Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hogyan táplálkoztok egészségesen? fórum

Ti hogyan táplálkoztok egészségesen? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 7. 15:24
a tejtermékek egészségesek?
12. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 10. - Vaczila)
2010. jan. 7. 15:24

én csak búzát szoktam, és saliba beteszem


te még miket csiráztatsz?

2010. jan. 7. 15:23

a durum tészta egészségesnek számít?


ne haragudjatok csak én ezeket még nem tudom

és a nádcukor?

2010. jan. 7. 15:12
Ilyenkor télen rendszeresen csíráztatok magokat. Olcsó, bárki csinálhatja és nagyon jó vitaminforrás.
9. 18ba5935e0 (válaszként erre: 3. - 8ee31e318f)
2010. jan. 7. 15:07

Tényleg jó a kert, de erre nincs mindenkinek lehetősége sajnos. Mi Bp. belvárosában élünk, örülök, ha néha látok egy fát. :-D


Mi úgy próbálunk egészségesebben táplálkozni, hogy amennyire lehet, kiiktattuk az életünkből a fehér cukrot és a fehér lisztet. Ízesítésre mézet használunk vagy még azt sem, illetve fehér kenyér, sima, tojásos tészta helyett, teljeskiőrlésű, tönköly, rozs illetve durumból készült pékárut, tésztát eszünk.

Persze igyekszünk sok gyümölcsöt és zöldséget is enni, illetve a cukros üdítőket, gyümölcsleveket is száműztük.


De azért az is igaz, hogy ez az életmód sokkal drágább. Pl. 1 kg fehér kenyér a közeli boltban 179 Ft, a rozskenyér 0,5 kg 300 Ft. :-(

2010. jan. 7. 15:04
Én áttértem az update táplálkozásra. Kerülöm a fehér lisztes és cukros dolgokat, mivel ezek a legkártékonyabbak a táplálkozásban és amúgy is helyettesíthetők más dolgokkal. Sok zöldséget, gyümölcsöt eszek, sovány tejtermékeket, teljes kiőrlésű cuccokat.
2010. jan. 7. 15:02

mi van a nádcukorral?

az egészségesebb mint a répa cukor?

2010. jan. 7. 15:01

pl: mivel csináljátok a habarást?

vagy vaj helyett mit lehet sütibe használni?

5. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 4. - Winny)
2010. jan. 7. 15:00

szia

minden évbe több száz befőttet csinálok, és van kert

néha fagyasztaom a zöldséget

2010. jan. 7. 14:47

A kert a befőzés és a télire is eltartósított élelmiszerekkel lehet egészségesen élni.

Levest minden nap ha mód van rá!

Sok víz fogyasztás.

2010. jan. 7. 14:44

szerintem az tud egezsegesen etkezni, akinek van kertje. megtermelhet sok fele zoldseget, gyumolcsfakat tarthat rajta. ezekbol sok mindent el lehet tenni telre.

ezek az etelek egezsegesek. nincs tele tartositoszerrel, es nincs agyonpermetezve. keveset kap ez is, hisz azert a levegoben ohatatlanul van. de a nagytermelok mindent megtesznek a bo termesert.

otthoni fozessel, es a boltokban a leheto leginkabb csak az alap elelmiszereket megvenni. nem pedig a felkesz etelek, es a muanyagkajak, amik tele vannak szinezekkel, es tartosito szerekkel.

azt hiszem valahol itt kezdodik az egezseges etkezes.

2010. jan. 7. 14:41
szia,nekem a sztivia vált be,régota használom nincs semmilyen mellékhatása
2010. jan. 7. 14:39

sziasztok

én még csak kezdő vagyok ebben, de szeretnék teljes mértékben átálni az egészséges táplálkozásra,persze a normális határokon belül.

Viszont szeretem az édességet és a sütiket és szeretek főzni és sütni is, és nem tudom, hogy mivel édesítsem a sütit.

Édetítőt használtam, de nem vált be mert egy huzamosabb idő után rosszul voltunk tőle.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook