Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg a környezetre nem károsak, az üzletekben pénzért vásárolt műanyagnak látszó zacskók? fórum

Tényleg a környezetre nem károsak, az üzletekben pénzért vásárolt műanyagnak látszó zacskók? (beszélgetős fórum)


1 2
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2023. okt. 20. 08:58
Azt hogy érted, hogy "már ragadt a belseje"?
6. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Gretaa)
2023. okt. 20. 08:28

Lehet, hogy az előállítása is olyan, mint az elektromos autóé. Hogy akkor árt a környezetnek.


Csak jól hangzik. Amúgy nekem volt "fánkos zacskóm", már ragadt a belseje, de mindig megnézték, igaz-e, hogy nem új, nem is járok már a Tescoba.

5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Titkoskert)
2023. okt. 20. 08:26
Elvileg nem kőolaj alapúak, hanem megújuló forrásból származnak, és biológiailag lebomlanak. Node! Ettől még nem lesz környezetbarát. Egyrészt mivel egyszerhasználatos, így újra és újra le kell gyártani. Egy gyár működése, egy termék gyártása sosem környezetkímélő. Rengeteg alapanyag és energia kell hozzá. Másrészt ha te nem fordítasz rá figyelmet, hogy komposztáld, akkor ugyanúgy a szemétlerakóban végzi, ami szintén egyáltalán nem túl környezetbarát. Jobb esetben a szemétégetőben, de az is csak egy fél fokkal jobb. Mellesleg bevallom, hogy nem tudom, ezek a zacskók simán lebomlanak kerti komposztálókban is, vagy csak ipariban. Ugyanis sok lebomló műanyag csak olyan nyomáson és hőmérsékleten bomlik le, amit csak az ipari komposztálók képesek megteremteni. Ennek az a jelentősége, hogy a termék használat közben tartsa magát. Tehát én azt mondom, hogy ha kicsit is érdekel a környezettudatosság, ne felejtsd otthon a vászon szatyrodat. Minden más csak a lelkiismeret hamis nyugtatgatása.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Titkoskert)
2023. okt. 20. 07:51

Nem tudom.

De én viszek zacskót. Minden kocsimba és minden táskámba raktam. Biztos nem adok ki 10-15 Ft-ot egy szaros zacskóért. K anyjukat.

2023. okt. 19. 22:44
Ma hallottam a rádióban, hogy 6 hónap alatt bomlanak le.
2. Gretaa (válaszként erre: 1. - Titkoskert)
2023. okt. 19. 22:13

Másabb a tapintása.

Zöldes minta/írással van ellátva.

Álltalában oda írják,hogy lebomló zacskó.

2023. okt. 19. 22:04

Hallottam vannak az elporladó zacskók és a biológiailag lebomló zacskók. Az elporladó zacskók nem feltétlenül bomlanak le teljesen, hanem apró darabokra bomlanak, amelyek mikroműanyagokra töredeznek.

Honnét lehet azt tudni melyik fajtáért adtam ki a pénzt?

Megjegyzem utálom őket, van amikor már ahogy teszem bele a terméket, már "szétbomlik".

Ha valaki felhorkanna, hogy vigyek magammal zacskót, bevallom már többet is vásároltam, de vagy kocsiban hagyom, vagy másik táskát viszek, vagy.......

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook