Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg ennyire meg van kötve a pedagógusok keze? fórum

Tényleg ennyire meg van kötve a pedagógusok keze? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
76. c8ec504c40 (válaszként erre: 75. - Csutkamano)
2013. jún. 3. 07:38
Okés, nem gond, hogy csak mi vagyunk. Ezek olyan problémák, hogy másokat is érinthetnek, bármikor. Nem véletlenül volt riasztó helyzetként nem egyszer-nem kétszer a tévében is.
75. csutkamano (válaszként erre: 74. - C8ec504c40)
2013. jún. 3. 00:14

Ne aggódj, nem lesz semmi baj,előbb vagy utóbb megoldódik a helyzet. Én szorítok Nektek.

Ha van új fejlemény, nyugodtan megírhatod priviben is, mert úgy látom, egy jó ideje már csak mi írogatunk egymásnak.


Jó éjszakát!

74. c8ec504c40 (válaszként erre: 73. - Csutkamano)
2013. jún. 2. 21:10

Hallottam már én is az Iskolarendőrségről, nem hülyeség. Ez a suli viszont jó hírű, én is szeretem, a lányom is (mindezek ellenére!), a tanárok szeretik, a legtöbb diákkal jól kijön (nagyobbakkal is), csak ezzel a 4-5 osztálytársával van baj.

Nem mondanám, hogy lopnak, bár egy felsője már eltűnt elsőben (mert ottfelejtette a suliban és valaki lenyúlta :( ill. szintén elsőben az osztályban dugta el az egyik főkolompos a tolltartóját, hogy még a tanító néni is azt kereste... de egyébként nem hallottam lopásokról. Az iskola szépen felújított, arra odafigyelnek, hogy ne rongáljanak (ha látják).


Ettől függetlenül nem tartom én sem hülyeségnek az iskolarendőrséget, sőt! Talán visszatartó erő lenne a jelenléte nagyon sok esetben. Úgy hogy minden suliba kellene, megelőzésként.


Új fejlemény is van! A férjem beszélt a fő-főkolompos gyerekkel, aki a szemébe hazudott és rákente egy másik gyerekre. Vesztére, az a gyerek is ott volt, a férjem meg is kérdezte tőle, hogy igaz-e, kiderült az a gyermek nem is volt iskolában pénteken...

Úgy hogy a párom beszélt a főkolompos apjával, aki majd előveszi a fiát otthon. Csak remélni tudom, hogy ez nem verést jelent, mert nem vagyok verés párti, meg ráadásul akkor lehet, hogy bosszúálló is lenne... nem tudom, egy kicsit így is tartok a holnaptól.

73. csutkamano (válaszként erre: 72. - C8ec504c40)
2013. jún. 2. 20:37

Ha nem egyedi eset a Ti osztályotoké, és súlyosabb dolgok is előfordultak már az iskolában (sorozatos lopások, rongálás és egyebek)és már mindent megpróbáltatok szülőként, akkor érdeklődjétek meg, hogy áll Nálatok az Iskolarendőrség kérdése.


Biztosan Te is hallottál róla, hogy kiemelten veszélyeztetett iskolákban nyomozók vesznek majd részt a tantestület munkájában.


Több ötletem nincs, de majd visszanézek ide, hátha írsz valami új fejleményt.


Ha érdekel: [link]

72. c8ec504c40 (válaszként erre: 71. - Csutkamano)
2013. jún. 2. 19:40
Volt már ilyen elsőben, csak közben sajnos a két másik bántalmazott kislányból bántalmazó lett mostanra (és nem tudom másra visszavezetni, mint a zilált családi helyzetűkre, minden rosszindulat nélkül, az egyiknek elváltak a szülei, a másik pedig félig c... és ez egyre jobban kiütközik rajta, pedig az anyukája nagyon aranyos nő, de a kislány egy vadóc kis napraforgó).
71. csutkamano (válaszként erre: 69. - C8ec504c40)
2013. jún. 2. 16:38

Akkor viszont arra kellene törekedni, hogy aki egyedül marad,az ne talájon az osztályban cimborákat.

Már az is eredmény lenne, ha a többiek összefognának ellene.

70. c8ec504c40 (válaszként erre: 69. - C8ec504c40)
2013. jún. 2. 16:20
Mondjuk attól sajnos még az iskolában marad :(
69. c8ec504c40 (válaszként erre: 68. - Csutkamano)
2013. jún. 2. 16:20
A férjem szerint a másiknak ez lesz a vége.
68. csutkamano (válaszként erre: 67. - C8ec504c40)
2013. jún. 2. 14:50
Ha a tanulmányi eredményük is olyan, mint a viselkedésük, lehet, hogy osztály ismétléssel is megszabadulhattok tőlük.(Azt nem tudom, hogy ebben a tanévben szabad-e buktatni.)
67. c8ec504c40 (válaszként erre: 66. - Csutkamano)
2013. jún. 2. 14:35
Sajnos a két főkolompos nem az értelmesebbik fajta.
66. csutkamano (válaszként erre: 65. - C8ec504c40)
2013. jún. 2. 12:54

Ha egyébként egy értelmes gyerek, lehet, hogy ezzel a kihívással meg lehetne fékezni a kirohanásait, sőt a hozzá hasonlókat is, mert feltételezem, hogy ő a hangadó az osztályban.

Ezzel bizonyíthatná, hogy a tekintélyt másképpen is ki lehet érdemelni, nem csak agresszivitással.

Ha az ő értelmi szintjén ezt el tudnák neki magyarázni, lehet, hogy attól kezdve kevesebb probléma lenne vele és a többi hasonló gyerekkel.

65. c8ec504c40 (válaszként erre: 64. - Csutkamano)
2013. jún. 2. 12:46
Ez sem rossz, de szerintem ezt sajnos a maga hasznára fordítaná, mégpedig rosszra.
64. csutkamano (válaszként erre: 62. - C8ec504c40)
2013. jún. 2. 12:41

Ha Te lennél az igazgató, vagy osztályfőnőnök, Te megbíznád-e a "főkolompost" azzal a feladattal, hogy legyen ő az osztály rendfelelőse?

Vajon ha ilyen feladatot kapna az a fiú, változna-e a viselkedése, mert ugye akkor neki sem szabadna verekednie?

63. csutkamano (válaszként erre: 61. - Csutkamano)
2013. jún. 2. 12:16
És azért megnézném azt is, hogyan dicsekedne el azzal a srác, hogy büntiből százszor iratták le vele, hogy nem verekszik.
62. c8ec504c40 (válaszként erre: 61. - Csutkamano)
2013. jún. 2. 12:13
Köszi, ez nem is rossz ötlet, mármint, hogy egy rendőr mondja el, hogy mi mivel jár :)
61. csutkamano (válaszként erre: 55. - C8ec504c40)
2013. jún. 2. 12:09

Szerintem az nem árulkodás, ha valaki elmondja az igazat, ha valaki rosszat tett. És itt a rossz dologra tettem a hangsúlyt.


Kiváncsi lennék, hogy egy osztályfőnöki órán, amikor a tanító néni megkérdezi a gyerekeket, hogy miért bántják a másikat, a renitens gyerekek mit mondanának?


Ha az igazgatónő csak "ejnye-bejnyével" tud fegyelmezni, akkor érthető, hogy nincs súlya a büntetésnek, és ezért dicsekszik vele a srác.

Tudnám ajánlani neki, hogy vegye fel a kapcsolatot a helyi Rendőrkapitánnyal,kérje meg ,hogy látogasson el egy rendőr egy osztályfőnöki órára, tartson egy kiselőadást arról, hogy hova vezet ez az elfogadhatatlan viselkedés.


Egy igazgatónak lehetősége van Nevelési Tanácsaó segítségét kérni a többi gyerek érdekében. Ők pedig további lépéseket tehetnek ez ügyben.


Ha kérnéd az igazgatótól a bántalmazás kivizsgálását, ragaszkodj ahhoz, hogy vegyen fel jegyzőkönyvet az elmondottakról, és ha nem történik semmi, akkor ezzel a jegyzőkönyvvel fordulj az Önkormányzat Oktatási osztályához.


Valaki csak csinál valamit.

60. c8ec504c40 (válaszként erre: 58. - Syria)
2013. jún. 2. 11:31

Amiket leírtam, mondhatni már az óvodától (!) kezdve folyamatosak, a lányom most másodikos, elsős korában történt fiú osztálytársával, hogy pl. a fejét a wc-be nyomták, egy másikat lelöktek a lépcsőn, a kislányok kezére léptek, amikor leveleket gyűjtöttek és így tovább.

Mostanra valóban csak rosszabbodott a helyzet. Azért veszélyes némelyik, mert a szülője sem más, és hát a gyerek otthon látja... hogy hogy "kell" viselkedni. Csak a szülei mintája szerint viselkednek, nekik ez a természetes. De éppen ezért kellene őket kiemelni ebből a közegből szerintem, mert veszélyesek azokra a gyerekekre nézve, akik nem azért élnek, hogy másokat testileg-és lelkileg megnyomorítsanak.

59. c8ec504c40 (válaszként erre: 57. - Ittmost)
2013. jún. 2. 11:27

Nem vagyok verés párti. Tudom, hogy ezeknek a gyerekeknek a szülei a hibásak a viselkedésükért, mert annyira nem törődnek velük, hogy nincs meg az egészséges kontrolljuk, s azt csinálnak amit akarnak. Tulajdonképpen antiszociálisak szerintem.

Nincsenek megnevelve. Alapvető dolog, hogy nem bántok mást szándékosan.


Azért vicces volt, tegnap, amikor beszéltem az egyik gyerek nagymamájával, azt mondta, hogy kiveszik a gyereket az iskolából, mert itt rossz társaságban van... érted, ő az agresszív, a verekedős, a csúfolódó, de ő van rossz társaságban... adná Isten, hogy elkerüljön innen, egy főkolompossal kevesebb lenne, pont ő az, aki nap-mint nap megnehezíti a lányom életét.

Azért kértem a nagymamát, hogy üljenek már le vele és kérdezzék meg, hogy miért haragszik ennyire a lányomra, hogy nap mint nap szekálja valamivel?

A másik kisfiú, akinél voltam, nem tudott választ adni arra, hogy miért is rugdosta ő is össze a lányom bokáját. Őt egyébként kedvelem, alapjában véve aranyos gyerek, csak ő került a rossz fiúk közé. Őt azonban neveli az anyja-apja és meg is van a hatása, csak előfordul ilyen eset, ezért is fordultam tegnap az édesanyjához. Tényleg nem árulkodásból, de tudnia kell, hogy mibe keveredett a fia.

58. syria (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. jún. 2. 09:24

Ez valami borzalom! Iszonyat!

Ha 8 éves korukban ilyen agresszívak, 12 éves korukra rabolni, 16 éves korukra gyilkolni fognak (sajnos volt rá példa), vagy huszonévesen lövöldözni a társaikra. Csak úgy passzióból, mert nem tetszik valakinek a képe, vagy viselkedése, vagy éppen megtetszik valamelyik használati tárgya.


Amit leírtál, az már túlmegy az igazgató hatáskörén, különösen mert nincs eredménye az intézkedéseinek. Ha csinál egyáltalán valamit az ejnye-bejnyén kívül.


A szülőkkel való beszélgetés jó ötlet. A helyetekben elmondanám: ha napokon belül nem lesz komoly változás, mentek a rendőrségre.

Az általad leírt állapotot valahogy meg kell szüntetni, mert a helyzet csak rosszabbodni fog.

57. ittmost (válaszként erre: 55. - C8ec504c40)
2013. jún. 2. 07:29

Nagyon megtanították nekünk,h árulkodni nem szabad,a verést meg viseljük el.Így lehet szolgalelkű,elnyomott embereket nevelni,akik nem fognak lázadni az életben. Ez a kényelmes a rendszernek,és az embereknek,h bármit megtehessenek a másikkal.

KELL árulkodni,megvédeni magunkat,és a mieinket.Pláne egy szülőnek a gyerekét.

A rossz gyerekeket bárki feljelentheti,nemcsak pont te,nem fog kiderülni.Így feljelentés nélkül is bármikor akár kiszúrhatják a gyereked szemét!!Mondjuk verekedés közben is,mikor akár a kislányod üt. ne későn akarj intézkedni..


A gátlástalan emberek lehet,h dühösebbek lesznek,de gondolom,a szülő nem kara börtönbe menni,a gyerek meg nevelőintézetbe.Biztos,h a legtöbbjét vissza foga fogni,ha a rendőr mondja,h mostantól figyelek rátok,és ha bármi van,elkapom a grabancod.nem lesz angyal,mérges lesz továbbra is,de tudja,h a verekedésnek következménye lesz. Eddig ez nem volt,azt tett,amit akart.

Egyébként meg a gyerekeden keletkezett sérülésről vetess látleletet.


Nem sokra fogsz menni az ig.nőnél sztem.Az lehet,h a kislányodat már nem annyira fogják bántani,de büntetést fog kapni,mert verekedett,és mert őt meg meri büntetni az igazgatónő,még akkor is,ha jogosan tette.Sokszor van az,h hiába a jogos visszavágás,mégis az húzza a rövidebbet,aki jogosan tette.

de magát az edzést nagyon pártolom,bizt előbb-utóbb elég lesz,ha a kislányod csak 1 valakit nyom le a földre,és a többiek sem kezdenek vele azon túl--hacsak nem csoportosan.

2013. jún. 1. 19:22

Beszéltem két gyermek szüleivel. Az elsőnél megkérdezdte a gyermekét az anyuka, hogy miért rugdosta a lányom a fia. A kisfiú lehajtott fejjel dünnyögte, hogy a másik cukkolta és akkor ő is, de csak egy kicsit... bocsánatot kértek, én pedig mondtam, hogy ezentúl inkább focizzanak együtt, mert a lányom is szereti a labdajátékokat.


A másiknál sajna nem volt otthon sem az anya, sem a gyermek, csak a nagymamával tudtam beszélni, hát, szerinte az ő unokája ebben az iskolában rossz társaságba került, s ettől lett agresszív... (hozzáteszem, a gyermek már az óvodában is ilyen volt), ezért el is fogják vinni másik iskolába (ujjé, legyen úgy!).


A harmadik apjával a férjem fog beszélni, ő a legnehezebb dió. Meglátjuk. Én szépen kértem a második gyermeknél a nagyit, hogy kérdezzék már meg, hogy miért haragszik ennyire a lányunkra a fiuk?

55. c8ec504c40 (válaszként erre: 52. - Ittmost)
2013. jún. 1. 15:41

Erre én is gondoltam... tudod, nem akarok "árulkodni", de mégis meddig tűrjön az ember??? Mivel ez a egy község, a gyerekeinek már ovis korukban is együtt jártak és ugyanezek a gyerekek, már ott is pont ugyanezt csinálták... mostanra pedig csak durvult a helyzet. Mégis meddig járjon már ez a korsó a kútra?


Anyukámék szerint azonban az általad felvetettek azért nem jók, mert pl. a primitív szülők ezt szerintük megtorolhatják bármi módon, mivel nekik nincsenek érzelmeik. Valami van benne, de nagyon jó lenne már valamiféle megoldás.


Lehet, hogy ezentúl arra fogom elkezdeni tanítani a lányom, hogy legjobb védekezés a támadás alapon hétfőtől menjen oda mindegyikhez és verje meg őket :) és nem érdekel, ha az igazgatónőnél kötünk ki, lesz mit mondjak nekik.

54. c8ec504c40 (válaszként erre: 48. - Csutkamano)
2013. jún. 1. 15:36

Nem tudom milyen büntiket osztanak ki rájuk, de azt tudom, hogy sokszor kell az igazgatónőhöz menniük, amivel ők aztán eldicsekszenek a többieknek... szóval ez minden, csak nem visszatartó erő.


Szerintem az ilyen gyermekeket ki kellene emelni a többi közül, mert előbb-utóbb tényleg olyan történik, ami maradandó károsodást fog okozni valakinek. Miért kell ezt mindig megvárni? Miért nincs olyan hasznos törvény is, ami ezt megelőzné??


Isten bizony, elgondolkodtam rajta, miért pont az én lányom az egyik "áldozat"? Mert az éremnek ugye két oldala van. Nem jöttem rá, talán csak annyi, hogy mi "rendes" család vagyunk (tehát apa-anya-gyerek), nem pedig csonka (ennél fogva hátrányos helyzetű). Mi is sokat dolgozunk (de azért odafigyelünk a gyerekünkre is, jut rá is idő), szemben például annak a fiúnak az anyjával, aki 12 órázik, a gyerekre a nagymamája vigyáz, de a fiú a saját nagyanyját is rugdossa(! a saját szememmel láttam!) és úgy beszél vele, mint egy utolsó kocsis (a mi lányunk nem beszél csúnyán). Nem vagyunk gazdagok, de szegények sem, inkább átlagosak (nem halunk éhen, de mi sem tudunk félrerakni), a férjem azonban egy kis pizzériát vezet, tehát gondoltam, lehet, hogy irigység is lehet a dologban, bár a lányom arra tanítom, hogy ne dicsekedjen semmijével.

Az tény még, hogy a lányom a viselkedésében egy kicsit flegma, de ez inkább a mindennapi tevékenységeire érvényes, nem pedig az emberekre kivetítve és sőt, amikor lelkileg bántják, mindig azt mondom, eressze el a füle mellett és kerülje ezeket a gyerekeket. Mégis mindig megtalálják! És mindig belekötnek.

Azt tudom még (bár nem láthatom, hogy viselkedik a suliban), de tudom róla, hogy érzékeny kislány, de mondjuk ki állná meg sírás nélkül, ha pofán rúgnák egy labdával és marhára fájna a szeme alatt? Én mondjuk megállnám, de nem vagyunk egyformák. Nem lenne szabad rögtön sírnia, én is tudom, mert az ilyen gyerekek pont ennek örülnek könyörtelen módon, mert ettől érzik magukat erősnek, hogy bánthatják a másik gyermeket.

Szóval ennyi. Nem tudom, miért találják meg pont őt? Ezért is gondoltam rá, hogy ma felhívom a tanító nénijét és konkrétan rákérdezek, hogy szerinte miért, mi okozhatja a lányom viselkedésében, hogy módszeresen rászállnak?

53. c8ec504c40 (válaszként erre: 46. - Bd55e3f068)
2013. jún. 1. 15:24
Nem kezdődik! Épp ezt mondom, hogy nem kisebbségiek ezek a gyerekek, csak 2 közülük, félig, de egyébként nem ők a döntő többség!
52. ittmost (válaszként erre: 10. - C8ec504c40)
2013. jún. 1. 06:30
Pedig nyugodtan elmehetsz a történettel a rendőrségre,a gyerek fegyelmit kap,pszichológushoz fogják utalni,ahová kötelező párszor elmennie szülővel együtt.a szülőkre meg ránéz a családsegítő,és esetleg alkalmatlannak nyilvánítják,vagy veszélyeztetettnek sorolják be agyereket,mert nem megfelelő a háttere.Nem csinálhatják ezt büntetlenül.
51. kszb (válaszként erre: 37. - Bd55e3f068)
2013. máj. 31. 23:48
úgy, h valójában egy csomóan ismerjük egymást itt is, csak nme mindenki számára jön az le, h a szomszédja pld a hozzászóló :) Én találtam már itt rá sok éve nem hallottam rólad, külföldön élő bnőmre :) 1-2 hsz és levágtam. Ezért gondolom,h más is ráismerhet a paraméterek alapján magára/ gyerekére. és bizony jó lenne, ha a problémás gyerekek szülei is olvasnák ezeket a fórumokat.....
50. derintini (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2013. máj. 31. 23:37

ne vesszünk össze ezeken a "pór"népeken :)

Egyik kutya, másik nem :D

49. michelle.r (válaszként erre: 36. - Derintini)
2013. máj. 31. 23:36
Ezt nem valamelyik római császár mondta vala? ;)
48. csutkamano (válaszként erre: 45. - C8ec504c40)
2013. máj. 31. 23:33

Ha az iskolában jó a viszony az Igazgató és a pedagógus között, és az igazgatónak van tekintélye, akkor a dirinek kellene erélyesen fellépni. Ő például megbüntethetné a renitens gyereket azzal, hogyha a tanárnő az igazgatóhoz küldi, az meg százszor leiratja vele, hogy az osztálytársam nem bántom, és addig nem mehet el, amíg nincs készen. Ez kezdetnek elég jó kis bünti lehetne.

Így csak az igazgatóra lehetne mérges, mert ő szabta ki a büntetést, és ha nem tetszik a rendszer, el lehet vinni a gyereket egy másik iskolába, vagy fegyelmezzék meg a szülei.

47. derintini (válaszként erre: 46. - Bd55e3f068)
2013. máj. 31. 23:31

Egy konkrét példát írt a kérdező, ahol "néven nevezte" a gyereket.

Ez miért is cigányozás? ill. ez miért is sértő?...csak, hogy én is tudjam.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook