Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg elítélendő ha valaki fiatalon szül? fórum

Tényleg elítélendő ha valaki fiatalon szül? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
48. ZITA9770 (válaszként erre: 47. - 1cb261dabd)
2008. jan. 24. 13:33
Én a nagymamámmal voltam így.
2008. jan. 24. 13:30
igen, itt tényleg csak erről van szó, hogy nyilván kényelmesebb egy saját laáksba gyereket szülni, de aztán meg jön a gond, hogy azt be kell bútorozni. és mi van ha nincs pénz bútorra. akkor megint egy év csúszás. aztán már 30on felül van az ember bőven, és megfosztja magát attól, hogy lássa az unokáját felnőni. nekem minden vágyam az volt, hogy lássam a nagyapám arcát, mikor azt mondom neki, hogy dédunokája lesz. és felejthetetlen élmény volt, nem hiszem, hogy ettől meg kéne fosztani a szülőket, nagyszülőket.
2008. jan. 24. 13:28
Tudjátok ha most nem lennék kismami akkor 40 évesen 20 éves gyerekeim lennének,és én akkor élnék.És azt ne mondja nekem senki hogy a 40 éves öreg:)))))Már megfontoltabban mint fiatalon:)))
45. ZITA9770 (válaszként erre: 40. - Spinneli)
2008. jan. 24. 13:26

Amint látom elég fiatal vagy Te is.Gondolj bele mi lesz ha 5-10 év múlva akarsz gyereket szülni.Most van egy biztos állásod,ahová vissza mehetnél dolgozni a gyes után,mert még mindíg fiatal leszel.De ha mindezt évek múva teszed a most biztos munkahelyed addígra a múlté lesz.

Én átgondolnám a helyedben hosszú távon melyik megoldás lenne a jobb.

44. Eve20
2008. jan. 24. 13:23

Miért lenne elítélendő? Én 18 évesen szültem, most 2.5 éves a kisfiam, és úgy gondolom, ennél jobban nem is alakulhatott volna. A tanulásról annyit, hogy aki akar, az gyerek mellett is tud tanulni, anyukám így szerzett két diplomát, 2 gyerek mellett. Én idén érettségizem, igaz 2 évvel később, mint "egyébként" kellett volna, de sokkal büszkébb leszek az így megszerzett papíromra.

Lakás és egyebek megszerzése: Persze, aláírom, hogy sokkal egyszerűbb úgy gyereket vállalni, ha már van egy betonbiztos háttere az embernek, de nagyon sok olyat is ismerek, akik 30 akárhány évesen sem rendelkeznek ezekkel, mivel nincs olyan gazdag anyuci, apuci, akik alájukrakhatnák. Munkával megszerezni pedig enyhén szólva időigényes. Mire meglesz minden, lehet, hogy már 35-40 éves a leendő anyuka/apuka, ami lássuk be nem a legideálisabb kor az első gyerek vállalásához.

Én úgy gondolom, nem is alakulhatott volna jobban az életem, hamarosan megvesszük életünk első lakását (jelenleg anyukámnál lakunk, és nincs belőle semmi gond), van saját autónk, és magyarországi viszonylatban jól élünk. Csak akarni kell, és persze kell hozzá egy megbízható társ is, mint nagyon sok mindenhez az életben. Az a lényeg, hogy egy összetartó, szerető családba szülessen az a baba, akkor minden rendben lesz!

43. 1cb261dabd (válaszként erre: 40. - Spinneli)
2008. jan. 24. 13:21
én nem értettelek félre. és már kilátásban a saját lakás? hitel nélkül?
2008. jan. 24. 13:19
Mindenki kikerülhet az utcára egyik napról a másikra.Akár van gyereke akár nincs.A munkahely sem biztos egyáltalán.Sőt.Ez az ami egyáltalán nem biztos.
41. 1cb261dabd (válaszként erre: 38. - ZITA9770)
2008. jan. 24. 13:19
hát ja. én nem hiszek ebben a "sok pénz kell a gyerekhez" dologban. az elején szopik, utána eszi amit te, csak mini adagban, ruhákat, játékokat agyba főbe osztogatnak már, mindenki meg akar tőle szabadulni, kell neki egy ágy, aztán kész. és ha már ott van, akkor hidd el, hogy magadtól mindent megvonsz, hogy neki add, és ez így van rendjén.
40. spinneli (válaszként erre: 38. - ZITA9770)
2008. jan. 24. 13:19

itt valamit félreértettek, én nagyon szeretnék gyereket, de azután, hogy van saját lakásunk és autónk.

az autót mind a párom és mind az én munkámhoz szükséges.

39. viki021 (válaszként erre: 37. - M_Marcsa)
2008. jan. 24. 13:17
Ez csak egy példa volt.Nem konkrét adat.
38. ZITA9770 (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2008. jan. 24. 13:17

Nem értelek,miért kellene már a munkába járáshoz autó???Nekem 3 gyerekem van és láss csodát mégis eljutok bárhová a világon autó nélkül.Ja és lakásom is lett függetlenül attól hogy van gyerekem.

Szegényen szülni???Lehetsz akár milliomos is,ha nincs gyereked akkor is szegényebb leszel mit az aki esetleg 18 évesen szül és nincs saját lakása vagy kocsija.

37. M_Marcsa (válaszként erre: 32. - Viki021)
2008. jan. 24. 13:14
Azért ált. lehet 32 évesen szülni, sőt 40 évesen is.
36. 1cb261dabd (válaszként erre: 33. - M_Marcsa)
2008. jan. 24. 13:14
hát azért tudhatta. minden szaklap és szakvélemény erre figyelmeztet! nem szabad ilyenek miatt az időt húzni, és felvenni a harcot a biológiával. mert ha a test már nem akar, akkor nem fog engedelmeskedni.
35. M_Marcsa (válaszként erre: 32. - Viki021)
2008. jan. 24. 13:13

Ez az, de pl. én 24 évesen fejeztem be a tanulást,utána még udvarolt a mostani férje,. elment aztán fél évre Amerikába dolgozni. 27 évesen lagzi, 29 évesen szültem. Nem tudtam hamarabb.


Ja, a házra még várnunk kell... Autó van.:P

34. 1cb261dabd (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2008. jan. 24. 13:13

figyelj, én is Budapesten élek, nem ezzel van a gond. csak azzal, hogy végignézem a családom múltját, hogy hogy lettek nagypolgári családból földölfutó szegénnyé, mert egyszer jött egy háború, és egyszer egy kommumizmus, és ami inó vagy ingatlanuk volt, azt mind elvették. a pénz elértéktelenedett, a részvények megsemmisültek, és hajdani vagyonos családokból senkik lettek. a kenyérkereső gyárukat és üzleteiket vették el. a semmiről kellett újrakezdeni, 4-5 gyerekkel. mi már a nagymamánál lévő 9 m2-es szobába születtünk ketten az öcsémmel a bizonytalanba. aztán az évek alatt csak lett valami, a kitartás és az akarat eredményt szül. és lehet, hogy az első pár évünket így töltöttük, de aztán jobb lett, és lehet hogy aztán 15 évet egy másik lakásban egy mini szobában töltöttünk, de azt is túléltük, és minden alakul, az élet megoldja. nem szabad sokat tervezni, meg kigondolni, mert annál nagyobb csalódás, ha nem úgy jön össze.


valaki írta a hitelt. igaza van. nyilván az ember ma hitelre tudja venni a lakását, tehát a helyzet nem jobb. ezek önámítások.

2008. jan. 24. 13:11

Volt egy ismerősöm, házat akartak, terveztek, a babát halasztották. Kifutottak az időből, 36 évesen nem tud szülni, mert nincs cilusa.

Megérte?

Persze, nem tudhatta előre...

32. viki021 (válaszként erre: 26. - 1cb261dabd)
2008. jan. 24. 13:10
Szerintem azért is kell fiatalon elkezdeni a gyerekvállalást mert mi van ha mondjuk 32 évesen jut eszünkbe hogy jó lenne egy baba.Aztán valami miatt nem jön össze.Ott az idő már nem nekünk dolgozik.Azért egy fiatal szervezet még sok mindent kibír legyen az hormonkezelés stb.
2008. jan. 24. 13:07
Én sem bántam meg hogy 22 évesen van egy 2 éves kisfiam.ha újra csinálhatnám akkor is megtenném!!Semmiféle buli vagy disco kedvéért nem adnám fel ezt az érzést!!:)
30. spinneli (válaszként erre: 22. - 1cb261dabd)
2008. jan. 24. 13:07

semmi sem örök, ez így van.

de elégg demagógnak gondolom emiatt semmire tervezni egy gyermek születését.

nekem ez felelőtlenség, ha van egy biztos alapom, és történik valami, a befizetett biztosításokból van esély újrateremteni, egyrészt ha nem, ott a család és el lehet ismét kezdeni az életet az általad leírtak alapján.

Attól még nem fogom szeretni, hogy anyáméknál lakunk vagy albérletben mindkettő függő viszony.

gyerekhez autó?

nem ahhoz, az a melóhoz kell például hogy pénzt kereshess, amiből eteted a gyerket.

amennyibben nem egy 100 főd lélekszámú faluban élsz.

én nem ott fogok.


gondolom te az alant írt körülmények között élsz, és emiatt vetítesz mindenféle önigazolást nekem, hogy de szegényen szülni függésben kurva jó dolog.

29. ZITA9770 (válaszként erre: 26. - 1cb261dabd)
2008. jan. 24. 13:06
Neked is gratulálok:)
28. ZITA9770 (válaszként erre: 23. - ZITA9770)
2008. jan. 24. 13:06

30-40 éves futamidejű.

Bocsika a hibáért:)

2008. jan. 24. 13:05

Sziasztok!

Nem olvasok vissza, de az attól függ, hogy mennyire fiatal. A legideálisabb a 20-30 éves kor közötti időszak. Régen már 18-19 évesen természetes volt, hogy férjhez ment valaki, és gyermeket szült. Ennél fiatalabbaknak nem a legkedvezőbb, de akkor sem elítélendő.

2008. jan. 24. 13:05
én 18 éves korom óta alig vártam ,hogy anya legyek, jó sokat kellett várnom, mert most jön csak, 26 évesen, és bár iszonyat boldog vagyok, sajnálom, hogy nem jött már évekkel ezelőtt. én buzdítok mindenkit arra, hogy fiatalon szüljön.
2008. jan. 24. 13:02
Sziasztok!!Csak azért tettem fel a kérdést mert volt itt egy csaj aki totál leszólta a fiatal anyukákat.Szerinte mi csak a munka és a tanulás elöl akarunk így kibújni.És ebben a korban még normális pénzt sem kapunk a gyerek után,ebből következik hogy nem tudjuk normálisan felnevelni.Kiváncsi voltam vajon mások is így gondolják-e..én 20 évesen szültem,de szerintem mindent megadok a kisfiamnak.
24. ZITA9770 (válaszként erre: 21. - Viki021)
2008. jan. 24. 13:02

Fárasztó,de egyben csodálatos:)

Ami meg a legfontosabb ha úgy gondolom akár még 10 év múlva is szülhetek.

23. ZITA9770 (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2008. jan. 24. 13:00

Megvan a lakás,kocsi munkahely stb....

Jöhet a gyerek.Na de mi van akkor ha a lakás meg a kocsi hitelből van????Ami 30-40-es futamidejű ráadásul nem pár forintos törlesztő részletes.Akkor meg az a kifogás hú mert a pénzünket elviszik a törlesztő részletek,mire szüljem a gyereket?Mert azért valljuk be nem mindenkinek adatik meg hogy a szülők felépítk a házat vagy éppen megveszik a lakást,hanem önerőből kell megteremteni az élethez szükséges dolgokat.

22. 1cb261dabd (válaszként erre: 18. - Spinneli)
2008. jan. 24. 13:00
igen. a biztos anyagi háttér egy totál relatív dolog. autót akarsz? miért kell a gyerekhez autó? ezek olyan tárgyi dolgok, melyek egyik napról a másikra megsemmisülhetnek. mi van ha van egy autód és egy lakásod, és egyik nap összetöröd totálkárra az autót, márnap meg leég a lakásod. visszaadod majd a gyerekedet? az élet hosszútávon megoldja az anyagi kérdést. ha van hol laknod, mindegy, hogy albérlet vagy anyukáéknál, akkor annak a babának nem lesz baja, és ha mindennél jobban szereted, akkor boldog lesz. nem hiszem, hogy a pénztől bármi függ. ez egy újkeletű baromság, régen sem csak azok szültek, akiknek volt lakásuk és autójuk, csak nem tulajdonítottak ennek ekkora jelentőséget.
21. viki021 (válaszként erre: 20. - ZITA9770)
2008. jan. 24. 12:55
Milyen 3 gyerekes anyukának lenni?
20. ZITA9770 (válaszként erre: 19. - Viki021)
2008. jan. 24. 12:54
Köszi:)
19. viki021 (válaszként erre: 17. - ZITA9770)
2008. jan. 24. 12:53
Neked is gratu!!!!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook