Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testképzavar, evészavar vagy mi....? fórum

Testképzavar, evészavar vagy mi....? (beszélgetős fórum)


26. 4740439ec6 (válaszként erre: 19. - 47ec308c8e)
2013. okt. 8. 08:17
Kicsit olvass utána,hogy miből is vannak összerakva.Zsír,és szénhidrát hegyek.
2013. okt. 6. 16:56
Köszönöm nektek nagyon aranyosak vagytok!
24. anya4005 (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. okt. 5. 13:37

Szerezz egy pasit,aki imád úgy,ahogy vagy,és hagyd,hogy ezt napjában százszor éreztesse veled! Így van rá esély,hogy elöbb-utóbb el tudod magad fogadni!

Addig,míg nincs pozitív megerősítés,hajtogathatod te magadnak,hogy jól nézel ki,nem ugyanaz!

23. grizus
2013. okt. 5. 09:18
Még nem az, de a betegség kapuja. Most még vissza lehet fordulni. A magasságodhoz a súlyod ideális. Örülj neki, örülj az életnek, egyél jókat bűntudat nélkül, ha mozogsz, nem lesz baj!
22. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 21:13
szerintem csak arrol van szo, hogy aki sokaig tulsullyal kuzdott, az nehezebben szokja meg az uj formajat, alakjat. ido kell ahhoz, hogy megszokd, mar nem kell fogynod. nem baj, ha van egy kis rossz erzesed, majd elmulik :) sokkal gyakoribb, hogy valaki szepen lefogy, aztan ugy gondolja, most mar ehet batran, es visszahizik a korabbi sulyara. vedd magad korul egeszseges nasikkal
21. bd55e3f068 (válaszként erre: 19. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 21:00

A maguk nemében megállják a helyüket, de drágák. Ez nelegyen neked gát, hogy tartsd az étrended.


Amúgy a sok műanyag miatt szoktak felszólalni ellene. Én nem nagyon ástam lehe magam a termékeikbe. Ha épp kezembe akadt, megnéztem. Én a hasonló kategóriás nem Update termékekhez képes nem láttam nagy különbséget. Nem annyival jobb, mint amennyivel drágább, de itt a márkát kell megfizetni és a könnyű eligazodást.

20. katie_rose (válaszként erre: 19. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 20:56
Nekem épp csak ez az egy bajom van vele. :)
2013. okt. 4. 20:50
Megkérdezhetem miért nem bírjátok a Norbis dolgokat? Azon kívül h drága?
2013. okt. 4. 19:14
Fogadd meg a többiek tancsát.Norbis szarok helyett egyél inkább normális cuccokat.Egy részt negyed annyiba kerülnek,másrészt,egészségesebbek is.A magasságodhoz képest a súlyod király!Délelőtt nyugodtan ehetsz egy kis bűnözőset,mert szépen ledolgozod a nap folyamán.Egy normál étrenddel tök szépen tudod tartani a súlyod és minden okés lesz.
17. katie_rose (válaszként erre: 11. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 19:08
Azért ünnepnap ne csak szökőévben egyszer legyen! :)
16. katie_rose (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. okt. 4. 19:08
Nagyon igaz! :) Olcsóbb verziója is van ennek az életmódnak :)
15. katie_rose (válaszként erre: 12. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 19:07
Én is a szénhidrátra figyelek,de millió meg egy édesség létezik édesítővel. Simán eszek sütit is. :)))
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 19:04
Szerintem tartható, amire ráálltál, csak az Update márkafüggésről kell leállnod :o)
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 19:02
Azt az étkezési stílust találd meg, ami nem csak megfelelő, hanem szereted is.
12. 47ec308c8e (válaszként erre: 10. - Katie_rose)
2013. okt. 4. 19:02
Az eleje koplalás volt, utána Update termékek, de így fizu előtt azt nem igen bírja a pénztárcám. Vannak tiltások, mert nincs cukor, liszt minimális szénhidrát stb. Sok minden hiányzik. Mondjuk a csoki néha valami gyorskaja (persze csak nagyon ritkán).
2013. okt. 4. 18:58
Köszönöm nektek! Sokat segítetek! Azon már én is gondolkodtam, hogy nagyobb baj lenne ha nem lennék tudatában azzal hogy nem jó úton haladok. Megfogadom az ünnepnapos tanácsot. :)Mert imádom az ízeket, nagyon szerettem enni. :)
2013. okt. 4. 18:55

Azt nem írtad,hogy milyen étrenddel fogytál le!

Az a jó "fogyókúra",ami azért mindent tartalmaz, nincs tiltott ételcsoport. Ha tele van tiltással,akkor persze,hogy sóvárogsz,aztán meg rosszul érzed magad.

Az is lehet,hogy elmaradnának a falási "rohamok" ha egy tarthatóbb életmódot választanál a fogyókúra helyett.

2013. okt. 4. 18:43

Én is mostanában fogytam sokat. Nálam nincs bűntudat, ha eszem, viszont most, hogy elkezdődött az ősz, túl sokat eszem. A súlyom változatlan mert tornázok, de engem is már kezd zavarni, hogy nézni kell, ezt ma még megehetem-e.

Ráadásul én is mindenhol a hájdarabkákat keresem.

Úgy érzem, régebben sokkal jobban éreztem magam, mint most. Hiába jó az alakom, és szép vagyok, állandóan ezt lesem, és kövérebbnek látom magam, holott tudom, hogy ez nem igaz. De mindig találok hibákat.

Ezt csak azért írtam le, mert nem vagy ezzel egyedül. :) Valakinél azt olvastam, hogy lélekben is le kell fogyni, nem csak testben.

Remélem, ez tényleg így van. :)

De ha úgy érzed, hogy kell, menj el orvoshoz ezzel. Hátha jobb lesz. :)

2013. okt. 4. 18:31

Szerintem menj el agykontol tanfolyamra.


Az viszot nagyon jó ötlet, hogy jelölj ki egy bünözős napot:)

2013. okt. 4. 18:30
Még nincs nagy baj,mert te is belátod,h ez nem jó ìgy.Foglald le magad mással,h ne legyen soha az evés középpontban.Akkor talán nem fogsz bűnözni,mert nem azzal vígasztalod magad,stb.De ne legyen bűntudatod,mert enni mindenkêppen kell,most még jó a súlyod,nem kell fogyni.
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 18:26
Evészavar, de tudatában vagy. Nem feltétlen kell orvoshoz menned. Ha tartod a súlyod, akkor idővel rááll az agyad, hogy nem kell rosszul érezned magad, ha eszel.
2013. okt. 4. 18:20

Szia!


Ahogy leirod, szerintem ez meg nem lehet olyan sulyos ugy, de ha tarthatatlannak iteled a helyzetet, egy beszelgetos orvoshoz sosem kar fordulni, szerintem a javadra valna.

Sok sikert!

4. katie_rose (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 18:18

A bűntudat rossz!

Persze figyelj oda magadra ha fontos az alakod, de az egészséged a legfontosabb! A tested megérdemli,hogy időnként kényeztesd. :)

Köss kompromisszumot magaddal. Jelölj ki olyan napokat a héten,amikor picit lehet lazítani és nasizni. De fontos, ha nem múlik a bűntudat,akkor érdemes egy pszichológust felkeresni!

3. babszibobó (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. okt. 4. 18:18
Így elsőre elolvasva, igen, nagyon nem vagy kibékülve magaddal, gyorsan fogytál sokat, ami esély lehet jojózásra, nincs ideje a súlyodnak megnyugodni, ráadásul átesel a ló másik oldalára és koplalásba kezdesz, ami mint tudod is nem igazán jó és általában egy nagy falás roham akövetkező lépés , így egyenes út vezethet a bulémia felé...
2013. okt. 4. 18:15
Mielôbb!! Elkezdôdött!:(
2013. okt. 4. 18:12

Sziasztok!

Nem is tudom, hogy miért itt teszem fel ezt a kérdést, talán azért mert a barátaimat elfogultnak látom ebben a témában és orvoshoz még nem akarok fordulni.

Mindig voltak súlyproblémáim, de Áprilisban nekiláttam a nagy fogyókúrámnak ami sikerrel járt. Júniusig 15 kg-tól szabadultam meg. Jelenleg 170 cm-es magasságomhoz 59 kg vagyok.

Felkészítettem magam arra, hogy a súlyom megtartása nagyobb kíhívás lesz. Hát az...

Az első nasizás után, még nem is volt baj, tudtam hogy egy kis tornával lemegy. Egy idő után több volt a nasi és de a torna csökkent. Viszont a bűntudat fokozatosan nőtt. Hát nincs mit tenni, gondoltam, kevesebbet eszem és így kompenzálok. Ez mára annyira elfajult, hogy bármit eszem bűntudatom van. Ez a legrosszabb, ami felemészt. Látom magamon hogy nincs baj az alakommal, de mégis, folyamatosan tudnék honnan fogyni és állandóan ez köti le a figyelmem. Gerjesztem a feszültséget mert gyengének érzem magam, ha valamivel többet ettem mint, amit szabad.

Szerintetek ez már betegség? Vagy miért van ez? Érdemes lenne szakemberhez fordulni? Köszönöm a válaszotok!

Ancsy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook