Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg nem lehet a gyereket arra kötelezni, hogy tetű-és serkementesen jöjjön újra? fórum

Tényleg nem lehet a gyereket arra kötelezni, hogy tetű-és serkementesen jöjjön újra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. a14deb9047 (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 23. 20:41
A legtöbb tetves gyerek nemhogy ápolatlan, hanem kimondottan tiszta! Tudják is a gyerekek, hogy a "tetű a tiszta fejet szereti". Rögtön viszket a hajam...
37. dundy
2010. szept. 23. 20:09
Volt olyan, mivel a rövidtávú memóriájával is van gond, elfelejti a reggel elmondottakat. OF felhívja a figyelmeme, hogy du. figyelmeztte a Balázst hogy foglalkoztaóóra van. A Balázs továbbra is maradt, ezért közölte, hogy szófogadatlan, engedetlen.stb.
36. dundy (válaszként erre: 33. - K.tünde78)
2010. szept. 23. 20:03

Igazolása van. 1. oszt. diszlexia prevencio. Mivel 1. oszt-tól kellene felmérni évente a tudását ami ezidáig nem történt meg, így hárítanak.Most azért is végig járom, mert az 1-5-ig oszt.fő-nek nincs gyereke, én újszülöttkortól fogva foglalkoztam gyerekekkel, és merem azt mondani, hogy akinek nincs gyereke nem érti a lényeget.Hárítanak,hogíy nem figyel, nem érti a dolgokat, kezelhetetlen.

Bakker. Ez a lényeg!Kezelhetetlen. A fiam pont szégyenli a dolgait, ezért kezelhető, ill. bevonható mindenbe, fejleszthető. De ez nem fontos

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2010. szept. 23. 19:28
Nem, de a tetűírtó egy vegyszer, és attól viszont beteg lehet a gyerek (tapasztalat) miért kell ennek így lenni más ápolatlansága miatt?
2010. szept. 23. 18:30
Volt már egy hasonló fórum. Ott írta az anyuka, hogy ő 5 hónapon át folyamatosan kezelte a gyermeke haját. Meg van határozva, hány napot hiányozhat a gyermek az iskolából. Amennyiben ezt túllépi, osztályismétlés... Ez nem betegség.
33. k.tünde78 (válaszként erre: 31. - Dundy)
2010. szept. 23. 18:25

Na ez is egy érdekes téma.

Pl. a lányomnak az osztálytársai is diszlexiás 8. osztályos és még most is jár fejlesztésre és hatalmas eredményeket ér el még most is pedig 16 éves.Szóval hidd el fejleszthető csak nem akarnak ezzel foglalkozni már.Igaz nálunk helybeli a fejlesztő tanár.A másik ezért nem szabad elutasítani a gyereket másik iskolába szerintem,az már más kérdés,hogy lehet jobb lenne a fejlődése egy erre a célra működő iskolában.A diszlexiásnak(diszlexia mértékétől függ) kell rendelkeznie orvosi igazolással arról,hogy nem osztályozható a tantárgyakból,ettől függetlenül tanulnia kell és ugyan úgy felelni stb,csak év végén nem kap érdem jegyet.

32. k.tünde78 (válaszként erre: 28. - Dundy)
2010. szept. 23. 18:17

hmmmm,aki megaérdemli azt Én is elítélem,tehát akiről tudom is hogy nem tesz semmit a probléma megoldásáért/megszüntetéséért.Viszont vannak az áldozatok akik mindent megtesznek(mint annó Én is)és más tohonyaságából kerülnek vissza,őket nincs miért elítélni,sőt nagyon sajnálatosnak tartom,hogy egyáltalán így járnak álandóan,mert nem fer az élettől semien szempontból.


Az Én lányom haja is hosszú volt,teljesen tönkre tette a sok különböző szer a haját,a fejbőréről meg ne is beszéljünk,szegénynek nagyon kiszárította-hámlósra-a végén már a maró hatás miatt marta a bőrét.

31. dundy (válaszként erre: 25. - K.tünde78)
2010. szept. 23. 18:16

Hát, iskola válogatja.

Igy vagyok most a diszlexiával. Ide járt prevencióba,( közben nem fejlesztették, amiről később vettem tudomást) erre most közlik,mivel nem fejlődött vigyem másik iskolába.

De mivel 13 éves már nem fejleszthető. Az iskola meg folyamatosan közölte, hogy nem tudnak mit kezdeni vele. Nem szar csak kaka.

2010. szept. 23. 18:15

Én nem ítélkezem,csak nem értem hogy ha valakinek tetves a gyereke,hogyan meri közösségbe engedni,és MIÉRT? nem kezeli...

Jelen esetben is,egy tetves gyerek "fertőzheti" a közösséget..


Nálunk is volt ilyen az oviba.Bementem a patikába,vettem tetűírtót és megelőzés céljából kezeltem a gyerek fejét mielött elkapná.

Ezért nem értem hogy más ezt miért nem tudja megtenni.

29. k.tünde78 (válaszként erre: 24. - Kovera)
2010. szept. 23. 18:10

nincs beszüntetve,nálunk levan fektetve az óvodai/iskolai házirendbe.


Nézzétek át a házirendet,hátha van említés ezügyben ,mert akkor tudtok rá hivatkozni,illetve az igazgató velé lehet egy beadvánnyal élni ,vagy SZMK gyűlésen felhozni,biztos megszavazzák az SZMK tagok,akkor pedig rögtön el kell fogadni a tanári testületnek.

28. dundy (válaszként erre: 25. - K.tünde78)
2010. szept. 23. 18:10
Sajnos ítélnek. Könnyebb a más portáján...
27. Lyrian
2010. szept. 23. 18:09

Az 1997. évi CLIV. Törvény 13. §-a ( A tájékoztatáshoz való jog ) alapján:


Serke és tetű miatt kiszűrt gyermek szülei írásbeli értesítést kapnak. A gyermek csak a szakszerű kezelés megtörténtét igazoló védőnői, orvosi vagy ANTSZ igazolással mehet ismét közösségbe.

26. dundy
2010. szept. 23. 18:08
Az jutott eszembe, hogy úgy kellene irtani mint a szúnyogokat, szórni boldog- boldogtalant (vicc). De ahol hetente tényleg fellép a probléma, ott mit tehetsz? Már most viszketek. Egyébként 1 este +szesz+bekötött fej- reggel hajmosás= tiszta haj. Lehet, hogy nincs pénzük az irtóra? Anno én is elkaptam e gyerekemtől. Erdős táborban voltak, 20 emberke 1 sátorba+ x élősködő. 1 nap alatt lerendeztem,az információval együtt. Utána 1 hétterl jött haza,hogy x y oszt társa tetűs, és a többiek mit művelnek vele. Aztán a többiek közül lett 5, aki így járt. A fiam meg okosan hallgatott.Csodálokoztak,hogy Ő nem kapta el.
25. k.tünde78 (válaszként erre: 13. - Dundy)
2010. szept. 23. 18:05

Nem osztom,hogy ezután ítélnék meg a szülőket.

Én a nagyobb lányommal nagycsoportól 4.osztály végéig szenvedtem a tetű miatt(5 évig).Egy új konyha bútort(nem is akármiet) vehettem volna a tetűírtó árán amit elhasználtunk.Pedig Én kentem mindenki fejét itthon+dunc kötés a hajra,mostam mint a mosó medve,napra pakoltam az ágyneműt stb....,tehát mindent megtettem amit csak lehetett....Ha hétvégén vagy este volt valakinek tetűírtó hiánya csak szólt és jöhetett hozzám érte mert nálam volt itthon folyamatosan több üvegcsével-több fajta is.A nyári szünetek voltak tetű mentesek.5.osztályban kiíratkoztunk a napköziből onnantól kezdve a tetű sem támadott többet benünket.

Engem nem ítélt el senki,a szülőiken folyamatosan kampányoltam,hogy más is tegye meg azokat a lépéseket amiket én(persze volt akitől megkaptamhogy ő nem ér rá ilyen baromságokra),sőt ha Én találtam a gyerekben rögtön szóltam a védőnőnek,hogy menjen ellenőrizni mert Én találtam.

24. kovera
2010. szept. 23. 18:02
Azt tudom,hogy a 80-as években csak orvosi igazolással lehetett a gyereket tetűírtás után iskolába vinni.A rendelőben átnézték a haját és még serkének sem szabadott benne lenni.Nem értem miért nem vezetik be ezt most is,vagy egyáltalán miért szüntették be?Most is sok helyről hallom hogy tetvesek a gyerekek.Miért kell megvárni amíg annyira elszaporodnak hogy járvány legyen belőle.Fontosabb lenne a megelőzés!
23. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Lolita7)
2010. szept. 23. 18:02

Szerintem nem szabadna hogy valaki úgy menjen közösségbe hogy tetves.:(

Ez a szülőt minősíti hogy nem tesz ellene semmit sem..

22. mohonc (válaszként erre: 14. - Pné Veronika)
2010. szept. 23. 18:02

A problémások jogai mindig megelőzik az átlagosokét.

Pl. ha egy gyerek zajong, rendetlenkedik az órán és nem hagyja a többit tanulni, nem küldheted ki pihenni, mert neki joga van az órán részt venni. Hogy a másik 15-20 gyereknek meg joga van a normális oktatáshoz, az ezekután nem fontos!

(hivatalos helyről érkezett nagyon hivatalos álláspont)

21. lolita7 (válaszként erre: 14. - Pné Veronika)
2010. szept. 23. 18:01

Én is pont ezt kérdezem, hol vannak a mi jogaink?

Nincs jogunk tetűmentes osztályba járni?

20. dundy (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2010. szept. 23. 17:56
Ott, ahol ezt fel kell vállalni, ott tökös embernek kell lenni, mert a tetvesség a legkisebb probléma.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lolita7)
2010. szept. 23. 17:55
Beszéld meg a többi szülővel Ti nem viszitek el az iskolába a gyerekeiteket amíg ezt az állapotot nem szüntetik meg, hátha a fejükhöz kapnak az illetékesek. egy próbát megérne.
18. k.tünde78 (válaszként erre: 9. - Lolita7)
2010. szept. 23. 17:55

Az ÁNTSZ csak járvány esetén lép közbe,illetve akkor lehet őket kihívni ha van egy nótórius család ahol többszöri esetre sem történik meg a kezelés.Az ÁNTSZ-el vigyázni kell,az iskolák-és a védőnök csak akkor hívják ha már nem tudják a helyzetet kordában tartani-tehát járványszerű-mert ekkor x időre bezárják a sulit/ovit és teljes fertőtlenítést csinálnak az intézménnyben.


A védőnővel kellene egyezkednetek szülőin(szavazással)pl. a védőnő 2-3 üveg tetűirtót tartson,amennyiben talál olyan gyereket akiben van azt lekeni/így nem kell haza mennie a suliból,a szülő pedig pótolja 1-4 napon belül a szert a védőnő részére(Nálunk ez bejött,mert itt is volt aki nem tett semmit).

17. mohonc
2010. szept. 23. 17:55

Nálunk az volt a hivatalos álláspont, hogy nem lehet a gyerekkel közölni az osztályban, hogy ő tetves, csak anyukával, nagyon finoman (meg ne sértsük), és fel kell őt világosítanunk, hogy kell tetűt írtani. Gyereket ilyen indokkal az iskolából kizárni nem lehet, mivel ez nem betegség.Ami a legszebb, egyszer még azt is kitalálták az okosok, hogy gondoskodjunk mi a gyermek tetűtelenítéséről! Ez nagyon megbukott, mert erre, mint tanár senki nem volt hajlandó!

Amikor már túl sokszor jött elő a tetű egy adott osztályban, az igazgatónénink saját hatáskörben úgy döntött, hogy csak igazolással veszi vissza a tetűmentes gyerekeket. De tudta, hogy ehhez igazándiból nincs joga, csak túl nagy volt a szülői nyomás. (megjegyzem, jogosan)

2010. szept. 23. 17:53
Sajnos a tetű egy elég makacs élőlény. Több hét, akár hónap is szükséges ahhoz, hogy elpusztuljon. Amikor meghallom az iskolában, amint ujságolják a gyerekek a hírt, rögtön el kezd viszketni a fejem... A fiúk hagyján, mert nekik lekapatják 1-2 mm-re a hajukat. De a lányok már problémásabbak. És ha látnád, hogy mit csinálnak a gyerekek az iskolában egymással, akkor nem csodálkoznál azon, hogy újra és újra megfertőződnek.
15. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Lolita7)
2010. szept. 23. 17:52
valószínűleg nem meri felvállalni, hogy nem engedi a gyereket iskolába illetve családot látogat és tetvetlenít.
14. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - Lolita7)
2010. szept. 23. 17:52

Sajnos nálunk az oviban is ez volt.

A lányom hosszú hajával "én tartottam életben a helyi patikát", míg a "problémás gyerek" 1 nap után, igazolással már jött oviba... :-(

A fél óvoda mindig visszafertőződött, a sok szenvedést pedig senki nem tolerálta.

Az óvó néni azt mondta, hogy személyiségi jogai vannak a problémás gyereknek, meg a szülőknek.

Kezelgessük, akkor nem megy bele... :-O

Ja, de akkor hol vannak az én gyerekeim jogai?!

13. dundy (válaszként erre: 7. - Lolita7)
2010. szept. 23. 17:52

Szerintem senki.

Panasszal?

Mindenhol előfordul, nem lehet immunis senki. A rendszerességgel még nem találkoztam, de az Én gyerekemnek is volt. 1 éjszaka, és volt -nincs.

A baj az,hogy ezután ítélik meg a szülőket.

2010. szept. 23. 17:51
A védőnőnek kellene körültekintőbben eljárni, hiszen ilyenkor nem elég a tetves gyereket megnézni, a caládot is tetvetleníteni kellene. Lehet fél tőlük? a családnak lehet nincs pénze a szerre, akkor azt az ÁNTSZ-nél végeztethetik el.
11. k.tünde78 (válaszként erre: 10. - Lolita7)
2010. szept. 23. 17:48
hát ezt tőle kellene megkérdezni.
10. lolita7 (válaszként erre: 8. - K.tünde78)
2010. szept. 23. 17:47
Akkor vajon miért mondta a védőnő(akinek a gyereke is ugyanebbe az osztályba jár), hogy nem teheti?
9. lolita7 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2010. szept. 23. 17:46

Igen, de ez most nem járvány, hanem egy szülő nem képes kiírtani a gyerekéből...


Mit lehetne tenni?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook