Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg dönthet 12 évesen a gyerek a láthatásáról? fórum

Tényleg dönthet 12 évesen a gyerek a láthatásáról? (beszélgetős fórum)

1 2
2013. aug. 4. 10:18

A láthatásról konkrétan nem tudok nyilatkozni, de nálunk a családban volt egy gyerekelhelyezési per, ahol a kislányok 9 és 11 évesek voltak. Ugyan konkrétan nem ők döntöttek a sorsukról, de nagyon is figyelembe vették a szavukat, és végül úgy is helyezték el őket, ahogy ők szerették volna.


A másik környezetemben történő ügy pedig úgy zajlott, hogy amikor gyerek megtagadta az édesapja láthatását, akkor az automatikusan azt jelentette, hogy elállt a tartásdíjtól. Bár ő pedig már 14 fölött volt, szóval ezt ne vedd biztosra, hogy nálatok is lehetséges.

2013. aug. 4. 10:10
Én annak idején 7 évesen sem voltam rá kíváncsi, az elsőre elmentem, a többire nem. Nem lett következménye, nem köteleztek, ha nem akartam. Annyi, hogy ha nincs láthatás, akkor nem követelheted a gyerektartást sem. (anno így volt, ez lehet azóta változott).
6. danama (válaszként erre: 3. - Ubi pretium)
2013. aug. 4. 10:07
mesélj kérlek, vagy priviben...
5. danama (válaszként erre: 3. - Ubi pretium)
2013. aug. 4. 10:07
most lesz 13éves a kilányom akkor figyelembe veszik az ő szavát, vagy csak törvényt fogják papolni a gyámügyön?
2013. aug. 4. 10:06
Én úgy tudom, h nem dönthet. Ha jól rémlik, akkor 14 év felett hallgatja meg a bíróság.
2013. aug. 4. 10:05
Nálunk dönthetett.
2013. aug. 4. 10:03
Ez nem hangzik jól...
2013. aug. 4. 10:01
Többször mondta nekem a kislányom, hogy nem akar menni az apai láthatásra. Most viszont olyan dolog történt, hogy megértem és el is kisérném a gyámügyre.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook