Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Terhesség utáni furcsaságok fórum

Terhesség utáni furcsaságok (beszélgetős fórum)


15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Globus)
2017. ápr. 21. 08:22
És már akkor is szinte ugyanezt írtam ugyanilyen kérdésre:D
14. globus
2017. ápr. 20. 20:45
13. kisj (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. ápr. 15. 19:43
Ja, éreztem én is ilyet egy darabig, de én töktermészetesnek fogtam fel.
12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 250a9dd6dd)
2017. ápr. 15. 09:12
Kellemetlen akkor lesz, ha véletlenül tartósan kint rekednek a beleid, ez sérv és problémákat okozhat. Vagy akkor is kellemetlen lehet, ha elhanyagolt a hasfal elöl és ez derékfájást, hátproblémákat okoz a jövőben. Ezért kell vele foglalkozni. Ha csak esztétikai probléma lenne, akkor végülis mindegy, mert van,akit érdekel, van, aki leszarja. Ennél sokkal több. Mert ha nincs kezelve akkor más eü bajok forrása lehet.
2017. ápr. 15. 09:07
Igen én is azt gondolom, hogy a bélmozgásokat érzem, de ettől függetlenül nagyon furcsa érzés :) mondjuk azt még mindig nem sikerült eldöntenem, hogy kellemes-e vagy kellemetlen :)
2017. ápr. 15. 08:50
Csajok, kb 2 évig is eltarthat mire regenerálódik a hasfal, szóval 6-10 hónapos babával még nem kell aggódni.
9. gribedli*** (válaszként erre: 6. - B4b1d52444)
2017. ápr. 15. 08:42
A műtét közben el kellett mozdítaniuk a hasizmaidat, másképp nem férnek a belekhez, ezért rád is vonatkozik ugyanez, de neked spontán is összébb fog menni idővel mert nem volt nagyra nőve a hasad, mint a terhesség alatt.
2017. ápr. 15. 08:41
6 hónapos a kisfiam és én is érzem. Mondjuk epekövem is van. Nem tudom tènyleg okozhatja e.
7. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. ápr. 15. 08:40

Még szét van nyílva a hasizmod, ezért a bélmozgásokat jobban érzed mert most középen csak a traszversz hasizom takarja, az pedig vékonyabb.


Spontán is összébb megy, de nem mindenkinek,illetve a túlsúly fokozhatja, szóval ha lefogysz, azzal is összébb megy, de ha nem a súly a probléma, akkor meg sok olyan hasizom gyaksival feszesítheted a területet, ami a traszversz hasizmot erősíti és így közelebb kerül majd az egyenes hasizom is, ami középen szétnyílt (hogy anno helye legyen a babának).


Amit ne tegyél: hasprés, haránt hasizomra hasprés. Ezeket nem szabad, mert fokozzák a rést a 2 hasizom között.


Hogy mekkora is ez a rés,azt úgy ellenőrizheted, hogy csinálsz 1 hasprést (kizárólag erre a tesztelésre hasprésezz csak) és kitartod. A kezeddel odanyúlsz, be fog süppedni. Ez változó, hogy kinek milyen széles, de ebből adódik a bugyogás, amit érzel és türelmesen edzéssel le tudod csökkenteni a távolságot fél cm szélesre, vagyis visszakaphatod a régi hasfaladat.

6. b4b1d52444 (válaszként erre: 4. - Jajjj)
2017. ápr. 15. 08:28
Sima bélmozgás szerintem is. Én a bélműtétem óta érzem úgy, mintha rugdosna valami belülről, de persze ez lehetetlen.
5. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. ápr. 15. 07:34

Fantom magzatmozgásnak hívják ezt.

Olvastam arról nem is egyszer,hogy (bocs a hasonlatért) akinek levágják valamelyik végtagját akkor érzi mintha ott lenne még neki mindig.

2017. ápr. 15. 07:05
Nekem is van ilyen még néha 10 hónapos babával. Mivel barátnőm is mondta, hogy neki volt ilyen, nem foglalkoztam vele. Én amúgy arra gondolok, hogy azért most még kicsit lazábban vannak odabent a dolgok mint terhesség előtt, és ezek igazából sima bélmozgások, csak másmilyennek érzem most őket. De ez nem tudományos, és nincsenek is meg a szükséges anatómiai ismereteim hozzá, hogy ilyet mondhassak.
3. Anyagi (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. ápr. 15. 06:50

Epegondot is jelenthet esetleg.

Utólag jöttem rá, hogy a magzatmozgáshoz hasonló érzet az epegörcsös összehúzódása, amikor ki akarja lökni magából az epefolyadékot és az valamiért nem megy, vagy nehezített.

Ez lehet epekő miatt, vagy akár azért mert a baba elhelyezkedése miatt az epevezeték erősen meggörbült.

Nekem egy marék kövem volt, de már megszabadultam tőle.

2017. ápr. 15. 01:49
Éreztem, de már nem emlékszem, meddig.
2017. ápr. 15. 00:38
Miután megszületett a kislányok sokszor volt olyan érzésem, mint amikor rúgdosott belülről. Gondoltam az első pár hét alatt csillapodik bennem ez az érzés, viszont azóta sem szünt meg teljesen (8 hónapos a kislányom), nagyon ritkán, amikor fekszem még érzem ezt párszor. Eléggé rá tudok stresszelni, hogy mi van, ha teherbe estem és idáig fel sem tűnt :) Más is érez/érzett ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook