forumindito parja sem azt mondta, oda koltozunk es kesz, hanem kerte, adjon egy eselyt a dolognak. ha nem jon ossze a hazvasarlas, akkor alberletbe mennek egyutt, ezt beszeltek meg. nincs itt semmi gaz. csak az, ami a legtobb emberben benne lenne, ha messzire kene koltozni, otthagyni a megszokott, ismert, szeretett kornyeket, az ijeszto lenne, rossz erzes, bizonytalan

128. 9c485f67e8 (válaszként erre: 127. - Barbus0501)
2017. máj. 5. 18:03

Szerénységem pedig már túl az 58-on is túl;

egy biztos: itt olyan ellentétek vannak, illetve majd még lesznek, amit nagyfokú rugalmasság nélkül megoldani szinte nem lehetséges; itt mindkettônek engednie kellene;

kérdés, mennyire kompromisszumképesek; egyáltalán érdemes-e.

127. barbus0501 (válaszként erre: 124. - Miss Sárika)
2017. máj. 5. 17:52
Hat nem tudom. En a 28 evemmel tapasztaltam annyit, hogy ahol mar az elejen erzem azt a rossz erzest, akkor ott valami bibi van. Ha a pasi mar most megmondja, mi merre, hany meter, az a kesobbiekbe hogy lesz? Most komolyan. Te vennel 4 szobas hazat, azert mert majd jo par ev mulva lesznek gyerekek? Soha, de soha nem mennek igy bele. Az egy masik tortenet, hogy az emberek ugy jonnek ossze, hogy valamelyiknek van mar sajat lakasa. En nem hiszek a mesekben. Foleg ha penzrol van szo.
126. e8da813d29 (válaszként erre: 123. - Csikil4ny)
2017. máj. 5. 17:49

Még az elején írtam olyasmit, hogy akár sátorba is, de lehet a világ vége is.

Akkor még nem volt szó külön házról, egyenrangúságot és hasonló közös célokat feltételeztem.

Viszont ilyen feltételek kiderültekor szerintem illanna a szeretetem jócskán, így nem biztos, hogy követném a világ végére is.

125. 9c485f67e8 (válaszként erre: 122. - Barbus0501)
2017. máj. 5. 17:48

Az ellentéteket próbaltam felvázolni.

Ez pont olyan, hogyha a férfi tudja, hogy mit akar, akkor zsarnok, ha nem, akkor papucs.

Próbáltam több szemszögbôl is láttatni.

Szeretem körbejárni a témát adott esetben.

124. Miss Sárika (válaszként erre: 119. - Barbus0501)
2017. máj. 5. 17:44

Ha az embernek nincs pénze, alkalmazkodjon, ha pedig van, teremtse meg.

Az albérlet egy végszükséglet, ha van ennél jobb megoldás is, mért ne választanák azt?

A kapcsolat elején senki sem gondol, főleg a kipenderítésre, mivel komolyan gondolja mindkét fél. (ha mégsem komolyak a szándékok a lány részéről, na ott van a baj) Talán pótkerék a srác míg jobb nem jön, s ő ezért hátrálna ki?

123. csikil4ny (válaszként erre: 115. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 17:42

Az előbb még azt mondtad, hogy a pénz nem minden, most már mégis?


Én személ, szerint szeretek otthon élni, nem a pasinál. Mert ha nincs beleszólásom a dolgokba, akkor másnál vagyok, ahol ő szabja meg a szabályokat. Egy jól működő párkapcsolatban meg mindkét félnek egyformán számít a szava.


Felvetődött az a kérdés is, hogy ha a nő szereti kövesse a világ végére is. Ez kötelező?

122. barbus0501 (válaszként erre: 120. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 17:42
Irasbol annyira nem lehet kideriteni, hogy ki, hogy erti. Es ne hatagudj meg, mert abszolut nem bantasbol irom, de neked amugy is van egy egyeni stilusod, ami miatt vegkep elvesztem a fonalat, hogy hogy erted :D
121. 9c485f67e8 (válaszként erre: 119. - Barbus0501)
2017. máj. 5. 17:38
Meglehet, fordítva is így lenne.
120. 9c485f67e8 (válaszként erre: 119. - Barbus0501)
2017. máj. 5. 17:36
Sajnálom, ha nem jött le az élces megjegyzés.
119. barbus0501 (válaszként erre: 115. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 17:34
Nem ered a problema lenyeget? Mivel a pasinak van penze, neki van szava. Azt mar extra jo tulajdonasgnak lehet felsorolni, ha valaki nem iszik, jatekgepezik, es nem szorja a penzt? Szerintem az a normalis, ha ezt nem csinalja. Nem kell ezert hatba veregetni egy pasit se... A kedves mama meg persze, hogy nem piszkalja a fiat. Es ha tenyleg osszekoltoznek, ket ev mulva meg azt mondja a pali, tipli van? Vagy ami megjobb, a csajnak tenyleg nem lehet egy szava se. Mindenki emberbol van. Lesz ott meg felhanytorgatva az, hogy a csajnak abba a kecoba semmije sincs.
2017. máj. 5. 17:28

Gondolom a fórumot is azért írta ki, mert felmerült benne a kétely és kétségei vannak.

Ha egyébként minden működik és szeretik egymást én megpróbálnám a már általam leírtak szerint.

117. Miss Sárika (válaszként erre: 115. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 17:27

Jól gondolkodsz! :)

Ergo - a mama sem lehet rossz szándékú nőszemély!

116. 4c1a787e8f (válaszként erre: 115. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 17:25

Szerintem bármennyire is szerelmes a fórumindító érzi, hogy ebben a kapcsolatban neki se szava, se vagyona, de még egy önálló lélegzete sem lehetne.


Nem ezek nem jók, amiket írtál, hanem a pasi hozzáállása a dolgokhoz. Az meg sajnos megmérgez bármilyen anyagit.

2017. máj. 5. 17:18

Esküszöm, nem értem;

lenne egy alkalmi vétel;

nem hiteles - nem jó;

készpénzes - kizárólagos tulajdonú - nem jó.

Csak feltételezés, hogy a "kedves mama" nem vette el a fia pénzét, hanem otthon lakhatott, tehát félre tudott tenni éveken át - nem jó.

Ahelyett, hogy inkább elutazta, elitta, eljátékgépezte, elnôzte volna.

114. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Massalhangzo)
2017. máj. 5. 17:08

Nem mindig a racionalitás a racionalitás.


Néha bizony nagyon megéri a tanulópénz. Itt a nyereség, hogy nem veszt nagyot később..

113. csikil4ny (válaszként erre: 112. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 16:46
XD
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook