Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Terhesség alatt esküvő? Biztosan nem! fórum

Terhesség alatt esküvő? Biztosan nem! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. márc. 8. 09:05

Ez nagyon érdekes! Boldog vagy, de simán nemet mondanál a párodnak..

Mert te esküvő után akartál teherbe esni.

Kérdés miért nem tettél ellene akkor.... ?

Csak egy beszélgetés, figyelj életem az esküvő után szeretnék babát. Ennyi lett volna.


Legyetek boldogok ennyi nem olyan nehéz.

2021. márc. 7. 21:59
Azt írod hogy harmonikus kapcsolatban éltek, nincs vita. - Nincs, mert nem beszélgettek. Amiket itt leírsz, mert csak magadat emészted, ezeket mind meg kellene beszélni kettőtöknek. Az élet egyik legnagyobb kérdését másokkal vitatod meg. Milyen kapcsolat ez? Vajon ha beszélgetnétek és lenne némi vita az akkora gond lenne? Szerinted egy kapcsolatban/házasságban nem lehetnek véleménykülönbségek? Szerinted ezek ellenére lehet még harmonikus és jól működő egy kapcsolat? Szerintem kezdjetek el sürgősen beszélgetni egymással még a baba születése előtt, mert hidd el, lesznek az esküvőnél sokkal egetrengetőbb kérdések is a gyereknevelés terén, ahol majd dűlőre kell jutni!
73. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 21:48

"..most azt érzem ha megkér és letérdel biztosan nemet mondok"


Ezzel szúrnád el igazán a dolgot.

Van egy férfi, aki 3 méterrel a föld felett jár, ahogy írod, olyan boldog, hogy gyereketek lesz. Szeretitek egymást. Minden rendben van. Ráadásul régóta tudod, hogy neki nem fontos a papír.

Az életben nem mindig úgy alakul minden, ahogy elképzeljük, de ez azért jól alakult!

Ne.rontsd.el.

Légy boldog!

2021. márc. 7. 21:08

Ha jól látom a helyzetet, az bánt téged, hogy volt egy elképzelésed arról, hogy hogyan alakul majd az életed - hogy hogyan kell alakuljon, hogyan helyes alakulnia (eljegyzés, házasság, terhesseg, gyerek, ebben a sorrendben). És nem tudsz túllépni azon, hogy ez a kívant forgatókönyv már nem jöhet össze, talán szégyelled is (lenézed?) magad miatta, és ezért a párodat hibáztatod.


Attól függetlenül, hogy az elveiddel nem értek egyet, mert szerintem ma már tökre nem gáz sem terhesen házasodni, sem gyűrű nélkül szülni, azt megértem, hogy miért tépelődsz.


Szerintem két lehetőséged van:

1. Felülvizsgálod az elveid, elfogadod, hogy az életed máshogy alakult, elengeded a sérelmeket, amiket a párod iránt táplálsz és boldogan élsz, míg meg nem halsz.

2. Tovább emészted magad, hagyod növekedni a párod iránti haragod, bosszúvágyad, és tönkreteszel egy egyébként boldog kapcsolatot.


Én a helyedben az elsőt választanám ;) De ehhez szerintem mindenképp meg kéne beszélned a dolgot a pároddal, el kéne mondanod neki, hogy ennyire bánt ez a házasság kérdés. Azt írod, hogy eddig csak magadban őrlődtél, szóval lehet, nem is tudja, hogy téged zavar, hogy nem kért meg eddig. Az a tapasztalatom, hogy a férfiak nem gondolatolvasók, jobb egyértelműen megmondani nekik, ha vm bántja az ember lányát :) Ha beszélsz vele, lehet meg tud győzni róla, hogy nem a gyerekért akar elvenni. (Mondjuk szerintem már az is árulkodó, hogy korábban is azt mondogatta, veled akar megöregedni.) Aztán már lehet nem is fog érdekelni téged, hogy terhesen házasodsz. Lehet, van aki szerint drámázás kiönteni neki a lelked, de szerintem rosszabb, ha benned gyűlik a harag. Hozzáteszem, mondjuk nem ismerlek sem.téged, sem a párod, nem tudom, hogyan reagálna, de én a magam kapcsolataiban az őszinte beszéd híve vagyok, és eddig bejött.

2021. márc. 7. 20:49

Ez car ügy. Valószínűleg jobban jártál volna, ha kikötöd a párodnak az elején, hogy babát csak hivatalos kapcsolatból szeretnél. Megértem, hogy szeretted volna, ha magadért kér meg, nem azért, mert a gyerekét várod. Ha ekkora hullámokat kelt benned az ügy, akkor ez megérne egy jó kis beszélgetést a pároddal, hogy eldöntsd, mit akarsz. Nem kötelező persze nagy pocakkal tolatni az anyakönyv vezetőhöz, férjhez mehetsz a baba születése után is, vagy lehettek együtt papírok nélkül is. A fontos, hogy rendezd ezt le magadban, és ne őrlődj. Ha most nem tudsz tisztán gondolkodni, halaszd későbbre.


Különben, ha ennyire régen vagytok együtt, nem hiszem, hogy bárki csúnyán nézne rád, ha babával a pocakban vagy a karodban mennél férjhez. A kolléganőm nagyon cuki terhes menyasszony volt. Már nagyon régen együtt éltek, közös házat vettek. Látszott, hogy a baba és esküvő csak megkoronázása a kapcsolatuknak.

70. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 20:07
Én is pont így voltam. Aztán amikor a gyerekek elkezdték kérdezgetni, hogy anya kije apának, akkor adtam be a derekam és hozzámentem.
2021. márc. 7. 18:55

Menjél hozzá hivatalosan, ha akarod, csak ne álmodozzál sorrendről.

Az a lényeg legyetek boldogok.

68. gabbbicica (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 18:54

Huh ez szeretetteljes kapcsolatnak hangzik.


Terveztétek a gyereket egyaltalan?

67. Bichi (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 18:25

Úristen milyen lenne ha nem szeretnéd, akkor inkább a szomszéd nevére iratnád a gyereket csak hogy bosszút állj?

Egy igazi b..fasz vagy...

66. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 18:03
szerintem túldrámázod. Tedd össze a kezed, hogy ilyen férfi van melletted.
65. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 18:00

Az élet nagy tréfamester. És hosszútávon mindig igazságos. Most magadat is lenézheted 😝 A jövőre nézve remélem, tanultál a történetedből.


Ja, és természetesen eszedbe ne jusson hozzámenni a pasihoz, aki a föld felett jár attól, hogy közös gyereketek lesz. Az elvek komoly dolgok. Nem rúgjuk csak úgy fel őket 😆😆😆

64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Zsofi_876)
2021. márc. 7. 17:41
Pedig mindennèl jobban szeretem Őt! Éppen ezért fáj ennyire. Ha ez nem bántana, annyira felhőtlenül boldogok lehetnénk! Soha nem volt más vitánk, semmi..
63. 8d00a82c06 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:36

Nehéz egy frászt!

Ez hiszti a köbön!

2021. márc. 7. 17:35

Lánykoromban nekem is voltak szép elképzeléseim a majdani esküvőről,az azutáni életről.Pont mint egy rózsaszín ködös amcsi romantikus filmben.

De felnőttem,változtak a körülmények és az elképzelések.

Nekem így is teljes az életem.A párom és a kisfiúnk.

Vannak fontosabb dolgok is az életben egy esküvőnél,az ember papír nélkül is lehet boldog.

61. 8d00a82c06 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:35
És ezt miért nem neki mondod???
60. 8d00a82c06 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:33

Nem vagy te normális!!!

Önző tyúk!

59. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:31

Micsoda hiszti!!

10 év után jött a baba. Akkor kérte meg a kezem és nemet mondtam. Miután lefogytam 12 év után hozzámentem.

Soha eszünkbe sem jutott a házasság, gyerek után jött a vágy nekem is hogy hivatalosan is legyünk család.

2021. márc. 7. 17:29

Jézusom...

Inkább nem írom, amit gondolok, mert sajnálom az időt a hosszabb pötyögésre.

Szegény pasas, ha olvasná, amiket írsz...

57. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:22

Igen, túlzásba viszed, de nagyon!

Legyen esküvő ha elakar venni. Nem te leszel sem az első, sem az utolsó. Rengeteg kismama megy férjhez és nagyon aranyosak és szépek a menyasszonyi ruhában:)

Nálunk volt a családban is és a barátok között is. És?

Nagyon szépek voltak:) Most is együtt vannak.

2021. márc. 7. 17:17
Nagyon furcsa elkepzeléseid vannak a család fogalmáról.
55. andi6020 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:17
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy sajnálom.
54. andi6020 (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:16
Hála a jó Istennek, mások vagyunk.
53. rabankari (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:15

Én értem, hogy ezek az elveid, de ezt az előtt is tudtad, hogy terhes lettél.

Azt el lehet fogadni, hogy valakinek ennyire fontos a házasság, de akkor miért nem védekeztetek?

Csak tudtad, hogy terhes lehetsz és nem jó a sorrend?

Ezzel nem zsarolhatod,hogy nem kapja meg a gyerek a nevét...Attól nem lesz jobb neked.

2021. márc. 7. 17:14
Az a durva hogy a 2-3 baratnomet akiket így vettek el, őszintén nem zavarta.. boldogok voltak próbáltam diszkréten kérdezni hogy ne bántsam meg őket és tényleg semmi rossz érzés nem volt bennük, volt aki azt mondta neki így a teljes hogy a baba családban nő fel. Hat, mások vagyunk..
51. vigyefene (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:13
Úgy menj férjhez ahogy vagy.
50. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:12
Kezeltesd magad
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2021. márc. 7. 17:08
LIKE
48. Fisica
2021. márc. 7. 17:08

Ha nem szeretne elvenni, gyerekkel se akarna.

És attól, hogy igen-t mondasz, nem kötelező rögtön esküvőt tartani. Így nem kell terhesség alatt megtenni.

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2021. márc. 7. 17:07
Ettől most még rosszabb kedvem lett. :(
46. andi6020 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:06

Csak magad miatt akkor venne el, ha elvetetnéd a picit.

Ha szülés után vesz el, az ugyanúgy nem magad miatt van, csak agyerek miatt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook