Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg fel kell ébreszteni az újszülöttet éjszaka, hogy szopizzon? fórum

Tényleg fel kell ébreszteni az újszülöttet éjszaka, hogy szopizzon? (beszélgetős fórum)


1 2
22. juditkecskemet (válaszként erre: 1. - Tfazek)
2010. jan. 28. 13:55
Dehogy kell!!! A babát felkelti az éhsége. Én is úgy gondolom, hogy csak betegség, láz esetén, ill. az előttem szólóval egyetértve, sárgaság esetén.
21. tfazek
2010. jan. 28. 13:55
hát igen, a sárgaság
2010. jan. 28. 13:55
Én sosem keltettem őket.Ha éhes úgy is felébred.
19. tfazek
2010. jan. 28. 13:54

hû mennyiwn írtok de jó

ígérem mindet visszaolvasom

2010. jan. 28. 13:53
Csak akkor kell ébreszteni ha besárgul, az anyagcsere miatt. Ha helyrejön alhat tovább.
17. SF
2010. jan. 28. 13:53
Dehogy kell! Én is megkaptam mindig a magamét, mert a lányom csak 4 óránként éhezett meg, de erőszakkal mégse lehet megszoptatni őket! Hagyd, hogy felvegye a saját ritmusát!
2010. jan. 28. 13:53
A lányom koraszülött volt. Olyan is volt, hogy napközben másfél óránként evett, de 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Úgy gondolom, ha szüksége lett volna evésre, vagy ivásra, akkor felkelt volna.
2010. jan. 28. 13:53
Ha jól fejlődik,este jól evett,akkor nem kell ébreszteni éjszaka.
2010. jan. 28. 13:52
én nem keltetem a nagyokat sem,és most a kicsit sem..magátol ébredtek,ébred,ha éhes .viszont éhségtöl függetlenül buliztak a nagyok is és a csöpségem is ejszaka.
2010. jan. 28. 13:52

nagyon rossza tanács,/én is kaptam anno/h ébreszteni kell. csak a koraszulött,beteg,kis súlyúakat kell. a lényeg h napközben megegye az adagját.

mi az ivás dolgot úgy oldottuk meg h a keze ügyébe tettük a teáját éjszaka. így kiszolgálja magát. 2hós korától végigalussza az éjszakákat. lányom 5hós,ő is, csak akkor kel fel ha bekakil,és akkor ha sok idő telt el akkor megetetem,vagy ha kevés,megitatom

2010. jan. 28. 13:51

nem kell felébreszteni a picit éjjel..felesleges!!

ha magától nem ébred fel enni akkor hagyni kell, ha éhes úgyis jelzi:)

11. 25117645d2 (válaszként erre: 1. - Tfazek)
2010. jan. 28. 13:51

Szia,


én sose ébresztettem fel, aztán 2 hónaposan úgy döntött , hogy átalussza az éjszakát. Aztán három hónaposan úgy döntött mégse, de így is egyszer kelünk. Neki is be kell állnia arra, hogy éjszaka alvás van, és ha kis kora óta hagyjuk aludni, akkor rááll. Többször felébred ugyan, cumizza az ujját és visszaalszik, mert csönd van, sötét, nyugalom.

Egyébként nappal se keltem fel soha az evés miatt, a szervezete jelez úgy is, ha enni szeretne.

2010. jan. 28. 13:51
Nem kell ébreszteni, felébred ő, ha éhes.
2010. jan. 28. 13:51

Az igazsághoz tartozik, hogy tényleg sárga volt, mikor a kórházból hazahoztuk, és kezdô anyukaként nem mertem ellenkezni az orvosi tanáccsal, hogy ne hagyjam 3 óránál tovább evés nélkül aludni.

Azonban mai eszemmel azt gondolom, hogy még ha sárga is egy kisbaba, 5-6 óra kihagyástól nem száradhat ki, ha egyébként jól szopik. Talán most úgy csinálnám, hogy éjjel 5-6 óránkén tébreszteném, mondjuk max kétszer egymás után, aztán persze minnél sûrûbben szoptatnám. Véleméynetek?

2010. jan. 28. 13:51

Hát nem tudom....mi nem ébresztettük 3 óránként, akkor evett éjjel, amikor kedve volt....15 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, és azóta egyszer sem kel fel enni..Nem tudom, mennyire van a kettő összefüggésben. A mi gyerekorvosunk azt mondta erre, hogy minek ébresszük fel? Mi felnőttek felkelünk éjjel enni?

És lehet van benne valami...Az én kisfiam se halt éhen, szépen fejlődik, pedig nem sokáig kelt fel enni éjszaka..

7. Imo
2010. jan. 28. 13:51

én sosem ébresztettem a fiamat és a lányomat se enni, örültem ha aludhattam:))))

a fiamat 15 hónapos koráig szoptattam ő 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, a lányomat még mindig szoptatom, viszont Ő még mindig felébred 1x-2x éjjel.

Szerintem gyereke válogatja, hogy milyen alvó.

2010. jan. 28. 13:51
Nekem még nincs gyerekem, de ha lesz, akkor tutira nem keltem fel enni, ha szépen alszik. Barátnőmék is így csinálják, náluk teljesen nyugodtak az éjszakák :)
2010. jan. 28. 13:50

Sziasztok!


Én soha sem ébresztettem fel a lányom... bár a védőnőnek mindig azt mondtam! Örültem,hogy tudok egy picit pihenni... és ha éhes akkor úgyis felébred :)

2010. jan. 28. 13:50

én sem ébresztem ha éhes úgyis kiabál :)


.

2010. jan. 28. 13:48
nem kell ébreszteni éjjel had aludjon ugyis kell hajnalban
2010. jan. 28. 13:48
Én éjjel nem ébresztettem enni.
2010. jan. 28. 13:47
Ti hogy csináltátok/csináljátok? A fiam 11 hónapos, és csodálatos, nyugodt, kiegyensúlyozott, angyali kispasi, imádnivaló. Viszont az éjszakák nem zökkenômentesek, Mostmár nincsenek nagy gondok (1-2 ébredés, inni, anyázni-apázni pár percet) de "kiskorában" borzasztó rossz alvó volt. Mivel újszülöttként 3 óránként ébresztettük éjjel, azóta sokszor gondolok rá, hogy innen erednek a problémáink. Tervezzük a kistesót, és nem szeretném mégeygszer ugyanazt a hibát elkövetni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook