Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Térdrándulás, zúzódás gyógyulási ideje mennyi időbe telik? fórum

Térdrándulás, zúzódás gyógyulási ideje mennyi időbe telik? (tudásbázis kérdés)


10. gizus58 (válaszként erre: 9. - Manka10)
2017. szept. 23. 08:01
Nincs mit köszönni, remélem használ addig is,míg eljutsz az orvoshoz..
9. manka10 (válaszként erre: 8. - Gizus58)
2017. szept. 23. 02:43
Köszönöm szépen,nagyon kedves vagy!
8. gizus58 (válaszként erre: 5. - Manka10)
2017. szept. 22. 16:33
Általában 6-10 hét mire rendbe jön, de ha ennyire fáj és merev, akkor vissza kell menni az orvoshoz.Lehet ott akár folyadékgyülem is a térdben.vagy lepattant egy porc, amit a friss röntgennél nem lehet látni még a duzzanat miatt. Addig is míg eljutsz az orvoshoz, hűteni kell a térdet.Jégzselé kapható a patikában ,azt be a fagyasztóba.mikor megfagyott,akkor bele tekerni egy konyharuhába vagy másba, lényeg hogy a bőrrel ne érintkezzen közvetlenül.Rá kell tenni a fájó részre, de csak 10-15 percre, nem többre!! Fájdalom csillapító hatása van hűtésnek. Egy próbát megér!A térdműtétek után is így hűtik a területet! Naponta többször meg lehet csinálni, 3-4 alkalommal többször nem, rövid időre!!
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Manka10)
2017. szept. 22. 15:18

Nekem lassan 2 éves a balesetem és még mindig fájdogál.

Lehet közrejátszott, hogy nem tudtam pihentetni kellően.

Amit írtak, hogy lehet nagyobb a gond, az is elképzelhető, mert friss rtg. nem mindig mutatja a tényleges dolgot.


Mielőbbi gyógyulást!

6. bnedora (válaszként erre: 5. - Manka10)
2017. szept. 22. 14:04
Előfordulhat, hogy a duzzanat miatt a röntgen nem mutatott ki eltérést, így szerintem jobb lesz megismételni a felvételt, amennyiben az orvos is így gondolja.
5. manka10 (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2017. szept. 22. 13:27
Köszönöm szépen! Vissza fogok menni,csak mindenki azt mondja ez hosszadalmas, rosszabb mint a törés, ezért lettem volna rá kíváncsi, hogy mégis időben kb. mennyi a gyógyulás.
2017. szept. 22. 13:14
Nekem a bokam randult, zuzodott, kb. masfel honapig alig birtam menni.
2017. szept. 22. 11:29
Én visszamennék az orvoshoz, és újra megröntgeneztetném. Jobbulást!
2017. szept. 22. 11:15
Tegnap volt 1 hónapja,hogy elestem, és még mindig nem tudok a lábamra ráállni.Csúnya zúzódás és rándulás történt,már nem dagadt, de nem hajlik térdem,vagyis hajlításkor nagyon feszít. Gyógytornász által javasolt gyakorlatokat végzek, kenegetem Flexagillal,térdrögzítőt viselek,és alig tudok pillanatra rálépni a lábamra. Ha valakinek volt ilyen balesete,szívesen venném ha megosztaná velem a gyógyulás folyamatát.
2017. szept. 22. 11:10
Térdrándulás, zúzódás gyógyulási ideje mennyi időbe telik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook