Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tévedés, mint büntethetőséget kizáró ok fórum

Tévedés, mint büntethetőséget kizáró ok (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2021. dec. 12. 13:38

A megtévesztés a büntethetőséget kizáró ok, de vannak szigorú feltételei

Ha a könyvelő szándékosan tévesztett meg, nem tudom... ehhez

obban kellene ismerni az ügyet

10. New(l)
2021. dec. 12. 13:37
Szerintem nem. Mész a böribe.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 12. 13:36
Nem hangfelvétel,hanem írott üzenetek! Nem a jog "nem ismeréséről " van szó,hanem olyan dolgokról,amelyet nem szabad akaratomból (sokszor meghamisított aláírásokkal) mások intéztek helyettem! Ezekről van írásos bizonyítékom,tehát nem hangfelvétel. A könyvelő a tettes,nem pedig én,de köszönöm a válaszod!
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Tumbo2)
2021. dec. 12. 13:36
Az sem egy jó dolog "csak ülni". Ha "csak" egy évet vesznek el az embertől az is sok. Nem beszélve a börtönviszonyokról, mire befogadják a többiek, nem csicskáztatják. A vírus miatt a családjukkal sem találkozhatnak. Nehéz, és a bélyeg is, ami rajta marad, büntetett előéletű.
7. simple (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 12. 13:33
Szerintem meg esélye sincs, tapasztalatim szerint. Ügyvezetőként pénzeket adott át... Tuti bukó.
6. tumbo2 (válaszként erre: 5. - Tumbo2)
2021. dec. 12. 13:24
mivel vagyona nem volt,legfeljebb ült pár évet.
5. tumbo2 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 12. 13:23
ezt majd mindenki tudja.csodálkoztam,mikor egy fiatal buta fiút kineveztek ügy vezetőnek.el is vitte a balhét.
2021. dec. 12. 13:21

Az Ügyvédem szerint a tévedés megállhatja


Gondolom megtévesztést szerettél volna írni.


Ha tényleg ártatlan vagy, akkor megértő bírót, ügyészt kívánok!

3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 13:16
Enissanak igaza van, a második hozzászólásban tökéletesen leírt mindent, amit akartam.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 13:13

A jog nem ismerete, nem mentesít a büntethetőség alól.


Ha a másik ügyfelet nem tákékoztattad, hogy a beszélgetést felveszed, akkor még azért is megbüntethetnek, ha akarnak.

Nem véletlenül mondják be ügyintézésnél, hogy beszélgetésünket felveszik,ha nem felel meg, személyesen forduljunk hozzájuk.


Csak halkan kérdezem,ha te voltál az ügyvezető, hogy kényszeríthettek? Te mondjuk a könyvelődet igen, de fordítva nehezebben szokott menni.


Az ügyvédek azért vannak, hogy fűt és fát megígérjenek, majd kitáncolnak, hogy szemét volt a bíró, az ügyést stb...stb... Tisztelet annak a kevés kivételnek !!

2021. dec. 12. 12:49
Egy 8 évvel ezelőtti bűncselekmény áldozata vagyok,melyben jövő héten hoznak ítéletet. Gazdasági bűncselekmény,melyben ügyvezetőként voltam jelen. A cégemet felszámolták 9 Millió Forint kintlévőség behajtásának jogát kaptam meg a Törvényszéktől,mint jogutód. Közben fogalmam sem volt,hogy nyomozás folyik ellenem,fiktív számla ügyben a NAV-nál. Mindegy,telefonos üzenetekkel tudom bizonyítani,hogy engem folyamatos "tévedésben tartva" "kényszerítve" utasítottak pénzek átadására. Az Ügyvédem szerint a tévedés megállhatja a helyét,a könyvelő a tettes,az alvállalkozó bűnsegéd,én felbujtó. Kérem,hogy csak olyanok válaszoljanak,akik nem bántanak.Nem fogok olyanért felelni,amit nem követtem el! Várható,hogy enyhítenek a letöltendő büntetésen amennyiben erre hivatkozunk?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook