Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hány évig tanultátok a nyelvet mielőtt közép- illetve felsőfokú nyelvvizsgát tettetek? Szerintetek létezik olyan, hogy nyelvérzék? fórum

Ti hány évig tanultátok a nyelvet mielőtt közép- illetve felsőfokú nyelvvizsgát tettetek? Szerintetek létezik olyan, hogy nyelvérzék? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. jan. 14. 15:37
Heti 2X2 óra angol nyelvtanfolyamra jártam 3X4 hónapot, utána egy 20 órás nyelvvizsga előkészítő után simán ment a középfokú C nyelvvizsga.
2011. jan. 14. 15:36

Szerintem létezik a nyelvérzék.

A fiam alsós kora óta németet tanult tagozaton, majd két évet járt középiskolába, ahol szintén németet tanult. Majd jött az iskolaváltás, ahol egy olyan osztályba került, ahol angolt tanulnak, sokan ugye alsó osztály óta.

A fiam kapásból ötösöket szerzett. Lett egy kettes témazárója így négyes lesz angolból, de mindezt úgy, hogy nem tanulta kimondottan az angolt, amennyi a számítógépes játékok során ráragadt, most annyi a tudománya. De az első ötösöket úgy szerezte októberben, hogy az osztályban egyedül neki lett ötös a dolgozata. Remélem így is marad és behozza a sok-sok év lemaradást. Két éve az érettségiig.

2011. jan. 14. 15:35
Biztos létezik, de velem nagyon kicseszik, hogy ennyi kerül... :S
9. Marjann (válaszként erre: 5. - Secret!)
2011. jan. 14. 15:32
Zöldutat, de lehet azóta (3éve csináltam asszem) már megnehezítették, legalábbis akkoriban volt róla szó.
2011. jan. 14. 15:31
ha létezik, akkor nekem nincs :D már huszon éve tanulom, és nem megy az angol....sem :) :(
2011. jan. 14. 15:31

Szia! Én 5 évfolyamos gimnáziumban első évben heti 14 órában tanultam németül. Ezek után jött egy sima év heti 4 órával. Nyertem egy pályázatot, amiben Magyarországot képviseltem Frankfurtban egy nemzetközi nyelvi konferencián, amit fiataloknak hoztak létre. Egy hónapig éltem akkor kint és az utolsó hétben anyanyelvi környezetben tettem le 5-re a Goethe B2 nyelvvizsgát. Nagyon könnyen tanulok nyelveket és érdekelnek is.

Szerintem létezik nyelvérzék, de érdeklődés és egy jó adag kitartás is kell mellé :)

2011. jan. 14. 15:29

létezik a nyelvérzék, szerintem logikai képességektől függ.

Az évek száma attól függ, milyen intenzitással tanulsz. Én pl. kéttannyelvű gimibe jártam, ahol az első év után középfokúztam.

5. secret! (válaszként erre: 3. - Marjann)
2011. jan. 14. 15:29
Melyik szakmait csináltad meg? Keresek egy egyszerűt, szakmai német középfokot.
2011. jan. 14. 15:25

Szia!

Biztos van nyelvérzék, nekem az angolhoz inkább van, vagy csak azért volt könnyebb mert a német után tanultam?

A német nyelvvizsgámra anno nagyon sok év és alig lett meg, az angol az szinte pár év felkészülés (szakmai középfokúra), de ebből fél évet külföldön voltam, az baromi sokat dobott!

Miért kérded? Milyen nyelvet/nyelvvizsgát akarsz?

2011. jan. 14. 15:25

Angolt három és fél évig tanultam a középfokig (gimiben második nyelvként, tehát heti 2-3 órában), felsőfokhoz még két év kellett (egyetemen 2xmásfél óra szaknyelv, plusz heti másfél óra magántanár).

Németet 14évig tanultam kisebb-nagyobb intenzitással mire egy primitív szakmai középfokot megcsináltam, de már megszólalni sem tudnék.

Szóval nem tudom, hogy létezik-e nyelvérzék, de tény, hogy az angol nagyon könnyen ment, a német nagyon nem. Valószínüleg múlik magán a nyelven is, de még több a tanárokon.

2011. jan. 14. 15:23
Létezik,igen!Van akinek egyáltalán nincs nyelvérzéke!
2011. jan. 14. 15:22
Kyváncsi vagyok ki mit gondol erről illetve a tapasztalataitokra.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook