Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tények és tévhitek a zsíros hajról fórum

Tények és tévhitek a zsíros hajról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tények és tévhitek a zsíros hajról

1 2 3
40. Annette (válaszként erre: 39. - Veronika27)
2012. ápr. 23. 21:21
Majdnem mindet végigjártam :/ és semmi. Kezdem egyre jobban elhinni hogy létezik örökletes zsíros haj :/
2012. ápr. 23. 09:50

Szerintem nem ártana egy általános laborvizsgálat sem, valamint egy több hónapos diéta. Nagyon sokat tudna jelenteni, ha netán ilyen jellegű gond is van.

B6 vitamin, fejmasszázs, viós kezelés is szóba jöhetne.

38. Nissi (válaszként erre: 32. - Májusig)
2012. ápr. 22. 19:26

Szia Májusig!

Szerintem ezt a hozzászólást nem ebben a forumba szántad:).

Mondjuk engem nem zavar mert én fogyozok is:)

37. Nissi (válaszként erre: 31. - 3b04a25ab5)
2012. ápr. 22. 19:21

Lehet hogy a hintöpor se tesz jót,nem használom rendszeresen, csak amikor nincs idöm megmosni, de magától a zsirosodástól is hullik. A zsir is eltömiti a fejbört. Hajgyógyásznál is voltam ahol géppel megnézte a fejböröm, láttam a saját szememmel.

Valoban hormonprobléma is állhat mögötte és táplálkozás.

2012. ápr. 22. 09:57
Én még kipróbáltam a Wu 2 őt is de semmi tán jobban zsirosodott a hajam tőle mind eddig.Azoknak jó akiknek dús hajuk van mert nem lapul rá könnyen a fejbörre így nem itatódik át a zsirtól:)Nekem vékonyszálú hajam van ezért is zsirosodhat annyira meg persze a sok fésülés amivel a zsirt visszük rá:((
2012. ápr. 22. 08:43
Én eddig a H&S Citrus Fresh samponját használtam, és nagyon szerettem, mert más samponnal hiába mostam meg a hajamat, mindig úgy éreztem, hogy piszkos maradt, és nem szellőzik a fejbőröm. Na erre a H&S is bedobott egy ugyanolyan vacak "new" formulát, amitől egyáltalán nem lesz tiszta a hajam. Most kereshetek új sampont. Tudtok javasolni helyette valamit zsíros hajra?
34. c5d1635e99 (válaszként erre: 31. - 3b04a25ab5)
2012. ápr. 22. 08:35
Bizony,hogy a zsírosodástól hullik ki több haj.Ez tapasztalat.Amikor nem mosok 1 héten 2x hajat,akkor nagyon sok hajszálat veszítek....nem használok sem hintőport,sem száraz sampont.
2012. ápr. 22. 07:03

Én is ilyen módszert alkalmaztam mint a cikk írója. Sajnos.

Az eredmény az volt,hogy minél tovább hagytam mosatlanul annál több hajszál hullott ki.

Pedig ez hiba,mivel a faggyúmirigyek termelnek némi tesztoszteront aminek a mellékterméke a Dht hormon. Ettől kopaszodnak azok a férfiak,akiknek a hajhagymái érzékenyek a dht-ra.

Minél tovább hagyjuk a hajunkon ezt a dht-t tartalmazó zsírt,annál több hajszál hullik ki.

Az a legjobb megoldás,ha hajmosással megszabadulunk tőle.

És honnan tudom?

Mikor Pcos,Ir-es vonalon mentem magam kivizsgáltatni akkor mondták ezt az endokrinológián.

2012. ápr. 22. 01:13

Sziasztok!


Nekem ami 101%-ban bevállt,az a rendszeres torna,többször kevesebb evés,18 után csak akkor,ha nagy korog a gyomor,és keveset.

Ez nekem bevállt.

Kissé változott az életem,meg is lett az eredménye.A bevált eszközöket félretéve,kipróbálta a Slim Fix 2000-ret.Eredmény lett,de nem az amit vártam.A fogyásal ellentétben ,elmaradt a menstruációm 1 hónapja.

Orvosnál(nőgyógyásznál) 2 alkalommal jártam,még keresi az okokat.

Szerinte,nem lehetséges zsírégetőtől.

Érdekes,elötte minden rendben ment.

Összesen :a szervezetem,6.000Ft-om bánja.


Erről ennyit.

Mozogni-Mozogni-kevesebbett-többször.

Sziasztok

31. 3b04a25ab5 (válaszként erre: 23. - Nissi)
2012. ápr. 21. 22:14

Szerintem nem a zsírosodástól hullik a hajad, hanem a hintőportól. Ugyanis eltömíti a hajhagymákat, nem tud szellőzni a fejbőr. Onnan gondolom, mert én is használtam kb. 10 éve szárazsampont, és nagyon elhullott a hajam :( A fodrászom is azt mondta, valószínűleg ettől hullott el a hajam. Nem ajánlom senkinek.

Én is szenvedek a zsírosodástól, 2 naponta mosom a hajam, nagyon unom :( Kipróbáltam mindent, amit a cikkíró is, rengetegféle sampont is, de semmi se használt. Irigylem azt, akinek elég egy héten egyszer hajat mosnia :)

30. 171925f409 (válaszként erre: 29. - E16fe97baf)
2012. ápr. 21. 21:23
Igen szoktam de már csak akkor ha zsiros és, hogy tudom múgy is még aznap megmosom.Amúgy nehezen birom megállni, hogy frissen mosott hajt ne túrjam meg.))De tény, hogy a kéztől is zsiros lehet meg nem is szeretem lófarokba össze kötni mert ezáltal mindig a kezemmel kell zsiroszni a hajat meg jobban rá lapul a zsiros fejbörre:((
29. e16fe97baf (válaszként erre: 28. - 171925f409)
2012. ápr. 21. 21:20
nem turkálod a hajad? nekem rossz szokásom hogy hátra túrom vagy ha gépnél dolgozom matatok benne...a fodrászom szerint a kezemtől előfordul hogy hamarabb zsírosodik
2012. ápr. 21. 21:15
Esetleg a fejbőr tisztitó sampon?Állítólag leszedi a sok trutyit és nem lesz zsiros a haj vagyis a fejbör mert attól zsirosodik is a haj a fejbört kéne szerintem rendbe pakolni.Nekem is zsiros nagyon én is 2 szer mosom hetente.Én baba sampont használok de nagyon nem ér semmit de jobb mint a fructis mert sttól még hamarabb zsirosodott.Nekem próbálta a fodrászom, hogy hajmosás után leöntötte ecettel de ugyan ugy 2-3 nap után zsiros lett:((
2012. ápr. 21. 19:51

Egyébként meg a zsírosodás hátterében ott áll a táplálkozás is, amire nem sokan gondolnak, illetve a vízhiány, ami pl. a bőr zsírosodását is okozhatja. Ez ellentmondásnak hangzik, de ha nincs elég nedvesség a bőrben, hajban, akkor a szervezet több zsírt kezd termelni, hogy megóvja ezeket.

Valószínűleg épp ezért zsírosodik kevésbé a hajam a száraz hajra való sampontól.

26. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2012. ápr. 21. 19:48

Igen, igazad van. Mióta száraz hajra való sampont használok egyrészt nincs szükségem balzsamra, másrészt 2-3 nappal kitolódott a hajmosások közötti idő (ami korábban 2-3 nap volt nekem is).

Amúgy meg a többi fórumon taglalt vegyi elemzésekkel egyetértve nem igazán vagyok semmilyen bolti sampon híve, a tapasztalatok alapján is sz@rok.

A házi tojássampont próbáltam ecetes öblítéssel, az nekem nagyon jó volt. Véletlenül próbáltam ki egy száraz hajra való tojássampont (tojást amúgy nem hiszem, hogy látott), ami viszont úgy bejött, hogy már nincs kedvem pepecselni. Ráadásul baromi drága is lett a tojás...

2012. ápr. 21. 19:03

Sziasztok!

Az én hajam is nagyon zsírosodik a bőrömmel együtt, mindent kipróbáltam eddig semmi sem segített. Ha reggel megmosom akkor estére gusztustalan:(

24. ILI.
2012. ápr. 21. 18:47

Sziasztok!

Nekem is iszonyat zsírosodik a hajam, a 3. nap meg kell mosni. Mindenkitől azt hallom, hogy nem kell olyan sűrűn mosni, de ha már 4-5 napig hagyom akkor szinte fáj már a fejbőröm is, nem tudom, hogy más is volt már így? Most egy új fajta sampont használok a neve Imperity/Infinity az egyik zsíros a másik száraz hajra való. Nem változott a 3 napos mosás, de a hajamnak határozottan jobb az állaga, sokkal selymesebb. A balsamját is érdemes használni, az is nagyon jó. Nekem is mondták, hogy a balsamot csak a haj végekre kell tenni, de semmit nem jelent, akkor is zsírosodik ha teszek ha nem teszek, ha a végére vagy az egészre teszek. Tök mindegy... De ha az egészre teszek az azért jobb, mert jobb teszi a haj állagát, nem kócolódik annyira, ez által könnyebb kifésülni. Nekem is volt hosszú hajam, rövid, most olyan vállig érő van, és semmit nem jelent az sem.

23. Nissi
2012. ápr. 21. 17:54

Nekem a 20s éveimben elég volt a heti egyszeri mosás a 30as éveimben azonban elkezdett zsirosodni. En is heti 3x mosom. Rövidebbre vágattam a hajam igy könnyebb kezelni, mosni. Festem is de attól se lett szárazabb. A böröm is zsirosodik aminek egy elönnye van hogy nem ráncosodik a böröm :)

Ami nekem bevált hogy a második napon este behintöporozom a fejtetömet. Nem kell sok és jól bedörzsölöm. Felszivja a zsirt és reggelre friss lesz a hajad. Olcso megoldás és pár perc alatt megvan. Ajánlottam egy kolleganömnek és neki is bevált.

Nekem a zsirosodástól eléggé hullik is. A fejtetön eléggé megritkult.

A másik amit olvastam hogy idegeskedéstöl, stresstöl is zsirosodhat a haj. Hát nekem az utobbi idökben valóban elég stresses volt az életem de nem tudom hogy ez másokra is igaz-e.

2012. ápr. 21. 15:13
Nekem kicsi lány korom óta zsírosodik a hajam.Szinte mindent kipróbáltam.Aztán egyszer levágattam a hajam 5cm-re és láss csodát már nem volt többé zsíros!A heti4 hajmosás helyett már elég csak 1.Rengeteg pénzt kiadtam különböző samponokra kencékre hajvizsgálatra stb.....!
2012. ápr. 21. 14:54

Tudok megoldást, nekem is zsírosodott a hajam. Egyik, hogy nyugodtan mosd ki olyan gyakran, ahogy a hajad megkívánja, ha sokallod a mosást, akkor sampon helyett balzsammal moss hajat, az is letisztítja a hajad és még ápolja is. A balzsamot használd az egész hajadra, a fejbőrödre is, mert ápol.

Furán hangzik, de nekem az jött be, hogy száraz hajra való sampont és balzsamot használok. :) Ápolás, ápolás, ápolás. Ez az, ami bejött. Olajpakolásokat teszek a hajamra, mint például ricinus olaj, kókusz olaj, amla olaj. Mind a hajnak, mind a fejbőrnek nagyon jót tesz, kevésbé zsírosodik a haj és jobb minőségű tőle a haj.

Azt tudom tanácsolni, hogy ápoló, kímélő, száraz hajra való sampont és balzsamot használj, meg legalább heti egy olajpakolást tegyél fel. Nekem már másnapra zsíros lett a hajam töve, gusztustalan volt, most meg már 4 napig is jó a hajam, már a frizura tartása végett kell kimosnom a hajam, nem a zsírosodás végett.

Ja, és ha zsíros a hajad, bizony ki kell mosni, mert nem tesz jót a hajhagymáidnak, jobban hullik a hajad.

20. bd55e3f068 (válaszként erre: 19. - Leoborta)
2012. ápr. 21. 13:33
A mosópor nagyon nem erre való.
2012. ápr. 21. 13:16
Egyszer valaki váltig állította (férfi volt), mosóport rak a fejére és ettől nem zsírosodik, de én még nem próbáltam, mert nincs rá szükségem. Egy próbát megérne talán. Igaz lehet?
18. pteri
2012. ápr. 21. 11:53
Kedves Fanny, én is 40 évem alatt mindent kipróbáltam, de csak az használ, ha 2 naponta lemosom a zsírt. Az se használ, ha rövidebb, csak egyszerűbb 2 naponta mosni, szárítani. Nekem legjobb a diólevél teás öblítés volt, azt a büdöset sosem felejtem el, amikor nagymamám masszírozta a fejbőrömbe, brrr...
17. Fanny44 (válaszként erre: 8. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 21. 11:29

Az az igazság, hogy nekem volt sokkal rövidebb hajam is, konkrétan vállig érő és akkor is ugyanilyen helyzetben voltam a hajammal :(

De egyébként vezetek egy naplót ugyanezzel a címmel, ha gondoljátok lessétek meg. Épp próbálom a kevesebb hajmosásos procedúrát, elég szörnyű.

2012. ápr. 21. 11:17
Saját tapasztalat szerint Kovácsné véleményét osztom. Világ életemben zsíros volt a hajam, amit általában copfba, vagy feltűzve viseltem. Néhány hónapja meguntam levágattam valamivel rövidebbre, mint vállamig érőre. Azóta egyszer sem volt összefogva, és még a 4. napon is viselhető a fejem, eddig másnaponta mostam, és utáltam :)
2012. ápr. 21. 11:07
Nekem két-három hete elfogyott a gyógynövényes samponom. Ami hozzáteszem sz*rt nem ér a zsírosodásra (pedig arra való), de mivel már kismillió sampont, meg miegymást kipróbáltam a zsíros hajamra, úgy gondoltam, hogy mivel egyik sem ér semmit, beállok valamelyikre, hogy legalább na az legyen, hogy össze vissza mosom mindennel. Így kb már 1 éve azt a sampont használtam, de mint írtam 2-3 hete elfogyott és pont akcióba volt a DM-ben és egy darabot nem találtam az egész városban, de mivel másnap mentem valahova, este minden képen meg kellett mosnom. Így mit volt mit tenni, vettem Schauma cotton fresh sampont, ami kifejezetten zsíros hajra való. Ilyen világoskék a flakonja. Szóval lényeg a lényeg, hogy nekem korábban úgy volt, hogy este megmostam a hajam, reggel kivasaltam és másnap reggelre már zsíros volt. Ezzel a samponnal kb egy napot kitoltam a hajmosást. Mert másnap már látszik, hogy nem frissen mosott, de legalább nem csurog belőle a zsír. Így aznap még nem mosom, hanem csak másnap, vagy este. Nem mondom, hogy csodaszer, de nekem használt.
2012. ápr. 21. 11:02

Én is a hajammal vagyok megátkozva... Máshol száraz, szinte repedezik a bőröm, hámilk az arcom, na de a hajam... volt amikor naponta kellett mosni vagy legalább leöblíteni, mert szörnyű :( Megjártam vele bőrgyógyászt, több fodrászt, próbáltam csodaszernek kikiáltott sampont, gyógynövényes sampont, házilag készítettet, semmi de semmi nem használ :/

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, akár magánban is ha itt nem lehet leírni a lelőhelyet vagy valamit :)

2012. ápr. 21. 10:41
A tuti praktikákkal én sem pepecselek, mert egyik sem hat a vegetatív idegredrendszeremre meg a hormonjaimra sem. :P
12. Clear
2012. ápr. 21. 10:33

Nézzétek meg ezt a receptúrát :)


[link]

11. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 21. 10:25
Nekem derékid érő meg alig vállig érő hajam is volt. Teljesen mindegy, milyen hosszú, ugyanúgy zsírosodik, úgyhogy ezért nehogy levágja valaki. :o)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook