Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Thaiföld fórum

Thaiföld (beszélgetős fórum)


1 2
12. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 11. - E178e93bc0)
2008. okt. 21. 12:26

Oké. Te dolgod. Azt hiszem, kicsit félrevittük ezt a fórumot, amiért ezúton is elnézést kérek az inditójától, mert valószínűleg nem a kettőnk vitájára volt kiváncsi.


És még mindig az a véleményem, hogy tapasztalatok hiányában, családostul NEM SZABAD, NEM LEHET ÉS FELELŐTLENSÉG nekivágni a világnak!

11. e178e93bc0 (válaszként erre: 10. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 20. 23:49

Északnak biztos 16 óra... De normális esetben nem arrafelé megy az ember.


Nem érdemes itthonról szervezett útra befizetni, mert irtó drága az ottani árak tudatában!!


Magánvéleményem ezek után is az, hogy repülőre kell ülni és menni kell. Kaland és spórolás, ráadásul semmilyen veszély nem fenyeget és szállást nevetve találni!!


Phuketen meg nem csak milliomosok vannak…


Véleményét még nem olvastuk!


Apuka vagyok és ha esetleg a gyermekemmel mennék, akkor is ilyen felállással tenném., s nem azért, mert felelőtlen vagyok!!

10. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 9. - E178e93bc0)
2008. okt. 20. 23:30

Figyelj, én nem magamról beszéltem, hanem a kérdés feltevőjéről. Ha nem ismeri az országot, az ottani embereket, ne induljon el ismeretlenül minden nélkül. (A nyelvtudását nem tudom.)

Én nem Budapestről mentem, hanem Bp-Koppenhága-Bombay-Bangkok (és vissza) útvonalon, 16 óra volt az út. Bangkokban töltöttem 4 napot (pont a belvárosban laktunk és mire a pattayai útra kiértünk, az több mint 2 óra volt...)


Magam amúgy bejártam a világot szállásfoglalással és anélkül, sosem izgatott a dolog: Las Vegastól Chicagon át Ciprusig és ami közte van.


De itt nem rólam/unk szólt a kérdés.


Bele kell élned magad annak a lelkivilágába, aki szeretne világot látni, de az adott területről, emberekről nem tud semmit, ezért tesz fel kérdéseket. És a válasz ilyenkor nem az, hogy ugyanmá' indulj el, oszt lesz valahogy!


És hát nem is vagyunk egyformák.



A fórum inditója megkérdezte, én legjobb tudásom szerint válaszoltam, mit lehet látni, mire kell odafigyelni és aki nem "krónikus", tapasztalt utazó, az ne vágjon neki ismeretlenül a nagyvilágnak szállás nélkül.


Bocsi, de ez az én magánvéleményem.

9. e178e93bc0 (válaszként erre: 8. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 20. 23:07

Nem tudom, hogy Te hol jártál, vagy honnan indultál, Budapestről 10 óra az út repülővel, visszafelé 11.


A reptértől kb. 10 perc volt az állomás, onnan busszal Pattalya egy óra húsz perc.


Phuket-ig végig pálya van amúgy.


Jómagam európai vagyok, klimával, hűtővel felszerelt teljesen normális szobában , pontosan 4 e. ft./ éj fizettem reggelivel PHUKETEN!!


Idén voltam először arrafelé, semmit sem foglaltam, csak egy jegyet vettem. Pontosan 34 napot voltam kint, de elmentem Malajziába, Szingapúrba, Kambodzsába… Máskor is így mennék-megyek!!

Miért ne gondolnám komolyan?? Itthon is a környezetem hüledezett, de miért?? Szállást nevetve találsz! Főszezonban voltam kint!!!

8. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 6. - E178e93bc0)
2008. okt. 20. 21:05

Mi kocsival mentünk Bangkok-ból és az meglehet, hogy a sofőr került, de bizony, hogy 4-5 óra volt!


És tényleg piszkos. (Ezt mintha említettem volna.)


De nem mondhatod valakinek, aki még soha életében nem járt arra, hogy nyugodtan szállj fel a repülőre, utazz 16-18 órát, aztán a bangkoki reptéren majd találsz valami átszállási lehetőséget és/vagy szállást.


Ugye, ezt te sem gondoltad komolyan? Majd, ha másodjára, harmadjára mész, akkor igen.


Phuketen nem voltam. De azon a tájon 800 km az egy minimum egynapos autózás. És Phuket nagyon drága, mert ott nyaralnak a milliomosok is. (Ne mondd, hogy van olcsó szállás is, mert az nem európainak való!)

2008. okt. 20. 20:32
Érdemes csak repjegyet venni, aztán a reptéren az Air Asia-tól tudsz venni bármikor oda-vissza jegyet Phuket-re. Ott ülj taxiba és keress szállást. A reptereken nagyon drága a szállás. pl. nekem 1800-ért akarták adni, amit magam intéztem végül ugyanott a feléért.
2008. okt. 20. 20:25

Pattaya egy fertő és nem 4-5 óra, hanem 1 óra 20 perc busszal... Phuket autóval kb. 800 km Bankog-tól...

Ha családdal mennél, akkor Phuket és a környező szigeteket ajánlanám!!

2008. okt. 20. 19:47

Mostani utazáshoz a politikai helyzet nem a legkorrektebb. Pillanatnyilag. Ez persze változhat és fog is, mert fő bevételi forrásuk a turizmus, az idegenforgalom.

Ha nem bírod a piszok látványát - ne menj oda! És ehhez hozzá kell adni a +40°C-t, amikor amúgy is minden gőzölög és rohad. Decemberben kezdődik a monszun, akkor még ráadásul esik is állandóan. Mintha nem lenne elég a meleg...

Mindez Bangkokra érvényes, a fürdőhelyeken jobb a helyzet (Pattaya - Bangkoktól kocsival kb 4-5 óra, vagy Phuket, ami viszont csak repülővel közelíthető meg). Persze minden légkondicionált. És azt mindannyian tudjuk - sajnos - , hogy jöhet a cunami, de az bárhova jöhet:-((((((


A szállodák jók a fürdőhelyeken, általában 3 csillagosak, de átlagban megfelel európai 4 csillagosnak. A szállodákat katonák őrzik. Egyébként is sok a katona az utcákon. A tengerben jellemzően nem lehet fürdeni Pattayánál, olyan piszkos, de minden szállodának saját uszodája van, azok szuperek.

És nagyon jó az étel. Már ha szereted a főleg halas étkeket, jó erősen, mert mindent agyonfűszereznek. (De én szeretem.) Vásárolni nagyon lehet, ha esetleg az érdekel, mindent! Ékszert, aranyat, drágakövet, gyöngyöt, textilt, ruhát, öltönyt 1 nap alatt megvarrnak a kiválasztott anyagból, ruhát, kosztűmöt is.


De valahogy nem az az egzotikum, amit én is előre elképzeltem (lehet, hogy férfiaknak az!:-) a One night in Bangkok c. nóta alapján! Ahhoz túl mocskos! Az utcán csak lehajtott fejjel lehet közlekedni, hogy lásd, hogy mikor, hova lépsz bele, illetve, hogy neee! És ez bármelyik városrészre igaz, ugyanolyan a Hilton mellett, mint a barakkok utcájában! Kinézel a szálloda ablakán és ott alszik alattad a jónép. Aki esetleg nincs hozzászokva, azt meglehetősen sokkolja a kép.


Nos, miután nem regényt kértél, csak néhány infot, befejezem, ha esetleg kérdésed van, nyugodtan tedd fel.


Még valami: az emberek kedvesek, vagyis annak tűnnek, mert állandóan mosolyognak, mint az ázsiai népek általában.

Bangkokban igazából két igazi látnivaló van: az úszó piac és a királyi palota. És az utcák és az utcák emberei.


Mindent egybe vetve érdekes, ha emlékezteted magad állandóan, hogy te most Délkelet-Ázsiában vagy és ennek nagyon kell/ene örülnöd, de azért vizet ne igyál, utcán ne egyél és mindent fertőtleníts le!


Elnézést, nem a kedvedet akartam elvenni, mert fentieket leszámítva, illetve tudva, hogy mi vár rám, jól éreztem magam.

2008. okt. 20. 19:36

Szia!Testvérem 2szer is járt ott!Első alkalommal 3hetet volt,2.alkalommal 1hónapot.Mivel olyan sok a látnivaló,és az érdekesség-na meg elég sokba kerül a repülőjegy,így azt mondta,hogy 2hétnél kevesebb időre nem nagyon érdemes menni.A repülő út is több,mint 16óra,szóval messze van!

Ha a legolcsóbban akarod megúszni,akkor úgy érdemes menni,hogy helyben foglalsz szállást!Bár tudom ezt csak az igazán bátrak merik megtenni,de tényleg így van,hogy:leszállsz a repülőről,és a váróban nagy táblákkal hirdetik a "zimmer frei"-t!Ember tömegek rohannak le,mint a kínai piacon,szállást,taxit,ebédet,kirándulást kínálva!

Tesómék Phuket szigetén voltak(meg máshol is)és a tengerparton voltak bungallóban,tengertől kb.20méterre,s napi 300bath(1500ft-ért)szálltak meg!Ez elvileg a közép kategóriás ár,de utazási irodán keresztül(pláne az itthoniakon)napi 10.000ft ezeknek a bungiknak a napi ára!Szóval majdnem 5szörös ára!Bangkok elég zsúfolt,ott 3-4napnál nem érdemesebb több időt eltölteni!Phi Phi szigete is nagyon szép,búvárkodást érdemes kipróbálni,mert gyönyörű a tenger alatt!Sok szép hely van,általában tuk-tukkal szoktak közlekedni,érdemes alkudni,mert a fehér embert próbálják lehúzni!Jó ha tudod,hogy a havi fizetés ott átlagban 15ezer ft-nak felel meg,szóval,ha több száz ezer ft-tal fogsz mászkálni,érdemes számládról részletekben levenni!Mert tesómnak a széfből lopták el 80ezer ft-ját.Érdemes műszaki cikkeket vásárolni a nagy bevásárlóközpontokban Bangkokban,mert az itthoni árakhoz képest akár fél áron is megkaphatod!Én canon d40 fényképezőgépet vetettem,jóval olcsóbban,mint itthon!És elmondhatom,hogy valóban eredeti!Az apple márkájú termékek is szinte fél áron vannak!Ha valami érdekel,csak kérdezz,én tudok válaszolni:)

3. lufi
2008. okt. 20. 19:24
Még nem tudom. Csak érdeklődöm, mert mindenfélét lehet hallani és én meg szinte semmit nem tudok az országról, emberekről, stb...
2008. okt. 20. 19:12
Érdekes hely... Mikor mennél??
1. lufi
2008. okt. 20. 19:08
Thaiföldről szeretnék minél több infót összegyűjteni. Minden érdekel ami ezzel az országgal kapcsolatos.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook