Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényői tragédia fórum

Tényői tragédia (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2010. márc. 17. 21:35

Épp most olvasom egy másik fórumon, hogy sokan nem hiszik el, hogy az apa volt.

Már minden apró mozzanatot kielemeztek...látatlanban alaposabb munkát végeznek, mint a nyomozók.

125. gerna (válaszként erre: 124. - Drnéni)
2010. márc. 17. 19:41
Meg a háromnapos ünnepnek, a hosszú hétvégének... ez sok embernek végképp beteszi a kaput :(
124. drnéni (válaszként erre: 116. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 17. 19:33
Egyetértek, az apa is áldozat a tények tükrében. Mindannyian az apa betegségének áldozatai.
123. drnéni (válaszként erre: 105. - 864c5534c9)
2010. márc. 17. 19:31
Pszichiáter senkit nem tud kiengedni a börtönből, börtönbüntetés formájáról és időtartamáról a bíróság dönt a Btk. alapján.
122. drnéni (válaszként erre: 101. - Egypt)
2010. márc. 17. 19:29

Hát most ne hiányold. Most hallottam, hogy a férfi pszichológushoz járt, orvos nem látta. Könnyen lehet, hogy a pszichológusa javasolta, hogy menjen orvoshoz, de nem ment. Az is lehet, hogy túl régen látta a pszichológus, végülis nem kötelező járni.

Ha a férfi valóban súlyos depressziós volt, vagy pszichotikus állapot (schizophrenia?) korai tüneteit mutatta a kezelés alatt, és nem vette észre a pszichológus, hogy nem kompetens a dologban, akkor hibázott.

121. drnéni (válaszként erre: 99. - Gerna)
2010. márc. 17. 19:25
Bizonyos gyógyszercsoportra igaz. Mindazonáltal ha a beteg tagadja, hogy öngyilkossági szándéka van, sé viselkedése sem utal erre, nem lehet akarata ellenére kórházban tartani. Ami persze jó!
120. drnéni (válaszként erre: 94. - Egypt)
2010. márc. 17. 18:51
A büntetőtörvénykönyv szerint a beszámítási képesség hiánya esetén perbe sem fogható az elkövető. Amennyiben pszichiátriai betegség áll a tett hátterében, kényszergyógykezelését elrendelheti a bíróság igazságügyi pszichiáter szakvéleménye alapján. Ez az Igazságügyi Megfigyelő És Eémegyógyító Intézetben (IMEI) történik. A kényszergyógykezelés határozatlan idejű, tarthat akár életfogytig is, de a rendszeres felülvizsgálat során állapotjavulás esetén a bizottság a kezelés befejazését elrendelheti.
119. Lolita63 (válaszként erre: 116. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 17. 16:37
Sajnos így van,nagyon jól látod a dolgot.Én is tudok néhány embert,akinél lehet elborul az agy egy idő után,aztán jaj...!:(
2010. márc. 17. 15:58

Este 7-kor gyertyagyújtás lesz a faluban a halottak emlékére!

Aki szeméklyesen nem tud eljönni kérem gondolatban gyújtson meg egy szál gyertyát!

117. lanu (válaszként erre: 105. - 864c5534c9)
2010. márc. 17. 15:41

Én visszahoznám a halálbüntetést!


Nem érdekel ki mit gondol,de az ilyet villamosszékbe ültetném,vagy lefejeztetném... választhat is,ha akar! :)


Ez felháborító,hogy ilyen embereket lecsuknak 1-2 évre,aki meg kirámolt egy boltot,azt meg 10-re... hol van az igazság?


Itt mindenki gyilkolhat kedvére,úgysem kapja meg a méltó büntetését!

2010. márc. 17. 15:38

:( nagyon elszomorító ami történt. Én a rádióbanhallottam tegnap, és a hideg futkos a hátamon még mindig.

Viszont lehet hog ymost közutálatt fogok kiváltani, de én sajnálom az apát is. Hiszen láttama képeket iwiwen, mindenki rendes emebrnek írja le. Beteg volt, és nem kapott rendes kezelést, emiatt történhetett. :( Ettől függetlenül ez tényleg családi tragédia, és igen... az apa ölt, de nem feltétlenül ő tehet róla. Az orvostudomány, az egészségügy, az állam... akik hagyták eddig fajulni a dolgokat. beteg emberek rohangálnak az utcákon, és nem tudni hogy mikor történik meg ismét egy ilyen tragédia.

115. cae1442d98 (válaszként erre: 113. - Anyuci91)
2010. márc. 17. 15:32
Szerintem az igazság már nem derül ki,a család már magával vitt a titkát
2010. márc. 17. 15:27

Borzasztó!

Legalább a gyerekeket és a feleséget hagyta volna életbe.Ha magát el is teszi láb alól,ártatlanokat ne bántott volna.:((

2010. márc. 17. 15:22
Emlékeztek nyilván a Tatárszentgyörgyön történt tragédiára szintén családirtás, most ez a Tényői mészárlás nem értem és a szakember sem tudja a magyarázatot, holott jó anyagi körülmények között éltek, és az a férfi, aki jól ismerte őket semmi különöset és furcsát nem vett észre az apán, hiszen csak jót mondott róla, hogy mennyire segitőkész volt. Ki tudja vajon kiderül az igazság, mert ez az egész nagyon rejtélyes. Vajon mi vihette rá erre a szörnyűségre? Üdv.Ágnes
2010. márc. 17. 15:17

Nem fogjuk megtudni,miért is történt,ez biztos.

Ez is egy az ok nélküli,megmagyarázhatatlan tragédiák közül.

2010. márc. 17. 15:15
Engem megdöbbentett az eset,és eléggé zavaros,amit a média kitálal róla,ráadásul a család képeit az újságírók levették az iwiwről,és azokat tették be a cikkekbe
2010. márc. 17. 14:05

Sziasztok!Újra és újra olvasom a híreket,de nem térek magamhoz!!


Ha elképzelem,hogy zajlott az egész....borzasztó:((

109. egypt (válaszként erre: 103. - Gerna)
2010. márc. 17. 12:31
Ez biztos, de hatékonyabb módszereket vagy terápiákat kéne kidolgozni. Nyilván nem egyszerű, pláne hogy nálunk ennek nem nagyon van hagyománya, úgy értem, hogy pl. a depressziót sokáig nem is tartotta a társadalom betegségnek, nem vették komolyan. Nincs hagyománya nálunk annak, hogy valaki pszichológustól vagy pszichiátertől kér segítséget, ha ilyen baja van, inkább szégyelli vagy fel sem ismeri, hogy beteg.
108. egypt (válaszként erre: 105. - 864c5534c9)
2010. márc. 17. 12:28
Amerikában az ilyenek ki se jönnek a börtönből, nálunk meg kap 6 évet... Röhej...
107. 864c5534c9 (válaszként erre: 106. - Jujus)
2010. márc. 17. 09:43

Faluban mindenki ismer mindenkit...

Talán abból előny, hogy ha meglátja az ember, akkor nagy ívben kikerüli...

106. jujus (válaszként erre: 105. - 864c5534c9)
2010. márc. 17. 08:44

Jézusom....ez borzasztó....:(

Honnan ismersz Te ilyen "embert"??

105. 864c5534c9 (válaszként erre: 94. - Egypt)
2010. márc. 17. 08:14

Én is ismerek olyant, aki rendszeresen nőket erőszakol (terhes nőt, kiskorút, stb.) és már háromszor kiengedték a börtönből idő előtt (pszichiátriai szakvélemény alapján), és mindig újból, s újból megtette. Most 6 évre csukták le. És utána??? Megint meg fogja tenni... Rettegjenek a környéken a nők!!!

Aki pedig segített neki (lefogta a lányokat) csak 2 évet kapott...


Egyetértek veled, hogy a szakembereket felelősségre kellene vonni ilyen, s hasonló esetekben!!!


És a törvényeken is változtatni kellene.

Milyen igazságszolgáltatás ez???

104. etikat
2010. márc. 17. 07:17
Az biztos hogy nagyon feszültek az emberek, köztük én is !Hiába próbálom takarni mosollyal nem mindig sikerül, mert kilátástalan minden körülöttem !!! Ma valóban nagyon sokan vagyunk ebbe a helyzetbe ! Ez az ember nagyon beteg lehetett, másképp nem fordulhatott volna elő ez a tragédia !!!!! Borzasztó !!!!!
103. gerna (válaszként erre: 101. - Egypt)
2010. márc. 17. 06:43
A felelősség kérdése mindig csak utólag kerül elő, de a lényeg, hogy 100 %-ban megakadályozni, megelőzni nem lehet sem az öngyilkosságot, sem a hirtelen indulati cselekményeket. Minden depressziós ebből a szempontból időzített bomba... és a depresszió nálunk ma népbetegség.
2010. márc. 17. 05:37

Ma 19 órakkor gyertyás megemlékezést tartunk a faluban a áldozatok emlékére!

Sajnos a végső ok nem fog kiderűlni soha,talán egy pillanat volt az egész.

101. egypt (válaszként erre: 99. - Gerna)
2010. márc. 16. 22:18

Akkor keményen elő is veszik a tervezőt.

Én hiányolom kicsit a pszichiátria esetében a felelősség kérdését.

2010. márc. 16. 20:31
Most megy a Fókuszban! :(
99. gerna (válaszként erre: 98. - Egypt)
2010. márc. 16. 20:23

Néha még a hidak is leszakadnak, pedig a statika számokon alapuló tudomány. Ráadásul a pszichiátriai gyógyszereknél lehet az öngyilkossági késztetés erősödése a mellékhatás, főleg a kezelés elején... ezért is volt szokás régebben a kórházi bentfekvéssel történő gyógyszerbeállítás. De hát erről, lásd előbbi véleményemet.

Jól mondom, Drnéni??

98. egypt (válaszként erre: 96. - Gerna)
2010. márc. 16. 20:18
Én csak azt nem értem, van -e valami értelme a kezelésnek. Mennyire lehet komolyan venni a szakvéleményeket, ha az egész dolog ilyen képlékeny.
97. gerna
2010. márc. 16. 20:17
Mindenki nézzen magába egy percre... ki az, akinek nem fordult meg a fejében az öngyilkosság, reménytelen vagy annak tűnő helyzetben? És ki az, akit a családja, gyerekei tartottak vissza attól, hogy megtegye? Na a mélyen depressziós ember meg is teszi, sőt néha a családját is magával viszi :(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook